Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dizajn za web u Photoshopu CS

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 12.03.2004 21:14    Post subject: Dizajn za web u Photoshopu CS Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ovako: radim na svojoj web stranici i koristim Dreamweaver MX 2004. E sad, neki kažu da je za dobru web stranicu najbolje kombinirati više programa.
Pošto je Photoshop najbolji program za grafičku obradu mislio sam u njemu napraviti dizajn za svoj web i tu nastaje problem. Jednostavno ne znam odakle početi.
Početnik sam u Photoshopu i jednostavno ne znam kako da napravim taj dizajn u njemu, a čuo sam po internetu da je to najbolja kombinacija. Dizajn u Photoshopu, zatim to valjda treba slejati u ImageReady, a HTML u Dreamweaveru.
Jeli netko od vas možda radio taj dizajn Photoshopu? Samo da mi kaže kako krenuti u par rečenica.

P.S. Da li se možda planira kakav tutorial u vezi toga?
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.03.2004 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cuj, to ti je jednostavno sve Smile
nema nekog pravila neg uhvatis photoshop i doslovno naslikas(nacrtas) svoju stranicu.
zasto to radis - jer u photoshopu imas slobodu za razmjestaj elemenata bez problema (uhvatis misem i setas) dok u nekom WYSIWYG HTML editoru nemas tu slobodu.
ja ti nemrem dat neki savjet neg da uzmes taj svoj sajt kojeg sad imas, screehsnotas ga i odes u fotosop, ctrl + n i pejstaj tamo pa crtkaraj po tome - gdje oces newse, gdje oces header, gdje oces dodatni sadrzaj, boju linkova i to je to Wink
Back to top
View user's profile Send private message
sajko



Joined: 05 Mar 2004
Posts: 3
Location: Zgb

PostPosted: 12.03.2004 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gdje ima tutorijala koji ti kao sestogodisnjaku objasne kako od a hrefa do njuz skripte preko samog dizajna? Ili je to utpoisticki zahtjev? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aspirine



Joined: 26 Dec 2003
Posts: 49

PostPosted: 15.03.2004 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doom wrote:
E ovako: radim na svojoj web stranici i koristim Dreamweaver MX 2004. E sad, neki kažu da je za dobru web stranicu najbolje kombinirati više programa.
Pošto je Photoshop najbolji program za grafičku obradu mislio sam u njemu napraviti dizajn za svoj web i tu nastaje problem. Jednostavno ne znam odakle početi.
Početnik sam u Photoshopu i jednostavno ne znam kako da napravim taj dizajn u njemu, a čuo sam po internetu da je to najbolja kombinacija. Dizajn u Photoshopu, zatim to valjda treba slejati u ImageReady, a HTML u Dreamweaveru.
Jeli netko od vas možda radio taj dizajn Photoshopu? Samo da mi kaže kako krenuti u par rečenica.


http://www.good-tutorials.com/tutorials/5 Smile. Odi vidjet, meni je dosta pomoglo Wink.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 17.03.2004 17:43    Post subject: counter Add user to your forum ignore list Reply with quote

e hvala svima, skužio sam sve. Sad me zanima još jedna mala stvar vezana za sajt.
Kao što sam napomenuo radim u Dreamweaveru MX 2004 i želio bih si na svoj sajt staviti brojač posjeta (counter). Da li se on negdje nalazi u Dreamweaveru pa ga mogu samo ubaciti na sajt ili ga moram skinuti s interneta?
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 17.03.2004 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stavljanje countera na site, prvo moras znati koje tehnologije ti proza server na kojem imas hosting (php/asp/jsp), pa prema tome tek ides praviti/traziti skriptu za counter.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.03.2004 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doom, evo jedan savjet ako ti je ovo prvi site koji radis.. nemoj nista raditi na silu. kad ti dodje ideja onda pocni raditi, ako nemas ideje onda ces samo sve sprckati. Smile dokazano.
Good luck.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 18.03.2004 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel zna netko gdje se nalazi iFrame u Dreamweaveru? Htio bih ga postaviti ali ne mogu ga naći
Back to top
View user's profile Send private message
aspirine



Joined: 26 Dec 2003
Posts: 49

PostPosted: 18.03.2004 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Jel zna netko gdje se nalazi iFrame u Dreamweaveru? Htio bih ga postaviti ali ne mogu ga naći


evo drugi put večeras postam ovaj snippet Smile :

<IFRAME NAME="iframe" SRC="http://" SCROLLING="Yes " BORDER="0" WIDTH="500" HEIGHT="200" TITLE="iframe"></IFRAME>

Here you go Wink.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group