Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Izumljena besplatna neograničena energija
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.12.2006 19:47    Post subject: Izumljena besplatna neograničena energija Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mogu ni ja vjerovat.. zvuči kao utopijska ideja, ovo otkriće zvuči revolucionarno kao kad je čovijek otkrio vatru..

uberite.. provjerite.. nadam se da ovo nije neki spoof

www.steorn.net

http://www.steorn.net/en/technology.aspx?p=5

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.12.2006 20:12    Post subject: Re: Izumljena besplatna neograničena energija Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Ne mogu ni ja vjerovat.. zvuči kao utopijska ideja, ovo otkriće zvuči revolucionarno kao kad je čovijek otkrio vatru..

nda... ima i neki naš prika koji svakih par godina objavi u večernjem da je na pragu završetka perpetuum mobila...
Back to top
View user's profile Send private message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 13.12.2006 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

del.icio.us popular tags:
energy science green free hoax news alternative

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.12.2006 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ne mogu u to povjerovati. što ćeš, u srednjoj i na faksu usadili su nam određene dogme znane kao "zakoni termodinamike" i "zakon očuvanja energije".

Last edited by nel`chee on 13.12.2006 20:20; edited 1 time in total

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 13.12.2006 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm... ovo mi se cini toliko nemogucim da mi je to nemoguce Smile
To znaci da svijet kakav smo poznavali nestaje... To znaci da nafta vise ne znaci nista...
A to znaci da ce neki ljudi izgubit jebenu lovu a oni to nece dozvolit samo tako...
Mislim da ce "kompanije" naci svoje znanstvenike koji ce pokusati pobiti tu teoriju...
Ako je neko citao Sjeme Zla od Enghdala, vidio je sto se tamo desilo jednom od najvecih znanstvenika danasnjice (nemogu se sjetiti imena, madjar neki)... Frajera su otjerali s univerziteta, covjek je propao skoro.. Nigdje nije mogao naci posao i ostala sranja... A samo zato jer je objavio studiju o stetnosti GMO hrane...
Doduse na ovom sajtu ne pise detaljno o cem se radi, ali onaj pdf koji pokazuje gdje se sve to moze primjeniti je znakovit. Znaci nema vise baterija, struje, nafte, ugljena...
To bi bilo stvarno cudo... Izum velik kao izum vatre kak si ti rekao...
Ajd bas me zanima kaj bu to...
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.12.2006 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja sam rezerviran.. ali dobro je biti "open minded".. Sajt ima svoj forum i Malo sam pogledao ima dosta topic-a na šemu "Kako to? Nemoguće. Naftni moćnici bi vas poubijali da je ovo istinito".. doduše nisam imao vremena za detaljniju analizu..

Ovaj projekt je skroz javan i otvoren i to mi se čini kao najbolja zaštita od mogućeg zataškavanja.. problem je u tome što moćni seronje imaju vlast nad medijima.. koji ignoriraju ovakve projekte (siguran sam da ima sličnih stvari koje niko nije vidio i čuo).. da cnn napravi senzaciju od ovoga.. bila bi druga priča

Ono što "obični" ljudi mogu napravit dobro je jednostavno povjerovat u ovakve ideje.. skloni smo povjerovati da je moguće napraviti kompjuter veličine mrava a ovakve ideje su nam prevelike za probavit

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.12.2006 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko sam skužio ako ovo je hoax.. onda nije money making hoax

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 13.12.2006 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ja ne mogu u to povjerovati. što ćeš, u srednjoj i na faksu usadili su nam određene dogme znane kao "zakoni termodinamike" i "zakon očuvanja energije".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.12.2006 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm.. nije to sad izumljeno.. To je Tesla već odavno začeo, možda i dovršio, ali su to FBI i takve agencije sebi prikrpale radi općeg mira u svijetu...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2006 01:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oh, pa to je staro. Ja sam već izumio besplatnu neograničenu energiju barem dva puta. Nakon što sam izumio vreću iz koje izlaze kovanice od 25 kn bez prestanka Confused

Quote:
Steorn’s technology produces free, clean and constant energy.

