Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Clanovima ove rubrike!
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
noiz
Guest





PostPosted: 11.06.2006 02:38    Post subject: Reply with quote

i stromspi*di se mojsije niz kozjak na puhu i donese pisanku B, a u njoj pisaše "ne spominji ime noizovo uzalud", i opali bečku svima koji to usprkos toj zapovijedi napraviše Very Happy

nisan ja off track nego san utjecajan, wise guy kako bi to amerikanci rekli, nije ona za ludu nazad Cool
Back to top
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 11.06.2006 06:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Meni su emti i 4th super Smile zaebani su drugi ljudi koji provociraju i oni koji se daju isprovocirati Confused

Nije lako raditi red na velikim community sajtovima - ali naš mi3 crew to čini, i to jako efikasno Applause


Gle sad ovog... , nisam rekao da su loši, nego da je empty zajeban (u sportskom žargonu), a sve drugo odnosilo se na te koji provociraju na ovim stranicama... Bang!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 11.06.2006 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ukinite ocjene.. koliko se licemjerstva zavrti po ocjenama.. skužio sam da dajem desetke dobrim radovima, lošima ne dam ništa već samo svoj iskreni komentar.. ponekad ostanu i na to uvrijeđeni.. pa onda traži nekakav moj rad di mi mogu vratit kritikom.. mislim da su ove ocijene otrovale pun kurac ljudi... ima ih dosta što su po tim ocjenama umislili da imaju dobre radove i da bi zbog toga trebali biti nedodirljivi.. nemaju sluha za kritiku - a ako se misle bavit svim ovim vizualnim poslovima, to će ih sjebat samo tako..

početnik koji ne želi učit na greškama - ta situacija mislim da bi mogla opisat puno ljudi

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 11.06.2006 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Ukinite ocjene.. koliko se licemjerstva zavrti po ocjenama.. skužio sam da dajem desetke dobrim radovima, lošima ne dam ništa već samo svoj iskreni komentar.. ponekad ostanu i na to uvrijeđeni.. pa onda traži nekakav moj rad di mi mogu vratit kritikom.. mislim da su ove ocijene otrovale pun kurac ljudi... ima ih dosta što su po tim ocjenama umislili da imaju dobre radove i da bi zbog toga trebali biti nedodirljivi.. nemaju sluha za kritiku - a ako se misle bavit svim ovim vizualnim poslovima, to će ih sjebat samo tako..

početnik koji ne želi učit na greškama - ta situacija mislim da bi mogla opisat puno ljudi


Poslušajte čovjeka zna šta govori, bravo care !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.06.2006 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
napokon si prestala s onim "teta 4th samaritanka sve objašnjava dječici po 30 puta na 10 strana za k****" sistemom? bilo je i vrime Very Happy

ne, nisam, krivo si shvatio, makar mi je vec dopi*** pisati svaki put svakome iz pocetka (kad ne cuvam pvt).
koliko znam, za tebe je bilo djelotvorno, makar si prvi koji me davno vec bodrio da jednostavno banam ljude bez objasnjenja cim provale prvo sranje i uvedem apsolutnu autokraciju. i dalje sam za to da se ne ide prvo nogom u celo. to je opcija br. 2.

Dead Man wrote:
Ukinite ocjene.. koliko se licemjerstva zavrti po ocjenama..

vidiš, ja to gledam drugacije - ocjene su samo ocjene, a licemjerje je ljudsko - na ocjenama i nakon ocjena se samo ocituje i kolicina licemjerja i netrpeljivosti koju netko u sebi nosi (ovaj nusprodukt se ne javlja kod apsolutno svih, naravno)

bas sam se pitala (nekih 100x) - ako su svima ocjene nebitne, nevazne - zasto su svi tako osjetljivi i tako burno reagiraju na ocjene (cak na 9-ke??!!)? i ako sve tako smetaju ili se neznaju nositi s njima - zasto ih oni kojima smetaju jednostavno ne bojkotiraju, zasto ne prestanu ocjenjivati i samo daju konstruktivni komentar? i zasto si ti isti kojima toliko smetaju ocjene cestitaju nakon sveke 10-ke?

mislim da je odgovor gore.

u krajnjem slucaju, po ocjenama, ocjenjivanju, reakcijama na ocjene mozes bolje upoznati ljude koji su iza monitora.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 11.06.2006 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.. imaš pravo tu.. dakle ima i loših i dobrih stvari u ocjenama.. volio bi da ubuduće kad ljudi budu raspravljali o tome, da malo pročitaju ovaj tvoj post.. kao što rekoh ove ocjene mogu biti povod da se neki ljudi počmu ponašat jako glupo.. to je cijena koju platiš

