Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PhpMyAdmin, utf8, ... ponovo

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tmihetec



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 27

PostPosted: 28.02.2007 17:27    Post subject: PhpMyAdmin, utf8, ... ponovo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav, pregledao sam hrpetinu postova u vezi mog problema no nekako još uvijek ne mogu naći rješenje... dakle,
stranice su sve u UTF-8, MYSQL 4.1.11, U phpmyadminu veli: MySQL Charset: UTF-8 Unicode (utf8).

unos sa stranice radi sve pet. znači, unesem neki tekst ("šđčćž") preko stranice (utf8), skripta ga spremi u bazu, poslije na drugoj stranici (utf8), vadim iz baze i on stvarno ispisuje ("šđčćž"). Problem je što kod pregledavanja baze u phpmyadminu ne vidim ta hrvatska slova nego ili ???? ili neke lude kombinacije karaktera

Kako složiti da phpmyadmin također prikazuje naša slova... jel imam neke stvari u bazi za koje nije predviđen unos sa stranice, nego bi ih trebao promijeniti ručno (recimo znak za euro), no to je ovako nemoguće...

hvala unaprijed
Back to top
View user's profile Send private message
tmihetec



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 27

PostPosted: 28.02.2007 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izgleda da je pametnije u phpMyAdminu na sve tablice staviti

alter table ime_tablice convert to character set utf8;

a na stranicama nakon svake konekcije na bazu upitati

SET NAMES 'utf8'
SET CHARACTER SET 'utf8'

ovako mi radi očekivano, ima li pametniji način?
Back to top
View user's profile Send private message
indigo_child



Joined: 28 Jan 2007
Posts: 58
Location: Right here, right now!

PostPosted: 06.03.2007 05:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma taj euro bi trebao isto isprogramirati a ne ga rucno unositi. Ja nista ne diram u phpMyAdminu iako istina svakakvih su znakovi tamo, bitno mi je da kada prikazujem HTML da je sve ok i sve mi je ok a za znakove u myAdminu me boli ..... , mucio sam se da i tamo bude ok, ali kada bi tamo bilo ok onda samo imao puno vece probleme sa prikazom u HTMLu pa sam odustao.

_________________
Hello!
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 06.03.2007 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto ne valja s tim rjesenjem? imala sam isti problem, ovdje su mi savjetovali tako, radi, ja zadovoljna, EOD.

entity za euro je €

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group