Što znači "free energy"?
Što znači "clean energy"?

Budale

Last edited by Sulien on 14.12.2006 10:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2006 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Nakon što sam izumio vreću iz koje izlaze kovanice od 25 kn bez prestanka Confused

Jaooooo, a imaš vreću sa sitnijm kovanicama ... mrzim ove od 25
Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 14.12.2006 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ža mi je šta nemogu nać potvrdu ove informacije nigdi na internetu ali je bila u nedavnoj emisji "na rubu znanosti" kad se radilo o Tesli.

neki njemački znanstvenik je nedavno reproducira teslin experiment i napravija "prijemnik enegrgije" na 2 V (teslin je generira sa 30-60 kV).

Uglavnom, u bazenčiću ima mali brodić na kojem je antena od 1.5m visine. I plovi. bez baterija, bez ičega. Elektromotor radi samo sa antenom koja prima električni napon iz "ničega".
Termini su skalarna energija, rezonancija skalarnih polja ili tako nekako. Uglavnom, svugdje oko nas dostupno za upotrebu besplatno.
Back to top
View user's profile Send private message
dissident



Joined: 21 Jul 2006
Posts: 91
Location: In Between Dreams

PostPosted: 14.12.2006 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebeš tu tvoju vreću
ja imam svoju iz koje možeš vaditi hladnu pivo i topli sendvič kad god poželiš
pa da vidimo ko će više zaradtiti.


nego besplatni, čisti i konstantni izvor energije. Sredimo to i do 2010 smo na marsu, ali too bad kaj takve stvari ne postoje. nadalje netki naftni moćnici bi sigurno već saznali za to pa od tih znanstvenika nebi ostali ni tragovi.

nadao bi se da je ovo točno ali mislim da nema šanse
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 14.12.2006 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neda mi se ni citat sve o tome jer nista od toga. Nema apsolutno nikakve sanse da ikakav izum prodje dok je god nafte. Bilo je na tisuce takvih revolucionarnih izuma pa bi naftne kompanije kupile patent i zakopale ga. Kupuju cak i naznake ideja o poboljsanju, ffs.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2006 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
Elektromotor radi samo sa antenom koja prima električni napon iz "ničega".

Hoax. Znaš koliko je puta u povijesti netko tvrdio da je otkrio perpetuum mobile ili slično? Posljednje tisućljeće bilo je ispunjeno prevarama te vrste.

Cijelokupan život, Svemir i postojanje zasniva se na tome da ništa ne dolazi "ni iz čega". Sve se kreće, sve se pretvara iz jednog oblika u drugi, ništa nije "free". Ne možeš izvući "nešto" "ni iz čega". Neki zakoni fizike su se rušili kroz povijesti, ali zdrav razum nikad.

Robi: naftaši se interesiraju za nove izvore energije jer znaju da će ubrzo propasti ako ostanu samo na nafti. Patenti su se zakopavali, ali znanost i istraživanja svejedno idu dalje - na kraju će upravo naftni carevi financirati projekte istraživanja i razvijanja novih načina pretvorbe energije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 14.12.2006 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien: nije hoax. postoji video zapis. isto tako - nije ni free. prijemnik košta. izvedba košta (ili je teže primjenjiva npr.) ... stvar je samo u dostupnosti i svepristutnosti.
skalarna energija nije "ništa". po teslinim teorijama radi se o nekakvom svemirskom ili čestičnom zračenju. moraš priznat da sagorijevanje sigurno nije jedini način pretvaranja energije. rezonancija radi u prijenosu energije i to dokazano.

sličan primjer (možda ne direktno vezan) je "uređaj za levitaciju" odnosno eksperiment sa "ionskim vjetrom" gdje uz pomoć struje uređaj lebdi bez propelera ili drugog mehaničkog/toplinskog potisnog sustava. (za to znam link: http://jnaudin.free.fr/html/ufolift1.htm - isto bilo u emisiji NRZ)

Ako se baziramo samo na newtonu, hertzu i ostalim "znanim" nećemo daleko. Slične dogme su govorile da je putovanje brže od 80 km/h smrtonosno za čovika ...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.12.2006 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam samo čekala da sulien progovori na ovi temu. i progovorio je Applause

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 14.12.2006 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa cak i da je istina naftni lobi to nece dopustit...