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.06.2006 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
kao što rekoh ove ocjene mogu biti povod da se neki ljudi počmu ponašat jako glupo.. to je cijena koju platiš


bit onog gore: vjerujem da ta glupost u ljudima (kod onih koji je pokazuju) i onako stalno cuci i samo ceka neki povod, ocjene same po sebi ne mogu imati konotaciju dobrog/loseg.
uostalom, svatko je sam odgovoran za svoj karakter i ponasanje. ocjena je lousy excuse za to.
da nije tako, na losu kritiku/ocjenu bi bas svatko pokusao dici u zrak drugu stranu, a nisu svi takvi. izgleda da su ovi prvi u vecini, ili su samo puno, puno glasniji.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.06.2006 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neki weirdo lik se jednom raspisao o ocjenama ovdje:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=82163#82163

Nedavno sam puno visio na Flickr-u i sjajan mi je njihov sistem - zna li itko kako radi interestingness? Dobri radovi se besprijekorno stalno izdvajaju, a sustav nema ocjena...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Neki weirdo lik se jednom raspisao o ocjenama ovdje:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=82163#82163

Nedavno sam puno visio na Flickr-u i sjajan mi je njihov sistem - zna li itko kako radi interestingness? Dobri radovi se besprijekorno stalno izdvajaju, a sustav nema ocjena...

jebote al tip voli pisat 0_=
Very Happy

nemogu vjeorvat da se uvijek dolazi na istu temu.
ja bi to probao na šaljiv način objasnit.
kako se u hrvatskoj na brzinu ( instant ) opismenilo 4 i po' miliona ljudi?
promijenio se pravopis ( greška, griješka ) Very Happy

e sad bi mi3 admini trebali tako instant odgojit xxxx članova mi3ja uklanjanjem ocjena !?

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 11.06.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ljude su ovdje razmazile ocjene. to je to. svi imaju 10ke, svi ko fol valjaju, svi se ljute na devetke, ovo ono... ja ipak mislim da se ocjene ne bi trebale ukinut al bi se trebalo donijet neko pravilo da, kad se ocjenjuje, da se napiše točno zbog čega je taj rad dobio baš 9 ili 10, a ne 8, 7, 6, 5, koliko već... i onda povećat broj admina koji bi se bavili samo galerijom npr. i tko se ne pridržava tog - leti nakon određenog broja upozorenja. jer ima previše tog da ljudi napišu "fino" i lupe recimo 8. 8 bi na nekom drugom sajtu bila prefenomenalna ocjena, al tu svi znamo da nije baš prebajna... al na stranu to, ako se već da ocjena manja za dva od najviše, može se barem napisat što je dovelo do tog, što na radu ne valja, što je trebalo drugačije, kako itd... kad bi se svi pridržavali tog da napišu točno ono zbog čega ocjenjuju onako kako ocjenjuju i kad se ne bi bojali nakon komentara na neki rad koji im je skroz loš lupit lošu ocjenu, stanje bi bilo jako blizu realnom, odnosno realnim ocjenama radova.

edit:
stvar je u tom šta u ovakvom stanju nitko ne profitira. na rijetkim komentarima se može učit. a ipak bi povrh nabijanja ega dobivanjem nezasluženih 10ki i nikakvih komentara trebao biti cilj da se nauči nešto i da se poboljša svoj rad, a i da se nauči više kritički odnosit prema radovima drugih ljudi i primjećivat neke stvari... ni ja masu puta ne znam šta da komentiram osim "super, lijepo" itd...al učim na komentarima nekih osoba koji imaju dovoljno iskustva iza sebe da ih ostave.. pa ću jednom i ja na sve imat neki konstruktivni komentar... ovaj princip rada galerije kojeg sam gore navela bi doveo i do tog, obrazovanja na dijelu kritike.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 11.06.2006 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma onda ako će se već ocjene ostavit nek se uvede 1,2 i 3...kad je netko ikome dao ocjenu ispod 8?
osim sad pred par dana kad je on air pobrao topa no dobro Cool
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 11.06.2006 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam da se ukinu ocjene, mene one ko takve ne smetaju al su me jebeno puno puta izvicirale, jer svatko od koga sam dobio manju ocjenu nisam dobio neki konstruktivan komentar nego je to u vecini puta bilo jer se nekome ja kao osoba ne svidam ili pak dobim komentar super i paf manje.onda mi napisi zašto jebemti, i stoji iza komentara sa svojim nekim pozadinskim pokricem - bez puno sranja i bok. ja osobno ili nedam ocjenu ili dam desetku, jako rijetko zakeljim nekaj manje ili kad mi scroll pobijegne i to je to. ako mi se nesto ne svida - to preskocim ili samo komentiram, a ako mi je nesto super dam desetku i davat cu desetke ako smatram da mi je nesto dobro napravljeno, a sad da cu ici spustati nekom ocjenu necu.
ma ja sam da se napravi neka simbolična članarina od nekoliko kuna godisnje, mjesecno - pa da vidimo koliko ce se anonimnih luđaka registrirati i pljuvati ekipu. na taj nacin bi mi3 skupio nekaj love od koje bi migli napraviti neki mi3jing ili tako nesto, jos bi adimina ostalo za tablete za smirenje Very Happy onome kome je stalo do portala nebi bilo tesko izdvojiti nekoliko kuna za članarinu.
cak sam mislio predloziti da se skupi lova za novi server - al to su nasi dragi admini vec i sami napravili.
mi3 je poceo kao super site i dalje je al lagano postaje tlaka zbog raznih prepucavanja i ostalih sranja.
ovim putem se divim adminima na debelim zivcima, jer ja bih davnih dana portal suzio na 100-200 ljudi ako i toliko. svaka vam cast ljudi.
mislim da je ipak vaznije druzenje i stjecanje poznanstva nego nepotrebno prepucavanje i mrznja izmedu pojedinaca.
ja sam osobno na ovom portalu stekao dosta dobrih prijatelja i zbog takvih ljudi mi je zao napustiti mi3 - pratim ga od samog pocetka, i namjeravam da pratiti i dalje, bilo to aktivno ili pasivno svejdeno.
eto toliko od mene - pozdrav ljudi
over and out
GLOW

