Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Corel file size?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rodario



Joined: 13 Jul 2006
Posts: 4

PostPosted: 27.02.2007 15:55    Post subject: Corel file size? Add user to your forum ignore list Reply with quote

u Corelu koristim CalendarWizard da mi izgenerira kalendar koji onda na A3+ kopiram 27
puta (toliko mi stane vizitki 9x5) i onda to sve snimim kao PostScript prije slanja
na digitalni tisak. Sve radim u CMYK-u @ 300 dpi a problem je u tome što mi dokumenti znaju biti veliki i preko 500MB (jednom prilikom 1,2 GB).

Što trebam napraviti da to izbjegnem?????
Da li je potrebno za digitalni tisak spremati dokumente na 300dpi???

(pokušao sam napraviti kalendar "na ruke" upisujuci jedan po jedan broj i rezultat je divan, cca. 200kb za SRA3 format, ali to je suludo)

_________________
Dario
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 27.02.2007 16:32    Post subject: kalendar Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije suludo!
jednom kad si napravio kalendar, odnosno upisao sve brojeve imaš tu šablonu i možeš je koristiti uvik dalje u nekom vremenu. Naravno promjenit ćeš samo par brojeva ovisno o godini (mjeseci, dani i to, jer ne pada uvijek isti datum na isti dan u tjednu).
Ja mislim, ako nema drugog načina da corelu smanjiš veličinu fajla njegovog generiranog kalendara, da sidneš sat dva i da to ručno sve napraviš.
Na kraju se isplati.

I zašto postaš ovo na Web stranice, zar nemaš DTP forum ili nešto drugo???

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 27.02.2007 19:06    Post subject: Re: Corel file size? Add user to your forum ignore list Reply with quote

rodario wrote:
u Corelu koristim CalendarWizard da mi izgenerira kalendar koji onda na A3+ kopiram 27
puta (toliko mi stane vizitki 9x5) i onda to sve snimim kao PostScript prije slanja
na digitalni tisak. Sve radim u CMYK-u @ 300 dpi a problem je u tome što mi dokumenti znaju biti veliki i preko 500MB (jednom prilikom 1,2 GB).


zakaj PS? salji im pdf imas fino razradjene opcije za dobiti kvalitetan pdf u corelu... a i usput receno, rar radi cuda kad je u pitanju PS fajl...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
rodario



Joined: 13 Jul 2006
Posts: 4

PostPosted: 28.02.2007 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..pardon, greškom sam pustio pitanje u krivu rubriku.

to falco: ručno nije rješenje, a i ne želim da mi svi izgledaju isto.

to suncek: pretpostavljam da misliš na slanje dokumenata kad spominješ rar, ali to mi nije problem vec cekanje da se 1GB rip-a.

_________________
Dario
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group