Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pokušaj ubojstva ispred Močvare

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 24.02.2007 16:06    Post subject: Pokušaj ubojstva ispred Močvare Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pokušaj ubojstva ispred Močvare http://www.index.hr/clanak.aspx?id=340425 (iako u naslovu piše "u Močvari" ipak je vidljivo da je to bilo ispred kluba)

Možda ovo nije najbolje mjesto za ovaj topic ali zanima me ima li tko kakvu informaciju

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.02.2007 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unatoc predobrom programu, mocvara gubi gomilu ekipe bas zbog ovakvih sranja, ja sam bio jednom, i vise ne idem, jebes to, nego naletit na metak ili noz jer si nekog pogledao.

i mene zanima sto je tamo bilo, iako u 4h ujutro, tko moze dati neki info Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 25.02.2007 01:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.monitor.hr/date/2007/02/24/#news_75667

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
gianni



Joined: 06 Jun 2006
Posts: 31

PostPosted: 25.02.2007 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tu Močvaru treba definitivno zatvorit, to izgleda gore nego Bagdad za vrijeme terorističkih napada. To je sve samo ne mjesto "kulture".

_________________
- " Naša Vjernost Je Naš Ponos " -
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 25.02.2007 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mocvaru ne treba zatvoriti zbog ovakvih ispada. Nema nikakve logike. Iako niti sam nisam ljubitelj takvih prostora, podrzavam da se i dalje razvija program. Rijec je o alternativnoj kulturi i normalno da taj prostor ne slici onda na HNK ili kakvu drugu instituciju koja ima daleko veci budzet.
Ne treba raditi nikakvu famu oko toga da se je pokusaj dogodio upravo ispred Mocvare. Nedavno je bilo puno gorih stvari ispred drugih klubova po Zagrebu, od narodnjackih, alternativnih do sasvim sminkerskih (neredi kod Gjure). To je sve stvar pojedinaca, po mojoj slobodnoj procjeni, osoba koji bi izazvali sukob nevezano za prostor u kojem se nalaze.
Mislim da bi se vise trebalo pozabaviti nasiljem opcenito a ne klubovima. Mene zabrinjava sto ljudi petkom navecer izlae sa nozevima i pistoljima van. U tome je problem, a ne u izgledu Mocvare.
Sigurno je stvar sveopce frustracije koja se nagomilava preko tjedna, te se onda, ako nekoga krivo pogledas u petak ili subotu, dobiva noz u tijelo. A jebiga, nije niti cudo. U kakvom drustvu zivimo i u kakvim vrijednostima, dobro je da je i ovako.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 25.02.2007 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po meni je Močvara kičma glazbene scene u Hrvatskoj.. koliko je taj prostor dobar za mlade neafirmirane bendove toliko je dobar i za dovođenje stranih bendova. Sam prostor kakav je izgleda skroz okej.. kad ga usporedim sa nekim klubovima vani, a pogotovo kad ga usporedim sa ostalim klubovima u nas. Ko hoće da Močvara izgleda kao diskoteka je IDIOT.

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 25.02.2007 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gianni wrote:
Tu Močvaru treba definitivno zatvorit, to izgleda gore nego Bagdad za vrijeme terorističkih napada. To je sve samo ne mjesto "kulture".


a kako po tebi izgleda mjesto kulture?
tako obično govore ljudi koji nikad nisu bili tamo

Močvara je sigurno među tolerantnijim i mirnijim mjestima za izlaske u gradu. To što prostor nije ušminkan kao neki drugi ne znači da ga treba zatvoriti, ima puno više drugih mjesta po gradu koje bi trebalo zatvoriti (ako se već priča o tome).