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 11.06.2006 13:59    Post subject: Reply with quote

i ponavljan, jer san već spomenija negdi- otvorit lipo poll triba s pitanjima- ukinut ili ne, i zalipit ga u sticky i onda nek ljudi glasaju. jer iman osjećaj da mi koji ne želimo ocjene ovde post-amo i protestiramo, a oni koji žele da ostanu jednostavno šuti i drže se dalje od ovog topica da ne ulete između dvi vatre Smile Iako je druga vatra zapravo vjetrenjača ali ajd, bar se svi dobro ispušemo na ocjenama Smile .

@glow- ne moš si baš toliko proturječit Confused "ja bih davnih dana portal suzio na 100-200 ljudi ako i toliko." i ispod toga odma "mislim da je ipak vaznije druzenje i stjecanje poznanstva". Nemoguće stjecat poznanstva ako odjebeš sve osim dobro ti znane ekipe. i onda bi se radilo o mi^100, jer ne samo da je sto ljudi nego je filtriran sajt onda na stotu..onda bi bija dovoljan forum, da derete na imageshack radove i back to old school...

"Neki weirdo lik se jednom raspisao o ocjenama ovdje:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=82163#82163"

@sulien: kopira sam ovaj link i u svoj post tako da nabijem na nos onima koji su prelijeni pročitat, jer bogme stvarno vridi. Stvarno mi se puno sviđa taj favorites sustav, iako ima manu šta možda netko sa 150 fotografija u showcase-u (automatski označen ka neki uberbog u dodavanju fotogtafija u favorites) možda ima manje talenta i dobrih radova od nekoga sa 10 fotografija koje su sve totalno majstorske. To je taj dio koji sistem neće moć prosudit zasad.. zato bi se možda, veeeliko možda, moga uvest neki pomoćni sistem koji će davat korisnicima šansu da daju svoj glas tom autoru, tj koliko misle da je on kvalitetan. S tim da bi, poznavajuć ljude ovde i bez uvrede ikome, bilo stvarno obavezno izbor glasa smanjit na "prosječan" i "kvalitetan" ili tako nešto, da nema zapravo negativnih strana jer opet bi se svi poklali. Ali to bi tražilo poprilično veliku dozu kolegijalnosti jer nakon nekog vremena bi ljudima dosadilo kopat nekom lijevom tipu koji naleti po showcaseu i onda gledat jeli "prosječan" ili "kvalitetan". Iako, reka san da za ovo ide veliko možda jer bi opet bilo zmijskog otrova nakon nekog vremena..


@4th: "koliko znam, za tebe je bilo djelotvorno"
istina, s tvoje strane, s moje strane- dovoljno mi je bilo objašnjenje zašto sam ban-an i ja bi se opet ispriča, ne smeta meni "pucaj pa pitaj" sistem jer san na par foruma i sam mora postupit tako i na nekome upali, na nekome ne, dakle ne vrijedi baš puno taj tvoj trenutni sistem, bar s mojeg gledišta...
"zasto ih oni kojima smetaju jednostavno ne bojkotiraju, zasto ne prestanu ocjenjivati i samo daju konstruktivni komentar?" to i radin, a koliko znan, to radi i dobar dio ovih koji su se javili ovde da im smetaju ocjene. opalim desetku ako mi se sviđa i komentar (po mogućnosti konstruktivni), ne dam ništa ako mi se ne sviđa i definitivno konstruktivnu kritiku/objašnjenje jer se osjećan dužan objasnit zašto mi se ne sviđa. e da svi imaju taj filing dužnosti sve bi bilo 10 Smile

ma ne da mi se više o ovome, šta san reka reka san.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.06.2006 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče mojeg advanced 'favorites' sustava, dobar je što je brz i jednostavan, te što osim rangiranja radova može rangirati i umjetnike, a ukida sve tučnjave oko ocjena. LOŠ je što je ubitačno težak za programirati i što nije provjeren - pitanje je da li bi sve uredno radilo kao zamišljeno.

