Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
MacExpo SF 2007

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2007 15:41    Post subject: MacExpo SF 2007 Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, još 24 sata, manje-više ... što se kuha?

...a very trusted (and extremely anonymous) source of mine in Silicon Valley told me recently that he has it on good faith that Apple CEO Steve Jobs has invited all of his best friends to his MacWorld SF Keynote on Tuesday. In Silicon Valley buzz code, that means he's got something really special to show.

Cool

telefon, novi monitori, octomac, tablet, videoPod, iTV, Leopard, novi soft?

ili sve to Shocked



G.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 08.01.2007 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po našem vremenu počinje u ponoć (zapravo u 18, hvala Strija Wink), ergo ostavljam MacRumorsLive otvoren... Smile Tablet neće biti, to će OWC srediti... Također, nećemo vidjeti ni iPhone. Leopard će biti the big thing koju će ljudi moći kupiti odmah nakon što Keynote završi, a iTV će biti skoro pa finaliziran, nova sama Keynote aplikacija... OctoMac vrlo vjerovatno te nova linija MacBookProa. Ja bih volio vidjeti prvi pravi Apple miš koji valja, jer Mighty Mouse ne valja, a Logitechovi novi MX modeli su bugoviti... S obzirom da Steve želi nabrijati ovogodišnji Keynote, "one more thing" će bii nešto što nitko ne očekuje. VideoPod, iPhone, sve su to Appleovi vlastiti tračevi kako bi nas s pravog traga maknuli...

Ukratko, we shall see... Smile

Last edited by Ivan Brezak Brkan on 08.01.2007 16:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.01.2007 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A nije po nasem vremenu mozda u 18:00 Wink

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 09.01.2007 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=iPkwwuCsTKU&eurl=

Drito Smile
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, još cca 6 sati.

phone - mislim da će biti nešto od toga ...

updated power mac i možda monitori.

neki novi gadget ili je to u stvari phone koji će imati neke nove mogućnosti/software ...

preview leoparda.

datum za iTV


mislim da je to to ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 09.01.2007 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se nadam da bi mogli pustit neki laptop ispod 2 kile, nadam se
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.01.2007 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je gotovo s laptopima za neko vrijeme

ja se nadam photoshop alternativi Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
ja se nadam da bi mogli pustit neki laptop ispod 2 kile, nadam se


navodno se radi, al pitanje je jeli spreman ....

također se očekuje korištenje i podrška za novi bežični protokol (koji se već neko vrijeme ugrađuje u sve macove)

Wireless networking is about to undergo major changes, with 802.11n, or Airport Extreme X2 and X4.

i možda update iLife-a i iWork-a ... pokoja nova aplikacija ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

live updates at macrumors.com

2 milijarde pjesama prodano

prestigli amazon po prodaji muzike (ukupno, fizički i downloads) 4. u americi

paramount od sad prodaje filmove (oko 250 ukupno) na iTunes store

apple TV: to je valjda službeno ime sad...
intel proc in it
802.11 wifi - all three - b, g + n
40GB HD
720p HD video
componet,rca
usb2, ethernet, wi netowrking, HDMI ... stream

...Content can be automatically loaded from iTunes in the background, or it can be streamed from up to five different Macs or PCs (from iTunes).


tri revolucionarna prpizvoda danas, videoiPod, telefon i internet comunicator - u jednom!

ideš!

nobody wants a stylus
get rid of buttons nad make giant screen

...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvar vrti OSX ... wow!!!

beaatles se vrte u pozadini što znači da su potpisali ekskluzivu za iTunes ... iPhone će pojesti nokiju i blackberry ... SHOW!

osim ako se ekran prelako izgrebe Laughing

Cool

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2007 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

damn tricoder! Smile) ovo će koštati ko bubreg ...

e da koristi "gesture" za navigaciju po touch screenu ... različite pokrete prstom ili prstima ...


ala

http://gizmodo.com/gadgets/macworld2007/multi-touch-gesture-interface-227431.php

G.

