Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tisak sa malo dpi-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 27.03.2007 15:28    Post subject: Tisak sa malo dpi-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima!

S obzirom da inače sve za tisak radim na velikim rezolucijama (300dpi), našao sam se pred zidom različitih informacija kada je u pitanju tisak sa npr. fileovima od 72 dpi-a...

O čemu se konkretno radi...

Naravno, klijent ima slike čak iz '97 koje želi koristiti na nekim korporativnim plakatima (kaširanima) i ja si tu ne mogu pomoči... jasno, skrenuo sam pažnju na to i rekao da ne preuzimam nikakvu odgovornost pa nek oni odluče hoće li ili neče raditi te plakate...

Informirao sam se kod nekih tiskara i dobio informaciju da slike od 72 dpi-a izlaze bez ikakvih problema i u izvrsnoj kvaliteti...

Stvarno nemam iskustva s tim pa bih želio čuti vaša iskustva...
Pronašao sam tiskaru koja čak na svojoj stranici kaže "za kvalitetan tisak minimalno 72 dp-a 1:1"...

Pa eto, puno bi mi pomogli sa vašim iskustvima glede mojeg slučaja...

Zahvaljujem svima u naprijed!

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 27.03.2007 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uhm.. ako ja dobro razmisljam onda se tih 72 dpi odnosi na neke jumbo plakate ili bar nes u tom stilu.. veliko kaj se ne treba gledat s male udaljenosti. a 300 dpi je za kvalitetne slike za neke kvalitetne letke.. just my point of view.. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.03.2007 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako se radi o plakatu koji se fino gleda izbliza - 72 dpi zaboravi.... ispod 150 nema uopce smisla. Iznad 150 vrlo pozeljno.

Naravno da ga Štef moze tiskati. Naravno da Štef nema magicni tiskarski stroj koji magicno dize rezoluciju pa tiska "72 dpi u izvrsnoj kvaliteti". Osim ako time nije zelio reci da ce se IZVRSNO vidjeti da su ti slike u preniskoj rezoluciji.

Eto, rijesi se odgovornosti kako znas za taj tisak.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 28.03.2007 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti 4th!
Tvoji odgovori uvijek mi uliju neko dodatno samopouzdanje... Smile
Već sam se odrekao svake odgovornosti kroz ugovor, no ipak bih htio da izgledaju lijepo...
Plakati su dosta veliki cca. 100 x 50cm i namjenjeni su da se gledaju sa malo veće udaljenosti...
Od onih fotki koje smo imali uspjeli smo izvući 144 dpi-a bez gubitka kvalitete...
Iskreno se nadam da će valjati...
Uostalom, ne osječam se krivim ili odgovornim jer sam tri puta prije uplate avansa napomenuo ovaj mogući problem koji nitko na svijetu ne može riješiti tako olako...
U svakom slučaju ću dati jedan plakat napraviti sebi za probu te da ga imam u arhivi...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group