Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
swf object
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 02.04.2007 16:43    Post subject: swf object Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak imam jedan problemčić.
Koristim swf object za stavljanje flasha na stranicu.
Sve je to ok dok netko nema stariju verziju flasha pa mu se flash ne prikazuje kak treba ili ako uopće nema instaliran flash player.
E sad kolko sam skužio swf bi trebao provjeravati verziju playera i po potrebi dati opciju za download novje verzije al to kod mene nije slučaj...E sad ima ko kakvu ideju gdje je zajeb....

kod:
<div id="animacija"> </div>

<script type="text/javascript">
var so = new SWFObject("animacija/kratki.swf", "mymovie", "530", "227", "7", "white");
so.useExpressInstall('expressinstall.swf');
so.write("animacija");
</script>

fala
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 04.04.2007 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iko išta, bilo šta??
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 04.04.2007 16:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovaj path do expressinstall.swf je ziher dobar? Jel uopce u tu metodu swf objekta treba predati neki .swf file, ili samo "true" / "false" varijantu? Pogledaj dokumentaciju od verzije swfObjecta koju koristis...

Nedavno smo to koristili na jednom siteu, i nije bilo nikakvih problema, ali se ne sjecam da sam morao nesto posebno stavljat taj expressinstall...

Skini zadnju verziju swfObject-a, i postavi kod inicijalizacije objekta required verziju, ovako nekako to izgleda:
Code:
var so = new SWFObject('/path/do/datoteke.swf', 'id_swfa', '368', '284', '8', '#ffffff', true);

i radilo je bez greske...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 05.04.2007 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thnx,evo uspio sam neš skemijat...sad radi Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.04.2007 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako se sjecas sto si napravio da je proradilo, mozda ne bi skodilo da napises.

Kada netko naleti na ovaj topic za mjesec-dva (a mozda ga muci isti ili slican problem), da mu olaksas Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 05.04.2007 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ha u biti polovično riješenje,al ono radi...
Kolko sam ja shvatio expressinstall bi trebao redirectat čovjeka ak ima slabiju verziju da ju skine....no to kod mene nije radilo(neznam još uvjek zašto)

Za sad to funkcionira na sljedeći način swf object prepoznaje player i ako je stariji ne pokazuje animaciju več zamjenski tekst (koji je ujedno i redirect na download novije verzije flash playera)

Eto možda bude nekom od pomoći
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 06.04.2007 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sry, na glupom pitanju. Da li swfobject miče obrub u IE-u?
ako ne, koja je najbolja skripta za to... ufo ili???

Hvala unaprijed

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.04.2007 02:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miče.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 06.04.2007 08:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala zyt...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.04.2007 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
miče.


nisam stavljao novu verziju, no mislim da ie7 jos nije podrzan zar ne?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.04.2007 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
zytzagoo wrote:
miče.


nisam stavljao novu verziju, no mislim da ie7 jos nije podrzan zar ne?


ne znam na sto konkretno mislis, ali ako pricamo o "aktivacijskom obrubu active x kontrole" (kod prikaza flasha u ie7) -- sve radi kako treba, obruba nema.

i mislim da to nema cak ni veze sa zadnjom verzijom (could be wrong tho, nisam isao usporedjivat source).

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.04.2007 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moja greska,, radi..
valjda mi je prerano...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 11.05.2007 01:36    Post subject: Re: swf object Add user to your forum ignore list Reply with quote

kod:
<div id="animacija"> </div>

<script type="text/javascript">
var so = new SWFObject("animacija/kratki.swf", "mymovie", "530", "227", "7", "white");
so.useExpressInstall('expressinstall.swf');
so.write("animacija");
</script>


jedno banalno pitanje(tek sam u zadnje vrijeme posvetio više pažnje div-ovima);ovaj id swf objekta se uvijek ostavi "mymovie"?
fala
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.05.2007 08:53    Post subject: Re: swf object Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
ovaj id swf objekta se uvijek ostavi "mymovie"?
fala

jok. stavi da ima smisla u tvom markupu. ili makni kompletno ako ne zelis tom flashu dati neki id.

to je ekvivalent otpr. ovome: <object ... id="mymovie" ... >

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 11.05.2007 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel onda ovak ok bez "mymovie"

kod:
<div id="container"> </div>

<script type="text/javascript">
var so = new SWFObject("blablabla.swf", "800", "600", "7", "black");
so.useExpressInstall('expressinstall.swf');
so.write("container");
</script>
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.05.2007 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja obicno nazovem id isto kao sto se zove movie, pa mozes i ti, cisto da imas i taj parametar. no mislim da nije nuzno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 11.05.2007 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok puno hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 09.02.2008 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KAMI wrote:
ha u biti polovično riješenje,al ono radi...
Kolko sam ja shvatio expressinstall bi trebao redirectat čovjeka ak ima slabiju verziju da ju skine....no to kod mene nije radilo(neznam još uvjek zašto)

Za sad to funkcionira na sljedeći način swf object prepoznaje player i ako je stariji ne pokazuje animaciju več zamjenski tekst (koji je ujedno i redirect na download novije verzije flash playera)

Eto možda bude nekom od pomoći


Meni u IE ovaj SwfObject ne radi, baca mi samo alternate text i ne radi mi ni expressinstall niti mi da linkat ovaj text da se upgrade-a flash.

