Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoc oko layouta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 06.03.2004 19:11    Post subject: pomoc oko layouta Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranicu sam napravila u Photoshopu, ono na brzinu, stvarno mi se zurilo Eh? , nego da skratim pricu, stvar je prilicno "teska" i sad kad imam vremena, trebala bi je nekako utablicit, cisto html, bez ovih dosadnih slice-ova itd. Ima li netko ideju, ne znam kako da to napravim kad mi je vecina bckg -slika, a isto tako i navigacija mi je ogroman problem.
Ajde, pliz,hlp!

http://www.biljnaljekarna-mercator.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 07.03.2004 04:37    Post subject: Re: pomoc oko layouta Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum wrote:
Stranicu sam napravila u Photoshopu, ono na brzinu, stvarno mi se zurilo Eh? , nego da skratim pricu, stvar je prilicno "teska" i sad kad imam vremena, trebala bi je nekako utablicit, cisto html, bez ovih dosadnih slice-ova itd. Ima li netko ideju, ne znam kako da to napravim kad mi je vecina bckg -slika, a isto tako i navigacija mi je ogroman problem.
Ajde, pliz,hlp!

http://www.biljnaljekarna-mercator.hr


mislim da bi to prije utablicio, nego dok ti objasnim kako Smile
ne kuzim kako bi ti to napravila bez sliceova? mislim sliceovi nastaju cijepanjem layouta na vise .jpg-ova, a to ti ovdje zelis napraviti.
oces ti njih ruzno cijepati, ili ces pustit fotosopa da to napravi, to je cisto tvoja stvar.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.03.2004 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja isto ne kuzim bas..
ako je teska stavi nizu kvalitetu na jpg a kod spasavanja (save for web) a on ce ti slices sam pretvoriti u tablice.

ili je nesto drugo u pitanju Question

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 07.03.2004 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam da je malo zbunjitis, ali htjela bih napraviti stranicu u dreamweaveru, ono klasika, imam slike, sadrzaj itd i onda ubacujem to u tablice. Sa sliceovima se moram mucit s tekstom, i ne svđa mi se kako browser ucitava slice-anu stranicu. Znam da photoshop automatski generira tablice i da je prakticki svejedno, ali ipak. Koliko vas uopce radi cijelu stranicu samo u Photoshopu!?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2004 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum, malo si zezla stvar.. Smile
evo kak ja radim: nacrtam u fotosopu i predvidim koji djelovi ce mi se ponavljat kad se sajt rastegne, izrezem, sejvam to utabliceno prek image readya. nakon tog u drimviver i drk dok ne dobijem zeljeni rezultat (staticna grafika na jednom mjestu te djelovi koji se ponavljaju kako text raste).
Back to top
View user's profile Send private message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 07.03.2004 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, to maxy, tako nesto sam imala u mislima. Ali recimo, u mom primjeru (link je na vrhu) mi je malo zeznuto organizirat tablice. Recimo navigacija, one dvije okomite crte koje idu cijelom visinom onda moram napravit kao bckg od tablice ili sta? Kad napravis sliceve u Photoshopu on ih drugacije organizira u tablice nego da sam to ides u dreamweaveru kemijat. Al' dobro nesto cu smislit.
tnx.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ne vidim problem u rezanju slika s ovog linka kojeg si poslala.
stvar je prilicno jednostavna, pa idem redom:

ovaj maslacak u podzadini: sejvaj ga ko jpg i napravi CSS u kojem definiras visinu i sirinu (box u drimviveru) te stavi pod background tu sliku i repeat stavi na no-repeat.

odes u dw, ctrl+n, ubacis tablicu, das joj ovaj style i dobis talbicu zeljene sirine i visine te joj bg bude ovaj maslacak.

sad je sve ostalo stvar razmisljanja kak ces pobacat ostale elemente - ove vertikalne i horizontalne plavkaste crte -> efekt postignes sa ubacivanjem tablice kojoj kao left i right border das onu plavkastu boju i width 1 pix, te u tu tablicu ubacis ove linkove i slikicu lista.
horizontalnu liniju sredis tak da redefiniras HR tag ili napravis poseban CSS za HR tag ILI napravis tablicu kojoj je donji border 1pix, boja svjetloplava.
na kraju one novosti rjesis sa dodatnom tablicom od 2 retka, ubacis iframe, style...
zapravo ovo sto sam napisao moze bit konfuzno na prvi pogled, ali kad si das malo truda mozes citavu stvar izvest sa 2 slike, 20ak redaka CSS-a te 2 tablice i 2 paragrafa te imat HTML od 2-3 kb i 2 slike na upotrebi (bekgraund image te ona okrugla slikica sa listom pokraj linkova).
ak oces detaljnije objasnjenje ovog sto sam mljeo, onda reci pa cu napravit neki okvirni test page s ovim sto sam pricao :>
Back to top
View user's profile Send private message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 07.03.2004 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super, hvala na trudu! Ako ti stvarno nije problem mozes napravit test page Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group