Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
natječaj za redizajn časopisa PC CHIP.
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crap



Joined: 23 Oct 2005
Posts: 5
Location: Sesvete

PostPosted: 23.02.2007 17:13    Post subject: natječaj za redizajn časopisa PC CHIP. Add user to your forum ignore list Reply with quote

NATJEČAJ PC CHIP – opći uvjeti

Izdavač A1 Video d.o.o. raspisuje javni i pozivni natječaj za redizajn časopisa PC CHIP. Časopis se, sukladno svojim načelima, bavi temama iz informatičke struke (www.pcchip.hr). Iz potrebe za suvremenijim izgledom stranica, želja je uredništva da se kroz redizajn uvede niz novih grafičkih elemenata (od dizajna vizualnog identiteta časopisa, prijedloga naslovnice do kompletnog layout-a pojedinih rubrika).

Cilj natječaja je doći do idejnog rješenja deriviranog iz koncepta suvremenog informatičkog magazina koji svojim vizualnim identitetom nastoji privući što širu publiku.

Svrha natječaja je da se izborom najprikladnijeg rješenja odabere jedan autor/autorski tim sa kojim izdavač potpisuje ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja. Odabrani autor/autorski tim kreće u izvedbeno rješenje.

Na natječaju mogu sudjelovati pojedinci ili grupe autora, studenti dizajna i profesionalni dizajneri.

NAJAVA SUDJELOVANJA

Dizajneri zainteresirani za pozivni dio natječaja dužni su najaviti svoje sudjelovanje.

Svrha najave sudjelovanja na natječaju je odabir 2 autora/autorska tima za pozivni dio natječaja. Najava sudjelovanja treba obuhvaćati kratki životopis i prikaze nekoliko autorskih radova (portfolio) kroz koje se obrazlažu doprinosi angažmana (npr. realizirani ili nerealizirani radovi i grafička rješenja iz područja dizajna časopisa, novina, knjiga i sličnih tiskanih medija). Radove poslati na mejl: zarko@pcchip.hr najkasnije do 08.03.2007. u pdf formatu, maksimalne veličine 3MB. Poruku je potrebno nasloviti ‘PC CHIP - NAJAVA SUDJELOVANJA’, a u tekstu poruke navesti ime, adresu i telefonski broj/broj mobitela natjecatelja koji najavljuje svoje sudjelovanje. Kao privitak poruke šalje se ispunjeni digitalni dokument u pdf-u sa navedenim podacima o natjecatelju koji najavljuje sudjelovanje na Natječaju.

Selekcijska komisija će na temelju poslane dokumentacije odabrati 2 autora/autorska tima koji će biti pozvani na sudjelovanje na Natječaju. Rok za odabir pozvanih autora je 12.03.2007.

Osim pozvanih autora, na Natječaju mogu sudjelovati i svi ostali zainteresirani pojedinci ili grupe autora.

Rok za predaju natječajnih radova je 16.04.2007.

Natječajni radovi se šalju u digitalnom zapisu (.pdf format) na CD-ROMu na adresu:

A1 VIDEO, C. Zuzorić 25, Zagreb.

Natječaj nije anoniman.

Selekcijska komisija objaviti će rezultate natječaja najkasnije do 23.04.2007.

Selekcijska komisija će najboljem radu dodjeliti nagradu:

4-colour inkjet printer Epson Stylus Photo RX520

Svim pozvanim autorskim timovima isplatit će se obeštećenje u iznosu od 1.000,00 kn netto po timu.

Sa autorom nagrađenog rada organizator potpisuje novi ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja te o korištenju autorskog djela.


SADRŽAJ NATJEČAJNOG RADA:

1. VIZUALNI IDENTITET PC CHIP


1. znak i/ili logotip - osnovni standardi za reprodukciju u boji i za crno-bijelu reprodukciju, te za reprodukciju u negativu


2. odnosi znaka i logotipa (ako postoje)


3. sustav karakterističnih boja


4. koncept (kratak opis rješenja)

2. LAYOUT

Prijedlog redizajna časopisa PC CHIP kroz dizajn layout-a pojedinih rubrika, npr:


- vijesti


- recenzije softvera


- tema broja


- hadrver


- softver


- help desk

Napraviti prijedlog za minimalno 3 rubrike.

