Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
EOS - kojim redom trošiti pare
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 25.01.2007 12:05    Post subject: EOS - kojim redom trošiti pare Add user to your forum ignore list Reply with quote

Recimo...
da se mislim kupiti EOS-a. Kako početi kupovati a da bude pametno a opet da ne bude preskupo. Kupiti stariji model kućišta pa malo bolje objektive, ili obrnuto uzeti 400d pa čekati da se skupe nove pare s lošijom opremom? Kupiti neki kit ili samo body?
Kojim redom kupovati... Raspon fotografija mi je širok - od wide pejsaža do makro fotogrqafija. Za početak možda bolje makro...
Na koju dodatnu opremu treba isto računati - od stativa do torbe...
Kad ulovite malo vremena napišite mi koju pametnu. Još mjesec dva ionako vjerojatno neću kupiti jer su posljedice blagdana još prisutn Wink.

@aries lijena sam zvati ali zazvat ću kad budem dovoljno ozbiljno mislila kupiti opremu. hvala!

Last edited by jojo on 25.01.2007 14:13; edited 1 time in total

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 25.01.2007 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja kupio 400d kit + 1gb CF + torbica (koja sucksa), makar je 350d dosta pojeftinio. Nešto sam si zabrijao da mi treba polarizator Smile al mislim da je slijedeće na redu za šoping stativ. I onda skupljat za Canon ZOOM EF 70-200mm f/4.0 L USM. Nakon par dana fotkanja češ znat više manje šta ti treba točno.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 25.01.2007 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kamo kupujete opremu - objektive?
gledam stvari na kodak-centru ali vidim da su oni prilično skuplji od ostatka svijeta

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 25.01.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja sam isto upravo kupila 400d,objektiv kit 17-55 i karticu 1 gb.još imam objektiv 28-80 od analognog.mislim da su sljedeći na redu prvo polarizacijski filter,pa štedim za neki bolji objektiv...prvo ću uzet teleobjektiv,pa makro jer vidim da s ovim kit objektivom makro ne ispada baš idealno...barem ne splashevi koji su mi bolje ispadali s idiotom nego s 400d Sad a to mi nikako nije jasno zašto.ali je zato sve ostalo fotkano s 400d super Smile
Back to top
View user's profile Send private message
trig



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 16

PostPosted: 26.01.2007 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam bio u slicnoj dilemi, i na kraju sam kupio polovni 350d u solidnom stanju (otisao s covjekom u hondlovu u servis da mi pogledaju broj okidanja), polovni 50/1.8, polovni kit objektiv (imho to mozes naci bez puno trazenja za 250ak kn, probaj na newsima - moj je nekoristen, a kostao je 100 kn), i CF karticu sandisk ultraII u optimum-online. torbica ima dobrih lowepro u kodak-centru i optimumu, a nadje se nesto i 2nd hand (cak i ne rabljeno, nego ljudi dobiju pa im ne odgovaraju pa prodaju). rezervnu bateriju mozes kupiti u ve-milu (cca 150 kn zamjenska). sve skupa bi te na kraju stajati manje od novog 350d tijela.
k tome jos dodas recimo tamron 90/2.8 macro koji prodaje bond tu na forumu (ako jos nije prodao) i imas raspon od cca 28-150 mm (dobro, ne bas cijeli Wink ali ipak), mozes fotkati svasta i usput stedjeti za 17-40/4, 70-200/4, 70-300 IS ili vec nesto, a u procesu stednje i fotkanja skuzit ces na sto od toga zelis potrositi ustedjene novce. just my $0.02.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.01.2007 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da kupovina polovnog možda i najbolja ali uvijek me pomalo strah... ali pratim oglase već neko vrijeme

EDIT Upravo sam pronašla eos 400d kit tu u susjedstvu za 5600kn s torbicom i CF od 1GB. I mislim da ću ga kupit u ponedjeljak. I 50mm fiksni i kakav nepreskupi stativ. Možda polarizator u dogledno vrijeme. A ostalo kad se skupe nove pare...

