Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
oprema za EOS

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.03.2007 14:50    Post subject: oprema za EOS Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet ja s pitanjima. idem redom:

1) Mislim uzeti cookinov cirkularni polarizator i 3x closeup. e sad oni imaju A i P seriju. P serija je dosta skuplja - a A serija će ići (ako sam dobro shvatila) na kit objektiv i ako kupim onaj 50mm. Ali za godinu dvije na neke šire objektive neće ići. Pa nisam pametna što da uzmem...
Što se tiče onog close-up filtra nadam se da će mi do daljnjega glumiti makro objektiv. vaša iskustva? ima u praxisu i neki paket nd-filtera za 400 kn. i o tome sam rezmišljala

2) Baterija - nude mi tu u trgovini neku zamjensku za 200-ak kuna. original su preko neta duplo skuplje ali obično se isplati kupovati original potrošne materijale. što na to kažete?

3) okidač - gledala sam na prizma-foto okidače u cjeniku pa ne znam u biti što je ono što tražim. treažim okidač sa metar dva kabela ili bežični koji će raditi s EOS-om 530d

btw u kojim sve trgovinama kupujete opremu?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.03.2007 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad sam sa ženom na telefonu pričala u vezi ovih sistema tako da će na kraju biti P sistem

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2007 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

close up adapteri nikada ne daju rezultate kao objektivi te namjene ali se može igrati i probati izvući maksimm

moj savjet ti je da kupiš originalnu bateriju jer ćeš zamjensku baciti za pola godine-godinu...
kod zamjenskih uvijek postoji rizik da kod punjenja ode vrit' a ako je prepuniš može i eksplodirati (dogodilo se mome prijatelj, sreća da nije bio blizu kad se to dogodilo)..

žičani okidač što dulji to bolje...
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2007 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravio dućane- u Zagrebu: "Kodak Canon Centar" u Maksimirskoj i "Prizma" na Malešnici
Back to top
View user's profile Send private message
trig



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 16

PostPosted: 07.03.2007 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima u ve-milu accupower za 120ak kuna, meni traje dulje nego originalna. kolko sam vidio dosta ljudi je koristi i zadovoljni su...
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 07.03.2007 21:45    Post subject: Re: oprema za EOS Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:


btw u kojim sve trgovinama kupujete opremu?

zadnje sam kupila objektiv i filtere na bhphotovideo

šta se tiče filtera, preporučam ti odmah vidiš do kojeg ćeš promjera u budućnosti ić sa objektivima. zašto? e pa zato što ako pretpostavljaš da ćeš imat 72mm promjer, kupiš taj filter a kasnije kupuješ step-up filtere - puno jeftinija solucija ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 07.03.2007 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a na kojem principu se nakelje ti filteri na objektiv ? Trebam kupit sa filterima i neki držač ili što ? Znam da se može kombinirat više filtera pa zato i pitam jer mi nije jasno Rolling Eyes

sry što malo kradem post jojo Wink

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 07.03.2007 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
a na kojem principu se nakelje ti filteri na objektiv ? Trebam kupit sa filterima i neki držač ili što ? Znam da se može kombinirat više filtera pa zato i pitam jer mi nije jasno Rolling Eyes

sry što malo kradem post jojo Wink

na filteru imaš navoj koji se navrti na objektiv.
cokinovi kvadratni filteri zahtjevaju dodatni držač koji nakeljiš na objektiv.

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 08.03.2007 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
a na kojem principu se nakelje ti filteri na objektiv ? Trebam kupit sa filterima i neki držač ili što ? Znam da se može kombinirat više filtera pa zato i pitam jer mi nije jasno Rolling Eyes

sry što malo kradem post jojo Wink


tu u katalozima su ti nacrtani i objašnjeni sistemi cokin filtera - prilično je jasno...
http://www.praxis.hr/proizvodi/proizvodi.asp
usput ću pohvaliti i preporučiti ove iz praxisa jer mi je jučer žena na telefonu baš lijepo objasnija što da uzmem i zašto ne A sistem nego P i efekt closeup filtra... istina to im je posao ali opet rijetko naletim na tako pristojne ljude po trgovinama

naručila sam jučer cirkularni polarizator, ND4 i closeup3 - vidjet ćemo kako će to ići kad stignu
inače za closeup mi je robart rekao da ga pristojno služi

kakarinac i ekipa - koje trgovine znate u Rijeci a da se može u njih ušetat i recimo pronaći okidač ili originalnu canon bateriju? postoje li uopće takve?

