Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
TABLET može li mi netko pomoć?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.01.2007 14:32    Post subject: TABLET može li mi netko pomoć? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kuio bi novi tablet za PC. Zanima me ako mi možete reći koji su proizvođači najkvalitetniji, na šta treba paziti, koje su cake i tako to.
Znam da postoje nešto tipa jačina pritiska, neke te mogućnosti i to ali me zanima ako se neko razumije da mi pomogne oko kupnje.
I gdje se u Zagrebu može kupiti.

E da da bude A4 ili tako nešto i kako se kreću cijene da znam usporediti.

Hvala.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2007 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Wacom vidi u finderu

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 24.01.2007 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam svojevremeno u HG spotu kupio A4 USB tablet od TRUST-a za 850 kn. I nije da baš niš ne valja, ali je jako jako blizu toga. Što se tehničke strane tiče sve on ima: i bežičnog miša, i veliku radnu površinu i olovku sa 516 (ili 256 zaboravio sam) razina pritiska, ali koordinacija olovke između tableta i "papira" na ekranu (ili FLASH) je jednostavno zakur_c. Tu sam u principu odustao od tableta i držim se miša.

Ne znam koji su drugi modeli i proizvođači OK, ali iz mog iskustva, ako se imalo ozbiljno želiš igrati sa tabletom definitivno treba izbjegavati te neke "poluproizvode i firme" (sada znam i ja)!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.01.2007 17:43    Post subject: tablet Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na odgovoru i tvom iskustvu ali bi još malo informacija od nekoga tko zna više.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 24.01.2007 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao prvo imas tu na forumu vec o tabletima pa prosvrljaj tamo valjda po hardveraju. tamo ces naci dosta informacija.

cinjenica je da je wacom tu the king. jednostavno je najbolji, a usudio bi se reci i jedini koji uopce stvarno valja.

no wacom intuos a4 dodje 4500kn ak se ne varam. intuos a5 oko 3500kn.

za sto ti treba tablet? ako je samo bojanje i takve stvarcice onda su dobri i jeftiniji. recimo ja imam a5 trust-a i neprecizan je za crtanje, koma, ali zato za bojanje i tak neke sitnice dovoljno dobar. za vecinu stvari ti a4 format i nije potreban. a5 je sasvim dovoljan.

mozda bi ti wacom graphire a5 bio dovoljan. slabija varijanta od intuosa ali vrlo dobar uredaj.

u svakom slucaju malo guglaj, malo posjeti wacom.com i tako...

evo nadam se da nisam odmogao Smile

_________________
._.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.01.2007 18:21    Post subject: wacom Add user to your forum ignore list Reply with quote

je već sam skužio dosta i kupujem wacom definitivno.
Ako netko prodaje intuos neka javi

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Marinshe



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 60
Location: Osijek

PostPosted: 24.01.2007 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije skoro dvije godine uzela sam najjači Trustov model da bi mi nakon isteka garancije (1 godina) olovka počela štekati. I sad mi pravi gluposti, preteška je jer u nju ide jedna cijela baterija pa malo čudno leži u ruci i nije precizna. Ipak moj ga brat povremeno koristi za 3D Max pa nije baš uzaludno bačen novac. Wacom je skuplji ali vrijedi dati za njega toliko para Wink Nemoj Trust, uzmi Wacom!

_________________
web: http://www.marinshe.com // photo blog: http://marinshe.bloger.hr // dA: http://marinshe.deviantart.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 25.01.2007 22:04    Post subject: wacom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kupio Wacom Intuos3 A5 , JUPIIIIIIIIIII!!!!!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 26.01.2007 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cek malo, sta stvarno nema necega sto valja za manje novaca? Ja bi samo ustvari da mogu crtat neke skice i sl. Ne treba mi profesionalno, treba mi nesto za pocetak, ali nemam tolko love kolko se tu spominje za nesto kvalitetno, mozda s vremenom, ali stvarno me ovo sokiralo Sad


Ima onda neko nekakav prijedlog kaj za pocetnika... Samo ocu da mogu crtat nist drugo...