Last edited by jojo on 26.01.2007 13:12; edited 1 time in total

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 26.01.2007 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kodak centar ti po defaultu daje 15-20% popusta na cijene iskazane na webu.

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.01.2007 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
Kodak centar ti po defaultu daje 15-20% popusta na cijene iskazane na webu.

a koja im je pak tu logika? svašta
usput, zašto je eos 400d svugdje na nekim lijepim akcijama. zar se već sprema nešto novo?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 26.01.2007 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok

uzmi nesto novo, mozes krenuti od 350tke koju dobijes po dosta dobroj cijeni sada. tih par updejta na 400d, nisu vrijedni tolkih para, ako bi tu razliku mogao iskoritsiti za neko L staklo npr.
kada sam ja kupovao sve, kupio sam sve odjednom, i dao sam gro para, ali mislim da sam se dobro opremio, ok,, nema vise izlazaka, fast foodova i slicno Sad

gledaj nase cijene samo kao slucaj nuzde i da ti treba nesto hitno ili kupujes na firmu. ja sam se malo strpio, i pola opreme kupio u usa, gdje me doslo skoro 50% nize nego nase cijene.

eto, samo mali tip Smile
sretno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 26.01.2007 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao ponosni vlasnik 350ke... koji je i sam bio u dilemi što i kako i kojim redom i koji se obratio tu s istim pitanjem i dilemom... evo ti mog razmišljanja...

za početak...IZBOR TIJELA...

kao fotografu amateru... razliku između 300ke, 350ke i 400ke nećeš zamijetiti veliku... i mislim da je blesavo ići na 400ku (da, istina je ima više AF točki i više MP senzor i anti-dust ... dodaj sam-a) jer za razliku u cijeni možeš nabaviti jedan prime s velikim otvorom blende (50mm f2.8 ) ili stativ, grip i dodatnu bateriju... (grip je dobra stvar i zbog ergonomije ali i zbog dodatka za AA baterije, znači ako ti krepa njegova punjiva AA ima na svakom ćošku)

na čemu temeljim ovo gore? držao u ruci i fotkao isti motiv sa 300D+70-200 4L i 20D s istim objektivom... razlika nije vidljiva okom... unless ti baš treba nešto za zidne formate M x N metara...

TORBA... opet nužni dio fotografske opreme... i tu je savjet... kupuj pametno i unaprijed... većina ih je modularna, znači imaju kvačice za dodatne objektive, džepove za filtere i ine stvarčice... i opet... kupuj čim kvalitetnije (ne nužno i skuplje)... 200ak kn je više no dovoljno za kupovinu torbe koja ima dva džepa (u jednom baterija i punjač... u drugom još jedan objektiv)... ruksaci su skuplji... ali kad skupiš "dovoljno" opreme ne preostaje drugo...

STATIV... je dio opreme koji će ti trebati čim poželiš noćnu fotku ili nekakav makro detalj... tu je varijanta "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino"... jer cijena (u pravilu) daje na stabilnosti same opreme.... razlika između 400 i 800 kn za stativ se čini ogromna... no kad imaš opremu od 6000 kn gore, i nestabilna je... khm, da... uz nabavku stativa, razmisli i o daljinskom okidaču... 100-ak kn... a daje ti mogućnost odmaka od motiva... i provjeru postoji li bolji kadar, možeš li nešto drugačije... kod makro fotki iznimno koristan...

OBJEKTIVI... nema smisla trošiti riječi... to je stvar osobnog izbora i potreba prema motivima koje slikaš... kit objektiv 18-55 ti je dostatan za prvih 6 mjeseci do godinu dana fotkanja SLR-om, dok mu ne otkriješ granice... nakon toga kupnja ide prema onom što ti najviše "fali"... cijena... od X do Y... proizvođači i modeli... sve je stvar izbora... definitivan savjet je NE KUPUJ NA KRATKE STAZE... i ono što te u potpunosti ne zadovoljava... kod objektiva nema kompromisa... isto tako, ne kupuj ono što ćeš koristiti jednom godišnje... jer i nekom drugom žarišnom daljinom / otvorom blende moći ćeš snimiti sličan kadar...