što se tiče okidača što bih od navedenog trebala uzeti da imam okidač na neka 2 metra:

Remote Switch 60T3 ACC51-9691001 60T3 259 kn
Extension Cord 1000 T3 ACC58-1181001 1000T3 269 kn
Remote Switch Adaptor T3 ACC50-9011001 FERNT3 159 kn
Cable Release Adaptor T3 ACC50-9021001 DRAHTT3 199 kn
Remote Switch RS-60 E3 ACC58-5611402 RS60 109 kn
Remote Controller RC-1 ACC58-5591003 RC1 159 kn
Timer Remote Control TC- 80N3 ACC58-5641001 TC80 999 kn
Extension Cord ET 1000N3 ACC50-1931001 1000N3 649 kn
Remote Switch RS-80N3 ACC58-5631001 RS80 309 kn
Remote Switch Adaptor RA-N3T3 ACC50-1952001 RAN3 319 kn
RC-5 (IXUS/IXUS Z90) ACC58-5605008 RC5 119 kn

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
trig



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 16

PostPosted: 08.03.2007 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u rijeci imaš http://www.fotoflash.net/ , mozda se kod njih nadje.
inace, ako imas volje (ili nekoga tko ce to napraviti umjesto tebe;), za pedesetak kuna si mozes napraviti zicani okidac od 10 metara - trebas 2 prekidaca (~5 kn), jedan 2.5mm jack (~5 kn) i x metara dvozilnog kabla (par kuna po metru) i plasticnu kutijicu na koju ces staviti prekidace. shemu imas na http://www.covingtoninnovations.com/dslr/CanonRelease.html
(gledaj samo do prve fotke, dalje idu nekakve lude kombinacije s spajanjem na serijski port, to mi vec izgleda prekomplicirano. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 08.03.2007 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trig je li to isprobano - ne mogu ništa skurit ili nešto slično?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
trig



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 16

PostPosted: 08.03.2007 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
trig je li to isprobano - ne mogu ništa skurit ili nešto slično?


ako dobro spojiš ne možeš. Wink ja mislim da ne možeš nikako spojit da nešto izgori, ja sam s jedne strane spojio konektor a s druge strane su gole žice, i probao sam ih spajati u svim kombinacijama (1-2, 2-3, 1-3, sve tri skupa) i radilo je (normalno, u onim kombinacijama prema onoj shemi - ali kad je bilo krivo spojeno nista se ne dogadja). pokusavam s prijateljem napraviti bezicni okidac, i za sad imamo prototip koji radi na 100tinjak metara ako nema prepreka, ili kroz 2 kata ili nekoliko zidova, ali nemam vremena sloziti tak da lijepo izgleda i da se moze staviti u foto torbu i actually koristiti. Confused ako slozimo i cijena bude prihvatljiva, (za sad se cini da bi moglo biti 350-400 kn), mozda stavim oglas za eventualno zainteresirane. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 08.03.2007 15:20    Post subject: Re: oprema za EOS Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
opet ja s pitanjima. idem redom:
2) Baterija - nude mi tu u trgovini neku zamjensku za 200-ak kuna. original su preko neta duplo skuplje ali obično se isplati kupovati original potrošne materijale. što na to kažete?


Pitanje tebi... razlika u 400 kn te može (i ne mora) koštat aparata... meni je original grip i origigi dvije baterije spalilo elektroniku... strah me i pomisliti što tek rade zamjenske?

jojo wrote:

3) okidač - gledala sam na prizma-foto okidače u cjeniku pa ne znam u biti što je ono što tražim. treažim okidač sa metar dva kabela ili bežični koji će raditi s EOS-om 530d


Ja koristim bežični RC-1 (159 kn) na svojoj 350-ki... ...VIDI LINK...

jojo wrote:

btw u kojim sve trgovinama kupujete opremu?


kodak centar, prizma-foto...

