Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako rjesit pitanje naplacivanja poslodavcima iz inozemstva?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
I.G.



Joined: 09 Jul 2005
Posts: 41
Location: Ivanic Grad

PostPosted: 04.12.2006 19:57    Post subject: Kako rjesit pitanje naplacivanja poslodavcima iz inozemstva? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam jel ovakvih tema bilo vec,nemam bas vremena trazit po sajtu...

Ovako nasho sam si poslic za firmu koja je iz Njemacke,poso bi bio neki flyeri,mozda koji t-shirt dizajn .itd to sad nije tolko niti bitno...isplata bi isla recimo jednom mjesecno,pa bi me zanimalo koji je najbolji nacin isplate,tj "najbezbolniji" za moj djep Razz

pa ako bi netko s nekim iskustvom mogo odvojit koju minutu pa da mi pojasni Smile

Last edited by I.G. on 05.12.2006 16:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
I.G.



Joined: 09 Jul 2005
Posts: 41
Location: Ivanic Grad

PostPosted: 05.12.2006 01:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nitko? Sad
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 05.12.2006 02:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbezboliji je definitivno wire transfer, medjunarodni prijenos novca zicom jel

trebaju ti samo
    devizni racun u nekoj banci (lokalnoj)
    swift i iban broj


Znaci otvoris devizni u nekoj banci (mozes koristit i taj koji imas, ako ga imas) i onda u banci trazis samo da ti daju podatke za medjunarodni wire transfer, od njih ces dobit IBAN - to je medjunarodni oblik tog tvog racuna (ne samo ovi standardni brojevi) te swift kod (to je kod za identifikaciju banke kojoj prijenos ide - za PBZ je recimo PBZGHR2X)

i to je to Smile

Znaci imas ta dva broja i samo ih proslijedis onome tko ti uplacuje lovu, kod nas uzimaju do 200kn po transferu i limit za slanje je 3000€ odjednom za privatne racune, vani je visi limit tako da mislim da neces imati problema a ako i hoces, samo ti uzastopce posalju koliku vec sumu trebas jel

Obicno treba 2 radna dana za prijenos, ali ako se ujutro uplati moze ti vec sljedeci dan sjest lova

znaci trebas devizni, swift i iban, a saljes swift i iban, eto Smile
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 05.12.2006 02:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno imas i western union (jako jednostavno, pokupis cash u posti, ali je dosta velika provizija), pa slanje love u omotnici Very Happy ili jos bezbroj nacina, 2checkout...

Ali mislim da ti je wire najbolji nacin, ne moras nis radit kad jednom postavis, mozes lovu dizat kad ti treba iz banke, mozes i prek neta placat...

Your preference Cool
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 05.12.2006 05:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šalješ sve podatke o računu, a novi propisi zahtijevaju i da koristiš devizni žiro račun za inozemne doznake, devizni tekući račun više ne pali.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 05.12.2006 05:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

usput, slightly offtopic, prije no što tužno zavapiš "zar nitko?" razmisli kakav naslov topica stavljaš, ja pročitao naslov, osvrnuo se, vidio da mi je omiljeni žuti šlauf s žiraficom u drugoj sobi, slegnuo ramenima i pomislio.. tja, valjda je obalna straža u blizini... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 05.12.2006 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pike wrote:
šalješ sve podatke o računu, a novi propisi zahtijevaju i da koristiš devizni žiro račun za inozemne doznake, devizni tekući račun više ne pali.


za ovo tu sam nesto cuo na vijestima, da zele uvest ziro racune na sve da mogu pratit, ali ne znam koliko je to vec u funkciji, jer ja normalno koristim obicni ziro...
Back to top
View user's profile Send private message
I.G.



Joined: 09 Jul 2005
Posts: 41
Location: Ivanic Grad

PostPosted: 05.12.2006 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno hvala na odgovorima Smile
@ pike: istina naslov topica nije bas najbolj Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.12.2006 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naslov topica uvijek možeš popraviti tako da napraviš edit početnog posta
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
I.G.



Joined: 09 Jul 2005
Posts: 41
Location: Ivanic Grad

PostPosted: 05.12.2006 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma svjestan sam,ali cemu? posto sam vec dobio odgovor Wink
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.12.2006 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I.G. wrote:
ma svjestan sam,ali cemu? posto sam vec dobio odgovor Wink

Ako zbog ničeg drugog, onda zato da olakšaš slijedećoj osobi koja možda traži odgovor na slično ili isto pitanje... That's what mi3 is about after all...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
I.G.



Joined: 09 Jul 2005
Posts: 41
Location: Ivanic Grad

PostPosted: 05.12.2006 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto promjenjeno Wink
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 06.12.2006 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
pike wrote:
šalješ sve podatke o računu, a novi propisi zahtijevaju i da koristiš devizni žiro račun za inozemne doznake, devizni tekući račun više ne pali.


za ovo tu sam nesto cuo na vijestima, da zele uvest ziro racune na sve da mogu pratit, ali ne znam koliko je to vec u funkciji, jer ja normalno koristim obicni ziro...


i ja sam... do pred par dana. (koristio devizni tekući) - došla doznaka, nisu mi je pustili na tekući, morao sam otvorit devizni žiro da je podignem...

devizni tekući samo za štednju i mirovine.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.12.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u evropi je isto dosta jak moneybookers.com
ja sva svoja internacionalna naplacivanja vrsim preko njih.
taj novac rijetko kada koristim za prijenos jer nisu neki milijuni. ali postoji mogucnost slanja u banku kao bank transfer.
meni je vise za placanje kredita za skype, kupnju koje knjige ili sto god.

poz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 06.12.2006 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moneybookers ti imaju dosta veliku proviziju kad povlačiš novce u svoju banku, isplati se ako odmah trošiš dalje preko moneybookersa (shopping, plaćanja drugim ljudima vani...)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 13.12.2006 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a što sa kreditnim karticama, jel se može na njih uplatiti neka lova ?

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.12.2006 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
a što sa kreditnim karticama, jel se može na njih uplatiti neka lova ?


Smile s njima samo trosis pare koje nemas Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 14.12.2006 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A Western Union??

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2006 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Western Union je najskuplja opcija.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2006 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, a kako netko meni može prebacit lovu preko kreditne kartice, znači zadovoljni klijent ima kreditnu karticu i sad hoće isplatit ?

i btw da li svi poštanski uredi imaju mogućnost isplate WU ?

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.12.2006 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
hm, a kako netko meni može prebacit lovu preko kreditne kartice, znači zadovoljni klijent ima kreditnu karticu i sad hoće isplatit ?
?


svaka kreditna kartica ima racun s kojeg dize lovu, znaci lova se prebacuje s racuna a ne s kartice.

a da bi on tebi platio karticom ti moras imat neki on line shop ili firmu koja ima autorizaciju naplate preko kartica (znaci direkt dizanje love s njihovog racuna kao sto imaju restorani i trgovine) pa da se poveze s tvojom bankom na tvoj racun.

kartica sama po sebi nis ne znaci ako nemas love na racunu.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group