Last edited by grzzi on 09.01.2007 21:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

no more apple computer, sad su apple inc.

ovo je genijalno, jedino mi malo žao što postaju preveliki ... Shocked btw dionice su, ček ček 8.15% up u zadnjih uru vremena (all time high) i penju se vrtoglavo ...

e da i sprava dobavljiva tek u 6. mjesecu u usa ... Sad


G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2007 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.apple.com/iphone/internet/

http://www.engadget.com/2007/01/09/the-apple-iphone/

...

nažalost u hrvatskoj nema cingulara ... možda t-com al pitanje ... Question

G.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 09.01.2007 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel ikome radi video stream snimke keynote-a? Jel ima neko neki "alternativni" link?! Neda mi se cekat 2 dana dok se raskrce serveri da mogu odgledat keynote Smile
Back to top
View user's profile Send private message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 09.01.2007 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Listam novi Bug kad ono na 64. stranici epsonova reklama sa identičnom fotkom koju apple koristi kao desktop iPhonea (ona sa dvije ribice). www.apple.com

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 09.01.2007 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci samo phone i tv?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.01.2007 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
znaci samo phone i tv?


da zasad, očekujem update powermacova, minija i monitora u narednih mjesec dana. Nakon toga novi ultralite powerbook, i vjerojatno serija iPodova sa touchsensitive ekranima ali bez funkcija iPhonea i po bitno nižim cijenama, tek toliko da zatru zune.
Naravno leopard bi trebao biti dobavljiv za par mjeseci, a taman na vrijeme i nove verzije iWorka i iLife-a. Ja se nadam i photoshop / illustrator alternativi. krajem godine slijedi još telefona, jeftinijih. Smile

u svakom slučaju iPhone je više nego impresivan, jedino što me brine je još 5-6 mjeseci do početja prodaje i cingular only distribucija ... pretpostavljam ipak da će ga biti moguće kupiti i preko apple storea otključanog al za masnu para ... think 1000+ baksa ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 10.01.2007 01:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
...novi ultralite powerbook...

to fakat fali, ne znam sto su zabrijali da bude macbook @ 2,3 kg to nadomjestio? Smile

Quote:
... think 1000+ baksa ...

prelose ako je ta cijena, pa nema smisla da ce im laptop bit jeftiniji od gadgeta Mad

Kamera ce ocito bit crap, jer nista nije spomenuto o njoj, to vec vidim da ide u cons kategoriju, ovo ostalo mi se cini dobro zasad, grebanje ekrana? visual voicemail - ne bih rekao Smile ...

@600$ bez grdih minusa prodano, @1000+ cisto sumnjam, bez obzira na mogucnosti...

Prvo kad sam gledao nije mi bilo jasno kako su tak skromni da samo 1% trzista predvidjaju kad sve navedeno mora u godini dana odnijet bar 4-5% prodanih modela, ali ako je ova cijena nekako mi je jasno Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.01.2007 01:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

600 dolara za phone + cca 300 minimalno za servis (plaća cingular) je oko 900 baksa. I ostali smartphones koštaju tu negdje cca 700-900 baksa ili oko 400-500 ako ih kupuješ sa ugovorom na dvi godine. Cijena za high end model je ok.

1% je cca 1-2 milijarde dolara čisto! To su novci prilični ... + dodatci itd.

8 Gb bi moglo biti malo za OS + muzika + filmovi Smile al očekujemo i 16 i 32 Gb primjerke vrlo skoro.

E sad, ovakav iPod, sa 40 - 160 Gb bez telefona i điđa za 300-400 baksa ( i bez ugovora)će pomesti opet sve živo ...

uglavnom ja sam stvarno impresioniran sa izvedbom i mogućnostima i sučeljem, pretpostavljam da će u praksi biti isto, e sad ne bih volio da mi ispadne iz ruku jedino ... Confused

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2007 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, zanimljivo je kako tu kameru opće nisu spominjali.... osim da postoji - ništa.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 10.01.2007 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a gle ovo

http://www.axiotron.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 11.01.2007 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ne znam za vas ali ovo je stvarno revolucija... Dok Gates izbacuje Vistu koja je kopija OSXa, Jobs grabi prema buducnosti big time. Microsoft zaostaje evo 5 godina za Macovima a bogme ce Nokia i ostali mobilni igraci morati malo promisliti o svojim buducim projektima.
Gledao sam cijeli nastup Jobsa jucer i super mi je kad predstavi touch screen kao nikada do sada. I na kraju kaze "patentirali smo ga, naravno" Smile))))))
Way to go Steve Smile
Ovo je definitivno gadget desetljeca...
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 11.01.2007 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
znaci samo phone i tv?

Samo??? Kako to mislis "samo"???
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.01.2007 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pričekajte da se slegne prašina oko telefona. Da su objavili leteći segway nebi došao do izražaja kraj ovog. ?tv je jedva spomenut ... Za koji tjedan će početi ostale stvari dolaziti na red ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group