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
trig



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 16

PostPosted: 08.03.2007 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ daddo
ak ti je originalan spalio elektroniku, nije bio ispravan- to ne znaci da ce zamjenski prije izazvati kvar. cudna logika... Confused a sto se tice ovog tvog bezicnog, lose je da mora "vidjeti" odredjeno mjesto na foticu jer je infracrveni - radio valovi prolaze i kroz zid pa s radijskim mozes okidati s bilo koje pozicije oko fotoaparata...
Back to top
View user's profile Send private message
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 12.03.2007 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jojo... oprosti u startu sto ova replika trigu ide tu... no tu je pocelo pa nek se tu i nastavi, mislim da ce i tebi biti korisno.. ako nista drugo barem kao referenca ili nesto o cemu valja razmisliti, a mozda i odgovoriti na neka pitanja ili dvojbe...

ako nista, onima koji ce procitati dat ce uvid u ono kako, sto i o cemu razmisljam te vam pribliziti ili udaljiti mene... zbog cega cete me mozda bolje razumjeti ili reci vidi papka koji voli tipkat i prosipat se... bez smisla, reda i poretka... uzivajuci u vlastitim traktatima..

trig wrote:
@ daddo
ak ti je originalan spalio elektroniku, nije bio ispravan- to ne znaci da ce zamjenski prije izazvati kvar. cudna logika... Confused


za pocetak cu ti napisati nesto o logici... LOGIKA je misaona imenica zenskog roda i to objasnjava zasto je mnoge stvari nemaju (i mnogi muskarci, myself included ne razumiju)... Wink

nije stvar u tome da li ce ili ne zamjenski naponski izvor prije izazvati kvar, nego koji ce biti opseg tog kvara i samim time cijena otklanjanja istog...

moja je sreca da je do navedenog kvara doslo dok je sam uredjaj bio jos pod garancijom i svi dijelovi u njemu i na njemu su bili originalni a ne zamjenski... jer u slucaju koristenja zamjenskih dijelova garancija ne bi vrijedila, a u drzavi poput nase natezat se s ovlastenim servisima, pravosudjem i inim bakracima nije ni uputno ni isplativo, a nisam tip koji ce unijet rucnu bombu u servis i poslije rec da je svemu kriv PTSP... yuga ne vozim a plinskih se boca grozim... Laughing

trig wrote:

a sto se tice ovog tvog bezicnog, lose je da mora "vidjeti" odredjeno mjesto na foticu jer je infracrveni - radio valovi prolaze i kroz zid pa s radijskim mozes okidati s bilo koje pozicije oko fotoaparata...


malo teorije o svjetlosti i njenoj prirodi, nesto o optici i elektromagnetizmu... (za vise preporucam srednjoskolski udzbenik moje ex profesorice Brkovic-Farago Fizika 3 te Fizika 4, ili Valovi i optika za 1. godinu tehnickih fakulteta, te V. Pinter osnove elektrotehnike, svezak I i II... ako nemate... knjiznica FER-a ili bilo koji student FER-a izaci ce vam u susret, mada sam siguran da se navedene knjige mogu naci vrlo lako bilo gdje)

ukratko... svjetlost je dualne prirode i cesticne (FOTONI) i valne (disperzija, hrv. rasap bijele svjetlosti prolaskom kroz prizmu te efekt duge... boje i valne duljine spektra vidljive i nevidljive UV i IC)...

je li IC bolje od RF?
(podnaslov ... Radio ne radio zavrsit ces radio...)

Odgovor: ovisno o namjeni...

Naime... nedjeljiv ucinak protjecanja elektricne struje kroz nekakav vodic jest stvaranje magnetskog polja oko tog vodica...

