Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Molim mišljenja u vezi monitora... dell vs. apple

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 02.02.2007 01:07    Post subject: Molim mišljenja u vezi monitora... dell vs. apple Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uglavnom, došlo je vrijeme da se CRT makne...

Odluka je pala na

DELL UltraSharp 2407WFP Widescreen Flat Panel LCD Monitor



ili...


APPLE Cinema Display 23", HD, Aluminium




S obzirom da sam malko zakržljao u praćenju današnjih trendova u tehnologiji, sad ovdje žicam pomoć da ne uletim u "izmet".... Smile Kupujem monitor koji nije baš jeftin pa bi volio kolko tolko bit siguran da kupujem ono što mi zapravo treba... Napominjem, monitor NIJE namjenjen za igranje, gledanje filmova itd nego za rad... Naravno, nije da se nikad neće odigrat nekaj, ali to je sekundarno...

Čitao sam raznorazne rewievove i na većini njih Apple pobjeđuje al za dlaku! Osobno bi volio apple uzet rađe, nekako imam feeling da je to "provjerena roba" dok o dell-u ne znam ništa no ima jedna sitnica koja me stavlja na vagu... a to je cijena (a i apple je za inč manji u dijagonali, no nebitno). Zapravo razlika u cijeni koje je nemalih 3000 kuna... Sad E sad mene zanima, dali ta razlika u cijeni TOLKO opravdava razliku u kvaliteti... Nekako sumnjam, no ko zna... bolje pitat...

Na netu ima hrpetina recenzija, no mene više zanimaju mišljenja s praktične strane, znači od ljudi koji su imali doticaj s dotičnim monitorima te koji mogu naglasit pluseve i minuseve koje ne možete pročitat u recenzijama, a doznate o njima na svojoj koži za metar dana... Sad Nije mi tolko ni bitno mišljenje o TOČNO ovom modelu, nego o DELL-ovim i Appleovim 20+ modelima...

Eto, raspisah se ja... Rolling Eyes

Uglavnom, udrite... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 02.02.2007 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav,

ja imam cinemu 23" na powermacu i nemam nikakav problem s njom vec godinu i pol i preporucam toplo, za dellove ne znam.

ALI, drugi komp mi je IMac 24" i u prvi tjedan vec imam 16 stuck pixela.

dakle svakako pogledaj kakva je dellova politika po pitanju stuck/death pixela. naime moj apple dealer mi vec 3 mjeseca ignorira ovo sranje na ekranu, a znam da neki proizvodjaci odmah daju novi monitor cim se 1 pixel pojavi

jos jedna napomena, ako radic na PCu uzmi apple monitor jer povecava produktivnost Smile

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.02.2007 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobra su oba, apple je ljepši i od aluminija je, al ni dell nije baš odvratan Smile iako je plastičava. Mislim da apple treba izbaciti nove monitore svaki dan sad, tako da bi ovaj trebao ili pojeftiniti bitno ili izać nova serija ...

ako radiš na pc ju, pretpostavljam da ti estetika ne vrijedi 3000 kn, pa uzmi della.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 02.02.2007 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam radil na delu cca godinu dana. osnovna stvar je da ga moras obavezno mehanicki kalibrirati, na oko se s njim nemas kaj oslanjati. slika i boje su mu korektna iako ces imati feeling da je sve nekako tamno, zagasito. najveci problem, bar meni, je taj kaj kod obrade slika nemas feelinga kad si dosta sharpao - blurao sliku jer cim udjes u "granicna" podrucja imas posla s pixelizacijom te nemas feeling dali je dosta ili si ga pretjerao....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.02.2007 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja na poslu imam dell i nije mi uopce los. 3000 kuna je puno.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 02.02.2007 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi ti preporučio cinemu, ali te upozoravam da nebi imao isti problem ko ja kad sam ju uzeo. naime, ne vidim ništa na njoj dok se windowsi ne loadaju (zaboravi na početne crne ekrane, namještanje biosa, formatiranje widnowsa i sl.).

malo sam gleedao po netu, ima gro ljudi sa istim problemom, a krivac je ni manje ni više nego - matična ploča!! ne grafička. grafička mi je inače atijeva, slao sam im mail na support, odgovorili su - nema mi pomoći. tako da kad formatiram windowse ili moram čeprkati po biosu, spajam si stari crt. e da, matična je abit nfs7 rev. 2

kaj se tiče boja i prikaza slike, mislim da tu ne moram ništa dodatno objašnjavati, sve znaš. cinema je vrh!

bottom line - 3000kn je puno - uzmi della. (ne mogu vjerovati da sam to rekao)

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
WeD@



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 20
Location: Dolazim izravno iz sunca.