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 25.02.2007 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mislim sada nista u pogrdnom smislu, ali kakvi ljudi takvi klubovi. Ne treba bjezati od toga. Mocvara ima svoju grupaciju koja u nju zalazi. Ludnica ima svoju, Skola opet svoju itd. Svi se oni zele prikloniti nekom "pokretu", valjda je to u ljudskoj prirodi da negdje pripadas. Tako je i na kraju krajeva u svijetu dizajna i umjetnosti. Postoji obleka koja je za tu profesiju prikladna. Osobno se jezim od toga kad na akademiji vidim likove koji da bi se svrstali u umjetnicke vode, onda se oblace u razne pizdarije da bi ispali sto ludi. Ista je stvar sa dizajnom, barem na pocecima. Da bi pokazali da se bave dizajnom svi su bili isto obuceni. Pozeri, da ili ne - nemam pojma niti me je briga. Samo htjedoh reci da nema smisla osudivati Mocvaru ili bilo koji klub zbog nekih individualnih ispada. Mocvara je takva kakva jest i po meni je to ok. Ljude koje to zanima barem imaju gdje izaci van i zabaviti se.
Ispada da u nasem drustvu fali puno tolerancije i liberalnosti.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.02.2007 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe.. tamo ako nije svaki onda je svaki drugi put sranje, ja sam volio ici tamo, par puta bio u neugodnoj situaciji,, i jebga, ako oni neznaju osigurati ljudima siguran prostor unutrai vani jebes takav centar kulture.

a to da su invidualna sranja nije istina jer svako tolko cujem joj istukli peru, skinsi ovo ono, onaj je trazio od krivog cigaru itd.. to sto nije izaslo na rtlu nije da se ne dogadja.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 25.02.2007 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
... ja sam bio jednom, i vise ne idem...

:cosmos: wrote:
hehe.. tamo ako nije svaki onda je svaki drugi put sranje, ja sam volio ici tamo, par puta bio u neugodnoj situaciji...

?

Ja sam prije išao tamo nonstop i nisam nikad bio u nekoj neugodnoj situaciji, a možda sam par puta vidio da se netko naguravao, zato sam i volio ići tamo, jer je bila uvijek opuštena atmosfera.
Više baš i ne idem tamo, ali par puta kad sam bio, nije se baš puno promijenilo, tako da ne znam o čemu pričate.

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 25.02.2007 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ja sam bio jednom, i vise ne idem


Kako si onda imao više neugodnih iskustava... usput evo neke nove informacije

http://www.net.hr/crnakronika/page/2007/02/25/0064006.html

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 25.02.2007 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto ove pricice kruze na drugim forumima



Ovo mi je poslala jedna uzerica sa čmara..neću imenovati tko..zahavljujem joj na informacijama..Slijedi njezina poruka...

"Pošto ti imaš pristup u rock te jebo, ovak možeš napisat rulji pa da znaju sto posto kaj se dogodilo jer je moj frend bio tamo i SVE vidio i znao neke od prije. Sve je započelo jednom tučnjavom prije nekoliko dana. Ti hrabri ćelavi su razbili nekog 15-ogodišnjaka, a sinoć su se njegova 3 buraza i otac Zlatko došli naoružani osvetit se. Pričekali su fajrunt i u 4 su ovi izašli van i tako je to bilo... A jedan od buraza je imo katanu, a čača pištolj kojim je ispalio 2 hica u zrak pa onda u čvaru."


---------------------------------------------------------------------------------------

ZAGREB – Razbijene boce i krvlju umrljan asfalt na ulazu u zagrebački klub kulture Močvara na Trnjanskom nasipu, u subotu ujutro nijemo su svjedočili o krvavom obračunu koji se odigrao oko 3.50 sati, a u kojem su četiri osobe ranjene.

Netom pred zatvaranje Močvare, ćelavi mladići, navodno skinheadsi, ušli su u razmiricu s nekoliko posjetitelja, a uskoro su sijevnuli noževi. U metežu je hicem iz pištolja brat ranio brata.

Prema prvim informacijama, na izlazu iz Močvare je skupina mladića napala nekoliko posjetitelja kluba, a u obračunu su se koristili noževi i pištolj.

Najdeblji kraj je izvukao Izaija Čačković (21) koji je prevezen u Traumatološku kliniku s prostrijelnom ranom glave, dok je njegov mlađi brat, Joel Čačković (1Cool zadobio nekoliko reznih rana na rukama. U sukobu su stradali i Marko K. (23) koji je primljen u KBC Dubrava s ubodnom ranom u trbuh, te Krunoslav Živoder (31) koji je uboden u lijevu natkoljenicu.
Izaija i Joel s debelim dosjeima
Dvojica braće, Izaija i Joel Čačković policiji su dobro poznata. Izaija je evidentiran zbog više desetaka kaznenih djela, među kojima je najviše pljački, dok mlađem Joelu, koji je tek nedavno napunio 18 godina, u dosjeu stoji desetak kaznenih djela, mahom krađa. No, za razliku od njih, stariji brat Kristijan nema kaznenu evidenciju, kao niti ostala dvojica ranjenih mladića, Marko K. i Krunoslav Živoder, koji je zaposlen kao zaštitar, ali u klubu nije bio službeno, već samo kao posjetitelj i navodno nema veze niti sa jednom od sukobljenih strana.

