Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ambalaza...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 25.01.2004 16:28    Post subject: ambalaza... Add user to your forum ignore list Reply with quote

...kak se radi dizajn za ambalazu u PS? kuzim da bi se trebala odrediti neka dim. rastegnute kutije, ali kaj sa onim mjestima di bu se to bignulo ?kak pocnem i kaj mi je vazno?... Smile
radim si neke pomocne linije ili kaj?...super sam kad je ravno, ali ovo mi je nekak strange, pa ak ima neko neki helpful tip-ja zahvalna jako...Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 25.01.2004 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa moraš znati dimenzije ambalaže, tj. rastvorenu shemu... možda bi ipak to trebala raditi u nekom vektorskom programu recimo corel ili sl...
a pomoćne linije ili guidelines će ti svakako koristiti... ništa nacrtaš si rastvorenu šemu i udri Very Happy izdizajniraš, isprintaš, izrežeš, posložiš i vidiš kak to zgleda Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 25.01.2004 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eer - probaj ovako . uzmi primjerak ambalaze koju najeravas dizajnirati i rastvori ju po šavovima i počni mjeriti i gledaj napuste i bigove , tralala , neznam ako je karton debljine jedan mm on se sigurno na 90 stupnjeva savija cca 2 mm ... kad se ljepe bridovi to je šav od cca 4-5 mm .. ono gledaj, razmišljaj, nitko ti neće dati šprancu di ćeš ti samo pejstat svoj dizajn .. Confused
Back to top
View user's profile Send private message
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 26.01.2004 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za ps ne znam, al mislim da ti je corel ok za ambalaze, ja radim u njemu tako da imam tocne mjere odredjene ambalaze, njenu shemu sa svim spojevima!!! ako uspijes nesto napraviti u ps, javi... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 26.01.2004 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa svedno je jer radi u ps ili corelu, ali u corelu je to puno jednostavnije... na kraju će svejedno trebati cmik (cmyk)...
Back to top
View user's profile Send private message
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 26.01.2004 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cek, cek malo...kaj ce mi trebati cmyk?mene su ucili(mozda krivo?) da i u PS imam cmyk farbice...do sad je sve kaj napravim hodalo da ja tiskari dam tiff-ove i gotovo...doduse, to su sve bili plakati, flyeri i sl, a ne kutije, ali opet sam sad malo lost in space... ili sam ja samo toooootalno i full u krivu da je dovoljno dat tiff iz PS? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 26.01.2004 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe.. tiff obicno (citaj jeste) u cmyk bojama (32bita), zato su i trazili to, ili distilliran pdf, boje u cmyk.... sta slazes ? jogurt?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 26.01.2004 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nije jogurt... Razz smrznuta klopa ide u te kutije...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 26.01.2004 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledaj si tutorijal za stancanje i biganje za Freehand, primjenjiv je na sve... (ista logika).

U svakom slucaju, ne savjetujem ti da ambalazu radis u PS-u.... uzmi neki vektorski program.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 27.01.2004 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...ok, idem u Freehand onda i tut je super, sve je kristalno, ali...znam da bi to trebalo bit isto jasno, ali podloga mi je boja i sad stekam jer ne znam prebacit fotku da mi u FH ne bude bijela podloga ispod...izvukla sam tu klopu u PS sa tanjura da se nis ne kuzi osim fotke i sad mi je to jedini baaaad...shadow?anybody?pls-help? Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.01.2004 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vako...u Ps-u napravis PATH oko onoga sto zelis da ti se vidi...onda sejvas taj path (path mora biti zatvoren), a nakon toga mu u opcijama patha odredis da je to Clipping path..... sejvas kao tiff...
dalje tu fotku importiras u FH i ona ce ti biti obrezana, odnosno, samo dio unutar patha ce ti se pojaviti...

opcija 2 je da sejvas fotku kao PS-eps (dakle s prozirnom pozadinom) i importiras u FH, ona ce zadrzati taj transparent .... eto, to je to....


ako treba jos reci...

(slËozit cu vam tut za vikend nadam se...)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 27.01.2004 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

držimo te za riječ!! Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 30.01.2004 16:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možeš ti raditi u kojem god programu...samo na kraju konvertiraš u cmik...
samo za graf. dizaj se koriste vektorski programi jer je u njima lakše radit te stvari Smile ...
Back to top
View user's profile Send private message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 31.01.2004 02:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
vako...u Ps-u napravis PATH oko onoga sto zelis da ti se vidi...onda sejvas taj path (path mora biti zatvoren), a nakon toga mu u opcijama patha odredis da je to Clipping path..... sejvas kao tiff...
dalje tu fotku importiras u FH i ona ce ti biti obrezana, odnosno, samo dio unutar patha ce ti se pojaviti...

opcija 2 je da sejvas fotku kao PS-eps (dakle s prozirnom pozadinom) i importiras u FH, ona ce zadrzati taj transparent .... eto, to je to....


ako treba jos reci...

(slËozit cu vam tut za vikend nadam se...)



Iako oba načina rade, ja preporučam drugi(sejvanje kao eps) kako bi se izbjegla sva sranja koja se mogu kasnije dogoditi...

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group