Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Važnost grafičke u obradi videa na laptopu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 19.01.2007 21:47    Post subject: Važnost grafičke u obradi videa na laptopu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel od presudne važnosti kod foto i video obrade da grafička na laptopu bude odvojena?Pitam to zato što svi video editori uopće ne koriste GPU, već samo CPU.Jel bi Core 2 Duo (na 1,66 MHz s 2MB cache-a)bio dobar izbor za takve radnje?Jel netko ima iskustva s dotičnim procesorom i da li netko zna kako funkcionira pod windozima 2K? Znam i da najjači MacBook ima integriranu Intelovu grafiku, dok najjači MacBook Pro ima Radeonku X1600 koja nije vrh vrhova u tom segmenutu (a opet, Mac je prvi izbor grafičara). Molim vas forumaše za konkretne odgovore.

Unaprijed hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 22.01.2007 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stvarno me iznenađuje da nitko ništa nema za reći. Dosta bi mi bilo i da netko kaže: da, ima važnosti ili obrnuto. Dajte ljudi, plz. Ne znam tko bi bio kompetentniji od ljudi na ovom forumu a da mi može odgovoriti... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 22.01.2007 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto mislis kupiti i sto mislis raditi?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 22.01.2007 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po pravilu grafička nema puno ili gotovo ništa utjecaja na 2D aplikacije (PS itd), a vrlo malo ili ništa ni na video editing software ... however, može rasteretiti procesor vezano za potrebe sistema itd ... tako da više pomaže indirektno... al danas su gotovo sve kartice više nego dovoljne za to ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 22.01.2007 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo to sam htio čuti.
puno ti hvala grzzi.
pozdrav.
Back to top
View user's profile Send private message
Zheki



Joined: 27 Feb 2005
Posts: 15

PostPosted: 22.01.2007 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Afteri od 7-ice imaju dobar OpenGL support, pa sa dobrom grafickom, dobis i brzi 2d i 3d preview. za ostale programe ne znan.

_________________
"PARANOIA is when you have all the facts"
William Burroughs
Back to top
View user's profile Send private message
MarLon



Joined: 27 Feb 2004
Posts: 12

PostPosted: 23.01.2007 10:55    Post subject: grafulja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posto razmisljas o MacBooku onda ces vjerovatno raditi u FCP-u. Capture ionako mozesh raditi samo preko firewire-a. Po meni je jedino bitno da HDD u laptopu nije 4200RPM nego bolji dakle 5400 ili 7200. Također pobrini se da imas dovoljno RAM-a. FCP ti ima opciju da automatski radi degradaciju slike kako bi pokazao video u real-timeu. Također ako budes radio nekakav veci projekt onda odes u studio koji ima FCP i primjerice oni skinu sa bete/digibete materijal i prebace ti u QT motion JPEG (rezolucija je PAL/2 ali i to je dovoljno). Kada to izmontiraš odes do njih i das im cijeli projekt ili EDL listu od kojeg oni naprave batch capture i to je to. Ukoliko ces jos raditi post onda si obavezno uzmi i eksternu ladicu recimo ova bi isla lijepo uz mac-a
http://www.westerndigital.com/en/products/Products.asp?DriveID=270

Editori koriste GPU jer programi za montazu koji nemaju dedicated hardware koriste GPU akceleraciju za neke efekte ili tranzicije. Ja mislim da ako radis bilo sta ozbiljno na laptopu obavezno trebas uzeti sa dedicated GPU. Iako ce te u startu vise kostati nece ti biti zao pogotovo ako ces na njemu intenzivno raditi (a valjda nesto i zaraditi Smile =)
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tko radi video montazu na laptopu ???? Smile))
Back to top
View user's profile Send private message
MarLon



Joined: 27 Feb 2004
Posts: 12

PostPosted: 05.02.2007 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onaj tko nemoze drugacije.

http://www.urbanfox.tv/articles/editing/e18laptopediting.htm
http://www.tvtechnology.com/features/Focus-on-editing/f-JA-laptop-editing.shtml
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.02.2007 01:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

memorija jako vazna, to znas i sam vjerojatno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group