PostPosted: 02.02.2007 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ispricavam se na ot- ali jednostavno moram olaksat dusu, radi se o dell 30 " lcd monitoru koji je u novom bugu dobio nas izbor. Ono sto mi se stvarno gadi je cjena u ve-milu : malo manje od 14000kn...
dok je u sad cijea ni manje vi vise nago 7300kn...http://www.pricegrabber.com/search_attrib.php?page_id=37&form_keyword=3007WFP+30&rd=1
neznam kako su u ve-milu dosli do 100% vece cijene, ali ja dolazim na ideju da kupim della vani i prebacim garanciju u hr..
p.s.
sto se tice della i applea, moj glas ide za dell-a, plus sto je jeftiniji, jos je i veci Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 02.02.2007 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
uzmi apple monitor jer povecava produktivnost


buahhahahaha Smile

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.02.2007 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WeD@ wrote:
ispricavam se na ot- ali jednostavno moram olaksat dusu, radi se o dell 30 " lcd monitoru koji je u novom bugu dobio nas izbor. Ono sto mi se stvarno gadi je cjena u ve-milu : malo manje od 14000kn...
dok je u sad cijea ni manje vi vise nago 7300kn...http://www.pricegrabber.com/search_attrib.php?page_id=37&form_keyword=3007WFP+30&rd=1
neznam kako su u ve-milu dosli do 100% vece cijene, ali ja dolazim na ideju da kupim della vani i prebacim garanciju u hr..
p.s.
sto se tice della i applea, moj glas ide za dell-a, plus sto je jeftiniji, jos je i veci Smile


nemoj se puno mucit, i u fr su dell najjeftiniji, no politika im je da se kupuju samo on line i nema ih u trgovinama. zato su im cijene nize Smile

iako sam na zadnjem kupila samsung (isto on line) i nijebilo neke velike razlike u cijeni Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.02.2007 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma dellovi se dijele za badava u americi ... 300 ili manje dolara je 20" , a ni ostali nisu nešto skuplji, ovdje ih prodaju po suho zlato (kao i appleove uostalom)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 02.02.2007 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
dakle svakako pogledaj kakva je dellova politika po pitanju stuck/death pixela. naime moj apple dealer mi vec 3 mjeseca ignorira ovo sranje na ekranu, a znam da neki proizvodjaci odmah daju novi monitor cim se 1 pixel pojavi


s obzirom da sam crt user, čuo sam da se ovo dešavalo na lcd-jevima starijih generacija, no mislio sam da će stvar biti sređena u vezi toga... no hvala na obavjesti, sad znam od čeg se zaštititi.. Very Happy

grzzi wrote:
Mislim da apple treba izbaciti nove monitore svaki dan sad, tako da bi ovaj trebao ili pojeftiniti bitno ili izać nova serija ...


odličan info Smile tnx... vrijedi mi estetika, ali za 3k kuna se da svašta nabavit... s obzirom da imam "buđet" za opremu koju uzimam - sad gledam što mi je pametnije...

suncek wrote:
najveci problem, bar meni, je taj kaj kod obrade slika nemas feelinga kad si dosta sharpao - blurao sliku jer cim udjes u "granicna" podrucja imas posla s pixelizacijom te nemas feeling dali je dosta ili si ga pretjerao....


