Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Čime se baviti?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2007 22:56    Post subject: Čime se baviti? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razmišljam da li da se bavim dizajnom ili ne, imam li talenta da uspijem, pa bih vas zamolio da pogledate moj showcase i iskreno mi kažete da li da se trudim i nastavim s dizajnom. Radovi mi nisu baš previše komentirani pa ne znam jel su dobri.Želim potvrdu, podršku i komentare stručnijih da vidim dal da se bavim dizajnom profesionalno, tj da nastavim školovanje u tom smjeru. Hvala.
evo linka: http://www.mi3dot.org/gallery/showcase/2676/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 25.01.2007 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa nisi tudum Wink (šala)
imaš već skilsa u par programa.
smisla isto imaš. stil odrasta skupa s tobom...
ima par radova koji su mi skroz dobri

ali u biti sve ovisi o tome koliko ovo voliš i želiš radit. ako želiš to za posao trebaš se tome u potpunosti posvetiti. u najboljim si godinama za razvijanje ukusa, stila i potrebnih skilsa...
ja sam recimo išla na sigurno, završila školu koja mi je osigurala dobro plaćeni posao, i sad mi je ovo sve skupa zabava i hobi. zna biti teško živjeti od kreativnosti koliko vidim oko sebe.

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2007 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To si i ja razmišljam volim se baviti time, uživam u tome i to me zabavlja i ispunjava no to nije siguran posao. Ja bi isto tako volio ovo raditi kao hobi, ali opet možda ne bi imao vremena. Sad je velika odluka predamnom imam još više od godinu dana za odlulčit.
Jel ima možda još kakavih komentara u vezi radova?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 25.01.2007 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kako stojiš u školi o o kakvim još opcijama razmišljaš za studij?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 25.01.2007 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a čuj,bolje da se to pitaš sad nego ko ja,kad si na kraju faksa graf. dizajna...
radovi su ti odlični i mislim da bi stvarno dobro radio dizajn...ali ti odlučuješ dal ti se to stvarno sviđa...a šanse za posao i nisu idealne kod nas,no mislim da ako stvarno dobro radiš posao ti je siguran zbog toga
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 25.01.2007 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam otišla na faks koji osigurava dobar posao u Hrvatskoj i sad mi je žao zbog toga, ne bih nikome preporučila da napravi istu stvar.
ako nešto stvarno voliš raditi, onda to i radi. znam da "follow your heart" fore zvuče dr. Philovski, ali raditi nešto drugo zato što se nisi usudio izabrati ono što stvarno želiš je izvor frustracija.

ti sam odluči što bi, ali here's a tip: ne slušaj starce jer oni obično misle da je za tebe najbolje dobra plaća i lagodan život pa makar radio posao koji te uopće ne zanima. svaka čast starcima koji poštuju izbor svoje djece.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 25.01.2007 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prema tvojim radovim vidi se da imaš sklonost vizualnim umjetnostima.. Imaš talenta za kompoziciju, kontrast, boje, hijerarhiju informacija. Moj je savjet da probaš napravit odmak od nekakvih šablonskih rješenja i pomodarskih "eye candy" vizualizacija - to je okej početak ali sada trebaš to nadogradit.. nečim svojim, osobnim.. Ne znam kakav si u crtanju ali takve stvari su barem meni jako bitne.. Ako nisi sam zadovoljan svojim radovima, ne brini se.. s vremenm češ se izvještit.. usporedba sa onim što sam ja radio tvojih godina - ovo je super..
Dizajn je područje u kojemu nije najpresudniji talent (kao u slikarstvu) već se vještina može sticati postepeno.. ako sam ja uspio, moš i ti.

Btw. ako te zanima kakva je zarada u dizajnu.. u Zg-u je odlična, bilo gdje drugo u hr. katastrofa

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2007 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jojo trenutno idem u gimnaziju tak da mogu teoretski ić gdje hoću, prolazim s 4
@nelchee starci me još nigdje ne tjeraju a i ne protive se grafičkom dizajnu al nisam ziher još ni u koji fakultet bi išao, nisam se toliko raspitivao pa neznam koje svi fakulteti u zgu i okolici imaju smjer dizajna i koji je od njih najbolji
@deadman, svjestan sam da su dosta eye candy neki moji radovi, al mislim da još imam vremena za razvijanje stila, pokušat ću na tome što više radit, hvala na upozorenju. Koji si ti faks završio?

no još me jedna stvar muči, što je sa daljom budućošću, jel ću ja moći sa 50 godina radit kvalitetne dizajne ili ću zastarit, tak da bi vjerojatno neki privatan biznis trebao do tada imati kao stalan izvor prihoda zato najviše mislim da je nesiguran posao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.01.2007 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ali raditi nešto drugo zato što se nisi usudio izabrati ono što stvarno želiš je izvor frustracija.

malo offtopica:
slazem se s tobom, ali po meni problem nije toliko u tim ljudima koji znaju sto zele (jer najcesce upisu ono sto zele, unatoc pritisku okoline) - problem je u onih ostalih 99% koji neznaju sto zele. i onda odu studirati "nesto na filozofskom", nikad ne "zabriju" na svoj studij i to sto rade i to sve ispadne mlohavo na kraju.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2007 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se, ak već nekaj radiš radi to kak treba i s punom voljom.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
BoldQ



Joined: 02 Sep 2005
Posts: 19
Location: zg

PostPosted: 28.01.2007 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
no još me jedna stvar muči, što je sa daljom budućošću, jel ću ja moći sa 50 godina radit kvalitetne dizajne ili ću zastarit, tak da bi vjerojatno neki privatan biznis trebao do tada imati kao stalan izvor prihoda zato najviše mislim da je nesiguran posao.

