Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nr
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.04.2006 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na preporuku jednog dragog prijatelja krenula sam čitati Chesterona...

Danas sam došla do kraja Čovjeka koji je bio Četvrtak. Roman je zanimljiv, većim djelom prilično napeti krimić, mjestimice iznenađuje a mjestimice je predvidiv ali baš jako potiče da se pitaš što će se to sljedeće dogoditi. Od početka je cilj saznati tko je Nedjelja i kraj romana mi je bio vrlo zanimljiv no samo ću to o tome reći...
Chesteronov stil pisanja je very lijep i ugodan za čitanje a i njegova pamet je zasigurno bila vrlo zanimljiva. Uglavnom, na kraju knjige sam ostala zatečena i definitivno pod dojmom mada ne znam reći točno kakvim. Recimo da me ostavio pomalo zbunjenom. A to volim kod knjiga i filmova, kad se nakon njih osjećam čudno.

Sad idem čitati njegovo Pravovjerje koje je više filozofsko djelo nego roman...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 26.05.2006 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sveta Krv, Sveti Gral - Michael Baigent, Richard Leight, Henry Lincoln
( Novo dopunjeno izdanje )

PS: Hvala Aries Wink

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 26.05.2006 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Terry Pratchett "Vile suđenice"
Wyrd sisters u originalu

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 28.05.2006 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Sveta Krv, Sveti Gral - Michael Baigent, Richard Leight, Henry Lincoln
( Novo dopunjeno izdanje )

PS: Hvala Aries Wink

I? Jel' valja?

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.05.2006 23:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
feelfree wrote:
Sveta Krv, Sveti Gral - Michael Baigent, Richard Leight, Henry Lincoln
( Novo dopunjeno izdanje )

PS: Hvala Aries Wink

I? Jel' valja?

Mogu ti reći da je jako zahtijevno štivo te oni koji misle da će je pročitati u šutu... grdno se varaju. Ima puno bilješki, autori se nerijetko pozivaju na vanjske izvore, dakle mislite li pročitati ovo djelo s razumijevanejm, trebati će vam još najmanje 5 knjiga, ohoho vremena, osima ako nepoznajete povijest čovječanstva u zadnjih 2000 godina kao svoj đep Smile) česta su šamaranja i skokovi po 500/300 god naprijed nazad tako da se nije teško zbuniti, pogotovo lajku kao što sam ja.

U svakom slučaju uz malo truda i privatne istrage ( to je ono što knjigu čini zanimljivom ) da se dosta zabaviti.
Nemogu prosuditi u potpunosti knjigu jer sam tek na polovici Wink

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ON AIR
Guest





PostPosted: 29.05.2006 02:52    Post subject: Reply with quote

nojfert - jednostavno nojfert
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.05.2006 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja nasla novu prijateljicu ( amelie nothomb) pa u cugu zadnjih par tjedana:
- biographie de la faim (izasla ovaj mjesec)
- metaphisique des tubes
- mercur (ovo sam tek pocela)

prije toga sam procitala filipa latinovtza nakon 18? godina i skuzila da je cijelo vrijeme pisao NE CU Laughing
a prije njega mi je bas fino sjeo "kazes andjeo" od jergovica. jel' netko citao? sto je s onim graskom? Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 29.05.2006 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
evo ja nasla novu prijateljicu ( amelie nothomb) pa u cugu zadnjih par tjedana:
- biographie de la faim (izasla ovaj mjesec)
- metaphisique des tubes
- mercur (ovo sam tek pocela)

prije toga sam procitala filipa latinovtza nakon 18? godina i skuzila da je cijelo vrijeme pisao NE CU Laughing
a prije njega mi je bas fino sjeo "kazes andjeo" od jergovica. jel' netko citao? sto je s onim graskom? Laughing


Preporucam ti Strah i trepet od Amelie ako vec nisi procitala - odlicna knjiga. A ja sam inace, zahvaljujuci dobrim dijelom tebi Keye, upravo procitala Identitet od Kundere. Stvarno ima stila u pisanju taj čovjek. I prije toga Deset malih crnaca od A. Christie - klasik...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.05.2006 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:


Preporucam ti Strah i trepet od Amelie ako vec nisi procitala - odlicna knjiga.

ma trazim cijelo vrijeme tu knjigu (dobila je i nagradu francuske akademije) ali valjda svi pokupovali pa nikako da nadjem. i uvijek se vratikm doma s nekom drugom knjigom (njenom) Laughing al uhvatit cu ja nju Cool

Quote:
A ja sam inace, zahvaljujuci dobrim dijelom tebi Keye, upravo procitala Identitet od Kundere.

bas mi je drago da sam vas upoznala Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
w34a



Joined: 21 Apr 2005
Posts: 10
Location: Zg

PostPosted: 29.05.2006 10:07    Post subject: Evo Add user to your forum ignore list Reply with quote

da se malo uključim. Baš super razmijena čitanja!

Ovaj mjesec čitao ili u čitanju:

Amos Oz ( preporuka za sva djela) Kako izlječiti fanatika
A. Nothomb: Merkur
Jonas Gardell:Odrastanje komicara
Završavam: Lynne McTaggart: Polje

započinjem: Michio Kaku: Hiperprostor

Volim: Michael Houellbecque: Elementarne čestice, Platforma (ni za otroke Cool )

Najinspirativnija: Marquez: Sto godina samoće
Castaneda- sve (Put u Ixtlan)

ljubitelji zavjera: S.P.Huntington: Sukob civilizacija

Najnerazumljivija: Glasnik Hrvatske lutrije: Izvučeni brojevi lota 7/39
Laughing Laughing Laughing Laughing Cool

Preporučam i prijatelja Damira Kikaša, pisca i likovnog stvaraoca, koji sad stvara u Parizu ( i svira ličke narodne pjesme po trgovima, a kavu pije sa francuskim piscima gore navedenim)
Ljubitelj sam dokumentarnih filmova i hvalim se da imam jednu od najvećih zbirki dokumentarnih filmova emitiranih na TV, unazad 10 godina. Preko 2000 naslova.

