Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tisak lokalne novine (naklada 3000 kom)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 17.12.2006 21:16    Post subject: tisak lokalne novine (naklada 3000 kom) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok,

Ljudi zanima me koliko bi otprilike koštao tisak novine kao šti je Zagreb News i slične besplatne novine na tankom papiru manjem od A4 u boji na malooj nakladi od 3000 komada.

kako se zove takav tisak i da li je izvediv u maloj nakladi?
što drugo preporučujete?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 18.12.2006 04:40    Post subject: Re: tisak lokalne novine (naklada 3000 kom) Add user to your forum ignore list Reply with quote

haf wrote:
Ljudi zanima me koliko bi otprilike koštao tisak novine kao šti je Zagreb News i slične besplatne novine na tankom papiru manjem od A4 u boji na malooj nakladi od 3000 komada.
Nažalost da bi to doznao, moraš prvo pronaći neku tiskaru.

Uglavnom moraš ljudima u tiskari dati točne specifikacije onoga što želiš da ti otisnu (format, vrstu i gramaturu papira, koliko boja, broj stranica itd). Onda će ti ljudi u tiskari napraviti proračun repromaterjala (papira i boje) i radnih sati i znati reći točnu cifru koliko bi to otprilike koštalo. Naravno, tada treba imati i napravljen kompletan prijelom da bi se mogla obaviti priprema stroja kako bi se to na kraju i otisnulo.

haf wrote:
kako se zove takav tisak i da li je izvediv u maloj nakladi?
Uglavnom se danas sve novine tiskaju u ofsetnom tisku, i naravno da je izvedivo.
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 18.12.2006 12:56    Post subject: Reply with quote

Poz

evo okvirno da znas...
mi imamo slican projekt koji tiskamo i isto je besplatan;

A5 format, 84 strane, full kolor, naklada 6000 kom
kostalo nas je oko 25 000 kn


kontaktiraj tiskaru kratis...
vrlo su usluzni i sve ce ti objasnit i rec
poz
Back to top
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 18.12.2006 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala.
posalo sam par mejlova pa cemo vidjeti.

koji je uopće format tog ZG Newsa i 24 sata ?!?!?
koja je gramatura papira i kakav je to uvez?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 18.12.2006 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haf wrote:
koji je uopće format tog ZG Newsa i 24 sata ?!?!?
To je mislim neki A4 ili B5 format... tak nešto, nemam primjerak kod sebe da ga izmjerim. Uglavnom rotacije rade sa nekom standardnom trakom papira i o broju stranica, veličini stranica i broju savijanja ti ovisi finalni format.

haf wrote:
koja je gramatura papira i kakav je to uvez?
To je negdje cca 45 gramski novinski papir (ne znam sad napamet točnu oznaku). Uvez je klamani kroz hrbat, a može i bez toga.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group