BLJESKALICA... nešto što ti može.. i ne mora zatrebati... (ovisno o tome koliko si zadovoljna onom ugrađenom) ali je dobro imati za dosvjetljavanje... igru svjetla i sjene... iznimno kreativno oruđe može i biti jako korisno u pravim rukama ili komad opreme koji najćešće stoji nekorišten... ovisno o motivu i fotografu... cijena cca 2000 kn


Ukratko ovo je priča o opremi koju možeš kupiti... i kako bi ja ili kojim je redoslijedom kupujem...

Uz sve pobrojano... ne zaboravi imati kao "backup" neki kompakt digitalac s dovoljno ručnih postavki da možeš fotkati svakodnevne situacije na koje ćeš nalijetati a neće ti se dati vječito nositi svu ovu SLR skalameriju sa sobom...


Ja se raspisah... nadam se da mi forumaši neće zamjeriti...

I da... ovo je samo moje mišljenje... nije nužno da se svi s njim slože...

NAKRAJU... ulaziš u svijet čudesa... i nema tu granica ni kraja... oboružaj se strpljenjem i spremi se na štednju i čudne poglede onih kojima je nejasno kako netko može dati dvije prosječne plaće za nešto poput objektiva... kad se već za 2000 kn može kupit mraaak fotić i baterije i punjač i kartice i milion stvari od kojih ti nikad neće trebat više (NE VJERUJEŠ? Evo od Stipe mali dobio za krizmu... Smile )

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 26.01.2007 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za početak ti je dovoljno uzeti d350 sa kit objektivom, pa kad iz tog objektiva izvučeš maksimum, dakle, kad se vježbajući na njemu naučiš svim cakama koje nudi taj model i kad ti skroz "legne" EOS kao takav, polako razmišljaj o boljem objektivu...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.01.2007 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

točno tako sam i ja mislila. dok danas nisam skužila da je razlika između 350d i 400d modela 'samo' 800kn. toliko ću pregmit (dva mjeseca jogurta za ručak - onog malog za koji se na plaća ambalaža - i bit će višestruka korist). a zvuči mi korisno to njegovo čišćenje prašine. nikad još nisam koristila dslr al pretpostavljam da bi me prašina mogla jako živcirati...
dakle pokušavam misliti na dugoročnu korist ali opet u okviru trenutnih mogućnosti. odlučila sam da sljedeća plaća ide za eos-a. a godišnji koji je ostao od lani iskoristit ću za spremanje kojeg ispita umijesto nekog putovanja. opet višestruka korist Wink

skoro sam zaboravila - ljudi hvala vam na iscrpnim savjetima, ljubim vas posred čela...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 26.01.2007 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo... tih 800 kn ti je grip / dodatna baterija / stativ... zaštitni UV filter

i još jedna stvar (subjektivna dakako)... nikako mi nije legao display 400ke... raspored postavki WB, ISO, otvor blende i ekspozicija... puno preglednije i logičnije na malom displayu iznad onog na kojem su meniji kod 350ke, naspram svega integriranog u jednom velikom kod 400ke...

plus ofkors... pitanje... servisa za novi model...

iako i za stari... servis za Canone jedini ovlašteni je Photo Centar d.o.o. u Hondlovoj u Zg... i naravno da su to hrvatski poduzetnici... frend je 20D čekao 3 mjeseca na popravak a živi od toga što fotka...

meni je trenutno moja 350ka na servisu... i čekam... oboružan strpljenjem...

poanta priče... država smo kruha i mlijeka... Sad

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 26.01.2007 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

