Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Reklama - novine

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 16.05.2006 20:26    Post subject: Reklama - novine Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poštovani !

Imam nekih nejasnoća vezanih za izradu reklame koja će biti u novinama (24sata). Bio bih zahvalan ukoliko netko može pomoći, trebao bih to sutra predati.

Znači ovako, dimenzija reklame je 4.7 cm X 1 cm, rezolucija dpi 300. Kada stavim rezoluciju 300 dpi slika je dosta velika, dali to treba još resizati ili mogu predati tako u 'tifu' ili 'jpgu' tih dimenzija kojih jest 555X18 pix.? Imate li neki savjet na što treba paziiti ?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima !

Marijan
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 16.05.2006 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kaj ti nisu dali uputstva?

Anyways, evo sta oni hoce i kako...

Grafičke upute za predaju gotovih oglasa

MATERIJALI SE DOSTAVLJAJU NA:
• CD-u
• DVD-u
• e-mailom
• Zipom

FORMATI ZAPISA DATOTEKA
• eps (fontovi moraju biti konvertirani u
krivulje), uz uključen preview
• tiff (priključen preview) rezolucija za
veličinu tiffa 1/1 200 do 300 dpi
• oglasi (u svim formatima) moraju biti u
procesnim bojama CMYK

APLIKACIJE ZA IZRADU OGLASA
• Freehand - tekst mora biti konvertiran u
krivulje (convert to paths), a dokument
pohranjen kao eps format s priključenim
previewom. Svi linkovi moraju biti u eps
dokumentu (links embedded).
• Photoshop - format može biti tiff, jpg,
eps s priključenim previewom
• Illustrator - tekst mora biti konvertiran
(create outlines), a dokument pohranjen
kao eps format s priključenim previewom.
Svi linkovi moraju biti priključeni eps dokumentu
(links embedded).

NAPOMENE:
• oglasi u boji (CMYK) moraju biti pripremljeni kao overprint black. Crna ne smije
sadržavati ni jednu drugu procesnu boju osim black “platu” (pogreške su najčešće
u tekstu).
• jedan od uzroka nečitkog teksta jest neprimjereno odabrana veličina pisma.
• za izbor i veličinu pisma Media Ideja u tiskovini 24sata ne snosi odgovornost kao niti za čitljivost u tisku.
• za isticanje određenih tipografskih elemenata nije preporučljivo upotrebljavati
“sive” tonove svijetlije od gustoće rastera 15% crne.
• Slika u boji skenira se u omjeru 1:1 u odnosu na objavljenu veličinu i treba biti
gustoće od 150 do 200 točaka po inču (dpi).


Nadam se da ovo pomaze...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.05.2006 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je nekih 560x118 px ...

napravi to tako kao su ti rekli u dimenzijama u cm/mm/px svejedno, snimi im u 300 dpi iako je za novinsku rotaciju vjerojatno i 150 dpi više nego dovoljno, al od viška glava ne boli.

kad pogledaš na 100% u PS-u pazi da ti se čita ... neznam u čemu si slagao, al fonnt ti nebi trebao biti manji od recimo 8 točaka?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 22.05.2006 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zahvaljujem Vam se na odgovorima, reklama je objavljena, sve je ispalo ok Smile Pozdrav !

_________________
Oj djevojko Hercegovko suzo moja moje oko, srce si mi ukrala Smile !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Alfista



Joined: 16 Apr 2006
Posts: 6
Location: Fiume

PostPosted: 23.05.2006 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel se moze ovdje vidjet ta reklama ili moram kupit 24 sata? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group