Cool

_________________
copyright ® w34a
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 29.05.2006 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ps: pišu griješka Very Happy
pas konj

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 29.05.2006 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ljubitelj sam dokumentarnih filmova i hvalim se da imam jednu od najvećih zbirki dokumentarnih filmova emitiranih na TV, unazad 10 godina. Preko 2000 naslova.

zavidim zavidim ... jako zavidim ... sucker za dokumentarce ...

Quote:
Houellbecque

ponestalo u Fiume ... pomamili se riječani .. čekam novu pošiljku ...

Quote:
Marquez: Sto godina samoće

eeeee to je sljedeće Smile

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.06.2006 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:

Quote:
Houellbecque

ponestalo u Fiume ... pomamili se riječani .. čekam novu pošiljku ...

i kratka povijest gotovo svega je trajno nedostupna po knjižnicama. da nije kod tebe kakarinac? kupila bih ali sam trenutno u nestašici...

inače keye upravo sam uzela iz knjižnice Besmrtnost. malo sam obeshrabrena debljinom knjige (volim tanje jer čitam uglavnom u autobusu - ovako često ne stignem pročitat do kraja). i uzela sam Uspravan hod - sabranu zbirku Pupačićevih pjesama - malo za opuštanje i literarno uzdizanje

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.06.2006 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo neces pozaliti, besmrtnost je meni jedna od njegovih najdrazih. a nije ni obavezno odmah ju procitati iz cuga, kundera je takav da ga mozes citat na dijelove, malo meditirati i vrluckati okolo i opet mu se vratiti Very Happy idealan muskarac, nema sta Laughing

ja sam ti jucer zapocela cetvrtu od nothomb i normalno cetvrta (atentat) je nesto losija ili sam ja malo zasicena.
uglavnom ipak cu to zavrsit a jutros sam si kupila "plateforme" od houellebecqa iako mi se ne svidja sto se pise o njemu ali eto, idem vidjet o cemu se radi Laughing

a uz njega i "maktub" od coelha, dajem mu zadnju sansu nakon sto je ispalio da slovenija dolazi iz zemlje koja je imala 5 republika Laughing (veronika je odlucila umrijeti)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.06.2006 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

ja sam ti jucer zapocela cetvrtu od nothomb i normalno cetvrta (atentat) je nesto losija ili sam ja malo zasicena.
uglavnom ipak cu to zavrsit a jutros sam si kupila "plateforme" od houellebecqa iako mi se ne svidja sto se pise o njemu ali eto, idem vidjet o cemu se radi Laughing

od nothomb si propustila onu najbolju tako da ce ti ona vratiti volju. no i ja obicno ne mogu citati vise od dvije knjige istog autora zaredom, volim mjesati.
a od houellebecqa sam pocela citati elementarne cestite i nisam uspjela procitati - presurov je za moju njeznu dusu
kod coelha ima svega. najcudnija mi je bila ona na obalu rijeke pedre sjela sam i plakala. ove novije nisam citala
nekako se vracam klasicima koje sam propustila - a. christie, marquez, kundera... ove suvremene cu citati kad odem u penziju

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.06.2006 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da najbolju nisam jos procitala od nothomb ali cuvam si ju za gust. u stvari stalno kupujem te knjige kod ovog sto prodaje novine a on je valjda sve rasprodao pa mu ostale sve ove druge, jer nemam vremena prosetat do knjizare ali i to ce se dogoditi kad tad: strah i trepet! Very Happy

e da te elementarne cestice: procitala sam zazetak na amazonu i fnacu i uopce mi se nije svidjelo. mrzim "knjizevne" provocatore kao sto mi jako ide na zivce elfride jelinek i njena "la pianiste". histericne li zene, ljudi moji Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 01.06.2006 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inace kad ste se dohvatile kundere — ja pročitah Život je drugdje i veći dio Nepodnošljiva lakoća postojanja (btw Smile ), ali Život je drugdje me se nekako više dojmio...
(koliko vremena je prošlo otkako sam stao sa lakoćom postojanja, mislim da ću pocet ispočetka Smile )


...još kad su tako lijepe korice iz meandra pih rrrrrrrah

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.06.2006 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zivot je drugdje jel to ona s jaromilom i mamom?? Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.06.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:

...još kad su tako lijepe korice iz meandra pih rrrrrrrah


skup taj meandar Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 01.06.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
zivot je drugdje jel to ona s jaromilom i mamom?? :D


jeah, pjesnik jaromil i mama :)

keye wrote:
skup taj meandar


a isplati se za tako ljepe korice :) (u stavrnosti su bolje nego na slici :D)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 01.06.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mmmm ne znam ja, meni knjiga mora stat u dzep jer uvijek citam naokolo, pa te lijepe korice, to mi se bas ne isplati Confused evo houellebecq jutros 6 eura da je bio vise ne bi mu dala, pa da su korice bile i pozlacene Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 03.07.2006 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

David Parkinson - History of Film

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.07.2006 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U. Eco - La bustina di Minerva

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.07.2006 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

necete mi vjerovat, kupila sam SVE knjige od amelie nothomb, i jos su mi ostale samo 4 neprocitane Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2006 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
necete mi vjerovat, kupila sam SVE knjige od amelie nothomb, i jos su mi ostale samo 4 neprocitane Laughing

svaka čast - očekujem listu top listu njenih knjiga kad završiš Smile

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group