JA frknuo svoju 350icu... Covjek koji ju je kupio kaze da mu je bolja od 400ice... Brza je za pocetak... Frknuo sam i stativ...
Ostao mi Tamron macro SP AF f/2.8 90mm... i polarizator... Dajem to dvoje za 2500 kn... Uz objektiv ide i sjenilo i torbica... Sve je staro 3 mjeseca i skoro nekoristeno...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 26.01.2007 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
JA frknuo svoju 350icu... Covjek koji ju je kupio kaze da mu je bolja od 400ice... Brza je za pocetak... Frknuo sam i stativ...
Ostao mi Tamron macro SP AF f/2.8 90mm... i polarizator... Dajem to dvoje za 2500 kn... Uz objektiv ide i sjenilo i torbica... Sve je staro 3 mjeseca i skoro nekoristeno...


po čemu mi je bila bolja?

dok nisam izjavila da sam odlučila uzeti 400d svi su mi savjetovali da uzmem njega. a sad ste se okrenuli na 350d. mislim se: ako je dovoljno dobar u kitu da se rade fotografije poput ariesovih u galeriji ne treba mi više...
ali da čujem malo i vlasnike 400d... kako ste zadovoljni s njime.
inače za početak (u smislu sad odmah) sam spremna potrošiti oko 6 milja kuna. pa ako bi bio 350d ostane mi nekih 1200 kuna. što uzeti s njima? nekakva torbica i 1gb kartica su u paketu.

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 26.01.2007 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Torbica je stvarno mala, stane tijelo unutra i možda neki manji objektiv, iskreno nisam je još stavio oko ramena.

Imam 400d nekih par tjedana. Uzimam neki stativ obavezno, noćne fotke, npr. neka panorama grada su skoro pa neizvedive bez toga, naravno možeš ga uvijek stavit na auto ili klupicu al ono ...

Snimao sam mali nogomet navečer u dvorani i definitivno će mi treba neki bolji zoom objektiv. Što brže okida je fotka tamnija, što više svjetla je mutnije. Naravno treba uzet u obzir da 10 likova trče cijelo vrijeme, dok su pozirali za zajedničku fotku ispalo je sasvim ok.

Macro je ok i onih više autofokus točaka se primijeti (ovdje nemam baš iskustva pa neka me netko iskusniji ispravi ako nije tako, meni se tako barem čini).

Panoramske slike po lijepom sunčanom danu Smile su mi super.

Ono čime sam stvarno zadovoljan su portreti. Mogu ti reći da me opasno zanima onaj 50 mm f/1.8, a nije ni pretjerano skup.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2007 00:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
Bond wrote:
JA frknuo svoju 350icu... Covjek koji ju je kupio kaze da mu je bolja od 400ice... Brza je za pocetak... Frknuo sam i stativ...
Ostao mi Tamron macro SP AF f/2.8 90mm... i polarizator... Dajem to dvoje za 2500 kn... Uz objektiv ide i sjenilo i torbica... Sve je staro 3 mjeseca i skoro nekoristeno...


po čemu mi je bila bolja?

dok nisam izjavila da sam odlučila uzeti 400d svi su mi savjetovali da uzmem njega. a sad ste se okrenuli na 350d. mislim se: ako je dovoljno dobar u kitu da se rade fotografije poput ariesovih u galeriji ne treba mi više...
ali da čujem malo i vlasnike 400d... kako ste zadovoljni s njime.
inače za početak (u smislu sad odmah) sam spremna potrošiti oko 6 milja kuna. pa ako bi bio 350d ostane mi nekih 1200 kuna. što uzeti s njima? nekakva torbica i 1gb kartica su u paketu.