Potrebno je izraditi info boxove za hardver i softver sa piktogramima. Piktograme dizajnirati minimalno za karakteristike, performanse i ukupnu ocjenu.

3. NASLOVNICA

Jedan ili više prijedloga naslovnice sa aplikacijom vizualnog identiteta. Važno je da se koncept redizajniranog časopisa jasno komunicira kroz oblikovanje naslovnice.

Naslovnica se uvjek veže sa temom broja. Tema broja mogu biti printeri, grafičke kartice, besplatni (freeware) softveri, internet i slično...

Natjecatelji mogu postavljati pitanja vezana uz projektni zadatak izravno voditelju natječaja: Žarko Milic isključivo putem elektroničke pošte na adresu: zarko@pcchip.hr

SAŽETAK ROKOVA:


1. najava sudjelovanja: 08.03.2007.


2. rok za odabir pozvanih autora: 12.03.2007.


3. rok za predaju natječajnih radova: 16.04.2007.


4. rok objave rezultata natječaja: 23.04.2007.

Eto ljudi ja prosljedio, a vi navalite, neka najgori pobjedi Smile

Pozrav. Crap
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.02.2007 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

printer koji vrijedi soma kuna i jos soma u cashu, za sve to? nadam se da sam krivo skuzio??

pa novinara placaju vise??

malo mi je glupo da osim dva pozvana autora, mogu sudjelovati i ostali, jel imaju oni uopce sanse?

da li potpisivanje ugovora sa izdavacom znaci povecanje novcane 'nagrade' ili nastavak suradnje, ili?
malo neozbiljno za kvazi ozbiljan casopis

d
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 23.02.2007 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je lova prva stvar koju ljudi gledaju na natječaju.. jer ulazit u toliki "rizik" se isplati samo ako je kesa dobra..

Šta je ovo, u zadnje vrime samo neki loše plaćeni natječaji

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 23.02.2007 18:25    Post subject: Re: natječaj za redizajn časopisa PC CHIP. Add user to your forum ignore list Reply with quote

na početku kaže:
Crap wrote:
Svrha natječaja je da se izborom najprikladnijeg rješenja odabere jedan autor/autorski tim sa kojim izdavač potpisuje ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja. Odabrani autor/autorski tim kreće u izvedbeno rješenje.


pred kraj:
Crap wrote:
Sa autorom nagrađenog rada organizator potpisuje novi ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja te o korištenju autorskog djela.


tako da mislim da se ipak radi o nekim većim parama. 1000 kuna & printer su nagrada za pobjednika natječaja, ne naknada za korištenje autorskog djela.

btw, ovo je dobra prilika za mlade, neafirmirane dizajnere koji imaju želju baviti se dizajnom magazina - uz pretpostavku da bi se idejno rješenje razvijalo u suradnji s redakcijom, mogla bi ispasti dobra škola.
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 23.02.2007 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ti nešto ovakvo stoji u portfoliju, to je najveća nagrada

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.02.2007 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle.... bormec.... fakat smo poceli delat za kikiriki... Very Happy
mislim soma kuna ili printer za nekakav ogledni dizajn, je bar po meni, kikiriki.... koliko je poznato A1video ima svoje dtp-ase koji ce kasnije implementirati dizajn.. dakle o cem se prica? o tome da posao vrijedan cca 3-5000 eura odradis za kikiriki... i zakaj se onda cudimo kaj svako svakoga gazi...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.02.2007 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
dakle.... bormec.... fakat smo poceli delat za kikiriki... Very Happy
mislim soma kuna ili printer za nekakav ogledni dizajn, je bar po meni, kikiriki.... koliko je poznato A1video ima svoje dtp-ase koji ce kasnije implementirati dizajn.. dakle o cem se prica? o tome da posao vrijedan cca 3-5000 eura odradis za kikiriki... i zakaj se onda cudimo kaj svako svakoga gazi...



bas to, postalo je zalosno vise gledati razne natjecaje ili oglase za posao.

nemesis wrote:
Da ti nešto ovakvo stoji u portfoliju, to je najveća nagrada


je, ako te netko drugi hrani i oblaci
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 24.02.2007 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro ljudi, koji dio ne shvačate?
Dunga vam je ovaj o novcima dodatno naglasio...

