Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
headrush

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.12.2006 14:54    Post subject: headrush Add user to your forum ignore list Reply with quote

možebit da je ovaj sajt općepoznato odredište al ja sam pred koji dan slučajno naletila i to mi je jedan od zanimljivijih webova u zadnje vrijeme. članci i sama tematika su dosta zanimljivi mada se ponekad ponavljaju iste stvari.

uglavnom radi se o komunikaciji sa korisnicima. može biti korisno i za dizajnera koji stvara sajt namjenjen određenoj populaciji a pogotovo može biti od koristi onima koji surađuju sa korisnicima, koji ih poučavaju ili im nešto prezentiraju. arhiva im je par godina debela, ja sam tek ponešto pročitala...
uostalom, bacite oko sami:
http://headrush.typepad.com/

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 01.12.2006 23:53    Post subject: OT: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliknuo sam na link u cijem opisu je pisalo
Quote:
There's a fantastic post from Joel on interface design (but relevant to so much more than that): Choices = Headaches.

koji vodi na
http://www.joelonsoftware.com/items/2006/11/21.html

i procitao taj post/clanak i mogu rec da je ovo nesto najgluplje sto sam nedavno procitao.

slazem se da ima puno opcija koje zbunjuju obicne teletabise, ali rjesenje je kao da ih sve maknes?? mdaj.

Quote:
Can anything be done? It must be possible. iPods don't even have an on/off switch. Here are some ideas.

da, i vjerojatno stvar koja me najvise zivcira na iPodu je to sto ga ne mogu ugasiti kad ja to zelim. tako da ga ostavim na stolu, i drugi dan kad idem negdje vise nemam baterije. to mene cini nesretnim Smile

slazem se da bi se nesto od tih ideja moglo u nekom obliku implementirati, ali ako ne ostavis advanced userima mogucnosti da si naprave stvari kako zele...cemu onda racunala uopce (maknut restart jer ga koristis samo kad ti se instalira neki softver?)

ne, nema veze s ovim topicom, ali negdje sam htio napisati ovo.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.12.2006 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja i od prije pamtim Joel-ove članke kao ili beskrajno pametne ili beskrajno glupe/nerazumljive Confused

ponekad ga je zaista teško slijediti
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.12.2006 16:36    Post subject: Re: OT: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
Quote:
Can anything be done? It must be possible. iPods don't even have an on/off switch. Here are some ideas.

da, i vjerojatno stvar koja me najvise zivcira na iPodu je to sto ga ne mogu ugasiti kad ja to zelim. tako da ga ostavim na stolu, i drugi dan kad idem negdje vise nemam baterije. to mene cini nesretnim Smile

OT:
1. http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=61118
2. http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=60945
3. http://www.ipodwizard.net/wiki/index.php/Tweaks

dakle - gašenjem ipod-a (deep sleepom) trošiš bateriju više nego normalnim sleepom (u koji odlaziš držeći play/pause)
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 03.12.2006 20:15    Post subject: Re: OT: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
dakle - gašenjem ipod-a (deep sleepom) trošiš bateriju više nego normalnim sleepom (u koji odlaziš držeći play/pause)

ali meni ipod stoji 36 sati u sleepu (trosi bateriju) i onda se ugasi potpuno (trosi bateriju jos vise)...tako da ga upalim, i nema vise baterije.

kad bi ga mogao ugasiti sam, preskocio bi ovih 36 sati rada u sleepu.

takodjer, rijec je o Nanu, pa neznam da li to ima neku ulogu. on ima i neku hibernaciju.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group