Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Problem s fontovima u InDesignu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jeluska



Joined: 01 Feb 2006
Posts: 25

PostPosted: 16.05.2006 13:05    Post subject: Problem s fontovima u InDesignu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao što naslov kaže: imam problem s fontovima u InDesignu CS i CS2.
Problemi su razni, a neki se manifestiraju ovako:
ako se font zove A Eurostile, u dokumentu u kojem se koristi pogledam font, a tamo se piše Aeurostile;
ako se font zove AUnivers, u dokumentu u kojem se koristi pogledam font, a tamo se piše A Univers (obratiti pažnju na razmake u nazivu fonta);
od cijele familije prepozna samo jedan oblik i onda sve pretvori u npr. kurziv
dokument napravljen na jednom stroju otvorim na drugom koji ima instalirane iste fontove - a ovaj mi javlja da mu nedostaju upravo ti korišteni fontovi
...

Ako se netko prepozna u ovome, slobodno neka se javi pa da razmjenjujemo iskustva Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 20.05.2006 08:45    Post subject: Re: Problem s fontovima u InDesignu Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeluska wrote:

ako se font zove A Eurostile, u dokumentu u kojem se koristi pogledam font, a tamo se piše Aeurostile;
ako se font zove AUnivers, u dokumentu u kojem se koristi pogledam font, a tamo se piše A Univers (obratiti pažnju na razmake u nazivu fonta);

Fontovi imaju više 'polja' u samom fontu gdje se određuje njegov naziv.
npr, dvoklikom u windowsima se otvori preview prozor gdje na vrhu prozora piše 'Full name', dok InDesign CS/CS2 za prikaz naziva fonta koristi ono šta piše u 'Open Type Family Name'. Naravno jedan i drugi naziv su čisto proizvoljni - dakle jedan te isti font fajl, u različitim programima ili različitim operativnim sustavima - se može različito zvati. Programeri bi to nazvali "It's a feature, not a bug" Wink - npr Corel za naziv fonta koristi 'Family name'

jeluska wrote:
od cijele familije prepozna samo jedan oblik i onda sve pretvori u npr. kurziv

hmmm.... zavisi od OS-a i font managera (koji?)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group