Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Anatomski miš

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 20.02.2007 13:32    Post subject: Anatomski miš Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, trebam malu pomoć; na poslu bi htjeli kupiti neke anatomeske miševe (radimo preko 12h pa nas već sve ruke bole) pa me zanima da li netko može preporućiti neki dobar anatomski miš... Nemora biti bežićni ili sa tonom tiapaka; dvije tipke i kotačić su čisto dovoljno, samo da bude anatomski oblikovan... i još bitan faktor da nije preskup (ipak nam ih treba malo više...), recimo ne preko 200 kn...

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 20.02.2007 14:29    Post subject: Re: Anatomski miš Add user to your forum ignore list Reply with quote

Berko wrote:
recimo ne preko 200 kn...


heh... pa ako radite 12 sati, valjda dobijete koju kintu viška da si radi svog zdravlja nadoplatite razliku iznad 200 kn... Confused

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 20.02.2007 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam ih probao masu i na kraju sam se zaustavio na Microsoftu (nikad ne bi bio rek'o, al eto.) Nakon 1.0 , kupio sam čak 4 komada Wireless IntelliMouse Explorer 2.0
Ispalo je da odlično leži u ruci, nije mekan, i da se raditi i više od 12 sati : )

Doduše, priznajem, ne koristim drivere od Microsofta! Ono Microsoft hoće od miša napravit svemirski brod, pa mi to ne paše. Korstim drivere od nekog Dexxa 1.0 miša i sve klizi.
Na gubitku sam samo utoliko što ti driveri ne podržavaju scrolanje lijevo desno (da scroll button ide i napred-nazad i lijevo-desno,ali samo sa Microsoftovim driverima).

I da, naći ćeš miša za 200 kuna, ali ćeš stalno tražiti boljeg.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 20.02.2007 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ono... ovisi od djelatnosti Very Happy

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 20.02.2007 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
heh... pa ako radite 12 sati, valjda dobijete koju kintu viška da si radi svog zdravlja nadoplatite razliku iznad 200 kn... Confused

Ja nisam šef i nisu moje pare, ali to što kažeš, stoji.....

Uglavnom, malo sam i ja kopao po netu i nisam uspio naći najobičniji optički miš sa dvije tipke, jednim scroll-om (sa samo jednom funkcijom) i da nije bežićni....nama netreba nešto šminkersko i sa tonom funkcija, nego najobičniji miš anatomskog oblika..... Nekako mi se čini da bi prije uspio kupiti nuklearni reaktor nego takav miš....
Dakle, da rezimiram; tražim samo da ne miš ergonomskog oblika... ništa više mi netreba.....

P.S. ja doma imam Logitech MX1000 i kad bi našao nekog običnog mišonju sa takvom ergonomijom, ali bez svit tih silnih funkcija, to bi bilo odlično.....

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ANAJAT



Joined: 25 Jun 2004
Posts: 30
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2007 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ti imam ovo, koštao je nekih 270 kn i meni je zakon, treba se samo naviknuti :O))).
Okrećeš samo lopticu, a ruku ne mičeš, samo prstiće. Još ispod imam mousepad sa jastučićem i mogu šljakat 3 dana u komadu Wink .

Vidi na linkachu:

www.sspdirect.com/images/logitech_photo.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 20.02.2007 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ja ti imam ovo, koštao je nekih 270 kn i meni je zakon, treba se samo naviknuti :O))).
Okrećeš samo lopticu, a ruku ne mičeš, samo prstiće. Još ispod imam mousepad sa jastučićem i mogu šljakat 3 dana u komadu Wink .

Vidi na linkachu:

www.sspdirect.com/images/logitech_photo.jpg


Zanimljivo, ali je problem u tome da mi radimo u autocadu (projektiranje), tako da nam treba nešto na što smo već naviknuti, jer nemamo vremena se privikavati na nove stvari, a i nisam siguran da li je "okretanje loptice" toliko precizno kao klasični miš.... Takle, još jednom da napomenem: trebam preporuku za neki klasični miš; laserski, optićki, nije bitno, preferiram sa kablom (zbog niže cijene) i najbitnije da je anatomski oblikovan.... netrebam nikakve alternativne miševe (mada mene osobno to zanima, ali sad nisam samo ja u pitanju...) nego OBIČNI miš anatomski oblikovan do 200kn.... to je sve. Wink

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 20.02.2007 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ANAJAT wrote:
www.sspdirect.com/images/logitech_photo.jpg

Shocked
to sam koristila pred par godina. zgodno, ali za precizan rad jako nezgrapno...

a nekakav jeftini tablet? ne znam kako tu stvari stoje s ergonomijom ali brijem da je bolje nego mis. najmanjih (A6) ima do 200kn

EDIT: ok, vidim da ne zelis nista novo... nvm Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ANAJAT



Joined: 25 Jun 2004
Posts: 30
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2007 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, ja u Corelu i Ps-u sve radim sa tim mišem i meni je ok, nije da te nagovaram samo pravdam svoju malu igračku, maloooo Wink Embarassed .
Igram sa njim i igrice Very Happy
CU Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 21.02.2007 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da sam našao nešto.... samo sad moram skočiti do vemila i provjeriti da li to išta vrijedi:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=9806&Provjera=633068851719725710

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 21.02.2007 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam mx 300, stari misonja, nekada je bio skup Razz 800dpi, ali i dan danas nemam potrebu za nekim ultra mega giga point moverima, stvarno mis i vise nego precizan i dovoljan za bilo sta, sve preko je 50% marketing Very Happy nemojte reci nije tako, kad jeste, znam Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 22.02.2007 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda će zvučati glupo ali ako ste tako dugo na poslu, da razmislite o nekim superudobnim anatomskim stolcima?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 22.02.2007 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
možda će zvučati glupo ali ako ste tako dugo na poslu, da razmislite o nekim superudobnim anatomskim stolcima?

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
hmmm..... da..... zvučat će...... btw, imamo "superudobne anatmske stolice" i netrebaju nam...
Pogledaj naslov teme: Anatomski miš

Na kraju je ispalo da nisam ni trebao pokretati ovu temu, jer sam na kraju sam našao ono što tražim, neovisno o ovoj raspravi....
Našao sam u Zit-u miš od Genius-a, model Ergo 525. Cijena 199kn. Evo i slika za one koji nisu sigurni što sam tražio:

http://www.notebooksbilliger.de/images/Ergo525_gross.jpg

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group