Code:
<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>

<div id="flashcontent">
   <strong>You need to upgrade your Flash Player</strong>
  </div>

<script type="text/javascript">// <![CDATA[
   var so = new SWFObject("header.swf", "flash_header", "957", "342", "8", "#FFFFFF");
   so.addParam("quality", "high");
   so.useExpressInstall('expressinstall.swf');
   so.write("flashcontent");
   // ]]>
</script>


molio bih pomoć

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.02.2008 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
Meni u IE ovaj SwfObject ne radi, baca mi samo alternate text i ne radi mi ni expressinstall niti mi da linkat ovaj text da se upgrade-a flash.

molio bih pomoć


Najbolje da dignes negdje online pa se moze lakse vidjet o cemu se radi.

Ovako na prvu par stvari:
- path do .swf fajlova je tocan?
- path do swfobject.js je tocan?
- radi u svim ostalim browserima a samo u IE ne radi?
- da nemas slucajno disabled javascript / active scripting u IE-u?
(ako testiras lokalno, u IE7 po defaultu ti neda vrtit javascript na lokalnim fajlovima...)

Ako dignes negdje online test page, lako netko drugi proba u IE pa otklonimo mogucnost
da je samo nesto na tvom kompu drugacije...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 09.02.2008 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo uploadao:

http://www.viewcms.info/index.html

Znači radi u: FF, Opera, Safarai / Win
Ne radi u: IE 6 / 7 (NAPOMENA: jučer mi je automatski upgrade-ao ovaj novi IE7 koji baca na Mac verziju, bar mi se tako čini, al sam probao i u IE6 i ista stvar)

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.02.2008 22:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
evo uploadao:

http://www.viewcms.info/index.html

Znači radi u: FF, Opera, Safarai / Win
Ne radi u: IE 6 / 7 (NAPOMENA: jučer mi je automatski upgrade-ao ovaj novi IE7 koji baca na Mac verziju, bar mi se tako čini, al sam probao i u IE6 i ista stvar)


ie7 se vidi ok, iako je player9.. al ok

nego,, jel ta firma clanica neke grupacije? ili nesto da imaju partnera van hr?
ajd vidi pa javi
thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 09.02.2008 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

ie7 se vidi ok, iako je player9.. al ok


Meni se ne vidi, niti live Sad, a imam instaliran player 9.
Jedino ako ovaj update IE7 nije utjecao na to.
Jel ima da je netko update-ao IE7 pa da proba?
:cosmos: wrote:

nego,, jel ta firma clanica neke grupacije? ili nesto da imaju partnera van hr?
ajd vidi pa javi
thanx


B.B. Grupacija Smile

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.02.2008 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
:cosmos: wrote:

ie7 se vidi ok, iako je player9.. al ok


Meni se ne vidi, niti live Sad, a imam instaliran player 9.
Jedino ako ovaj update IE7 nije utjecao na to.
Jel ima da je netko update-ao IE7 pa da proba?
:cosmos: wrote:

nego,, jel ta firma clanica neke grupacije? ili nesto da imaju partnera van hr?
ajd vidi pa javi
thanx


B.B. Grupacija Smile


prisiljen sam radit na ie7 jer sam na fakultetu, ali sumljam da ima neke updejte, to je onaj koji dolazi sa vistom..

da, vidio sam tu grupaciju,, ali nemam pojma.. sada malo istrazim
thanx

edit: ajd vidi ako iskopas kakv link grupacije,, daje mi rezultate za fakin big brother grupnjak i tajnu kucu pm! Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.02.2008 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni radi u IE7 normalno (XP, upgrade instalacija sa IE6 sve redovno)...

Doduse, vidim da ne koristis 1.5.1 swfobject u kojem je navodno fixan neki bug jos.

Ako neces skidat 1.5.1 [ http://blog.deconcept.com/swfobject/swfobject.js ], mozes dodati
Code:
so.setAttribute('style', '');
prije
Code:
so.addParam("quality", "high");


To bi trebalo fixat "expected ':' but found undefined" error u css-u koji se pojavljuje.

Moguce je i da ti je flash player u IE-u corrupted. Si probao uninstall pa install flash playera
na cisto na tom stroju?

Nemam trenutno pri ruci IE6 (pravi, da nije iz Multiple_IE paketa), ali mi na ovom IE6
standalone-u radi fine.

Flash player verzija: 9,0,47,0.

Bit ce da je nesto specificno sa tim strojem na kojem gledas...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 09.02.2008 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

prisiljen sam radit na ie7 jer sam na fakultetu, ali sumljam da ima neke updejte, to je onaj koji dolazi sa vistom..


vjerovatno je onda to taj koji je meni update-ao, nemam pojma zašto mi neće radi Sad
:cosmos: wrote:

da, vidio sam tu grupaciju,, ali nemam pojma.. sada malo istrazim
thanx

edit: ajd vidi ako iskopas kakv link grupacije,, daje mi rezultate za fakin big brother grupnjak i tajnu kucu pm! Sad


a šta te to zanima toliko? nemam ni ja nikakav link, vjerovatno nemaju sajt, pa ću onda i njima radit, pa ti ga onda pošaljem :lol

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group