Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Preporuka za Web Hostanje u hrvatskoj
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a Ajax je tehnologija? Smile)))))
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 31.01.2007 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Sulien wrote:
Codemaster wrote:
keko wrote:
www.inside.hr

podržavaju najnovije tehnologije kao što su asp.net 2.0, mssql 2005, ajax itd.

A to je razlog što mi Ajax nije radio!! Very Happy Trebao sam se prebacit na Inside ...


Nažalost inside ne bih stvarno nikom preporučio, ako imaš jednu, dvi stranice, koje gotovo nitko nikad ne posjećuje, možda. Cijene su im ok, i to je jedino što šljaka.

G.


hm, neznan, nebi tilo da ispadne da nesto branin ili da me placaju da pisen Very Happy
al stvarno uopce neman problema sa niti jednim sajtom (njih pun q), kad imam koi eror(a rijetkost mi je jer kolko vidin prate upgrejd najnovijih stvari) uredno se javim i uredno fixaju.
druga je stvar sta se neko nije u stanju spojit na ftp server, toe druga prica. Smile
al uglavnom, ka šta ste rekli svak hvali svog hostera jer je većina skompana sa njima pa ovo nema smisla Very Happy

pozz

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
indigo_child



Joined: 28 Jan 2007
Posts: 58
Location: Right here, right now!

PostPosted: 01.02.2007 03:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

100 ljudi 100 odgovora. Tko god ima malo vise sitova moze bez beda uzet i usluga kod media templea ili 2advanced.net kod kojih uzimaju i "velike" firme iz ovogo podrucja djelovanja, danas su cijene hostinga vise nego povoljne bilo gdje. Sto se tice supporta, to je bas ko lutrija, definitivno najgori support sam imao kod avalona, to je u biti jedini hosting kod kojeg sam odustao od hostinga koliko mi je bio los, i to sve u vrijeme kada je avalon brijao da su oni najaci u HR(jeli postoje danas uopce? Twisted Evil ) plus.hr je imao ocajan win hosting prije 4-5 godina, ali su mi zato za linux bili predobri, covjek(gembec) mi je lijepo objasnjavao i zasto mi PHP ne radi te di su mi rupe u sigurnosti. Opet probao sam i site5 i tamo ima svakakvih debila u supportu, ovisi kako naletis, najgori su mi oni koji jedva cekaju da nadju razlog zasto to nije problem hostinga i da nazalost bla bla valjda ako bi im platio onda bi mi rekli ovako nece, iako su pitanja trivijalna. Srecom onda se okrenem njihovom forumu di neki admin ponudi tj sam isprogramira rijesenje za nesto sto se rijetko moze naci na netu a opet drugi admin ti pobrise post jer si zahvalio covjeku na pomoci, proglasivsi ga offtopic. Danas su vecina linux servera gotovo isto setirani, sa slicnim ili istim mogucnostima, treba naci samo one koji su sto manje offline.

_________________
Hello!
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 01.02.2007 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da se nadovezem na suliena - 100 ljudi 100 cudi.

dakle, pogledajte ljudi koji su vam prioriteti kod hostinga i po tome odaberete, ne postoji "najbolji" hosting, nego je najbolji onaj koji tebi odgovara.

pricam iz svoje domene *nix hostinga, recimo:
- ukorak s novim tehnologijama (PHP 5.x, ruby+rails..)
- tehnicka podrska (promptnost rijesavanja itd..)
- uptime
- cijena
- kolicina poddomena/mailova/prostora/cegavec
- dodatni goodiesi (kao SSH, SSL, imagemagick, pqsql....). ova stavka se svodi na to koliko su ti "dogovor friendly" hosteri. dakle, ako pozelim imagemagick, da li ga mogu imati itd...nekome to nije uopce bitno, meni je recimo jako.
- nesto sam mozda jos zaboravio

mislim, od ovoga svega bi se mogao sastaviti jedan upitnik (online ili papirnati) pa nek to ljudi ispune...tada bi dobio realno stanje hrvatskog hostinga....pardon, hostinga u hrvata.

btw.glede stavke uptimea - uptime je bullshit jer se svi samo forsaju sa svojim "uptimeom" i to je valjda ono sta kopipejstaju "uptime" u shell. a uptime samog apacheja i ostalih kljucnih servisa niko ne navodi. jebe mi se kolko je dugo stroj radio bez da je nestalo struje. ocu znati kolko je dugo usluga bila dostupna. a to nema sanse kod nekih da je 99.99% ili koliko se vec busaju.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.02.2007 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keko wrote:
grzzi wrote:
Sulien wrote:
Codemaster wrote:
keko wrote:
www.inside.hr

podržavaju najnovije tehnologije kao što su asp.net 2.0, mssql 2005, ajax itd.

A to je razlog što mi Ajax nije radio!! Very Happy Trebao sam se prebacit na Inside ...


Nažalost inside ne bih stvarno nikom preporučio, ako imaš jednu, dvi stranice, koje gotovo nitko nikad ne posjećuje, možda. Cijene su im ok, i to je jedino što šljaka.

