Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
BumpTop

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 25.06.2006 22:59    Post subject: BumpTop Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlično osmišljena stvar. Virtualni desktop, ali doslovce.

BumpTop website
BumpTop video demo

Malo možda konfuzno to što se ne vide imena fajlova i te gluposti, ali ovo je ipak prototip pa dajmo dečkima vremena.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2006 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono što ne shvaćam kod ovoga je, ako ljudi žele doslovno bacati dokumente po svome stolu, zašto bi koristili računalo?

znam da su korisnička sučelja uvijek bila inspirirana stvarnim, dobro poznatim stvarima (desktop, folder, button) ali meni je ovo malo smiješno Confused demo jest jako impresivan kao neka zgodna igračka, ali je za sad samo to, a čini mi se (sudeći po smjeru u kojem idu) da će i finalni prozivod ostati samo igračka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 26.06.2006 01:41    Post subject: Reply with quote

uuu, odličan flash. Šteta šta moj aston ne podržava swf-ove ka wallpapere Laughing
"odlično osmišljena ideja"? ha-ha? Kaže ti već suljo- pa ovo je najveća glupost, neki "slijedeći korak" u poistovječavanju desktopa i desktopa na kompjuteru... aj ti meni reci, i da nekim čudom imaš eto normalni domaći pc sa 16gb ddr2 memorije, 64-bitnim procesorom na nekih 4-5ghz i grafičkom state-of-the-art, ti misliš da ti ovo ne bi lag-alo da si u procesu surfanja, renderiranja i rada u nekom trećem programu dok slušaš winamp 10 koji troši sam po sebi nekih 50-60mb-a rama? Ma daj... čista glupost, i da, dovoljno mi je nereda u sobi, ko bi se snaša sa 300 onakvih ikona koje letaju, moran zoom-at svako malo da vidin koja je koja. Da ne govorin da će bit doslovno nemoguće da nema bugova a radi se o komandama napravljenim gestama miša, to je već osuđeno na propast i nerviranje vlasnika koji žele napravit onaj tamo neki "lasso menu" a žuri im se i ne uspiju zatvorit onaj lasso krug... jako loše, daleko je ovo i od prosječne provale, a kamoli da je odlično osmišljena ideja. I ono je kutija, ne radni stol, dakle nije realno Very Happy
Back to top
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 26.06.2006 03:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najbolje ovdje je što možeš gledat umanjene prozore i njihov sadržaj.. ali to već postoji na Mac-ovom Os-u.. i tu je naravno to pojednostavljeno i funkcionalno.. ne bi bilo loše da tako nešto postoji na windozama.. ovaj projekt je skroz dobar eksperiment.. i mislim da nekakvom stilizacijom može naći svoju primjenu.. u krajnjem slučaju u nekom SF filmu Smile

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 26.06.2006 03:53    Post subject: Reply with quote

"u krajnjem slučaju u nekom SF filmu"

u najboljem slučaju, i to možda da se vratimo u dane Spocka i Malog Plavog Ekrana Koji Vidi i Zna Sve kroz koji je Spock cilo vrime gleda Smile
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2006 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

noiz: pa meni se u stvari sviđaju mouse gestures i ostali UI features, ali njihova konkretna primjena mi se čini promašena Sad skupljanje razbacanih dokumenata na hrpu koju kasnije mogu prelistavati?

jedino što mi je super kod ovog sustava što možeš povećati važnije dokumente koji nakon toga imaju veću masu... ono sa fotkama mi je isto kul, makar bi volio vidjeti kako bi netko izašao na kraj sa 200 fotki umjesto 10 Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 26.06.2006 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je ovo predobro i jedva čekam da se ostvari jer većinom upotrebljavam tablet pri radu sa kompom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group