jojo, ja imam 300d, ne 350d...iako je kit objektiv isti na svima...ponavljam, nemoj se zalijetati i odmah dati previše novaca u startu...iskreno, sa 400d nemam nikakvih iskustava a ono što sam od 350-ke uspio vidjeti je sasvim zadovoljavajuće čak i za malo naprednije korisnike (naravno, ako se na nju našaravi bolji objektiv)...objektiv koji dobiješ u kitu je zaista najjeftiniji objektiv za Canon koji je ikad napravljen ali, ako ćeš raditi u RAW formatu i ako ćeš se držati nekih osnovnih zakonitosti fotografije, možeš napraviti sasvim lijepe fotografije...pustimo mi sad profiće kojima posao nalaže beskompromisnu kvalitetu slike i brzinu rada, za hobističku fotografiju kakvom se većina nas ovdje bavi, EF/S 18-55 je čisto pristojna igračka...ponekad se malo čak i nasmijem čitajući ovakve forume gdje ljudi koji su, očito, vrlo, vrlo friški u fotografiji, sumanuto ulaze u kupovinu skupih komada opreme misleći da će im samim time fotke biti kvalitetnije i zanimljivije..velika greška...prvo se treba igrati i eksperimentirati te razvijati vizualni senzibillitet a tek kad iz postojeće opreme izvučeš maksimum razmišljaj o kupovini točno onog objektiva za koji si shvatila da bi ti najviše koristio u danjem radu...dakle, u praksi bi to izgledalo ovako: skužiš da voliš raditi portrete i da te ta vrsta fotke trenutno najviše privlači. šta sljedeće radiš? sigurno ne kupiš bijesni širokokutni objektiv nego razmišljaš o nekom kvalitetnijem portretnom teleobjektivu, odnosno o nekom rasponu od 90 do 135mm...uf, jesam se raspisao Smile
Back to top
View user's profile Send private message
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 27.01.2007 02:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@aries... nicely put!

@jojo... iskustva s 400d ćeš teže čuti jer još nije dovoljno dugo na tržištu da bi ti itko mogao reći koliko je zapravo bolji od 350ke... praktičnu razliku u kvaliteti fotografije vidjeti nećeš (s istim objektivima)...

nadalje.. ograničena si budžetom... i za tu razliku u cijeni imaš stativ i dodatnu bateriju i torbu...

no ne vrijedi pametovati previše... tvoja lova, tvoj prvi SLR... znam kako ti je... prošao sam to nedavno i isto mi je bilo kao i tebi... samo što nije bilo 400ke da me zbuni Smile

da danas kupujem... opet bih kupio 350ku i stativ i torbu i bateriju i još bi mi za blic ostalo... (mene je 350ka s gripom koštala 7300 Sad )

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 27.01.2007 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još jednom hvala svima - prilično ste uvjerljivi tako da sam se skoro pa predomislila Wink
ariesu posebno hvala, znam da nije navikao izražavati se ovim putem...

btw fujija s5500 imam dvije godine tako da već znam donekle što me najviše zanima. oduvijek to je na prvom mjestu makro. volim detalje. za portrete još nisam dovoljno narasla. a sama moja okolina koja je puna prelijepih pejzaža, zalazaka sunca, mora traži često široki kut. ali to mogu zasad rješiti i solidnim stativom pa raditi panorame sa više fotografija. malo drugačije ali da se na kompu srediti.

recite mi nešto malo o onom jeftinom fiksnom objektivu 50mm 1.8f... čitala sam da je prilično dobar za dnevne fotografije i da solidno aproksimira ljudsko oko - dobro svjetlo+ solidna oštrina. što mi u praksi znači to što nema USM?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2007 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