"Cilj natječaja je doći do idejnog rješenja deriviranog iz koncepta suvremenog informatičkog magazina koji svojim vizualnim identitetom nastoji privući što širu publiku."

"Sa autorom nagrađenog rada organizator potpisuje novi ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja te o korištenju autorskog djela."

Znači... Napraviš > pobjediš > daš potpis na ugovor o korištenju autorskog djela za određenu sumu... svi sretni i zadovoljni...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.02.2007 00:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Dobro ljudi, koji dio ne shvačate?
Dunga vam je ovaj o novcima dodatno naglasio...

"Cilj natječaja je doći do idejnog rješenja deriviranog iz koncepta suvremenog informatičkog magazina koji svojim vizualnim identitetom nastoji privući što širu publiku."

"Sa autorom nagrađenog rada organizator potpisuje novi ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja te o korištenju autorskog djela."

Znači... Napraviš > pobjediš > daš potpis na ugovor o korištenju autorskog djela za određenu sumu... svi sretni i zadovoljni...


ocito se nisi javljao na puno natjecaja, no sve je jasno, samo to potpisivanje ugovora ako nije definirano u natjecaju ne znaci nista, mogu te potapsati po ramenu, mozda bi to tebi bila dovoljna nagrada, no meni ne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 24.02.2007 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo što sam naveo je navedeno u natječaju...
da... mislim na to potpisivanje ugovora sa nagrađenim autorom...

u naslovu pišu OPĆI UVJETI
a u njima stoji da će potpisati ugovor...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.02.2007 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
ovo što sam naveo je navedeno u natječaju...
da... mislim na to potpisivanje ugovora sa nagrađenim autorom...

u naslovu pišu OPĆI UVJETI
a u njima stoji da će potpisati ugovor...


sve ok, procitao sam ga i ja, cak nekoliko puta, i nista me nije motiviralo, cak ni potpisivanje ugovora. mozda ce taj super vrijednosni ugovor donjeti jos soma kuna hehe Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 24.02.2007 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ska wrote:
ovo što sam naveo je navedeno u natječaju...
da... mislim na to potpisivanje ugovora sa nagrađenim autorom...

u naslovu pišu OPĆI UVJETI
a u njima stoji da će potpisati ugovor...


sve ok, procitao sam ga i ja, cak nekoliko puta, i nista me nije motiviralo, cak ni potpisivanje ugovora. mozda ce taj super vrijednosni ugovor donjeti jos soma kuna hehe Smile


dobro, tvoj stav je tvoj dojam natječaja... no, nemora biti tako kako zamišljam ja ili ti... ali zbog čega ga odmah podcjeniti ili pljuvati... samo se o tome radi...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.02.2007 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne pljujem ja nista nego je jako tesko naci danas dobro sastavljen natjecaj, gdje ne moras poslati 100 pitanja osobi za kontakt da bi dobio neku informaciju, ponajprije o onom najbitnijem.

ovo ce mozda zainteresirati kao sto netko reko, neafirmirane diz, te posluziti kao neka vjezba ili usavrsavanje i gdje bi mogli zaradit koju sicu i osvojit neki low-end printer.

pogledaj post od sunceka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Ripper



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 64
Location: Zagreb

PostPosted: 24.02.2007 04:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nek si taj prinetr lijepo zabiju negdje cvrsto... ovo je nevjerojatno podcjenjivanje... ajme majko.. ovo jos nisam cuo... pa makar i potpisao poslije toga ugovor na milijardu kuna.. ovo je jebena zajebancija, pa za tolko para niti ne palim kompjuter.. jesus christ!!!

