Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kupovina Macbook pro u americi??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.04.2007 20:36    Post subject: Kupovina Macbook pro u americi?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

za početak lijep pozdrav svima,moj prvi post !!
plan mi je u bližoj budućnosti kupit navedeni lap..dosta sam kombinirao kako i gdje i zaključio da je jeftinije otić tipa u new york,platit avionsku kartu i tamo kupit nego tu kod nas ili u europi..računica je ovakva...u americi je 14000kn,ako je to sa pdv-om onda se na aerodromu može dobit još nekih 16% natrag što ispada 11800kn....kod nas je isti takav(15",2.33ghz,2gb) 21300kn

e sad,nije bed sa carinom,išao sam tak s lapom u berlin i niš me nitko nije pitao(naravno da ga neću nosit oriđiđi zapakiranog),ali mi je jučer jedan tip rekao da po novome se nemre ufurat baterija istog u avion???jel to istina i ima li tko iskustva s takvim pothvatom???
btw.samo za usporedbu wacom Intuos3 A5 Wide je kod njih cc2 2000kn a kod nas 3600kn... WTF?!?$! WTF?!?$!
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2007 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma naš kaj, nemam pojma koliko ti je to isplativo, ali zbog same ideje ću ti reći go for it!!! ak bi ošao zbog laptopa u SAD, odi! pa makar ti i na isto došlo, bar možeš reći da si zapizdio negdje. a i jednom se živi... hehe, CAR TZAR!!1

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2007 01:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa gle ispadne duplo jeftinije,ok ne duplo al kak god okrenes pun k je jeftinije,a kaj platis si avion nekih cca 3000kn i odes prek vikenda u nyc,pa da me ispadne isto vidio sam nyc i imam MBpro Whistle i ziher sam da je lapić americki sto bi trebalo znacit da nije škart za istočnu europu...ok ne kazem da su svi već da se zna zalomit neki low quality kao i drugi proizvodi tipa milka,ariel itd..ok kenjam al kužite kaj mislim!
pa jel ima tko iskustva sa kupovinom na taj način?
Back to top
View user's profile Send private message
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 08.04.2007 01:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A jesi razmisljao sta je sa garancijom ? Nemam puno pojma o mac-u ali prvo provjeri ako kod nas vrijedi garancija mac-a iz amerike.

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2007 01:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa mislim da nebi trebalo biti problema...ako se ne varam apple garancija vrijedi u cijelom svijetu...ili se varam? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
drlunanai



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 44

PostPosted: 08.04.2007 02:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bi vjerovao, al o identičnoj stvari razmišljam i ja.. Very Happy

Ja čak mogu dobit i upola jeftiniju avionsku kartu i proć carinu bez prijave.. s tim da bi ja uzeo iMac-a..

Što se tiče PDV-a ta ti ne igra jer ameri nemaju PDV..

Garancija bi trebala (neka me netko ispravi) vrijediti po cijelom svijetu.. :yes:
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.04.2007 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam nedavno dosao sa one strane, nista nije bilo problema sa baterijom, caka je da su prvi modeli della i apple koji su koristili sonijeve baterije bili zapaljivi. ali mislim da je sada sve ok.

karta bas i nije tolko jeftina kolko kazes, ovdje ne racunas na cekanje za vizu i sve ostalo. ideja je fora, no moram se sloziti sa ekipom gore da je to malo blesava ideja i da ces ustedit na kraju svega par soma kuna, al ajde bio u nyc Very Happy

pazi da ti ga ne maznu tamo hehe
nego, a sto ne bi da ti to netko donese?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 08.04.2007 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.... isti takav LAP te u austriji kosta 2.085 EURA bez (MwST odnosno PDV) ca. 14.500 kuna i to bez avionske karte i bez hotela, bez jela i ostalih stvari kaj ces kupit i sa garancijom
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2007 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
.... isti takav LAP te u austriji kosta 2.085 EURA bez (MwST odnosno PDV) ca. 14.500 kuna i to bez avionske karte i bez hotela, bez jela i ostalih stvari kaj ces kupit i sa garancijom


hmmm...istina(malo više 15400kn):http://store.apple.com/Apple/WebObjects/austrianstore.woa/wa/RSLID?mco=26BBDC17&nclm=MacBookPro
izgleda da su cijene kod njih nedavno pale jer sam prije god dana gledao u njemačkoj,francuskoj i sloveniji i cijene su bilo vrlo blizu našima....da ovo sada mijenja stvar u potpunosti!jedno pitanje sorry kaj je off,koliko dođe ram od 1gigu?.jer razlika između slabijeg i jačeg je 3000kn...možda je isplativije kupit slabiji stavit gigu i peri deri!
Back to top
View user's profile Send private message
tomek



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2007 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

+1GB=180 Eura
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 23.04.2007 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam razmišljao o istoj priči i zaključio da je austrija jednostavnija za izvedbu.