Zasto pricam o magnetskom polju? Jesi ikad stavio zvucnik blizu CRT monitora? ili ti je mob bio na stolu i zazvonio a slusao si radio ili imao upaljen komp? One smetnje u zvucnicima ili na slici posljedica su elektromagnetskih valova...

u modernoj digitalnoj fotografiji opticki elementi su postali elektronicki a kemijske procese na sloju celuloida prekrivenom bromidom zamijenili su putujuci elektronicki impulsi...

i sad zamisli... slikamo isti kadar... ti i ja... ja stojeci svojim IC daljincem pola metra od tijela svoje 350ke... i ti... stojeci 10 metara... ja ako i stvaram (a stvaram) elektricno&magnetsko polje ono je tako male jakosti da ne utjece na "opticke" elemente unutar tijela mog fotica... ali ti... mozes (i ne moras) napravit sum i meni i sebi pritiskom na okidac... hoces li ili ne? pojma nemam... ali to je rizik koji smatram nepotrebnim i zelim ga izbjeci pod svaku cijenu... prihvatit cu ga kao nuzan ako ne postoji alternativan, siguran i oproban nacin koji ce zadovoljiti moje (priznajem prosjecne) potrebe...

Empirijski... reci cu ti da gledamo sa dva razlicita mjesta istu stvar...

kod mene je moto MORE IS LESS... u ovom slucaju more money means less stress... naime, fotografija mi je hobby i kupujuci 350ku kupio sam nesto sto zelim da mi traje dugo... i nemam ni volje ni vremena eksperimentirati s poluproizvodima iz kucne radinosti koji mogu smanjiti vijek trajanja ili cak uskratiti mi zadovoljstvo koje osjecam uzevsi fotic u ruku...

LESS IS MORE... je za entuzijaste, ljude koji imaju vremena i nadobudne istrazivace koji ce meni i meni slicnima za 3 godine ponudit ono sto danas nudi 1D mark III za prihvatljivih 1000 EUR...

imajuci na umu cinjenicu da nemam love za novo tijelo (vlastito a ni ono Canonovo) duzan sam se prema onom koje imam odnositi s najvecom mogucom brigom i postovanjem... i zato ce svi dijelovi koje ugradjujem ili kojima ga nadogradjujem biti originalni (bar oni elektronicki) dok filteri, stativi, dosvjetljivaci i pripadajuca skalamerija ce biti nesto gdje cu eventualno napraviti kompromis...

kupujem povoljno... i kupujem ono sto si mogu priustiti...

ne zelim si dozvoliti da za razliku od 400 kn riskiram radni vijek neceg sto mi pruza toliko zadovoljstva kao sto je to moja 350ka... koja me kostala 20x vise...

I rest my case...

@trig...

KVOTAM opet...

"ako dobro spojiš ne možeš. ja mislim da ne možeš nikako spojit da nešto izgori, ja sam s jedne strane spojio konektor a s druge strane su gole žice, i probao sam ih spajati u svim kombinacijama (1-2, 2-3, 1-3, sve tri skupa) i radilo je (normalno, u onim kombinacijama prema onoj shemi - ali kad je bilo krivo spojeno nista se ne dogadja)."

nadam se da nisi aviokonstruktor ni vozac ZET-a... Wink


"pokusavam s prijateljem napraviti bezicni okidac, i za sad imamo prototip koji radi na 100tinjak metara ako nema prepreka, ili kroz 2 kata ili nekoliko zidova, ali nemam vremena sloziti tak da lijepo izgleda i da se moze staviti u foto torbu i actually koristiti."

smisao i svrha svega ovog sto pises, prakticna primjena? poanta... ako mozete vas dvojica, mogao je i Canon... a zasto nije... odgovor je u gornjem pitanju...

molim ne se ljutite na mene... na godisnjem sam... pa odmaram mozak...

@trig... ne shvati nista od sveg ovog osobno... to je samo moje razmisljanje... i rado bi uz pivu i cevape sjeo i raspricao se... o tome ZASTO ja ne... a ti DA... i koliko je to isplativo ili ne...

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 12.03.2007 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ah ti ferovci
što se tiče original baterije - ionako sam nju mislila uzeti, sad sam samo još sigurnija...

upravo saznah da su stigli filtri doma. jedva čekam da se dokopam aparata...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
trig



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 16

PostPosted: 12.03.2007 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma neda mi se tipkat - svaki cigo svoga konja hvali. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group