Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
How 2 find grešku?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.03.2004 22:19    Post subject: How 2 find grešku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da se svatko bar jednom susreo sa nekim programskim jezikom, koji ga jebe i teško se nađe problem...

radi se preciznije o nekom asp aplikaciji i pokazuje u IE error 500

pitanje:
jel ima kakav soft u koji utipkam url i kaze mi da mi fali neki string ili neko sranje

napomena: doma na serveru sve sljaka, sto je najveci zajeb. probao sam sa permisijama, zna koj put to zezati, ali nista.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 04.03.2004 22:58    Post subject: Re: How 2 find grešku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
mislim da se svatko bar jednom susreo sa nekim programskim jezikom, koji ga jebe i teško se nađe problem...

radi se preciznije o nekom asp aplikaciji i pokazuje u IE error 500

pitanje:
jel ima kakav soft u koji utipkam url i kaze mi da mi fali neki string ili neko sranje

napomena: doma na serveru sve sljaka, sto je najveci zajeb. probao sam sa permisijama, zna koj put to zezati, ali nista.


hm, za pocetak u IE iskljuci "Show friendly HTTP error messages" u Options

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.03.2004 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx, za to znam. nis ako netko konkretno zna odg za taj soft, neka senda Smile

thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.03.2004 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam bas kako bi neki soft sa tvog lokalnog kompa pozvao url na serveru i dobio source asp, php ili neke druge server-side tehnologije...

Eventualno da ga pokrenes na serveru, ali opet mu ne mozes upisat url, jer ces dobiti *output* skripte, a ne njen source - u kojem cesto lezi greska... Moras mu dati source file - nisam ziher, ali nema li visual studio nekakav debugger za asp?

A kako se radi o 500 Internal Server Erroru - mozda da pogledas u log od servera i vidis o cemu je konkretnije rijec, jer je mozda do konfiguracije servera, a ne do same skripte...

Ili zahtjeva neku komponentu koju imas lokalno a na serveru ne postoji?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da kojim slucajem ta tvoja skripta ne pokusava promjenit 'sistem' settingse asp-a pa si pokusava pobrat vise memorije za execanje (imo sam slican problem sa phpom, ali htaccess je kontrolirao ovaj setting)?
nisam cuo da postoji takav software kojeg ti trazis (ak se ikad napravi, napravit ce ga neki uber1337 haker) pa ti je jedino rjesenje rucno trazenje buga.
posto imas asp ko jezik, pretpostavljam da je server iis sto znaci da ja znam kitu o tome Smile
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 05.03.2004 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi isao krumpirat, trpao po sourceu Response.write-ove i gledo gdje puca kod

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 05.03.2004 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ako nije neka logička greška..ispiše ti se error i linija i vrlo lako možeš naći gdje si pogriješio..a ukoliko je samo "500 Internal Server Erroru" vjerojatno je nešto sa iis.

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 05.03.2004 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je doma explorer znao izbacit 500 kad nije mogo nac neki .php file na koji sam prosljeđivao formu, ali to je bilo do mene jer sam upisao krivi form action na file koji ne postoji... mozda jednostavno imas tipfeler :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2004 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HTTP 1.1 manual:
Quote:
The most generic server error status code is 500 Internal Server Error. In some cases, the Web server will provide more details about the nature of the error in the content of the response. This is likely the most common status code that a developer creating a CGI script will encounter when things do not go as planned.

eto, to je sve sto pise tamo na zalost.


error code 500 sam dobio kad sam na serveru iso mjenjat neke php settingse prek .htaccess fajle (bez da sam imao ta prava).
konkretno, frka je bila tu:
Code:
php_value memory_limit 16M

eto, kad vec govorimo o iskustvima - ak netko naleti na slican problem na svinjux+apache platformi, nek zna Smile
a za IIS na zalost neam blage veze..

da das taj kod na inspekciju?
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.03.2004 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx svima,, stvar je sljedeća, na svom serveru vrtim par asp stvari, nis posebno, povlacenje novosti i fotki i ttako iz baze, frend je pitao dal moze gore baciti neke svoje pih site, jer mu ide na asp, pa posto imam prostora, reko moze, sta, pa ga mučeju neke stvari, ovdje se sada konkretno radi kod tog 500 erorra, jer mu je falilo par datoteka koje je includao,, no kod drugih ozbiljnijih stvari ili nesto,, opet,, nisam ja neki veliki poznaval tog jezika.

zadovoljitit cu se onime u exporerru, no volio bi znati kad se radi nesto vezano sa server, kao sto je netko spomenuo neke postavke..

eto..
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
david



Joined: 08 Mar 2004
Posts: 2
Location: Kranj, Slovenija

PostPosted: 08.03.2004 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za ASP: Option Explicit
za PHP: error_reporting(E_ALL);

to stavis na pocetak fajla ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group