Planiram uskoro iskrcati pare za MBpro pa bi bilo lijepo kad bi netko rekao gdje je u Austriji najjeftinije za kupnju.

I jel ima tko iskustva sa garancijama kod tih mekova kupljenih vani?

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.04.2007 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomek wrote:
+1GB=180 Eura


1gb = 90eura
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.04.2007 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako uvozite iz US, odmah nabavite adapter za europske utičnice. kabel kod nas košta oko 800kn.

Što se tiče RAM-a, više je bolje. Ipak, sve radi vrlo brzo i na slabijem procu sa 1GB. Mi imamo oba modela i brzina se u normalnom radu ne razlikuje. Nisam baš probavao 3D i video obradu.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.04.2007 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemoj zezat???? 800kn????

iance,, ako netko ne trazi neko fancy rjesenje, uredno radi sa kablom kji se ustekava u video/radio playere, onaj sa izgledom kao 8, ja sam stavio tog, jeste, crn je i ruzan, al radi.
pa tko ne stigne kupit,, da ne misli da mu je to zadnja opcija, onaj od 800.

ovaj donji
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.04.2007 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ispravka, transformator i kabel koštaju 780kn. ne znam da li se sami kabel može kupiti posebno

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.04.2007 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad sam kupio mog macija u mex, i pitao dal cu dobiti euro konektor, rekli su mi da se obratim mom apple storeu, da bi trebali imati samo onaj mali dodatak na trafu. a ne cijeli trafo,, ako moras kupit cijeli komplet da bi imao samo konektor... bacam se u proizvodnju tih bijelih dodataka Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 23.04.2007 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kako ide zamjena tipkovnice kod nas? Jel ide uopće to i jel skupo?

Mislim kad zbrojim sve što bi morao platit skoro mi se i isplati ovdje kupit (ako uspijem bez pdv-a). Rolling Eyes

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
McEarl



Joined: 16 Mar 2010
Posts: 3

PostPosted: 16.03.2010 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad smo vec kod kupnje u americi, ja kada nesto kupujem u SAD-u koristim viaddress.com jer dobijes virtuelnu adresu i mozes kupovati u bilo kojoj njihovoj trgovini ili preko eBay-a, a Viaddress ti posalje to doma. Mozes se besplatno registrovati na http://www.viaddress.com i odmah dobijes US adresu. A ukoliko trgovina kod koje kupujes ne prihvata medjunarodne kartice, Viaddress kupi stvarcicu za tebe, i to bez provizije! Ful je korisno, http://www.viaddress.com
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 16.03.2010 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja recimo (a vjerujem da još neke ljude zanima) nisam upoznat sa VIAddress, pa bih zamolio tebe McEarl ili ljude koji imaju iskustva da malo prozbore.
Evo recimo mene konkretno zanima kupovina IT opreme (posebno Apple proizvoda), isplativost, cijene dobavke na ovaj način i realne mogućnosti?

(ps hvala na kratkom objašnjenju korisno je također Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 17.03.2010 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

McEarl wrote:
Kad smo vec kod kupnje u americi, ja kada nesto kupujem u SAD-u koristim viaddress.com jer dobijes virtuelnu adresu i mozes kupovati u bilo kojoj njihovoj trgovini ili preko eBay-a, a Viaddress ti posalje to doma. Mozes se besplatno registrovati na http://www.viaddress.com i odmah dobijes US adresu. A ukoliko trgovina kod koje kupujes ne prihvata medjunarodne kartice, Viaddress kupi stvarcicu za tebe, i to bez provizije! Ful je korisno, http://www.viaddress.com


Kao što i Adi kaže, možeš još malo objasniti kako šta?


Baš mi ne drži to "bez provizije", pa pobogu ne rade oni sigurno džabe Rolling Eyes

I kolko bi otprilike koštalo da mi pošalji MBP-a i da po mogućnosti dođe čitav do ovdje?

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group