Morate shvatiti da, ako ukinete ocjene, ih morate zamijeniti nečim drugim. Ja sam davno prestao ocjenjivati kad me 4th uvjerila da tako učinim ako se nelagodno osjećam dok biram kroz onaj select box, ali sad mi fali nešto čime bih mogao dodati svoj "+1" sjajnim radovima i da to utječe na nešto. Nisam jedini - svi koji neprestano daju 10-ke su isti kao ja; ili žele dati svoj "+1" ili ne daju ništa, uz kritiku kroz komentar.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 11.06.2006 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je najdraže komentirat kad se neko uvati neke društveno ili socijalno odgovorne teme.. kao dizajn neke kampanje za nešto dobro ili protiv nečega lošeg.. na takve radove stavljam ogromno povećalo i tu ne štedim kritike.. ali zato kad se radi o nečemu slobodnijem.. kao skoro sve ostale rubrike - tu ipak imam kočnicu jer pretpostavljam da moj ukus nije univerzalan i da neke osobne stvari jednostavno ne sotavljaju dojam na mene kao onome ko ih je napravio..

svejedno mislim da bi SVI trebali povećat dozu kritike na svojim komentarima.. ako ste indiferentni onda nije bed ne napisat komentar, ali ako vam nešto smeta - dužni ste dati i negativan komentar.. malo hrabrosti

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

par puta sam bila partipuper i dala 9 ili 8, a onda su ljudi poceli frktat nosom pa sam odustala. čak i u 90% slucajeva kad dam pozitivan komentar ne dam 10 jer jednostavno mi nije toliko dobro.

10tke su skroz relativne, kad mi rad ode u izdvojeno e onda sam ja jako hepi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.06.2006 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nelči: po mom favorites sustavu rad bi mogao proći neki treshold nakon čega bi automatski bio izdvojen Smile ali to nije kod nas ni potrebno pošto super radovi ionako budu ručno izdvojeni
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 11.06.2006 16:58    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ili dam 10 ili nedam ništa, osobno mislim da te ocjene nemaju smisla, jedino možda da izaberete ekipu koja zna cijeniti kreativnost pa da oni to rade, mada mi je i to niš koristi

...pa ne šaljemo valjda radove zbog ocjena, nego da se vide, da se malo pohvalimo, pa da dobijemo za to pohvalu od ekipe ii to je to, meni više vrijedi svaka kritika dobra ili loša od bilo kakve ocjene.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajmo ovako, ostavit ocjene jer mislim da djeluju stimulativno na nove članove. Ocjene i radionice isto. Ja sam bio ful hepi kad sam dobio prvu desetku. Danas mi je potpuno svejedno i osjećam se malo glupo kad napravim nešto iz nekog eksperimenta ili dosade i dobijem 10. Zašto ne složit sustav da recimo ocjene može dati samo onaj s toliko i toliko postova i komentara ili toliko i toliko dobro ocjenjenih radova. Ima i to svojih minusa ali će spriječiti da baš svatko ko napravi account može kenjkat po radovima bezveze ili iz nekog hira. Zvuči malo elitistički al ono, ako se prekinu prepucavanja i takve slične gluposti i admini će imat manje posla.

eto ... nadam se da nisam previše pametovo

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Fortress



Joined: 25 Nov 2005
Posts: 51
Location: Beograd

PostPosted: 11.06.2006 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je dijapazon od 1 do 10 preširok i samim tim smanjuje mogućnost objektivnog ocenjivanja. Koja bi bila razlika između 1 i 2, ili između 7 i 8 ?
U školama su ocene od 1 do 5, na fakultetu od 5 do 10.
Razliku kvaliteta je moguće odrediti u opsegu od 1-5 a od 1-10 je problematično...
A o poimanju dobrog i lošeg, lepog i ružnog ne vredi pričati, to je individualno, jednostavno, o ukusima ne vredi raspravljati.
Ja lično dajem 9-ke i 10-ke. Ako mi se rad ne dopada, ne komentarišem i (ili) ne dajem ocenu.
Uostalom, meni je muka od ocenjivanja Wink

_________________
optimizam je posledica nedostatka informacija
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group