Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
studij dizajna... pomozite!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 25.09.2007 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kakva je matematika? Jel ono ful teška?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 25.09.2007 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kamau wrote:
Pa moze biti da je upao jer je od 4 zadatka "crtanja" ustvari bia samo 1 bas crtanja. Vizualna percepcija i skulptura od kolaza i plakat od kolaza su ostala 3 bila npor ove godine.

Sigurno je da moras imati ideju i biti mastovit, to se cijeni vise i od crtanja...a nema te vjezbe kojom mozes postati kreativan. Jesi ili nisi.


Kamau nam je smrtno ozbiljan Smile

He-he ja znam ljude koji su upali, a na prvom satu prostorucnog crtanja su crtali RAVNE linije RAVNALOM!
He-he-he I danas su ti ljudi kreativni u prodavanju magle. Kamau jel dovoljno kreativno? Laughing

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Kamau



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 9
Location: Zadar

PostPosted: 26.09.2007 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma daj,pa normalno svi su se snasli.mi smo linije radili rubovima papira i ispalo je kao da smo imali ravnala. Svi do jednog. Nemas bas neko otkrice nevka moa. Laughing

_________________
You got to serve your soul.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Keiko



Joined: 29 Apr 2007
Posts: 14
Location: jetra mace-ovce koja želi biti pas

PostPosted: 27.09.2007 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oni ne vole NEKE alternativce koji idu u krajnosti...netko je tu malo sklon predrasudama. no nije bitno. i normalno da će staviti neke sitnice jer znaju da svi znaju nekakve općenite stvari, a uostalom ne mora ni značiti da su ti tvoji detalji stvarno dobro zakopane stvari. baš me zanima koji su to taaaako tegobni detalji.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamau



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 9
Location: Zadar

PostPosted: 27.09.2007 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kakve predrasude, d'oh! normalno razmisljanje.
to mi je pricala bivsa prof na dizajnu kiko moa.

a odi na prijemni pa ces viditi detalje. Very Happy

uzivajte!Dancing

_________________
You got to serve your soul.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
T'Pol



Joined: 28 Aug 2006
Posts: 45

PostPosted: 27.09.2007 21:12    Post subject: Re: POCUJTE: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kamau wrote:


Povijest umjetnosti je najteza Crying or Very sad stvarno su detaljna pitanja iz sirokoga podrucja. Najbolje vam je na fax otici i kupiti za 100kn prijemne od zadnjih par godina. Imam kakav takav talent za crtanje pa mi je vazno bilo samo nauciti pravila perspektive i kakvo sjencenje vole profesori itd sto se tice toga dijela.... ... .. . Inace to crtanje definitivno nije lako...



E i nadam se da znate da nema tablica ni kalkulatora ni ravnala i šestara u crtanju...NICEGA. Brick wall


ja sam tražila taj prijemni tamo i rekli su mi da ga nemaju!!!!! ???
pa što se sve raćuna na palentu? :s

_________________
live lond and prossper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
minha_galera



Joined: 27 Sep 2007
Posts: 2

PostPosted: 27.09.2007 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kada počinju predavanja? brucoši...
Back to top
View user's profile Send private message
Kamau



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 9
Location: Zadar

PostPosted: 28.09.2007 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A i mene bune taj pocetak predavanja.

Uvodni dan je 1.10., ne znam ni u koliko sati tocno.

E a nastavljaju li nam se predavanja onda do kraja tjedna svaki dan ili tek pocinju iduci ponedjeljak ka na vecini faxova Question Confused

_________________
You got to serve your soul.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 28.09.2007 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kamau wrote:
ma daj,pa normalno svi su se snasli.mi smo linije radili rubovima papira i ispalo je kao da smo imali ravnala. Svi do jednog. Nemas bas neko otkrice nevka moa. Laughing


Buraz JA sve linije vucem prostorucno, ruka mi je mirna i precizna...
Ravnu liniju, a cak i pravilan krug mozes nacrtati bez ikakvih pomagala..
Prostrucno je samo posebi jasno ke znaci ili mozda ne?
Mozda ja imam sto godina i nemam pojma ke pricam. Mozda...mozda..


Kamau wrote:
Uvodni dan je 1.10., ne znam ni u koliko sati tocno.
E a nastavljaju li nam se predavanja onda do kraja tjedna svaki dan ili tek pocinju iduci ponedjeljak ka na vecini faxova


Kolko mene sjecanje sluzi, dode se u 8 ispred referade, pa vam teta Sanja kaze sto i kako, a ako je 1.10 ponedjeljak,
predavanja vam idu normalo prema rasporedu koje izvjese ispred referade, AAF referade.(osim ak se nesto nije promjenilo), do kraja tjedna i nadalje.

Pogledaj si raspored na :
http://www.studijdizajna.com/nastava.php
za prvi semestar od prosle godine za zimski rok, tak ce ti otprilike izgledati tvoj raspored sati gotovo sam 90% ziher.

Last edited by Nave on 28.09.2007 13:38; edited 2 times in total

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
minha_galera



Joined: 27 Sep 2007
Posts: 2

PostPosted: 28.09.2007 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a od kud ti informacija da je uvodno 1.10.?
Back to top
View user's profile Send private message
Kamau



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 9
Location: Zadar

PostPosted: 28.09.2007 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

teta Sanja kaze.nastava pocinje 1.10.

