Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
izrada web shopa - vasa iskustva
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 29.03.2005 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:
Custom dizajnirani shop koji je moja tvrtka izradila (zapravo cijeli web čija svrha je online prezentacija i prodaja) prodan je između 30 i 90 tisuća kuna gdje je veći dio novca iznos za izradu shop-a. (Točan iznos je poslovna tajna.)
Međutim, mora biti jasno da se radi o renomiranom klijentu. Vrlo je vjerojatno da se za istu cijenu ne može prodati isti proizvod nekoj manjoj tvrtki ili privatnoj osobi.
Cijene moraš definirati gledajući prvenstveno klijentovu platežnu moć i standarde na tržištu; I to naravno, samo ako se odlučiš raditi s klijentima iz različitih financijskih slojeva, što ne mora biti dobro, s obzirom na to da te tjera na nedosljednost.
Ako radiš na crno, ne vjerujem da možeš doći u doticaj s klijentima to kalibra, ali s manjim klijentima se možeš dogovoriti o iznosima bez problema. Bitno je da ne dopustiš da ti klijent spušta cijenu omalovažavajući tvoj rad niti samom činjenicom da se radi o tzv. radu na crno. Mnogi iskorištavaju mlade studente koji trebaju novac i tako prolaze i do 1000% jeftinije gurajući cijene u dumping, a znajući da će kvaliteta uratka biti visoka, te da će vrlo lako, socijalnim inžinjeringom dobiti bonuse koje bi, uz ionako višu cijenu, kod legalnog izvođača, morali masno platiti.
koje feature-e ima jedan takav webshop?
mislim webshop ko webshop - dodaj artikl, obrisi artikl, trazi artikl...nije neka mudrost, ima ovaj nesto posebno?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 29.03.2005 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WS features:

- cc plaćanje
- integracija s webom
- maksimalna sigurnost preko SSL-a
- jamčena stabilnost i sigurnost (djelomično kroz dokazano stabilnu i sigurnu .NET platformu)
- potpuno customizirani control panel
- svi budući patchevi
- 99% uptime servera
- control panel za site
- najam servera (Svi naši klijenti koriste i naš hosting. Time smo osigurali da naše jamstvo sigurnosti nije kompromitirano eventualnim propustima treće osobe (hosta))

Last edited by srzi on 11.07.2005 11:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 30.03.2005 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U biti, ništa extra, (mislim, to sve ću i ja napravit), samo što radiš malo ozbiljnijem klijentu, pa to ozbiljnije i košta.

El tako?

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 30.03.2005 07:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjerojatno. Međutim, ono što nije standardna ponuda, a što je dobar dio cijene, je auto-update s našeg centralnog servera te naš hosting. To rijetki mogu ponuditi.
Naravno, kad se radi o ozbiljnom klijentu, cijena mora biti ozbiljnija, jer te u suprotnom klijent ne shvaća ozbiljno. Smiješno zvuči, ali je to tako.
Zaboravio sam napomenuti da se plaća i održavanje (za tog klijenta) simboličnim iznosom, što je dodatni izvor prihoda.
Back to top
View user's profile Send private message
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 30.03.2005 07:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjerojatno. Međutim, ono što nije standardna ponuda, a što je dobar dio cijene, je auto-update s našeg centralnog servera te naš hosting. To rijetki mogu ponuditi.
Naravno, kad se radi o ozbiljnom klijentu, cijena mora biti ozbiljnija, jer te u suprotnom klijent ne shvaća ozbiljno. Smiješno zvuči, ali je to tako.
Zaboravio sam napomenuti da se plaća i održavanje (za tog klijenta) simboličnim iznosom, što je dodatni izvor prihoda.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.03.2005 09:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:

Naravno, kad se radi o ozbiljnom klijentu, cijena mora biti ozbiljnija, jer te u suprotnom klijent ne shvaća ozbiljno. Smiješno zvuči, ali je to tako.
.


potvrdjujem.
bas sam gledala nedavno jedan predracun koji je moj sef napravio za jednog klijenta: 120K€ od cega samo dizajn za interface kosta 15k€.
ja isti interface za moje "sitne" klijente od doma radim za skoro 10 puta manje.
i zato veliki klijent nije moj klijent nego od mog sefa Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 04.04.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:
WS features:

- cc plaćanje
- integracija s webom
- maksimalna sigurnost preko SSL-a
- jamčena stabilnost i sigurnost (djelomično kroz dokazano stabilnu i sigurnu .NET platformu)
- potpuno customizirani control panel
- svi budući patchevi automatiziranim apdejtom s našeg centralnog servera bez intervencije klijenta
- 99% uptime servera
- control panel za site
- najam servera (Svi naši klijenti koriste i naš hosting. Time smo osigurali da naše jamstvo sigurnosti nije kompromitirano eventualnim propustima treće osobe (hosta))


ok. znaci nis posebno osim brdo marketinga Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 04.04.2005 23:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bih se složio. Marketinga naravno ima, ali mislim da su bar dvije najvažnije opcije ono što ne može svatko ponuditi.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 05.04.2005 02:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:
WS features:
- najam servera (Svi naši klijenti koriste i naš hosting. Time smo osigurali da naše jamstvo sigurnosti nije kompromitirano eventualnim propustima treće osobe (hosta))


-> i da neće otić konkurenciji bez poteškoća Laughing
just kidding

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 05.04.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
srzi wrote:
WS features:
- najam servera (Svi naši klijenti koriste i naš hosting. Time smo osigurali da naše jamstvo sigurnosti nije kompromitirano eventualnim propustima treće osobe (hosta))


-> i da neće otić konkurenciji bez poteškoća Laughing
just kidding


Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 09.04.2005 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
mi smo radli shop, ali ne sa karticama jer ljudi kad vide kartice odu s weba..
ima košarica, ima sve, ali kad se klikne kupi, sav info dođe na mejl prodavaču i klijentu, pa ga ovi nazovu i dogovore se kako dalje s dostavom i plaćanjem.. za sada je sve OK..


jel može url?
Back to top
View user's profile Send private message
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 09.04.2005 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"mi smo radli shop, ali ne sa karticama jer ljudi kad vide kartice odu s weba.."

Balkanski mentalitet nepovjerenja i neznanja...
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 11.04.2005 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:
Balkanski mentalitet nepovjerenja i neznanja...


jebiga. znam frenda koji ima onaj token za internet bankarstvo preko zagrebacke banke kojeg se boji koristiti (valjda da mu se novci ne sjebu ili nesto) - uglavnom opet ovaj sindrom gore.
a gdje ce takav tek ic kupovati nesto karticno...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group