_________________
Wine is fine, but whiskey's quicker
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 24.02.2007 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li bi si vani neki casopis mogao dozvoliti da objavi natjecaj poput ovoga. Siguran sam da ne. Ali kako smo mi zemlja u kojoj profesionalnost, strucnost i odgovornost ne igraju gotovo nikakvu ulogu ovakve stvari se desavaju.
Ukoliko im je namjera bila da se oko ovoga okupe mlade dizajnerske snage onda su mogli uspostaviti suradnju sa fakultetom dizajna. Siguran sam da bi to i vise nego dobro funkcioniralo. Studenti bi imali priliku raditi na necemu sto bi im bilo korisno a izdavacka kuca bi takoder profitirala.
Osim studentske populacije ne vidim previse afirmiranih dizajnera/timova koji bi se mogli upustiti u ovo. Za sve navedeno u natjecaju potrebno je vise od mjesec dana ukoliko se zeli napraviti dobar finalni projekt. Pitanje je da li netko mjesec dana moze zivjeti bez place?

Ukoliko se nakon svega i potpisuje ugovor, sto taj ugovor donosi? Jos jedan printer ili novi toner? Ako je ugovor baziran na novcanom iznosu, koliki je on - 25kn ili 25000kn? Dokle god natjecaji budu ovako "misteriozno" napisani ne vidim da bi si osoba koja zivi od svojeg rada mogla priustiti da sudjeluje.

Situacija nije alarmantna ali je zabrinjavajuca. Milsim da bi se opcenito doza profesionalnosti, odgovornosti i obrazovanja trebala podici. Dokle god ce biti poslodavaca koji svakim novim ugovorom kojeg potpises snizuju cijenu rada i onda se cude kad vise ne dodes u firmu; ili kad dodes na razgovor za posao i onda ti covjek kaze da se njemu javljaju i kinezi za duplo manju placu, ili kad netko zeli da radis za 2000kn pocetnu placu - biti ce i ovakvih natjecaja (i onda kad i dodes u takvu firmu shvatis da je to to i da se ne mozes vise uopce razvijati niti napredovati).

PROFESIONALNOST I ODGOVORNOST!
a ne arogancija i bahatost u smislu ja cu vec naci nekoga tko ce to napraviti (i ovaj natjecaj)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 24.02.2007 11:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam skužio, mogu sudjelovati samo studenti dizajna i profesionalni dizajneri ?
Obeštećenje će dobiti svi timovi/pojedinci koji budu pozvani ??? Jel to ona dva ?

Hvala unaprijed na odgovoru.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 24.02.2007 12:13    Post subject: Re: natječaj za redizajn časopisa PC CHIP. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile ovo je smjesno i diletantski

mi raspisujemo natjecaj da se vi natjecete
onda mi nekoga pozovemo ali i ostali se mogu natjecati


Crap wrote:


Selekcijska komisija će na temelju poslane dokumentacije odabrati 2 autora/autorska tima koji će biti pozvani na sudjelovanje na Natječaju. Rok za odabir pozvanih autora je 12.03.2007.

Osim pozvanih autora, na Natječaju mogu sudjelovati i svi ostali zainteresirani pojedinci ili grupe autora.

Rok za predaju natječajnih radova je 16.04.2007.

Natječajni radovi se šalju u digitalnom zapisu (.pdf format) na CD-ROMu na adresu:




cjeli natjecaj je u stilu: mi raspisujemo da nam netko treba zbetonirat ogradu a da se ograda svima kaj prolaze pokraj nje svidja, posaljite nam svoje uzorke cementa betona, cigli i sav gradjevni matrijal i onda budemo vidjeli tko bude gradio ogradu a
pozvani zidari dobivaju kramp i gablec a ostali dobe kitu sa masnicom oko jaja


aj OK izabir koga cemo pozvat je ok

a di je breefing?
a di je prezentacija radova?

ono sto me kod takvih natjecaja najvise zivcira je:
posalji pa ce "komisja" tebe ocijenit a ti nemas vise sto pricat o tvom radu

ajmo zidari navalite:)
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 24.02.2007 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kakav časopis, takav natječaj.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 24.02.2007 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte, ljudi, malo se uozbiljite...