G.


hm, neznan, nebi tilo da ispadne da nesto branin ili da me placaju da pisen Very Happy
al stvarno uopce neman problema sa niti jednim sajtom (njih pun q), kad imam koi eror(a rijetkost mi je jer kolko vidin prate upgrejd najnovijih stvari) uredno se javim i uredno fixaju.
druga je stvar sta se neko nije u stanju spojit na ftp server, toe druga prica. Smile
al uglavnom, ka šta ste rekli svak hvali svog hostera jer je većina skompana sa njima pa ovo nema smisla Very Happy

pozz


preko 20 domena, evo vec par sati nedostupno, mail ne radi ... btw, to se uredno dogada svakih mjesec dana par puta ... moram sve prebacivati na drugog hosta, ponovno brdo formulara itd itd ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.02.2007 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ulazimo u oftopik a ebiga:

grzzi wrote:
sve ovo gore napisano


LINK

khm khm Rolling Eyes Very Happy

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.02.2007 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keko wrote:
ulazimo u oftopik a ebiga:

grzzi wrote:
sve ovo gore napisano


LINK

khm khm Rolling Eyes Very Happy


ma da, 3 sata downtime, ... stvar je nažalost u tome da se ovo stalno događa (meni i ljudima za koje znam da imaju ili su imali host tamo, možda je tvoje iskustvo dobro, al moje nije nikako)...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.02.2007 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo proradilo po najavi ... ajde, možda još ima nade. Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.02.2007 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznan ša da kažen Smile ja neman problema ( valjda nemas srice Smile)) ),
a tek da neprican sa ovim novima sta su ih smistili u hrv rade besprijekorno Smile

lol. dosta oftopika Smile


ma najbolje nabrojat listu hr hostera i to je to, pa traži.
al nekuzin kad se kaže hr hoster, jel se misli da su serveri u hr ili da hoster ima podrsku tj. prica na rvacki Smile nekuzinn Smile

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.02.2007 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hrvatski hoster = serveri u hrvatskoj, podrška na hrvatskom i plaćanje na hrvatskom Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 04.02.2007 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keko wrote:
ulazimo u oftopik a ebiga:

grzzi wrote:
sve ovo gore napisano


LINK

khm khm Rolling Eyes Very Happy


u SLA-u im piše da je to oko 2 sata mjesečno Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 04.02.2007 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan kolega je preporučil: http://www.totohost.hr/

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
corporate



Joined: 13 Dec 2005
Posts: 61

PostPosted: 04.02.2007 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
hrvatski hoster = serveri u hrvatskoj, podrška na hrvatskom i plaćanje na hrvatskom Smile



ja mislim da svi oni imaju zakupljene servere u inozemstvu
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 05.02.2007 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da bas to, rjetko ko ima uopce napisano na sajtu di im stoje server. bezezezezeeze

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 05.02.2007 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima li netko neki kontakt s ikim prezivjelim iz promo-medije? Trebam od njih preuzeti jednu domenu ali izgleda kao da je pala atomska bomba i vise nikog nema u njihovim uredima, na mailove ne odgovaraju, na telefone se ne javljaju, samo serveri jos uvijek rade...

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 05.02.2007 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.fiuhost.com/ Meni su ok. A i cijene mislim da su povoljne...

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 05.02.2007 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
Ima li netko neki kontakt s ikim prezivjelim iz promo-medije? Trebam od njih preuzeti jednu domenu ali izgleda kao da je pala atomska bomba i vise nikog nema u njihovim uredima, na mailove ne odgovaraju, na telefone se ne javljaju, samo serveri jos uvijek rade...


Oni su ti postali Nano Promocija -> http://www.nano.hr/ pa probaj tamo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
EX



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 36

PostPosted: 07.10.2007 02:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://totohost.hr/

_________________
http://www.exdizajn.com
Back to top
View user's profile Send private message
hrv0j3



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 34

PostPosted: 02.01.2008 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam JAKO zadovoljan s www.fiuhost.hr


bio sam kod sljedecih providera:
plus.hr
inside.hr
totohost.hr
par stranih...

ali nijedan mi nije pruzio takvu uslugu kao fiuhost.hr... sad su jos prebacili servere u HR u Amis telekom (uskoro prelaze na CIX) pa bi i ping trebao past s 40 na oko 20ms...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 02.01.2008 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bio sam vec negdje pisao o tome na ovom forumu ali sad mi je misljenje malo drukcije pa cu se zato nadovezat.