Znaci dodje se u 8 na arhitektonski?

_________________
You got to serve your soul.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kamau



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 9
Location: Zadar

PostPosted: 28.09.2007 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Buraz JA sve linije vucem prostorucno, ruka mi je mirna i precizna...
Ravnu liniju, a cak i pravilan krug mozes nacrtati bez ikakvih pomagala..



Nisam ja tvoj buraz. Brick wall Silenced

_________________
You got to serve your soul.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 28.09.2007 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kamau wrote:
Nisam ja tvoj buraz. Brick wall Silenced


Isprika za dusevne boli nanese krivim i nepodobnim oslovljavanjem,
jel sad sve oke Kamau? Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Kamau



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 9
Location: Zadar

PostPosted: 28.09.2007 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mr. Green

_________________
You got to serve your soul.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
T'Pol



Joined: 28 Aug 2006
Posts: 45

PostPosted: 28.09.2007 20:49    Post subject: Re: POCUJTE: Add user to your forum ignore list Reply with quote

T'Pol wrote:
Kamau wrote:


Povijest umjetnosti je najteza Crying or Very sad stvarno su detaljna pitanja iz sirokoga podrucja. Najbolje vam je na fax otici i kupiti za 100kn prijemne od zadnjih par godina. Imam kakav takav talent za crtanje pa mi je vazno bilo samo nauciti pravila perspektive i kakvo sjencenje vole profesori itd sto se tice toga dijela.... ... .. . Inace to crtanje definitivno nije lako...



E i nadam se da znate da nema tablica ni kalkulatora ni ravnala i šestara u crtanju...NICEGA. Brick wall


ja sam tražila taj prijemni tamo i rekli su mi da ga nemaju!!!!! ???
pa što se sve raćuna na palentu? :s

ponavljam svoja pitanja Very Happy ;D

_________________
live lond and prossper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Keiko



Joined: 29 Apr 2007
Posts: 14
Location: jetra mace-ovce koja želi biti pas

PostPosted: 30.09.2007 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeste svi vi koji ste upali stavljali i skice u mapu?
Back to top
View user's profile Send private message
Leonidas



Joined: 12 Oct 2006
Posts: 31

PostPosted: 05.10.2007 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koje rasprave se vode ovdje Laughing

predavanje uvodno vam je bilo u 12h u ponedjeljak u F12 i trajalo je cijeli ovaj tjedan. Opce poznato je da prva godina krene tjedan prije ostalih. Idea

za mirnu ruku potrebno je vjezbanja a na prijemnom gdje si nervozan mozes koristiti list papira, tvoje snalazenje njima znaci jako puno.

radovi ne smiju biti prekopirani od nekog ispred tebe jer oni po skicama vide tko je koga bajto.

originalnost i brzo razmisljanje uzasno bitni.

nikakve krajnosti ne pale, hiperrealizam takodjer.

ne zele 20 studenata koji se pripremaju kod vucica pa poradite na vlastitom stilu.

sto vise razlicitih radova u mapu kako bi pokazali zanimanje za sve, a ne neke mape tematske sto sam znao vidjeti.
Tema moza ali s hrpom tehnika razlicite izvedbe recimo..

sretno svima sljedecih godina...

P.S. povijest umjetnosti nije teska toliko. To je opca informiranost o dizajnu i umjetnosti a ako te to toliko zanima naucit ces radi sebe, ne radi prijemnog.
Citajte ljudi casopise i knjige. O jansonu ce te razmisljati na fucksu (previse informacija) a za sad je dovoljan ivancevic + damjanovka + ti casopisi i razne knjige o dizajnu.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Leonidas



Joined: 12 Oct 2006
Posts: 31

PostPosted: 06.10.2007 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo i jedan primjer mirne ruke Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=eAhfZUZiwSE
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ogi



Joined: 06 Jan 2010
Posts: 1

PostPosted: 06.01.2010 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dr. guillotine wrote:
1) mapa - mogu biti svakojaki radovi, moze crtez(najbolje olovkom, jedino ako nisi full spretan u drugim tehnikama)moze i drugo - ja bih sve donijela isprintano, fotke uvecane, pa ako ti se bas da prilozi i cd. Ali nikako ne samo cd. Pokusaj mapu usminkati kao da radis svojevrsnu prezentaciju sebe potencijalnom klijentu. Na dizajnu jako puse minimalizam, germansko - svedsku jednostavnost i sl., pa probaj nesto u tom smjeru. Uostalom, od nekud mi zvoni podatatak da je i SD baziran na principima Ulmske skole dizajna(pa pogledaj i to, mozda im se uvuces pod kozu)

može mi netko malo detaljnije objasnit što točno znači ušminkati mapu.netko je isto rekao da se mapa ne smije kupiti u dučanu i samo tako presati jer to sigurno neće proč.ali meni nikako nije jasno kako bi ta mapa onda trebala izgledati..
da nacrtam nešto na mapu kupljenu u dučanu?da sama napravim omot?nije mi jasno.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group