Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
netvibes killed the radio star

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 22.06.2006 19:05    Post subject: netvibes killed the radio star Add user to your forum ignore list Reply with quote

Intervju sa: Netvibes founder and CEO, Tariq Krim
http://news.com.com/1606-2_3-6086643.html?part=rss&tag=6086643&subj=news
Osim što mi je njegov proizvod općenito trenutno najbitnija stranica na webu(zato jer mi polako ali sigurno mijenja desktop potrebe) postam ovaj link poradi toga što mi se sviđa kako misli Tariq Krim. Potpuno dijeli mišljenje sa mnom(tj. ja s njim, je li), i sada mi je jasno zašto mi toliko "leži" netvibes.com. Mozak koji stoji iza toga je uzeo sve najbolje od web2.0 (ne najbolje u smislu kopiranja nego ideja, pa tako i nekih revolucionarnih iliti "neisfuranih"). Uglavnom, ako vam se sviđa kako Tariq misli i što je stvorio, onda dijelite mišljenje sa mnom. Ugodno gledanje.

Disclaimer: Da, znam da ne stoji samo CEO iza svega i znam da postoje jaki konkurenti koji su vrlo slčni, ali (po mom humble mišljenju) nisu ni približno po "igrivosti" netvibes.com.
P.S. : Kako su ga odrezali na kraju Confused Laughing .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group