1000 kuna i printer je nagrada za pobjednika natječaja.
ako smatrate da ste sposobni napraviti dobar i kvalitetan dizajn za magazin - te su vam pare samo ekstra. autorski honorar dogovarate sa izdavačem nakon pobjede na natječaju (i nitko vas ne sili da ga potpišete, činjenica da ste pobijedili na natječaju ne daje za pravo izdavaču da koristi vaše idejno rješenje).

siguran sam da redakcija ne planira izdvojiti manje od 15-20.000 kuna za maketu. e, pa ako je vama to kikiriki - onda ste jamačno poznati dizajner, pa vas ni ne zanimaju otvoreni natječaji - poslovi vam dolaze sami.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 24.02.2007 13:56    Post subject: Re: natječaj za redizajn časopisa PC CHIP. Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
Smile ovo je smjesno i diletantski

mi raspisujemo natjecaj da se vi natjecete
onda mi nekoga pozovemo ali i ostali se mogu natjecati

gle, obzirom da u hrvatskoj ne postoji relevantni popis dizajnera koji se bave dizajnom novina - ovo je logičan način da se prikupe podaci o zainteresiranima.

pozivni natječaji su najnormalnija stvar, prijava je samo korak u formiranju baze.
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 24.02.2007 14:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dunga slazem se sa tobom (osim jedne stvari - te su vam pare samo ekstra). Samo onda je tako trebalo navesti u natjecaju. Tekst kao tekst nije potpun. Svaki posao ima cijenu, a ona se dogovara kad se posao zapocinje.
Zamisli da se ovako radi u gradevini. Covjek dobije natjecaj za izgradnju stambene zgrade koju je narucila firma "ime" a da ne zna koliko je novaca cijeli projekt tezak. On zavrsi radove i kad potpisuje ugovor na papiru stoji 50% iznosa kojega je on potrosio na materijal, ljude itd.
Nakon toga on ima satisfakciju da u svoj portfolio stavi da je najbolja zgrada nastala u tom kraju njegovih ruku djelo. A uz to ima i ogromne gubitke jer unaprijed nije znao sve stavke natjecaja.
Ovo je drastican primjer, no samo ti zelim pokazati sto se moze desiti ukoliko sve nije precizno definirano.

Svaka cast onome tko ima vremena i novaca da se upusti u ovo. Istina je da to moze biti dobra referenca. Meni samo nedostaje doza profesionalnosti koju zbilja i ocekujem od jednog renomiranog casopisa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 24.02.2007 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
dajte, ljudi, malo se uozbiljite...

1000 kuna i printer je nagrada za pobjednika natječaja.
ako smatrate da ste sposobni napraviti dobar i kvalitetan dizajn za magazin - te su vam pare samo ekstra. autorski honorar dogovarate sa izdavačem nakon pobjede na natječaju (i nitko vas ne sili da ga potpišete, činjenica da ste pobijedili na natječaju ne daje za pravo izdavaču da koristi vaše idejno rješenje).

siguran sam da redakcija ne planira izdvojiti manje od 15-20.000 kuna za maketu. e, pa ako je vama to kikiriki - onda ste jamačno poznati dizajner, pa vas ni ne zanimaju otvoreni natječaji - poslovi vam dolaze sami.


gle po mom shvacanju, ak sam pobjednik natjecaja onda dobivam punu lovu, a ne tam neki printer ili soma kuna...
ak raspisujes natjecaj onda raspisujes i odmah cijelu cijenu honorara za pobjednika, jer kasnije si tak i ta upisan u impresum kao dizajner, a redakcijski dtp-ofci dalje implementiraju tvoj layout....

ove fore s soma kuna i slicno su jako prizemne i niske jer nitko ne sprijecava da se na natjecaju pokupe ideje, podijeli par nagrada - recimo printer kojeg smo dobili kao kompenzaciju za dobru recenziju.. a onda fino damo ideju svojim dtp-ofcama koje ce to implementirati u novi izgled novine.....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 24.02.2007 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan turcin wrote:
Dunga slazem se sa tobom (osim jedne stvari - te su vam pare samo ekstra). Samo onda je tako trebalo navesti u natjecaju. Tekst kao tekst nije potpun. Svaki posao ima cijenu, a ona se dogovara kad se posao zapocinje.