Detalji cijele priče još uvijek nisu rasvijetljeni, jer navodno policija još nije uspjela razgovarati sa svim umiješanim u sukob. Obračun je uslijedio nakon završetka "Rock, punk & metal večeri" te, po izjavi jednoga od konobara, nije bio rezultat sukobljenih pripadnika različitih supkulturnih skupina, nego vjerojatno osobnih razmirica.

Prema izjavama nekih posjetitelja kluba, sukob je započela skupina mladića obrijanih glava, po izgledu sudeći skinheadsa, među kojima su bili Izaija i Joel, koji su cijelu noć proveli sjedeći na klupi blizu Močvare ispijajući veće količine alkohola.

Kada su se u klubu spremali zatvoriti vrata posjetiteljima, ćelavi mladići su ušli u razmiricu s nekoliko posjetitelja, a uskoro su sijevnuli noževi, koje su, čini se, imale obje strane. U totalnom metežu, gdje se nije znalo tko se s kim sukobio, navodno je Kristijan Čačković (22), brat Izaije i Joela, izvukao pištolj i nehotice ispalio hitac koji je u glavu pogodio Izaiju.
Svjedoci oprečno i skinheadsima
Svjedoci napada koji su se javljali redakciji Jutarnjeg lista tvrde da su se iste večeri u okolici kluba kretali skinheadsi. "Cijela večer je bila napeta jer je ispred Močvare bila skupina mladića obrijanih glava za koje sumnjamo da su skinheadsi. Odjednom je prema Močvari doletjela jedna boca i tada su se počeli svađati. Ti obrijani su otišli do svojih automobila i iz njihovih prtljažnika izvukli noževe, vidjela sam i jednu bejzbol palicu i počela je masovna tučnjava. Kad smo začuli jedan pucanj, svi su se razbježali", ispričala je jedna od djevojaka koja se u vrijeme sukoba zatekla ispred kluba. No, drugi sugovornici tvrde da skinheadsi nisu sudjelovali u obračunu, već da su se na klupicama ispred kluba samo zabavljali, a ni jednu ni drugu verziju nije bilo moguće službeno potvrditi ili demantirati.

"Pucanj se uopće nije čuo, samo se vidjelo kako jedan mladić pada na tlo", ispričao je jedan od očevidaca, inače stalni posjetitelj Močvare. On je rekao i kako je riječ o osobama koje ne zalaze na to mjesto. Navodno su cijelu tučnjavu vidjeli i redari, ali nisu htjeli ili se nisu usudili reagirati, iako se sve odigralo samo tri metra od ulaza u klub.

U svezi s pucnjavom priveden je Kristijan Čačković, koji je nakon ispitivanja pušten oko 9 sati ujutro, nakon čega je otišao u Traumatološku bolnicu posjetiti ranjenog brata. Inače, policija događaj kvalificira kao trostruki pokušaj ubojstva, a sva četvorica ranjenih su izvan životne opasnosti, piše Novi list.

Klub Močvara popularno je zagrebačko okupljalište takozvane alternativne mladeži u kojem se zabavljaju poklonici hard rocka, heavy metala, punka i drugih glazbenih smjerova. No, dosad je klub slovio kao jedan od mirnijih u gradu te su rijetki zabilježeni incidenti.
_________________

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 25.02.2007 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
... sukob je započela skupina mladića obrijanih glava, po izgledu sudeći skinheadsa, među kojima su bili Izaija i Joel, koji su cijelu noć proveli sjedeći na klupi blizu Močvare ispijajući veće količine alkohola.


