Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
13 razloga zašto je FireFox trenutno bolji od IE-a :)
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 02.03.2004 13:52    Post subject: 13 razloga zašto je FireFox trenutno bolji od IE-a :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.flexbeta.net/main/articles.php?action=show&id=32
[malo je pristran tekst doduse, al je i realan u dosta stvari]

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2004 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemres bit pristran kod činjenica :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 02.03.2004 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

firefox je definitivno kul, ali cini mi se da u opsnsima nigdje nema opcije za podesavanje proxy servera, ili sam ja to nekako previdio?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 02.03.2004 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm? general options, pa klik na gumb connection settings?
url: http://texturizer.net/firefox/options.html

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 02.03.2004 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa realan je ful. firefox je noviji browser, a IE je staar..
sada ako M$ izda novu verziju marti ce kikati es da bi presao na IE ponovno

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2004 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IE 6.0 je iz 2000. Micro (pa još ii soft, c-c-c) slijedeći browser izdaje integriran u novi operativni, znači payware. Kao takav bi trebao ipak biti nešto bolji. Čak je nedavno bila pokrenuta "akcija" prikupljanja zahtjeva . Tko zna?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2004 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svi navedeni plusevi firefoxa su vec odavno dostupni u vecini IE shellova tipa myie2 i crazybrowser.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2004 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
svi navedeni plusevi firefoxa su vec odavno dostupni u vecini IE shellova tipa myie2 i crazybrowser.


osim ovog: http://www.flyinads.com/home.php?rid=&tracker= Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 02.03.2004 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo bas sam danas probno presao na firefoxa,ali nesto me stvarno zivca pa ako neko moze:
pod bookmarks>imported IE favorites je sve slozeno po abcedi ali na nacin da se i folderi unutar favoritesa racunaju kao sajtovi pa mi ne sortira tako da foldere stavi na vrh a tek onda stranice. na avantu sam imao opciju 'sort by name'
i jos nesto mi prilicno fali a ima u avantu: tipka turn on/off pop-up blocker koja se mogla stavit u toolbar tako da mozes jednostavno ukljucit i iskljucit kad ti ne treba Sad

ali inace je mozilja skroz kuul Cool

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2004 23:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bookmarks -> Manage Bookmarks -> View -> Sorted by ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 03.03.2004 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

marac wrote:
Bookmarks -> Manage Bookmarks -> View -> Sorted by ...


stavio sam sort by name i on ih sortira ali ne stavi foldere na vrh

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2004 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
svi navedeni plusevi firefoxa su vec odavno dostupni u vecini IE shellova tipa myie2 i crazybrowser.

zasto nadogradjivati golfa kad mos dobit audi za istu cijenu :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 03.03.2004 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
svi navedeni plusevi firefoxa su vec odavno dostupni u vecini IE shellova tipa myie2 i crazybrowser.

Pricamo o samom IE-u.
Firefox ima sve u sebi skoro kaj treba. Ne treba ti shell.
Ja ne zelim (kad me se vec forsira da imam IE sa operativnim sistemom) instalirati jos 5 third-party stvari da bih otkrio sto mi je dobro, i da bi browser sluzio meni i prilagodio se mojim potrebama, a ne ja njemu i njegovim. Uzmem firefox i viola - imam skoro sve sto mi treba, a instaliram samo jedan program...

@marac: slazem se da je trenutni IE star, i nadam se da ce nova verzija donjeti poboljsanja (koja su mu imho neophodna ako zeil ostati na poziciji koju ima...)
Medjutim, koliko je patcheva za njega izaslo do sada -> mogli su komotno i par feature-a dodati, i poboljsati user experience umjesto da ga samo krpaju non-stop... A i kad ga krpaju, ne krpaju sve sto treba krpati (box model recimo)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2004 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
zasto nadogradjivati golfa kad mos dobit audi za istu cijenu Smile


jer nadogradnja za golf ima 600 kb a audi sam ima 12 mb.

zytzagoo wrote:
Uzmem firefox i viola - imam skoro sve sto mi treba, a instaliram samo jedan program...


meni ne predstavlja problem stavit xth party program ako je dobar. trenutno koristim i mozillu i IE (obicni) te 2 shella za njega. najljepse od svega je sto mozes deinstalirat IE i stavit neki od 2 shella te imat kompletno operabilni browser.

ne govorim ja nista lose protiv firefoxa, zakon je browser...sam da mu je sucelje ko od crazybrowsera i sve pet Smile
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.03.2004 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Medjutim, koliko je patcheva za njega izaslo do sada -> mogli su komotno i par feature-a dodati, i poboljsati user experience umjesto da ga samo krpaju non-stop... A i kad ga krpaju, ne krpaju sve sto treba krpati (box model recimo)
To i je smiješno, što su mogli, ali dalje tjeraju svoje (npr. cursor: hand, umjesto cursor: pointer) i tak... Nekak mislim da će isp**it dio internet kolača, ako ovak nastave. Sve više developera/dizajnera prelazi na alternativne tehnologije, pa mislim i da će općeniti internet trendovi krenut u tom smjeru.Vidjet ćemo kad dođe...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2004 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
a audi sam ima 12 mb.

al... firefox ima megu i nesto. o cem ti pricas :))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 03.03.2004 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Quote:
a audi sam ima 12 mb.

al... firefox ima megu i nesto. o cem ti pricas Smile)


ima 6 mega, skidao ga jucer.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2004 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ja sam skino mozillu 1.6 jer mi se svidja mail klijent pa koristim sve u paketu onda Wink
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2004 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo probao i ja firefox, i jedino šta mi je bolje je otvaranje novih prozora u novim tabovima

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.03.2004 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
ma ja sam skino mozillu 1.6 jer mi se svidja mail klijent pa koristim sve u paketu onda Wink
Znači u istom programu i mail client Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2004 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma gle, zakon je mozilla, nisam ja nist reko protiv nje Smile
stovise, sve cesce ju koristim, ali koristim takodjer i 2 shella za IE Very Happy

ak nisi zadovoljan sa 1 browserom, stavi ih sve i budi hepi :>
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 13.03.2004 02:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd jedno pitanje : koja je razlika između Mozzile i Firefoxa?

Drugo : Kako u mozzilu, tj. firefox importati bookmarkse iz opere?

fala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
bforsek



Joined: 14 Oct 2003
Posts: 60

PostPosted: 13.03.2004 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Think of it this way, if Mozilla Firefox was integrated by default into Windows besides IE, would you switch to another browser?


evo ovo pise na sajtu...
ovo sto cu reci je glupo, ali kad bi bar oba dva browsera citala kod isto onda bi to bilo odlicno, meni je jedino problem sto kod koda mora se posebno pazit da bi oba dva browsera prikazala stranicu kako treba... po meni je lakse pisat kod za IE
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 13.03.2004 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bforsek wrote:
po meni je lakse pisat kod za IE


pa normalno da je lakse kad se explorer ne drzi nikakvih standarda pa mozes imat gadan kod koji ce ti radit samo u njemu, a u nekom od normalnih browsera ne :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.03.2004 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam pitanje:

Koja je razlika izmedju firefox-a i Netscape-a 7.1

BTW, netcsape 7.1 rulz! tabovi pop-up blokeri i sve to Very Happy

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group