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2006 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jao Eric, citas li ti uopce postove prije nego nazvrljas nesto?

e1, ovo vjerojatno nije to sto si ti spomenuo, ali takodjer se temelji na nekim Teslinim istrazivanjima pa me podsjetilo: the hutchison effect

sto se ovog tice... naizgled nema veze, ali u biti govori o znanosti opcenito.
teorija postanka svemira ima najvise otvorenih mogucnosti, spekulacija, nemoguce je ispitati je pokusom, ali ljudi su postupno dosli do Velikog praska. sto je bilo prije njega nije ni bitno. no istrazivanja unazad pola stoljeca dovela su do otkrica koja su tu teoriju samo potvrdjivala, npr. otkrice pozadinskog zracenja u 60-ima i otkrice ogromnih masa (mizernih odstupanja od prosjecne temperature, ali tamo su) iz kojih su se pocele stvarati galaksije prije 15 godina (COBE satelit).
ljudima koji vjeruju u mogucnost postojanja perpetuum mobile-a je najjaci "argument" da covjek jos uvijek ne zna dovoljno o svijetu, da su nekad ljudi vjerovali da je zemlja ravna ploca... (khm, odredjena vjerska institucija je to promicala, no jos je Aristotel tvrdio suprotno)
halo.
vecina ljudi koji ce tako nesto izjaviti se zapravo inace uopce ne zanimaju za znanost, vec samo kad u medije procuri neko "revolucionarno" otkrice.
jedino sto ostaje misterij je "tamna tvar" iz koje bi se mozda, ako se otkrije sto je, i mogli izvuci novi oblici energije, ali ovo sto imamo... energija ne dolazi iz nicega, tocka.
mozda ovime sto rade zapravo vuku energiju iz izvora za koji jos ne znamo da postoji i mozda iskoristavanje istog povlaci posljedice kojih nismo svjesni, mozda se svemir urusi zbog ljudske pohlepe...

Rolling Eyes

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mfloyd



Joined: 25 Jan 2006
Posts: 57
Location: Zagreb <-> Orahovica

PostPosted: 14.12.2006 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Energija ne može ni nastati ni nestati već samo prelaziti iz jednoga u drugi oblik.

Poznato je da oko nas postoje energije (tzv. slobodne energije) koje bi se mogle smatrati beskonačnim izvorima energije (nešto kao pojam beskonačno u matematici ili toplinksi i rashladni spremnik u termodinamici). Znači svi megavati, gigavati... koje naše elektrane mogu proizvesti i cijeli svijet može potrošiti za nju su beznačajno mali. Jedini problem je što se od Tesle pa do danas nije baš previše saznalo o njima (kako ih kontrolirati, pretvarati, itd).

Dakle, ako bi se takvu energiju uspjelo pretvoriti u npr električnu postglo bi se nešto vrlo blisko perpetuum mobile-u.

Da li je to u ovom slučaju postignuto??? We'll see!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.12.2006 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebati energiju nije pohlepa. Svemir se neće urušiti zbog nas, to je kao da kažeš da će se Zemlja urušiti zbog previše mravinjaka Smile

Quote:
mozda ovime sto rade zapravo vuku energiju iz izvora za koji jos ne znamo da postoji...