Uglavnom, osobno bi jako pohvalio www.totohost.hr

Fiuhost sam isto bio pohvalio ali od tada moram reci da mi se misljenje dosta promjenilo.
Imao sam nekih problema kod njih, uplodadanje mi je stekalo, server je bio down par puta, kad mi je bilo nesto hitno naravno zastekao bi server i tako razne "sitnice" ali ih je bilo dosta pa sam se razocarao. Mozda budu bolji sad kad su na hr serverima pa cemo vidjet dal cemo obnovit kod njih hosting.
Ali eto sa totohostom sam za sada prezadovoljan! Sto se tice plus-a oni slove kao dobri ali onak za sad sam tako tako, u principu dosta dobri ali jedan detalj me malo bio iznervirao ali cu ih jos isprobat pa cemo vidjet Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
hrv0j3



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 34

PostPosted: 02.01.2008 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fiuhost je imao problema to je istina Smile ... ali takodjer i drugi imaju problema Smile

najveci problem je bio sto su serveri u USA bili i onda su stalno bili napadi na USA
i samim time na servere... to je i mene zivcirali Smile .. ali zbog toga je sve premjesteno u HR
na jako dobre servere....

prosli mjesec jedan server samo 2 min down Smile ...

vidjet cemo sta ce bit ovaj mjesec... ali ja sam s fiuhostom zadovoljan jer im je support odlican... nitko ne rijesava stvari kao oni... sta god treba rijesi se Smile...

totohost necu komentirat Smile samo ovo stavit...

http://www.google.com/search?q=totohost&hl=hr&start=10&sa=N

zar kvalitetne tvrtke tako skupljaju domene? Very Happy

ali neznam.... mozda su se stvarno poboljsali.. ali nema sanse da bih se vratio tamo Smile hehe...

btw sve naj!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 26.01.2008 07:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo da i ja dodam nešto.

Bez obzira što su mi ovo best frendovi, dodat ću ih jer stvarno zaslužuju da budu dodani ovdje. Trude se maksimalno da korisnici imaju sve te da ponude najbolju uslugu što mogu!

Korisnička podrška :
Uvjek na dohvat ruke i ne čekate puno da vam odgovore ( max 30 min ). Ako ima problem riješe ga jako brzo. Ako je gadan problem onda dobijete obavjest i oni i dalje rade na po tom pitanju. Znači neće vas otpilat i reć vam da radimo na tome a radit nešto drugo.

Serveri:
Uptime servera je 99.9%.
Serveri su brzi, ima dosta lufta na njima. Neidu na to da prekrcaju servere pa se ti hebi decko sa 2 minutnim otvaranjem svog sajta Very Happy Linux je gore točnije CentOS.
Dalje pitajte njih...

Cijena
Više nego li pristupačna i dobra. Uzevši u obzir koje se sve opcije dobivaju, više nego li dobra.

Ostalo da negovorim eto vam link na zadnju akciju što imaju pa pogledajte i odlučite dal mogu proć. Smile

www.gemstudio.hr

Listu onoga što je podržano tj. šta serveri imaju možete pogledat kad kliknete na više informacija.

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 26.01.2008 08:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče hrv hosting-a u pure smislu....

Onaj ko i ima u hrv. servere i liniju ( vodčinu ) za njega ja još nisam čuo.

1. ) Treba ti 100mb link najmanje... To postoji u hrv? lol. Onaj ko to ima ( zna se na koga mislimo ) i nudi takvu uslugu. Topla preporuka: Bjež u 3.p.m od njega! Nece dobro zavrsit... Da ne pricam da "hosting" kod t-coma barem za php... PHP4 je gore... Sramota i žalost... A korisnička podrška je ovakva...

1: Meni treba server sa PHP5 i Mysql5 mozete li napravit upgrade?
2: Moram pitat.... ( kao po obicaju ... ono same tcom bulshit )
Nakon 4 dana
2: Evo odlučili smo sve svoje servere upgrejdat ( wow. aha... da da... ) na PHP5 okolinu...
1: Super! Pošto nam asap treba kad je moguće da će upgrade stupit na snagu?
2: Za 3 mjeseca!!!

Ovo gore nije izmišljeno već se desilo. To sam doživio ne ja al i ja... long story.
Ovo je topli savjet svima... Bježite od takvih ako ne zelite ovo gore.

Svi hosting provideri ( reseleri, dedicated itd... ) u hrvatskoji najviše se na amere oslanjaju.

Barem ja tako znam.... bo! Very Happy

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 26.01.2008 10:33    Post subject: SLA Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo nešto što mi je zapelo za oko: neki naši provideri pjevaju mantru SLA je moj bog i korisnicima bi kao SLA trebao biti neka garancija. Sorry, ali ljudima ne treba provider koji će uz pomoć nekog papira dokazivati da im je pružio sve što im je garantirao. Jedna od najboljih garancija koju neki provider daje svojim korisnicima je ona od Slicehosta...

Quote:
Do you offer an SLA?

Not for Slices and here’s why: most hosting SLA agreements are just plain silly. They promise things like 99.9% uptime, but downtime excludes: scheduled maintenance, network outages, hardware failures and software trouble. Well what exactly is left to cause downtime? Here’s our SLA: we’ll do our best to keep your machines running smoothly for as long as possible and get them up ASAP should something go wrong.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 26.01.2008 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bio na plusu i sve 5. Tehnička podrška naročito za pohvalu, ekipa uvijek spremna pomoć.
Sada na hosting centru i nikakve pohvale za njih. Serveri kao da se zblokaju, odnosno učitavanje stane na pola i tako stoji dosta dugo (nekad se ni ne dovrši u roku od 2 minute).

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group