EF 500 mm 1.8 je odličan portretni objektiv jer je prvenstveno namjenjen klasičnim tijelima (EF) tako da kad ga staviš na tijelo digitalnog EOS-a dobiješ taman lagani teleobjektiv idealan za portrete (faktor konverzije je cca. x1.6) tako da ti je to 80mm...krivo si čula da je to objektiv koji je idealan samo za dnevno svjetlo: sve ti govori njegov maksimalni otvor blende (f/1.Cool što je idealno i za snižene svjetlosne uvjete ..naprosto je nevjerojatno da je canon izbacio tako jeftin objektiv sa tolikim otvorom blende. njega možeš kupiti za cca 100 eura (čak i manje) i to novog, u dućanu.
USM objektivi (ultrasonic) brže, tiše i preciznije izoštravaju i u svakodnevnom radu ćeš i te kako skužiti njegove prednosti nad običnim objektivima.
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2007 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet sam brzoplet Smile ne 500 već 50 mm (čuj mene 500 mm lol )
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 30.01.2007 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo kupila 350d kit + nepreskupi stativ + malo normalnija torba u koju stanu dva objektiva + uv filtar - naručila cirkularni polarizator i okidač i dodatnu bateriju - sve skupa će doći oko 6k...
isprobala još nisam. jedva čekam da dođem doma.
hvala svima Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 01.02.2007 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.photoworkshop.com/canon/ ima ok tutorial za 350D Wink

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.02.2007 12:05    Post subject: eos 350d - dojmovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala shuba Very Happy

pa da nakon silnog premišljanja i odluke podijelim s vama prve dojmove. nažalost fotografije nemam pri ruci da vam dojmove oslikam...

prvi dojam je vezan uz vađanje eosa iz kutije. čitala sam komentare da je eos 350d prelagan slr ali naspram mome fujiju djeluje mi težak. prvi dojam je dakle bio skroz dobar - ta težina naspram fujija dala mi je dojam da napokon držim nešto pravo u rukama - nešto puno konkretnije... skoro su me trnci prošli dok sam ga vadila van...

drugi dojam vezan je uz prvih par fotografija koje sam s canonom napravila. sasvim slučajno počela sam baš sa bolnom točkom canona s objektivom iz kita. uhvatila sam se sa kauča slikavati dvije osušene ruže koje su visile na drugoj strani sobe - tamno crvena i bijela ruža . ona bordo je dosta odudarala od svijetle površine i očekivala sam da fokusiranje ne bi smjelo biti problematično. rasvjeta je bila lagano prigušena. slikavala sam sa stativom i isprobala sam sve moguće postavke ali ruže su uvijek ispadale dosta mutne. moram priznati da me dosta razočaralo. onda sam na stativ našarafila fujija, pokrenula njegov 10x zoom, fokusirala - ruže su bile savršeno oštre i lijepe... nakon toga sam mislila da na kraju imam bolji objektiv u fujiju. no nije baš ni to istina...

treći dojam vezan je uz fotografiranje s dužom ekspozicijom - tu je canon puno bolji - slike su puno oštrije i bolje - onih 30 sekundi me oduševljavaju za igranje u mraku... dakle 2:1 za canona

četvrti dojam - objekti snimani iz najveće moguće blizine i sa solidnom rasvjetom. makro funkcionira puno bolje na eosu - dosta bliže mogu doći a fotografije su savršene naspram fujiju. tek kad sam ih prebacila na kompjuter shvatila sam koliko sam profitirala i nakon tog dojma nije mi nimalo žao što sam dala pare za SLR

što sam još dobila kako veliki plus:
raw format
veći i bolji makro
mogućnost dodavanja svega što poželim - već sam naručila par filtara
puno oštrija i ljepša slika kad je rasvjeta dobra
načelno manje šuma

ovo sve je vezano za fotografije u kući jer još nisam stigla za dana slikavati s canonom. a čini mi se da ću tek tu vidjeti najveće prednosti novog aparata. ipak zadržati ću i stari jer me odlično služio i u nekim uvjetima (recimo da se dobro nastavlja na ovaj objektiv od 55mm, taj 10x zoom zna biti koristan) i dalje šiša canona. i taman stane u torbu skupa s canonom...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 01.02.2007 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čestitke na kupnji, dobar izbor...
da te citiram:
"...dala mi je dojam da napokon držim nešto pravo u rukama - nešto puno konkretnije... skoro su me trnci prošli dok sam ga vadila van..." cccc, ajajaj Smile)) kak da mi to sad shvatimo ? LOL (šala mala) Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group