Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
teksture?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 25.01.2007 15:26    Post subject: teksture? Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo u zadnje vrijeme pokušavam malo radit ilustracije i imam par pitanja. Kad sam krenula pokušat napravit neku realniju ilustraciju (znaći neku koja ne liči na strip nego na fotku) zapela sam kod izrade uzuraka neke teksture, recimo tkanine, kože, dlake i sličnog. Neznam dali to radite korištenjem kombinacija nekih brusheva u ps-u recimo, crtanjem rukom na tabletu ili kako?ili možda postoje neki brushevi na netu koji oponašaju neku teksturu?uglavnom,ako može opis kako dobiti nešto od toga,hvala Smile
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 25.01.2007 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.google.com/search?sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rls=GGGL,GGGL:2006-41,GGGL:en&q=make+realistic+illustrations

i počni od prvog linka

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 25.01.2007 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim hvala,stvarno si od pomoći,to sam mogla i sama nać.
na tim linkovima ima samo tutoriala samih osnova oko ilustriranja,a to mi netreba i primjera lijepih radova ali ne i objašnjenja kako ih radit.očito se onima koji to znaju ne da potruditi malo oko prenošenja tog znanja.
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2007 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adain wrote:
mislim hvala,stvarno si od pomoći,to sam mogla i sama nać.
na tim linkovima ima samo tutoriala samih osnova oko ilustriranja,a to mi netreba i primjera lijepih radova ali ne i objašnjenja kako ih radit.očito se onima koji to znaju ne da potruditi malo oko prenošenja tog znanja.


neda im se prenosit znanje jer mozda nemaju tvoje vrime

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 26.01.2007 02:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ćeš najrealniji rezultat ipak postić uzorkovanjem (sampleanjem jelte Very Happy) s fotografije - ako znaš radit tileane backgrounde koji nisu fotorealistični onda će ti dovoljan hint bit da uzmeš kvadrat slike kože, kose itd, povećaš canvas 4X (tvoj sample je u kutu), kopiraš ga 4X i flipaš tako da imaš mirror na svakom od 4 dijela i onda se primiš clone stampa i healing brusha da središ središnje rezove među dijelovima.

(ovo ja doduše samo nagađam da želiš tile dobit, ne reče to...)

a brusheva i gotovih tekstura ima po netu, čak i styleova koje možeš kombinirat da dobiješ neku teksturu...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.01.2007 08:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adain wrote:
mislim hvala,stvarno si od pomoći,to sam mogla i sama nać.
na tim linkovima ima samo tutoriala samih osnova oko ilustriranja,a to mi netreba i primjera lijepih radova ali ne i objašnjenja kako ih radit.očito se onima koji to znaju ne da potruditi malo oko prenošenja tog znanja.


sorry zaletila sam se (kad ima ovdje puno ljudi sa sličnim upitima koji se ne potrude malo prekopati web na kojem se može naći gotovo sve). nhf...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 26.01.2007 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:

sorry zaletila sam se (kad ima ovdje puno ljudi sa sličnim upitima koji se ne potrude malo prekopati web na kojem se može naći gotovo sve). nhf...


ok,nije bad.oprošteno ti je Smile
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam neki pdf tu koji je za realistic texturing ... al je to za "kak to napravit s olofkom" ...
a zakaj crtas.. zemes fotoaparat i to je to Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group