Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji digitalac?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 01.05.2006 00:02    Post subject: Koji digitalac? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da stvarno, koji?

U potpunosti sam zbunjen nekim stvarima pa molim za pomoć Wink

OK, želim digitalac za nekih osam milja kuna. E sad, koji bi bio najbolji omjer između kvalitete i cijene. Megapixele, kapacitet xD i sličnih kartica kužim. Zanimaju me stvari kao mm kod objektiva, kao SLR, kao širokokutni, kao mogućnost postavljanja i drugih objektiva i tak.

Evo natrpao sam sve čega sam se sjetio.

tnx.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.05.2006 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo ti je moja preporuka i ja taj kupujem - dobije karticu i 2 objektiva. S ovim nemres fulat.

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=2802134&PHPSESSID=9d60571eaed063310c22e631c89ab50a

ili dodaj jos soma gore pa uzmi:

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=2802063&PHPSESSID=9d60571eaed063310c22e631c89ab50a

ili cekaj dobitak na lotu pa uzmi:

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=2802066&PHPSESSID=9d60571eaed063310c22e631c89ab50a

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 13.05.2006 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo moje razmišljanje:

Kod DSLR-a bi u pravilu trebalo zaboraviti na kit varijante (hhee, kit se rimuje sa shit),
Pri slaganju neke prave konfiguracije kad tad se dođe do problema da su iole bolji objektivi skuplji od samog tijela tako da nije pravo pitanje koji aparat već koji sustav.
DSLR sustav koji se ne nadograđuje je pomalo besmislen pa je u tom slučaju možda bolje kupiti kakvog jačeg kompakta i to je to.
Danas kupite tijelo za npr. 4-5000 kn a za kvalitetne objektive je bez problema moguće potrošiti 50 pa i više tisuća, naravno kroz par godina. Na takav pravilno složen sustav nije problem za 4-5 godina dodati najnovije tijelo jer će tada nešto u rangu današnjeg Mark I ili D200 koštati svega par tisuća a objektivi će i dalje držati cijenu.
Ja čekam da vidim rezultate ove suradbje Sony/Minolta jer, poznavajući Sony, sumnjam da bi se oni upuštali u nešto gdje nisu sigurni da mogu postati tržišni lider, kako cijenom tako i kvalitetom. U kompaktima su sa F828 i R1 dostigli top pa očekujem da se slično desi i u DSLR-ima.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group