ovo me zapravo najviše brinulo, al nisam znao kak da se izrazim najpametnije... Sad ta "pikselizacija"... S tim sam imao dosta problema jer sam u jednom kratkom periodu završio na LCD-u... Kaj god da napraviš, zbog te "pikselizacije" izgleda ko da je sve rastureno... na kraju ne znaš jell ispalo šugavo ili je ekran kriv... pa sam printao stvari da se uvjerim da je oke... Sad No vjerujen da to nije tolko izraženo danas (radio sam na Samsung LCD-u prije koju godinu dok su tek počeli izlazit), ne? pliz recite da nije... Very Happy

kako stvari stoje, mislim da je pametnije žrtvovat apple za još 2 GB rama... Smile osim ako razlika u cijeni ne prepolovi...

tnx svima na infou... ako imate još šta, samo pucajte Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.02.2007 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam ovu cinemu koju si prikazao i prezadovoljan sam, jos nisam nigdje gledao u ljepsu sliku na monitoru, a i sam monitor je prekrasan. Kut pod kojim mozes raditi s njim je toliko sirok da zaboravis da postoji ograniceni kut gledanja... cega se prisjetim doduse kad na poslu gledam u prilicno skup a puno losiji sonijev monitor, na kojem se slika izgubi kad stojis malo sa strane. Igrice ne igram, sluzi mi iskljucivo za grafiku pa ti ne mogu reci nista o tome kakve su mu perfomanse u tom smislu...

Mane su mu:
- s obzirom da ga koristim na PCiju, da ne moze raditi na frekvenciji koju dobiva prije dizanja vindoza, tako da se slika prikazuje tek na welcome screenu.
- na sebi ima firewire i usb prikljucke ali ih ne mozes koristiti ako imas PC, jer zbog problema s kompatibilnoscu monitor ne radi ako ih prikopcas

Ja sam bio jako ljut zbog toga na apple, posebno zato jer te probleme s kompatibilnoscu nigdje ne spominju u svojim promotivnim materijalima, nego cak stovise reklamiraju da se njihov monitor moze koristiti bez problema u kombinaciji s macom ili PCijem (bezobrazno), a i nije dobar osjecaj kad nesto skupo platis a onda bilo sto ne sljaka kako ocekujes...

Medjutim, te dvije stvari mi se ipak nisu znacajno pokvarile gust. Po biosu i tako jako rijetko prckam, a kad to ipak trebam napraviti koristim drugi monitor, a prikljucaka imam i previse na kucistu pa mi nisu niti potrebni na monitoru...
U svakom slucaju, najbolje bi ti bilo da oba monitora pogledas uzivo, te da uzmes u obzir cijenu, i ove nedostatke, pa procijenis... meni su slika na cinemi kao i sam monitor bili ljepsi pa sam tako odlucio...
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 02.02.2007 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dugo sam razmišljao koji LCD uzeti i izbor je pao na Philips 190B (8ms)...za tu lovu se zaista ne kockaš i dobiješ monitor s vrlo dobrim performansama, kako za ozbiljniji rad tako i za zabavu...e, sad, sve ostalo je stvar osobnih afiniteta...i Samsung ulazi u uži izbor...
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 09.02.2007 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najbolje i dell i apple Smile
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2007 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, bolje dell. iako su i jedan i drugi jake firme i oboje su "imena", mislim da ti apple vise naplacuje jabukicu Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 14.03.2007 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve supera.... a EIZO monitori? Jesu oke? Kad smo vec poceli ceprkati po monitorima....

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 14.03.2007 17:09    Post subject: Reply with quote

Quote:
Mane su mu:
- s obzirom da ga koristim na PCiju, da ne moze raditi na frekvenciji koju dobiva prije dizanja vindoza, tako da se slika prikazuje tek na welcome screenu.
- na sebi ima firewire i usb prikljucke ali ih ne mozes koristiti ako imas PC, jer zbog problema s kompatibilnoscu monitor ne radi ako ih prikopcas


Hm..
ja imam cinemu i nijedan od ova 2 problema mi se ne pojavljuje...
dakle screen mi se pojavljuje odma na pocetku i traje cijelo vrijeme do bootanja win..
a oba usba u firewirea na cinemi su mi iskoristena i rade najnormalnije...
istoina ...cienma je 20" al mislim da je isto sranje!
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group