Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
novi monitor
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2006 13:52    Post subject: novi monitor Add user to your forum ignore list Reply with quote

zelim 19'' LCD i planiram ici do 3000kn.
zapeo mi je za oko ovaj: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=1110027&Provjera=632992802672395631 no posto se ne kuzim u hardver, voljela bi cuti tudje misljenje.

ne vidim da igdje pise moze li se zaslon rotirati? to bi voljela.
bitno mi je da boje budu sto prirodnije, nesto sam cula da neki modeli samsunga imaju problema s bojama.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 16.11.2006 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samsung / SyncMaster 910T / ili noviji model
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 16.11.2006 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam svojim prezadovoljna (samo me jedan deadpixel s kojim je došao prvo vrijeme malo živcirao - no odavno ga ne primjećujam) - slika je odlična - čak i za filmove i igre rula
a vidim da je i prko 1000 kn jefiniji od onog što sam ja platila - dakle za nekih 2800 kn:

http://www.kodeks.hr/dell/monitor.html
dell 1907FP

ja sam se mjesecima svojedobno mislila koji uzet i na kraju su ipak reviewi bili na strani ovog della - preporučam!

jedino što je nezgodno je što se dosta čeka i što u trgovini ne možeš provjerit i izabrati onog bez greške - inače ova Jadran informatika u starom gradu je distributer u Rijeci (često sam primjetila u izlogu dellove monitore)

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2006 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

razlike:
Code:
                  Dell 1907FP            Samsung SyncMaster 910T
response time         8ms                  25ms
image brightness   300cd/m2               260cd/m2
contrast ratio      700:1                  1000:1
max viewing angle   +/-70v, +/-67,5H      170V, 170H

hmm Confused
imam soft spot za Dell-ove.

zar ne mozes vratiti monitor ako ti novi dodje s dead pixelom?

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 16.11.2006 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj 19' Philips 190 B ima dvogodišnju garanciju i kunu se u Autronicu da daju novi monitor ako primjetim i jedan jedini mrtvi piksel Smile
platio sam ga 2800 kn prije cca pola godine....
8ms odziv, zvučnici (mada ih ne koristim ali isprobao sam ih i odlično rade ), USB hub. , paning i slične stvari...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 16.11.2006 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nope - garancija vrijedi za 7 komada ali možeš valjda izabrati u trgovini samo što je kodeks u zagrebu - ne znam šta reći...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
WeD@



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 20
Location: Dolazim izravno iz sunca.

PostPosted: 09.01.2007 04:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se svidja ovaj http://www.mindfactory.de/cgi-bin/MindStore.storefront/DE/Product/0023898?pid=preistrend
ovoga jos nema u hr, ali racunaj da je ovde kad dodje 1 e = 10 kn..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 09.01.2007 05:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.cnet.com pa testeraj Wink
btw : dell 7.5 ; samsung 7.0 ;
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.01.2007 09:18    Post subject: Re: novi monitor Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
zelim 19'' LCD i planiram ici do 3000kn.


preporucio bi ti obavezno widescreen! ja sam se preporodio otkad ga koristim.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 09.01.2007 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A je ima neki 20" sa 1600x1200, jab radje to ako ima za 3k

edit, recimo ima u linksu za 3200 KN - SAMSUNG SM 204B. Ima kontrast 800:1 i 1600x1200. Mislim da taj 1 inch i gro veca reza puno znaci. Size matters
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
WeD@



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 20
Location: Dolazim izravno iz sunca.

PostPosted: 09.01.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za wide screen se ne isplati ic ispod 20" ,cak i 20 " izgleda sitan vertikalno, otprilike po visini kao 17" monitor...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mfloyd



Joined: 25 Jan 2006
Posts: 57
Location: Zagreb <-> Orahovica

PostPosted: 09.01.2007 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja radim na Samsungu 204B i jako sam zadovoljan, jedino šta je moglo bit bolje je kut gledanja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 24.01.2007 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kolko su LCD-ovi dobri za dizajn?

Ja znam kak sam sad radila na laptopu da sam popiz***a.... Dobro, to nije LCD, ali stvarno se na tome jedva radi.. Nemrem vjerovat koje razlike u boji dobivam... Pa me strah sad takvih problema s LCD-om....

Pa koji bi bio onak, velik, kvalitetan LCD, a da nema tih problema...
S tim da nije ono 15 000 kn Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 24.01.2007 03:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.kodeks.hr/dell/monitor.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 24.01.2007 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam prije tjedan dana kupio Dell 2007FP A03 rev. (ako misliš to kupit obavezno kupi u kodeksu, ovi ostali imaju verziju A02 sa tvorničkom greškom).

Uglavnom preporodio sam se, boje su toliko blizu CRT-a da kad sad na novom monitoru pogledam neke svoje radove nemrem vjerovat koliko su boje drugačije, pogotovo tonovi sive koji su sada stvarno sivi a na starom samsungu su bili više plavičasti.