Nakoncu ce ispast da mi je najbolje nacrtat pa skenirat... Eh... Sad

Falco - kolko si to platio, i gdje?
Hvala Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 26.01.2007 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tu ti mislim najbolji savjet moze dati nelči.

mislim da sa trustom neces biti zadovoljan sto se crtanja tice. ja recimo crtam na papiru i skeniram. onda bojam sa tabletom. i detalje sredjujem. za to je trust okej.

evo meni radi jos uvijek sve okej. al nisam zadovoljan preciznoscu.
uz to olovka je metalna i glatka pa se sklize malkec. i tako. mislim meni se isplatilo tih 450kn definitivno. al da cu skupljat za wacom i to intuos e hocu. Smile

pogledaj na hgspot webu dal ih jos ima.

pozdrav

_________________
._.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 26.01.2007 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i to sto kazes da ti samo treba za crtati e to "samo za crtati" je u biti i najzahtjevniji zadatak za tablet. odnosno ako nije dobar nis od crtanja dobrog. tako ja mislim.

_________________
._.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 26.01.2007 20:06    Post subject: tablet Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzeo u findera za 3000 kn!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
IXCHEL



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 52
Location: solar system [Zagreb]

PostPosted: 26.01.2007 21:20    Post subject: Re: tablet Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
uzeo u findera za 3000 kn!



Shocked daj i meni kupi jedan

_________________
"I realized our true nature is spirit, not body, we are eternal beings. God's love is unconditional and there's nothing we can ever do to change that. It is only our illusion that we are seperate from God or that we are alone, in fact the reality is we are One with God, and he loves us..."Bill Hicks
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 26.01.2007 22:16    Post subject: tablet Add user to your forum ignore list Reply with quote

he he he

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.01.2007 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na forumu se već dosta puta motala tema o tabletima i većina ljudi koji ga imaju je rekla kako ih služe. pa, ako već nisi, pretraži malo arhivu foruma. ja imam trusta ali sam ga jako malo koristila tako da nisam kompetentna reći. još uvijek mi je smotano crtati na taj način. dal' je tablet kriv ne znam. vjerojatno je problem u meni Wink već su ti rekli da se nel' dosta time bavi pa probaj nju priupitati

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 27.01.2007 02:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hi there.
kao prvo, bilo je vec podosta topica o tome u sto se moze uvjeriti searchanjem pojmova koji tablet i puno je ljudi iznijelo svoje misljenje. dosli smo do zakljucka:
- ako si pocetnik i nemas puno para, uzmi si bilo sto, da skuzis princip rada tableta
- ako si su ti bitne preformanse, ili imas viska para, ili ti je dojadio stari tablet, kupi wacom iz intuos serije

kako je raditi sa jeftinim, malim tabletom, koji ima bateriju u olovci? ok. malen je, ima 1024 levela pritiska i hot spotove, no nije osjetljiv na nagib. (Genius WizardPen 5x4" tj. A6)
sve radim s njim, uopce ne koristim mis i ne nedostaje mi. olovka ima lijevi i desni "gumb", a bez kotacica se nekako naucis zivjeti.
jest da je olovka na jednom dijelu ucvrscena izolir-trakom jer sam sjela na nju Confused ali dobro me sluzi. wacom mi je tek 3. na listi prioriteta "sto slijedece kupiti" jer ionako necu zbog njega bolje crtati.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 27.01.2007 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nakon sto sam napisala post, sam vidla da ima dosta rasprave vec oko toga, ali i velika vecina toga je vec relativno zastarjela, pa mislih ako neko ima dojmove novije, dal im svima jos sljaka to sto su kupili i tak Smile

Tek tu ustvari skuzih da je najkompliciranije tocno ovo za sto meni treba - crtanje...
Pocetnik sam, nemam (jos) dovoljno para za wacom kolko vidjeh cijene koje se tu spominju, tako da izgleda da mi je za pocetnika oke ovih 400-500kn

