Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Blue/green screen

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 03.04.2007 11:31    Post subject: Blue/green screen Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle tražim dotično platno u Hrvatskoj/Zagrebu. Gdje bi bilo za kupiti i zanima me kako se otprilike kreću cijene?
Upotreba - za sada u amaterske svrhe (čitaj: praksa:)
Veličina - ne prevelika, recimo da se ispred platna može snimiti odrasla osoba.



Hvala i pozdrav svima!
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 08.04.2007 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

buraz, bas smo prije mjesec dana trazili za kupiti platno, ali ga nismo nasli. preporucam da kupis sto je vece moguce. mi smo na kraju kupili plave plahte. mozes uzeti bilo koju boju, ali pazi da to bude neka primarna i jaka boja ( mozes uzet i zeleno(sekundarna boja), ali ces imati problema u montazi, ako platno nije dobro osvjetljeno jer ce ti filter kojim ces micati background pojesti i zutu i plavu s nijansama. Najbitnija je rasvjeta. Zato preporucam da kupis sto vece platno kako ti objekt snimanja nebi bio preblizu platna ( zbog sjena). mi smo ga osvjetlili sa 2 kilovata svjetla. Da se i tako, ali preporucam da se posavjetujes s nekim tko ima iskustva u osvjetljavanju screena kako bi izbjegao probleme u montazi...

Detaljnije na:

http://www.seanet.com/~bradford/bluscrn.html

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 12.04.2007 01:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj u Prizmi u Španskom...adresa drage gervaisa, imaju i web...www.prizma-foto.hr
Oni su imali chromakey papir, mahom za foto studije...to dobro šljaka.

rasvjeta, ima tu caka...probaj je što više razmekšati...kupi barem paus, ako ne možeš naći profi difuze...stavi i nekoliko slojeva...
pokušaj da ti pozadina bude što ravnomjernija, ali najvažnije - prikopčaj tv monitor ili barem tv na kameru i pazi na refleksiju zelene ili plave boje na odjeći, pogotovo kosi, licu etc....
po mogućnosti u sobi gdje je key, da je rasvjeta, platno , minimizirati svjetle površine koje mogu prouzročiti refleksije...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.04.2007 12:24    Post subject: .... Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno hvala!

ovaj put sam se stvarno namucio sa svim tim...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 29.04.2007 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala ekipa! prizma-foto ima pozadine od 1000 so 3000 kn u raznim veličinama (2.75x6m, 1.8x2.75m, 3x3.7m...). Uglavnom i nije tako skupo kako sam očekivao.

Još me zanima i koju video kameru kupiti za razumne novce a da nije DV, tj. da je maalo bolja kvaliteta slike - i ovo dakako, nije u profsionalne svrhe. Ali za to ću otvoriti novi topic.

Hvala još jednom. Pozdrav
(ali vratit ću se ja još, jer znam da ću imati pitanja oko rasvjete pozadine Smile hehe
Back to top
View user's profile Send private message
DARSTU



Joined: 04 Nov 2007
Posts: 2

PostPosted: 14.11.2007 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam ja 2 plava platna doma kupljena u trgovini tekstilom za cca 60 kuna prije više godina.Poslužila su.I da, rasvjeta je vrlo bitna.Najbolje je koristiti hladno i meko svjetlo.Pozadina i objekt koji snimamo ispred pozadine moraju biti zasebno osvjetljeni.
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 14.11.2007 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije vazno koje svjetlo koristis. najvaznije da je jednako osvjetljeno. nabavi lightmeter, i udalji osobu barem 8 koraka od screen-a. a iskreno netrebas ni snimati na platnu u boji, mozes na crno ili bijelo, i pomocu lumakey izvuci oblike i popraviti kroz roto.
inace sa bluescreenom ili greenscreenom ces isto morati radi odbijanja svjetla.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 16.11.2007 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Covjek je rekao za amaterske svrhe, a ti mu govoris kako mora osobu udaljiti 8 koraka od platna. Osam koraka + osoba + plus kamera (2 koraka) + kamerman = oko 13 koraka znaci oko 10 metara. E pa to bas nije za amaterske snimke.

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 19.11.2007 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al dobro dodje i ostalima da cuju...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 23.11.2007 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeka_rs wrote:
Covjek je rekao za amaterske svrhe, a ti mu govoris kako mora osobu udaljiti 8 koraka od platna. Osam koraka + osoba + plus kamera (2 koraka) + kamerman = oko 13 koraka znaci oko 10 metara. E pa to bas nije za amaterske snimke.


pa sta ima veze ako je nesto amatersko, to automatski ne znaci da se ne bi trebalo pravilno pristupiti snimanju. Ako covjek ide snimati greenscreen pretpostavljam da ima odredeni koncept napravljen za zamjenu tog screen-a i da sebi olaksa posao kasnije, vaznije je tehnicki ostati tocan jer je post produkcija jednostavnija i sve izgleda cisce.

Amaterizam nije sinonim sa nekvalitetom.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 23.11.2007 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yelena wrote:
zeka_rs wrote:
Covjek je rekao za amaterske svrhe, a ti mu govoris kako mora osobu udaljiti 8 koraka od platna. Osam koraka + osoba + plus kamera (2 koraka) + kamerman = oko 13 koraka znaci oko 10 metara. E pa to bas nije za amaterske snimke.


pa sta ima veze ako je nesto amatersko, to automatski ne znaci da se ne bi trebalo pravilno pristupiti snimanju. Ako covjek ide snimati greenscreen pretpostavljam da ima odredeni koncept napravljen za zamjenu tog screen-a i da sebi olaksa posao kasnije, vaznije je tehnicki ostati tocan jer je post produkcija jednostavnija i sve izgleda cisce.

Amaterizam nije sinonim sa nekvalitetom.


slazem se... i ja sam improvizirao pa me to kostalo kasnije u montazi... bolje se prvo raspitat i vidjet sto i kako...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 23.11.2007 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se sa vama, ali covjek je rekao amaterski snimci. Ne sumnjam u kvalitete yelene i njenog rada ali nemaju svi mogucnost da nadju prostoriju dugo preko 10 metara i da se bave amaterski. Ja sam samo na to obratio paznju.

Ono za sta covjek trazi platno, tj praksu, sasvim dovoljno ce mu biti i garaza od nekih 4 - 5 metara. To je sto se tice prostora. Umjesto da iznajmljuje veci prostor, za te novce je bolje da nabavi dobro osvjetljenje ili stosta drugo od opreme.

Jer, cuda se mogu napraviti u 4 metra, znam iz iskustva.

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 25.11.2007 00:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeka_rs wrote:
Slazem se sa vama, ali covjek je rekao amaterski snimci. Ne sumnjam u kvalitete yelene i njenog rada ali nemaju svi mogucnost da nadju prostoriju dugo preko 10 metara i da se bave amaterski. Ja sam samo na to obratio paznju.

Ono za sta covjek trazi platno, tj praksu, sasvim dovoljno ce mu biti i garaza od nekih 4 - 5 metara. To je sto se tice prostora. Umjesto da iznajmljuje veci prostor, za te novce je bolje da nabavi dobro osvjetljenje ili stosta drugo od opreme.

Jer, cuda se mogu napraviti u 4 metra, znam iz iskustva.



Nitko nije spominjao 10 metara - vec 10 koraka, feets. sto je otprilike 5 metara.

bez obzira na amaterstvo snimke - opet spominjem vazno je pravilno se pripremiti.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group