Postoji beskonačno mnogo varijacija dobivanje energije i bit ćemo sigurno time zabavljeni do vječnosti. Ali nikad je nećemo vući ni iz čega Laughing Problem je što su neke varijante toliko slabe iskoristivosti da se ne isplate. Osobno sam vidio vjetrenjaču koju okreće ne vjetar, nego svjetlo (fotoni) - i sad, čemu to služi? Impresivno je za laike, ali neće poboljšati budućnost čovječanstva i sigurno je neće kupiti naftni lobi Very Happy

A pazite sad - radi se na teleportaciji, zar ne? Znanstvenici se već igraju po laboratorijima dobacivajući se sa fotonima. Zamislite ovo - pošaljemo neke sonde (stanice za prikupljanje zračenja) prema Suncu (intezitet zračenja se povećava sa kubom puta kojeg prevalimo), i te sonde prikupljaju zračenje puno većeg inteziteta nego što možemo solarnim ćelijama na krovu kuće. Sad, teleportacijom ili bilo čime se to zračenje skupi u snop koji se šalje prema Zemlji, gdje se prikuplja i pretvara u iskoristivi oblik energije. Em što više ne trebaju goleme površine za skupe solarne ćelije, em što prikupljamo zračenje koje nikad ne bi inače palo na Zemlju...

Bacam ideje onak bez veze... ali sigurno je bolje nego biti na brodiću Rijeka-Dubrovnik koji ima antenu koja strši 1.5 km u zrak i kreće se brzinom od 8 čvorova Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 15.12.2006 01:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Bacam ideje onak bez veze... ali sigurno je bolje nego biti na brodiću Rijeka-Dubrovnik koji ima antenu koja strši 1.5 km u zrak i kreće se brzinom od 8 čvorova


teslin projekt je zapravo bio generator/odašiljač centrala sa tornjem visokim 65 m koji je trebao (po završetku) biti u mogućnosti prenositi el. energiju prekooceanskim brodovima. na njima nije trebala biti antena od 1.5Km visine već bi je primao, kako je dokazao u jednom drugom eksperimentu, koristeći vodu kao svojevrsni bezopasni vodič. količina energije koja bi se mogla emitirati bila je ograničena samo izvorom.
prekidom financiranja od tada najmoćnijeg financijskog magnata, projekt nikada nije zaživio u tom opsegu.

spomenuti ekspreriment sa tom antenom i brodićem se bazira na poznatom iz teslinih radova, no kako genij nije završio što je započeo - mi smo di jesmo. da je bilo drugačije, ko zna što i kako bi bilo i sigurno bi "zdrav razum" danas nalagao neka druga pravila.
Možda bi imali 20tak takvih unaprijeđenih generatora i mrežu koja bi pokrivala što treba, prijemnike veličine mobitela i struju bilo gdje bilo kada.

uglavnom, Teslin komentar na Hertzovu teoriju i kompletan tadašnji a i današnji sustav transmisije elektromagnetskih valova usporedio je sa rezanjem maslaca pilom.
Ako je čoviku vjerovat, razumnom dosta.
Back to top
View user's profile Send private message
dissident



Joined: 21 Jul 2006
Posts: 91
Location: In Between Dreams

PostPosted: 15.12.2006 09:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mfloyd wrote:
Energija ne može ni nastati ni nestati već samo prelaziti iz jednoga u drugi oblik.


jedino pitanje je da li možemo sa minimalnom uloženom energijom postići maximalne učinke?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.12.2006 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Trebati energiju nije pohlepa. Svemir se neće urušiti zbog nas, to je kao da kažeš da će se Zemlja urušiti zbog previše mravinjaka Smile

karikiram, Sulien Smile
unistenje Zemlje je vrlo realno.

dissident wrote:
jedino pitanje je da li možemo sa minimalnom uloženom energijom postići maximalne učinke?

sto ti znaci minimalno/maksimalno? energetika trazi procese kod kojih su gubici sto manji, ali uvijek ce ih biti i oni ne mogu biti negativni tj. ne mozes dobiti vise energije nego sto si ulozio.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 15.12.2006 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. u objevljivanje informacija o neobljavljivanju rezultata steorn je do sada uložio toliko love da se s tim moglo napraviti i više nego jedan model;
2. kad netko kaže "ja ću promijeniti svijet ali vam neću reći kako", nemam daljih pitanja;
3. da je čemu, već bi procurilo;
4. vidi sulienove postove.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group