Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
svjetsko prvenstvno u rukometu 2009 - identitet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 22.01.2007 11:03    Post subject: svjetsko prvenstvno u rukometu 2009 - identitet Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.hrs.hr/wc2009_logo.jpg - logo.

Evo potaknut sadašnjim svjetskim prvenstvom u rukometu u Njemačkoj, gdje naši dečki odlično igraju, zanima me što mislite o našem identitetu za Svjetsko prvenstvno u Hrvatskoj 2009. Vizualno prihvatljiv, iako malo dvojben što se tiče one 9tke (ruka i nula, pa bi grešnici mogli pročitati 2000 Very Happy, što je zbunjujuće Smile ). Sviđa mi se klasični pristup, old school, podsjeća me na radove u 70 i 80ima , jednostavno, zanimljivo...

Što vi mislite o tome?

I zna li tko autora ovog identiteta za naše natjecanje?

Pozdrav. Sandro
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
girl



Joined: 07 Jan 2007
Posts: 44

PostPosted: 22.01.2007 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej...evo bas sam jucer isla gledati nas logo...i htjela sam saznati dizajnera loga al nisam uspijela Crying or Very sad ...al sve u svemu logo mi je odlican....isto me zadnja znamenka asocira na ruku i loptu al to mi je ok Razz ...svaka cast na ideji!!
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 22.01.2007 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koja 9ka? ja vidim 2000 i neku cestu
ne svida mi se bas. a spoj "ceste" i nule me jako bode u oci...lose napravljeno ili namjerno??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.01.2007 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... meni je logo los, previse mi vuce na rjesenja iz ranih 80, i jos simbolicno s onim prepletenim krugovima lagano vuce na olimpijske igre
ak snimis kakav je njemacki logo za ovo prvenstvo, onda mozes vidjeti kak se to treba raditi.... jednostavno i efektno

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 22.01.2007 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



Pa mislim, pošto je igra rukomet, ovaj simbol (asocijacija te treba natjerati na razmišljanje, kako bi bilo kad bi sve bilo tako zdravo za gotovo hehe ) "bi trebao" te natjerati da razmišljaš o ruci i lopti koje ujedno tvore devetku, ali da i ja sam prvo mislio da je 2000 a onda kad sam manju vidio 9tka nesumnjivo Very Happy


Nije valjda logo za cementaru. Laughing Laughing

p.s meni njemačko rješenje baš i nije nešto ( ne izgleda mi bezvremenski... što je cilj logotipova, vrhunskih naravno).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.01.2007 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:


p.s meni njemačko rješenje baš i nije nešto ( ne izgleda mi bezvremenski... što je cilj logotipova, vrhunskih naravno).


po mom misljenu, logo za neki svjetski event, koji se periodicki odrzava, nema izricitu potrebu za "vjecnoscu". ti tu nekom periodu prodajes artikle s tog eventa, a onda dodje drugi, pa taj drugi ide u ciklus prozivodnje i trzenja.
meni je njemacki ok jer je jednostavan, ima u principu dvije kruvilje koje stiliziraju i broj 2 i rukumetasa u pokretu, dok lopta simbolizira loptu (kak sam to lepo zakljucio) i nulu pa dobivas 20. a booje su u skladu s njemackom azstavom. isto nisu isli na mjesanje nejmackog i engleskog, vec su uzeli engleski kao qoute jer je to ipak svjetski event pa nemas neke pretjerane potrebe da uz to furas lokalizam. ovo je samo moj skromni pogled, i ne trebas se s njim slagati....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 22.01.2007 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što se tiče boja, mislim da je crvena dovoljna sama po sebi, kao i kvadrat, naš glavni predstavnik. zašto ne furati lokalizam, ionako nas globalizam prefiše pritišće, malo hrvatskog jezika neće škodit.
btw zašto ne bezvremenski ( munchenska olimpijada 72 se spominje dan danas kao primjer dobrog identiteta... itd. itd.).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.01.2007 11:49    Post subject: nego... Add user to your forum ignore list Reply with quote

da malo skrenemo s besmtrnih i smrtnih logotipova

jeli bio kakav natjecaj za taj logo? kaj je s ostalim djelovima vizualnog identiteta? kaj su to oni onak podjelili po babi i stricevima ili... nije to bas mala lova u igri????

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 22.01.2007 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw i http://www.hrs.hr/ ima znak sa tom rukom i loptom.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 22.01.2007 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je logo/znak malo kompliciran. Najbolje bi bilo da su ostavili samo kockicu sa rukom i loptom bez asocijacije na brojku 9. Izbacila bih ove nagruvane brojke jer uoce ne pasu. Evo ja sam dizajner i nisam vidjela devetku, kao ni moje kolege tu u uredu...svi smo citali 2000. Ma zapravo treba vidjeti kompletnu razradu na razne druge aplikacije, mozda postoji nesto jednostavnije - mozda su dizajneri ovdje sve nagurali jer su morali...kak to obicno i ide... Evil or Very Mad

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

preveilka je tu zbrka da bi to bio logo ..... ja mislim da je to kvadrat Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 01.02.2007 00:56    Post subject: Re: nego... Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
da malo skrenemo s besmtrnih i smrtnih logotipova

jeli bio kakav natjecaj za taj logo? kaj je s ostalim djelovima vizualnog identiteta? kaj su to oni onak podjelili po babi i stricevima ili... nije to bas mala lova u igri????


i mene zanima

Logo sam po sebi mi i nije nešto (prije bi rekao da je ovo "starinska estetika" nego nešto "bezvremenski", a ustvari nema neki odmak od takve estetike pa zato tako mislim).. iako možda ima neku dobru foru - trebalo bi ga vidjeti apliciranog u nekoj animaciji ili brošuri. Niti mi vizualno ne konotira na sport, već prije na nekakvu politiku. Izgleda poprilično monolitno i statično, a mislim da bi trebao biti humaniji i dinamičniji. Ovu devetku uopće nisam pročitao, a ona mi izgleda da se mogla puno bolje iskoristiti. Ja nisam "zadovoljan".. ali ovo je ipak Hrvatska

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
vee.jay



Joined: 24 Jun 2004
Posts: 52
Location: croatia

PostPosted: 01.02.2007 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda je retro in ali ... meni je ovo dizajnerski skroz bezveze.
Djeluje mi kao plakat za neki slet, stazama revolucije i to...

_________________
mali studio ... velikih ideja
http://www.malistudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hank



Joined: 25 Apr 2007
Posts: 3
Location: @ Post Office

PostPosted: 24.05.2007 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote


_________________
"Mislili su da će u SAD moći dobro obrazovati djecu" kazao je Kim.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group