Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP Help

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 27.01.2004 00:37    Post subject: PHP Help Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo sam u orginalu poslao maxy-u na gamer forumu posto on nije imao vremena rekao mi je da ovdje postavim i da sigurno ima ljudi koji ce mi pomoci pa evo ja pejstam tu i nadam se da ce mi neko pomoci.

evo imam jos par pitanja oko php, nadam se da ces naci vremena da mi na njih odgovoris.
Stvarno nemam vremena da sada uzmem i citam neku php knjigu da bi na 352 stranici nasao ovo..

Ovako imam stranicu sa linkovima na desnoj strani. i linkovi su klasicni, sa roloverom... imam s ljeve strane layer
u kojem na home se ucitava (includira) news stranica.... sada bi ja htio, a mislim da se moze..
da ja npr dam ime tom layeru i da se svaka sljedeca stranica samo ucitava u taj layer kada kliknem na link.. nesto poput da je inkludira
u taj layer.. Mislim moze to biti iz nekog text fajla ili da ucita neku drugu stranicu u to....
Znaci kada klinem npr na zabava da se u tom layeru ucita stranica zabava... Mislim da znas na sta mislim.....

Veliki pozdrav, i unaprijed hvala...

Inace ima li ovdje jos koga s gamer-a ja sam Dhack_xp
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2004 02:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Komad iz hrvatskog ha? Subjekt, predikat, veznik, ije-je... peti razred osnovne?

O cemu se radi / for future reference...
Ljudi su ovdje vecinom spremni pomoci u okviru svojih mogucnosti ali isto tako nemaju na raspolaganju neogranicene kolicine vremena koje mogu/spremni su potrositi na odgonetavanje nerazumljivih pitanja. Zbog toga se zna desiti da takva pitanja ostanu neodgovorena (a najcesce su prilicno jednostavna), ili da krene paljba i sprdacina, ili nesto trece... a zbog toga onaj koji je postavio pitanje zna donjeti zakljucak 'oni mene ne vole' ili 'budale jedne, prave se pametni'


Ako kad kazes layer mislis na iframe onda, php ne da nije u prvoj momcadi nego ne sjedi niti na klupi. Trebas samo u svojim linkovima napisati target. Ako je iframe definiran kao
Code:

<iframe name="content"></iframe>

onda linkovi trebaju izgledati
Code:

<a href="neki_tvoj_content_fajl.php" target="content">naziv linka</a>


Ako mislis na neki dio stranice koji interno zoves 'layer', a 'glavna' stranica se zove index.php, onda recimo pises linkove ovako
Code:

<a href="index.php?content=neki_tvoj_content_fajl.php">naziv linka</a>

a na mjestu na stranici gdje ga zelis inkludati
Code:

<?php
if (file_exists('includes_dir/'.$_GET['content'])) {
    include('includes_dir/'.$_GET['content']);
} else {
    include('includes_dir/defaultni_fajl.php');
}
?>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.01.2004 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda mu je layer = div? In which case, moguce je sloziti pricu s php-om i include()-om, koji bi sibao tekst u taj neki <div>...

Bo, ne znam, nerazumljivo mi je pitanje totalno... Ima neki url mozda di se moze vidjet to nesto?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 28.01.2004 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovaiko...

sory sto sam postavio nerazumljivo pitanje.....
znam sta je iframe i ne zelim ga ikoristiit...

kada sam rekao layer mislio sam div..... (dio ekrana u koji ce mi se ucitaviti sve to)

imam linkove sa strane... sada bi ja da se svaki taj link kada kliknem na njega. u tom div-u (lajeru) ubacuje odredjen sadrzaj bilo iz druge stranice ili iz neke druge datoteke baze etc..

da mi se taj sadrzaj inkludira a da se onaj predhodni koji je bio inkludiran pobrise.... tako da ne moram za svaku drugu stranicu izradjivati posebno nego da mi samo puni taj odredjen dio.....
Back to top
View user's profile Send private message
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 28.01.2004 00:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sory people ne razumijem se bas najbolje oko toga pa nemoje se ljutiti ak postavljam glupa i nerazumljiva pitanja
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 28.01.2004 00:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda koristis drugi dio vanjinog odgovora :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 28.01.2004 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok thx
Back to top
View user's profile Send private message
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 31.01.2004 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hi..

koristio sam ovo sto sam vidio ovdje na forumu.. ali imam i dalje malih problema...



ovo je to s foruma samo sto sam ja promjenuo ime defaultnog fajla i od
'includes_dir/' sam promjenuo u '' jer se moji fajlovi nalaze u defaultnom...

kada u browseru pozovem index.php pojavi se ovo



na onom mjestu gdje bi mi se trebala pojavljivati ta defaultna stranica u ovom slucaju novosti pojavi se to sto vidite na slici.... ali kada ovo koristim i kada kliknem bilo koji link npr info ili novosti iz izbornika sve radi. npr url http://localhost/skola/index.php?content=info.php
radi kako i treba raditi info.php inkludira mi na ono mjesto gdje je i trebao....

kada onaj kod izmjenem i stavim ovo



onda kada pozovem index.php izbaci mi news sajt kako treba ali klikanjem na linkove druge poput
http://localhost/skola/index.php?content=info.php
pojavi se ovo



please help ja stvarno neznam sta da radim....
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 31.01.2004 01:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:

75     if (file_exists($_GET['content'])) {
76       include($_GET['content']);


stavi ovo na liniju 75 i 76, s tim da onda kad zoves npr info.php on ce ti traziti file u onom direktoriju gdje ti je i, u ovom slucaju, index file


inace, pohvala za prikaz problema, mnogo razumljivije nego postovi tipa oni od garfielda kad ne zna sta hoce, a onda kad mu se pomogne govori kako ljudi koji su mu pomogli nemaju pojma :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 31.01.2004 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve sam uradio kako treba ali opet problemi..



to sam stavio kako si mi i rekao ali kada pozovem index.php u browseru javi mi kao i prosli put ovo



ostali linkovi rade. kada kliknem na njih isto ko i prosli put[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 31.01.2004 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm ovako, meni se ispocetka ne svidja rad na takav nacin, jer tako se moze inkludat sve i svasta u stranicu, a to ne zelimo.

najbolje ti je linkove imat nesto tipa ovo:
Code:
index.php?content=news


a onda u kodu:
Code:
 switch ($_GET['content']) {
   case news:
       include "novosti.php";
       break;
   case info:
       include "info.php";
       break;
   default:
       include "novosti.php";
}


znaci ti odredjujes sta se smije inkludat, a svaki drugi zahtjev se prebacuje na default.
break naredba iza svakog inkluda znaci da se nakon njega prekida izvrsavanje switch funkcije i nastavlja se dalje (inace bi ti se inkludalo sve jedno za drugim).

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 01.02.2004 01:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala sada sam probo i radii
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group