Imam mozda jedno cudno pitanje, al neke stvari me zbunjuju..
Sta se ne moze uz tablet imati i mis kojeg vec imam na kompu? Treba mi samo olovka ionako? Embarassed Embarassed Embarassed

Hvala svima Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
girl



Joined: 07 Jan 2007
Posts: 44

PostPosted: 27.01.2007 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zizi...naravno da mozes imati mis.... Smile ...ja sam probala na tom crtati al treba prakse...cudno je...al sve dode s vjezbom...kaj ne?da Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 27.01.2007 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes imati tablet i mis Smile ja stedim na portovima posto ih na laptopu imam malo, a i to je najbolji nacin da ti koristenje tableta postane prirodno.
svima koji se tesko privikavaju na tablet preporucam ovaj tutorial.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 27.01.2007 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zizi, mislim da ti je definitivno isplativa kupnja trusta koji ja imam. 450kn je kostao kad sam ga kupio. format je a5. onda krenes i ako skuzis da ti ide onda kasnije mozes jednoga dana wacom ugrabiti. ima trust puno mana ali u krajnjem slucaju ako i ne budes mogao crtati dobro s njim, ako se ne naviknes i dalje ces moci koristiti ga za bojanje pa mozda cak i kao glavni pointing device. dakle nece ti nikako propasti lova.
inace tableti koriste tzv. apsolutno pozicioniranje, odnosno radna povrsina tableta predstavlja radnu plohu ekrana. gdje stavis olovku tu ce se pomaknuti pointer. kuzis? dakle ako stavis olovku na sredinu na ekranu ce se pointer pojaviti na sredini. u gornji desni kut, pojhavit ce se u gornjem desnom kutu. to je jedna od glavnih razlika izmedju tableta i misa. inace ako radis s olovkom i pozelis misem nesto napraviti on preuzme pointer i to je to. skroz jednostavno oba deviicea mozes koristiti.
vrh olovke je plastican i pomice se unutra van koliko stisnes olovku. to je pressure sensitivity famozni. znaci jace stisnes, deblja je crta na ekranu (ako je ukljucen pressure sensitivity u photoshopu). sa tabletima cak dolaze i misevi koji rade na tabletu samo. al ovaj trustv je grozno los. a i inace ti misevi nemaju nekog smisla.

eto nabacao sam svasta nadam se da ne odmazem. Smile

_________________
._.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 27.01.2007 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na iznimno korisnim informacijama... Kak mi se cini, za pocetak ce biti nesto od navedenog, sad ovisi kolku placu dobijem....
Puno hvala Smile

Btw. ja sam curica Very Happy Poz Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 28.01.2007 03:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izvinjavam se sto sam ti promjenio spol Smile

_________________
._.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 29.01.2007 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wacom a4.. ovo ostalo je nekak.. kaj ja znam .. nekak je .. ah Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ivayna



Joined: 31 Jan 2007
Posts: 2

PostPosted: 31.01.2007 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko tablet ima smisla ako se ne bavim bas crtanjem..
pokusavam se rjesiti teniskog lakta dobivenog uglavnom koristenjem misa, a ne znam kako, ta upala traje vec par mjeseci.. uglavnom vektoriziram pa dosta klikem misem od cega je upala vjerovatno i dosla..

hvala na odgovoru

_________________
ivayna
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 31.01.2007 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li je "Carpal Tunnel" istovjetan teninskom laktu ali znam da tablet eliminira svaki problem. Ja sam se gotovo potpuno prebacio na tablet. Nakon kratkog perioda navikavanja puno bolje radim s njime nego sa misem. Od Photoshopa do razlicith programa za 3D modeliranje. "Pen" podrzava sve tri tipke misa ako se tako isprogramira.
Iako imam Logitech MX Revolution koji je daleko ergonomicniji od prijasnjih Logitechovih miseva, preferiram tablet.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group