ali, to i piše u natječaju:
Crap wrote:
Sa autorom nagrađenog rada organizator potpisuje novi ugovor o razradi i provedbi idejnog rješenja te o korištenju autorskog djela.
što tu nije jasno?

ivan turcin wrote:
Zamisli da se ovako radi u gradevini. Covjek dobije natjecaj za izgradnju stambene zgrade koju je narucila firma "ime" a da ne zna koliko je novaca cijeli projekt tezak. On zavrsi radove i kad potpisuje ugovor na papiru stoji 50% iznosa kojega je on potrosio na materijal, ljude itd.

tako se i radi u građevini - raspišeš natječaj (pozivni ili otvoreni), ljudi ti dostave idejno rješenje, pobjednik natječaja dobije neke pare, i onda se tek ide u realizaciju i dogovaranje budžeta...
a radovi se završavaju nakon potpisivanja ugovora.

je li itko od "zainteresiranih" kontaktirao izdavača i pitao koliki je budžet za redizajn?

btw, natječaj za vizualni identitet 42. salona je koncipiran na isti način - objavljen je samo iznos nagrada, ne i autorski honorar...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 24.02.2007 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
gle po mom shvacanju, ak sam pobjednik natjecaja onda dobivam punu lovu, a ne tam neki printer ili soma kuna...

ma, punu lovu za što?
za tri spreada i prijedlog logotipa?
pa nemreš napravit redizajn magazina bez uske suradnje sa redakcijom... ono što napraviš za natječaj je samo pokazatelj u kojem smjeru smatraš da dizajn treba ići.

suncek wrote:
ak raspisujes natjecaj onda raspisujes i odmah cijelu cijenu honorara za pobjednika, jer kasnije si tak i ta upisan u impresum kao dizajner, a redakcijski dtp-ofci dalje implementiraju tvoj layout....

pa, pobogu, nije to template za word. implementacija layouta je dugotrajni proces, nema šanse da se to svede na jednostavni copy/paste. pogotove ne ako ga implementiraju "redakcijski dtp-ovci". treba valjda sa grafičkim urednikom proći kroz filozofiju layouta, objasniti mu bitne stvari... a potrebno je vidjeti i kako funkcionira desk, na koji se način barata sa tekstovima i fotkama...

suncek wrote:
ove fore s soma kuna i slicno su jako prizemne i niske jer nitko ne sprijecava da se na natjecaju pokupe ideje, podijeli par nagrada - recimo printer kojeg smo dobili kao kompenzaciju za dobru recenziju.. a onda fino damo ideju svojim dtp-ofcama koje ce to implementirati u novi izgled novine.....

za tako nešto postoji agencija za zaštitu autorskih prava.
i nemožeš očekivat da će ti netko platiti 20.000 kuna za tjedan dana posla (da to šljaka - ja bih bio bogat čovjek).
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 24.02.2007 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da se vrtimo u krug.
Jasno mi je kako je koncipiran natjecaj iako se sa takvim konceptom natjecaja ne slazem niti mislim da je adekvatno honoriran.
Ocigledno je ciljana skupina dizajneri koji bi se mogli kroz taj natjecaj prezentirati i steci referencu.
Mozemo se zavaravati ali tu se ne radi o poslu koji se napravi u par dana da bi honorar iznosio 1000kn. Vec sam prije bio rekao da za ovo treba nekoliko tjedana rada, ukoliko se projektu pristupi studiozno i kvalitetno. Usporedis li ovaj natjecaj sa nekima gdje se predlaze arhitektonsko rjesenje onda ces vidjeti golemu razliku u bodovanju i honoriranju pojedinog rada. Znam da mi je prijateljica za idejno rjesenje parka kao 4 plasirana dobila honorar od 6000kn.
Nije sve u novcu ali sam krajnje protiv toga da se stvarima pristupa na nacin - mi puno vrijedimo i ako ces raditi za nas opaziti ce te i drugi i jednoga dana bit ces poznat.
Trud i rad kosta i kao takav treba biti adekvatno honoriran.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group