Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Štimalica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hrvoje



Joined: 04 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 09.01.2007 11:18    Post subject: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Htjeo bih kupiti kvalitetnu štimalicu za tambure za svoj band.

Treba mi samo ime firme ili neki link.

Teško je naci kvalitetnu štimalicu!

Cijena nije bitna...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 09.01.2007 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon malo guglanja:
http://www.euro-unit.hr/centri.asp

a u asortimanu bi trebali imato ovo:
yamaha tuneri

što skuplje pretpostavljam i bolje - ja kod kuće imam neku jeftinjavu za gitaru ali isto posluži.
probaj ih zazvat pa će ti oni reći. ja svoje kupila u zagrebu u fenderu. ima sigurno i njihov broj na netu...

Last edited by jojo on 09.01.2007 13:49; edited 1 time in total

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2007 13:38    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hrvoje wrote:
Teško je naci kvalitetnu štimalicu!

Možda zato jer je kvalitetni svirači ne trebaju? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 09.01.2007 13:48    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Hrvoje wrote:
Teško je naci kvalitetnu štimalicu!

Možda zato jer je kvalitetni svirači ne trebaju? Wink

perfekcionist u svemu Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2007 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razz Ne pa svirao sam 4 instrumenta, upoznao mnogo drugih muzičara i mogu reći da su samo oni slabiji ikad koristili štimalicu

No, tambura je možda drugačija ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 09.01.2007 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako se snimaš.. štimer je obavezan.. osim ako ne želiš zvučat kao Tom Waits Smile

koliko sam ja skužio skoro svi gitarski procesori imaju skroz dobre štimere.. šteta što je to skoro jedina stvar koja valja

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 09.01.2007 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sto kad imas 6 tamburasa i svaki tvrdi da je bas njegova tambura tocno nastimana?
Back to top
View user's profile Send private message
Hrvoje



Joined: 04 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 10.01.2007 01:16    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Hrvoje wrote:
Teško je naci kvalitetnu štimalicu!

Možda zato jer je kvalitetni svirači ne trebaju? Wink



Hehe, pokušaj naštimati tamburu u prostoriji u kojoj ima 100 ljudi gdje svi nešto pjevaju i sviraju, ako štimalica nije vrhunska možeš se .........

Zato pitam!

Wink [/u]
Back to top
View user's profile Send private message
Hrvoje



Joined: 04 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 10.01.2007 01:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ako se snimaš.. štimer je obavezan.. osim ako ne želiš zvučat kao Tom Waits Smile





300% si u pravu.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2007 13:06    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hrvoje wrote:
pokušaj naštimati tamburu u prostoriji u kojoj ima 100 ljudi gdje svi nešto pjevaju i sviraju

zato sam rekao, možda je štimat tamburu nešto drugačije Smile
gudači se recimo uvijek štimaju jako disciplinirano, isključivo u tišini
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 10.01.2007 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Razz Ne pa svirao sam 4 instrumenta, upoznao mnogo drugih muzičara i mogu reći da su samo oni slabiji ikad koristili štimalicu

Question
Dobar ili loš prije ili kasnije se nađeš u situaciji da bez štimera ne ide! Ajde nek si na stage-u u sred svirke i raštima ti se gitara - hoćeš zamolit band da stane i publiku da bude tiho dok dovedeš stvari u red??? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.01.2007 16:35    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
gudači se recimo uvijek štimaju jako disciplinirano, isključivo u tišini

gdje skupe pitch?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2007 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

les wrote:
Ajde nek si na stage-u u sred svirke i raštima ti se gitara - hoćeš zamolit band da stane i publiku da bude tiho

Pa razbiješ gitaru i uzmeš drugu kao svaki normalan roker Rolling Eyes

cdr: Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.01.2007 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
cdr: Question

netko ti treba dati ton prema kojemu se štimaš... osim ako nemaš apsolutni sluh, što baš i nije čest slučaj.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.01.2007 18:06    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

gudači se recimo uvijek štimaju jako disciplinirano, isključivo u tišini

pogotovo gudači u simfonijskim orkestrima, i to dok se dvorana puni ljudima...
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 10.01.2007 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
les wrote:
Ajde nek si na stage-u u sred svirke i raštima ti se gitara - hoćeš zamolit band da stane i publiku da bude tiho

Pa razbiješ gitaru i uzmeš drugu kao svaki normalan roker Rolling Eyes

cdr: Question

Kako dobro rješenje za nekorištenje štimera... Pitam se kako se nisam prije tog sjetio?? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hrvoje



Joined: 04 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 10.01.2007 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Dobar ili loš prije ili kasnije se nađeš u situaciji da bez štimera ne ide! Ajde nek si na stage-u u sred svirke i raštima ti se gitara - hoćeš zamolit band da stane i publiku da bude tiho dok dovedeš stvari u red??? Wink


Doživio sam i to! Laughing

Zvao sam 10 vecih trgovina u zg i nitko nema ono što meni treba.... "nekakav normalan štimer", a da nije svemirski "boja, dizajn..."


Neki lik mi je nudio ovo: http://www.petersontuners.com/products/stroboflip/flip_pic.jpg

Laughing Kako cu ja doći na neku ozbiljnu svirku i sa ovako necime štimati, ljudi ce misliti da igram gameboy.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2007 20:00    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

ahahaha slika je totalno cyber Laughing

dunga wrote:
Sulien wrote:
gudači se recimo uvijek štimaju jako disciplinirano, isključivo u tišini

pogotovo gudači u simfonijskim orkestrima, i to dok se dvorana puni ljudima...
Laughing

oni su tada već naštimani, to je samo provjera

Quote:
netko ti treba dati ton prema kojemu se štimaš... osim ako nemaš apsolutni sluh, što baš i nije čest slučaj.

onaj koji daje je prethodno obavezno naštiman prema klaviru, a ako nije bilo klavira u blizini onda naštima po sluhu... svaki dobar muzičar (nakon dobrog dijela srednje škole, naravno) može čuti ako mu ton A štima ili ne štima, to nije apsolutan sluh nego jako izoštreno (uvježbano) uho Smile kad lupi dobar A, dalje sve po njemu

jedan graditelj instrumenata u Istri štimao je - prema svom psu Very Happy dao bi mu znak, a pas bi zavijao točan A
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.01.2007 12:34    Post subject: Re: Štimalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

onaj koji daje je prethodno obavezno naštiman prema klaviru

i moli boga da je klavirista los muzicar, da nije klavir stimao po sluhu.
ja npr. nebi dao nikom da mi stima pianino po sluhu Smile
enivejz, stimalica (tuner) je jako korisna napravica.
ima ih i skupih i kvalitetnih, npr: http://www.korg.co.uk/products/tuners/dtr1000/tu_dtr1000.asp
to o losim muzicarima ne stoji, pogledaj malo guitargeek tko sve ima ovog korga u svom setupu.
nije ih ni tesko naci (u zg), svaka firma koja se bavi proizvodnjom elektricnih muzickih instrumenata ima u ponudi stimalice.
e, imas i forum koji se bavi takvim temama: www.glazbeni-forum.com

Last edited by .cdr on 11.01.2007 12:52; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2007 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa da, ne možeš toliko žica po sluhu, umro bi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group