Ovaj svijet je stvarno otišao u k**** kada se skinheadsi zovu Izaija i Joel..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 25.02.2007 16:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još samo jedan dodatni razlog da ne izlazim van (ionako Zagreb polako postaje palanka)...još malo pa će nemiri izbijati i u HNK ili Lisinskom..nedavno je bio incident u Gjuri, sad Močvara...više ni jedno mjesto nije imuno na primitivne budaletine bez perspektive i života...jadno
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 25.02.2007 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
još samo jedan dodatni razlog da ne izlazim van (ionako Zagreb polako postaje palanka)...još malo pa će nemiri izbijati i u HNK ili Lisinskom..nedavno je bio incident u Gjuri, sad Močvara...više ni jedno mjesto nije imuno na primitivne budaletine bez perspektive i života...jadno


slazem se da ima puno boljih stvari nego izlagat se riziku da te netko razbije vani ili da dozivis bilo kakvu neugodnost. Znam da ima ekipe koja samo ceka najmanji povod da nekoga premlati, nesto ce te pitati (cigaru ili sati) i ako odgovoris sa dalmatinskim naglaskom prebiju te. Zato ti je najbolje da ako i ides van ubaci u sebe 7-8 pivi, onda neces ni skuzit da te tuku Very Happy
Ma sve je otislo u neku stvar. Nabijeno sve frajerizmom. Valjda ljudi idu u teretane ne da oblikuju tijelo i da izgube kilograme nego da mogu nekoga dobro naravnat ako treba. Tko zna koliko je porasla prodaja skakavaca, bajuneta ili kaj ti ja znam kojih sve vrsta nozeva.
Dokle god ce nam vrijednosti u drzavi biti da trebas imati najbrzi auto, voziti najmanje 150 po gradu, pricati dubokim glasom kao mongoloid jer je to frajerski i da te pod milim bogom nista drugo ne zanima, biti cemo banana drzava.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 25.02.2007 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nisam i Zagreba i nemam blage kako ta mocvara izgleda, ali zar nemaju neke čuvare ili nešta slilčno koji vas prerove prije nego što uđete?
(Znam da se to desilo ispred, ali koliko sam shvatio dešava se i unutar ti centara, kafića ili sta već)

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.02.2007 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:

Ja sam prije išao tamo nonstop i nisam nikad bio u nekoj neugodnoj situaciji, a možda sam par puta vidio da se netko naguravao, zato sam i volio ići tamo, jer je bila uvijek opuštena atmosfera.
Više baš i ne idem tamo, ali par puta kad sam bio, nije se baš puno promijenilo, tako da ne znam o čemu pričate.


hehe, mozda volis da su ti s ledja Smile, mislio sam reci da sam bio u jednoj fizickoj nesuglasici. i cesto mi se to desava kada mislim na vise stvari odjednom, enivej. bitno je da znam o cemu pricam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 25.02.2007 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imali su slična sranja u nekadašnjem Ribnjaku (današnjem Purgeraju)....dolazila bi pijana klinčadija iz parka i radila sranja gostima koji su mirno uživali u koncertima i sličnim događanjima...dečki su to vrlo uspješno riješili: postavili su na ulaz dvojicu grmalja iz neke zaštitarske firme i od onda je bio mir božji>klinčadija se povukla nazad u park Smile
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 25.02.2007 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:

Ovaj svijet je stvarno otišao u k**** kada se skinheadsi zovu Izaija i Joel..

hahahahahaha
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 26.02.2007 09:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemojte me krivo shvatit ali ja ne vidim da će se situacija u budućnosti bilo gdje poboljšati. Ako klinac koji je tek navršio 18 godina već ima 10-tak sranja u dosijeu nije ni čudo da mu je trebalo vatreno krštenje za "18. rođendan" Da sam ja direktor svemira bila bi smrtna kazna na snazi non-stop. Ili možda nešto blaže, kako je Chris Rock rekao u svom nastupu: "ja bio napravio da svaki metak košta 1.000 dolara. onda ne bi bilo nedužnih ljudi koji pogibaju, nego onaj ko bi dobio metak vjerojatno ga je i zasluzio" Very Happy

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 26.02.2007 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ogirogi wrote:
Nemojte me krivo shvatit ali ja ne vidim da će se situacija u budućnosti bilo gdje poboljšati. Ako klinac koji je tek navršio 18 godina već ima 10-tak sranja u dosijeu nije ni čudo da mu je trebalo vatreno krštenje za "18. rođendan" Da sam ja direktor svemira bila bi smrtna kazna na snazi non-stop. Ili možda nešto blaže, kako je Chris Rock rekao u svom nastupu: "ja bio napravio da svaki metak košta 1.000 dolara. onda ne bi bilo nedužnih ljudi koji pogibaju, nego onaj ko bi dobio metak vjerojatno ga je i zasluzio" Very Happy


hehe Dobar citat Very Happy

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group