Za svoja radna mjesta se trebaju brinuti oni koji sa faksom ne znaju napraviti stvari koje ti znas (a znam takve). Sto se tice buducnosti - tko zna, mozda ce nam svima kinezi ukrasti radna mjesta bilo dizajnerska, bilo programerska... Druga bitna stvar - koja faks ti je alternativa i da li ocekujes da ces moci naci posao u toj alternativnoj struci ako se bavis dizajnom 10-15 godina? Kod prirodnih znanosti, medicine i slicno to je gotovo nemoguce...
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.01.2007 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam koja bi mi točno alternativa bila, ne bi išao u znanstvene vode. Vrlo vjerojatno nešto s informatikom ( programiranje ili slično).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crtaj puno .. ne na kompu ... jos malo i to ce bit jako trazeno....
Back to top
View user's profile Send private message
probni



Joined: 03 Feb 2007
Posts: 4

PostPosted: 04.02.2007 14:00    Post subject: "deja vu" Add user to your forum ignore list Reply with quote

"deja vu" ali alatima rukujes veoma dobro, i to je danas najbitnije. Ako znas kako uraditi, lako je raditi. Sta je danas ideja ili idejno rjesenje? odgovor je, sve. Po meni nije bitan talenat niti sluh jer ga u vecini slucajeva nema kod onih koji narucuju posao. U ovom poslu nekada izgubis moral i dovedes se u situaciju da drzis do sebe i odbacis posao ili da radis "shit" koji se zahtjeva. U 60% slucajeva uradis idealno rjesenje i klijent ti kaze ne,ne izbaci ovo, izbaci ono, promijeni boju, promjeni drugu boju i na kraju je zadovoljan radom koji nema nikakve veze sa krestivnoscu nego je bitno da znas rukovati alatom da mozes brzo napraviti izmjene. E to ti je realnost u grafickom dizajnu, a ne scene iz filmova o nedodirljivim kreativcima koji voze porsche i izlazu portfolio u skupim salonima.
U svakom slucaju , dobrodosao u najljepsi posao na svijetu.
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2007 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imao sam sličan slučaj, napravim dizajn koji po meni dobro izgleda i onda klijent sastavi popis izmjena od kojih stranica kao trash izgleda, ali najbitnije je da ja klijent zadovoljan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 20.02.2007 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Imao sam sličan slučaj, napravim dizajn koji po meni dobro izgleda i onda klijent sastavi popis izmjena od kojih stranica kao trash izgleda, ali najbitnije je da ja klijent zadovoljan...


To je sporedno. Najvaznije da je dizajn kvalitetan.Ali slobodno se vodi za njihovim misljenjem pa cemo vidjeti dokle ce te to odvesti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2007 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je bila ironija Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mindofka



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 5
Location: Trieste, Opatija

PostPosted: 28.02.2007 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

O tvojim radovima: Imas puno talenta i znanja koji su sasvim dovoljo kao baza i za jace skolovanje i za pocetak u advertising, editorial i design poslovima.

O mom iskustvu: Zavrsila sam 3 godine IED u milanu i visual communication/illustration kategoriji i poslije toga sam radila 6 godina u agencijama. Sada radim ko freelancer u designu i author u ilustraciji.
Ono sto ti mogu reci: Cesta je duga, i prvih godina ako zelis uc u taj posao ces raditi vecinom stvari koje nisu ni uzbudljive ni maksimalni art i design, ali to ti je cesta, jako puno se nauci na poslu, cak i softwari. Nakon sto radis 9 sati na dan pod pritiskom naucis zanat. Baza je najvaznija, onda pomalo radovi postanu interesantniji i uzitak je veci. Problem je izdrzati prve godine kad ti se sam kompjuter i stil poslova koje dobijas, i sami klijenti zgade. Ja mislim da bi bez problema mogao uci ali kunkurencija je golema, zato moras pokazati profesijonalnost, jake zivce i nauciti creativity on demand, neovisno u umjetnicknm osjecaju s kim si se probudijo. Na pocetku je isto malo placen i ljudi ceti jest mosak oko svega.

I to je bila ruzna strana, o dobroj strani sada:
Ako odlucis to imati kao hobi, nikad neces napredovati puno. Prije ili poslije ces morat nace neki drugi poao i vremena nece vise biti. Ili ces raditi po noci pa pomalo moc prijeci na taj posao, ali to je jako tesko.

Cesta je duga, teska, ali se isplati. Ali sjeti se da iako na pocetku ces raditi na reklami bezveznoj prodavaca auta, svaki rad kopji ces dobiti ce biti test da sam dokases sebi koliko mozes staviti skupa potrebe clijenta sa tvojim znanjem i kreativnosti.

Mozes ti to, utvrdoglavi se i napred! Wink
ana
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 12.04.2007 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na podršci i komentaru, puno mi znaći. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group