Anyway, preporuka DELL 2007FP (1600x1200). Nemoj uzimat widescreen ispod 21' pre mali su, widescreen se isplati uzet samo DELL 24' widescreen, naravno ako imaš 6.000,00 Kn.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 24.01.2007 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kasno Marko na Kosovo stize, kupih Samsung SM 931BF i zadovoljna sam.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
VerbNero



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 64
Location: varazdin, lipovnik

PostPosted: 29.01.2007 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daj mi reci kak to da si se odlučila za samsung, a ne za dell. Ja sam do sada razmišljao o 1907 dellu, a sad ni sam nisam pametan. Ne igram igre i ne gledam filmove, radim u 3du, grafika,...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 29.01.2007 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ak gledate monitore trebali bi ih prema tome cemu sluze i koja im je namjena.
uglavnom ak se hoces igrat i ujedno imat super slikicu (kut 180,boja,kontrast).. to nejde jedno s drugim

TN+Film, S-IPS, MVA i PVA.. vrste monitora..

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide.html

covjek se tu raspisao i sve objasnio sto je sto...

meni moj dell 2001FP skroz dobar ...
samsung je isto ok a isto tako i Philips, naravno ako su S-IPS..

no to vam je tak sve diskutabilno, treba vidjet pa odlucit...

e da, nemojte usporedjivat brojke tipa kontrast, jacina svjetla.. kod svake tehnologije znaci drugo ...
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.02.2007 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
kasno Marko na Kosovo stize, kupih Samsung SM 931BF i zadovoljna sam.

hehe i ja ga kupih za bozic Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 02.02.2007 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Keye: i ja, sa par dana zakasnjenja Very Happy

@VerbNero: u Rijeci nema Dellovih monitora, ovom Samsungu je dosta pala cijena, decko koji ga ima ga je nahvalio...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 02.02.2007 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda je malo offtopic (obzirom da je nel kupila monitor), ali mene zanima da li bi mozda netko mogao malo protumacit razliku izmedju

BenQ FP202W LCD Monitora i 20" Apple Cineme.

Ovaj BenQ ima neke parametre bolje, a kosta za pola manje (bila je i neka akcija u HGspotu za 2 300 kn).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 03.02.2007 01:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tubak wrote:
Možda je malo offtopic (obzirom da je nel kupila monitor), ali mene zanima da li bi mozda netko mogao malo protumacit razliku izmedju

BenQ FP202W LCD Monitora i 20" Apple Cineme.

Ovaj BenQ ima neke parametre bolje, a kosta za pola manje (bila je i neka akcija u HGspotu za 2 300 kn).


Ja imam Prestigio P5200W, koji ima istu elektroniku i matricu ko i BenQ, MacOS ga i prepoznaje ko BenQ. Bio je 2200kn u Intersparu. Za monitor imam samo pohvale za reci, osim sto ima problema s padom kontrasta pri promjeni vertikalnog kuta gledanja - horizontalni je odlican - znaci isti problem ima i BenQ. Najbolje da odes vidit taj monitor u CityCentruONE, vjerojatno ga jos imaju izlozenog, pa ustedis jos 100kn ak ti se svidi. (2200kn sa PDV-om)

Indžoj!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.02.2007 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Niti ne pomišljajte n te Benq-e i Samsunge od 2-3 k kuna za raditi kolore ili neku suvislu grafiku. To nema veze sa monitorom za obradu boja, to je za igrice i office. Pogledao sam taj Benq u dućanu i osim što je ružan i ogroman (mislim da je dvaput deblji od cijelog iMaca 20" Smile ) kut gledanja, a samim tim i prikaz boja je katastrofa.


G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.02.2007 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pixel Response Time (Gray to Gray): 7 milliseconds
Rated Maximum Viewing Angle: Horizontal: 140 degrees
Rated Maximum Viewing Angle: Vertical : 130 degrees

(BenQ FP202W)



Neko je već napisao i postao neke linkove vezano za tipove matrica itd. Ovaj BenQ koristi TN matricu, koja je nemoguća za kalibriranje i ima najgori prikaz boja od svih tipova matrica.

130 i 140 stupnjeva? Inače, to je monitor dizajniran za igre i office, tako da je za to valjda dobar.

Za po doma, ako ti treba "velik" monitor, a nije ti za posao (grafika, fotografija itd), ne smeta te što se ne može baš podesiti i što je (bar meni) ružan ko noć, monitor je ok.

I inače, te specifikacije koje navode proizvođači gotovo nikad ne treba uzimati za ozbiljno ili kao mjerilo kvalitete ... razne tehnologije - razne specifikacije, razni proizvođači - razni načini mjerenja, uz to neki navode maximalne teoretske vrijednosti, a drugi konzervativne ili srednje izmjerene ...

i da gotovo uviek vrijedi pravilo, koliko para - toliko muzike ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 08.02.2007 04:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TN... to je dobro za bankomat Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group