Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash igrica - PHP highscore

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
renesansa



Joined: 19 Apr 2007
Posts: 11

PostPosted: 19.04.2007 15:11    Post subject: Flash igrica - PHP highscore Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima!

Pravim igricu (Flash MX 2004 ) i trebam koristiti varijable iz PHP-a na dva mjesta u igrici:

-Na početku prikaže top 5 (ovo sam nekako namjestila pomoću primjera s Flash kita)

scoretable.filename = "scores/demo.sco";
scoretable.scoresize = 5;
scoretable.action = "VIEW";
scoretable.viewtype = "FLASH";

scoretable.loadVariables("http://parking24.net/scores.php", "GET");

ovo radi, a varijable su SCORE0 do SCORE4.

-na kraju mi treba prvi i peti rezultat ( Score0 i Score4 iz PHP-a ) da mogu uporediti rezultat postignut u igrici s njima.

Na kraju igrice ide attach Movieclipa i u zavisnosti koji je rezultat ide na određeni frame u tom moviclipu.

U tom movieclipu ne mogu prikazati ove varijable (SCORE0 i SCORE4) a pokušala sam sa SCORE0, _root.SCORE0, scoretable.SCORE0 i .........nista

Moram li ponovo loadati varijable iz PHP-a ili mogu ovo izvesti na drugi nacin?
(Svima je vec jasno da o PHP-u nemam pojma? JE? ok? )

Molim pomoć.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.04.2007 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cudno da ne mozes te varijable prikazati kasnije. Trebalo bi biti ok.

Takodjer, url: http://parking24.net/scores.php mi se cini sumnjiv.. kad se iz browsera pokrene, ne dobija se nista, a server na bilosta.php vraca "no input file specified".

Mozes probati preseliti na neki drugi server na kojem imas php i vidjeti da li se tamo isti problem desava?

U svakom slucaju, jednom kad ucitas varijable, ne moras ih nuzno ponovo dohvacati iz php-a, pod uvjetom da se u medjuvremenu highscore nije mogao promjeniti - ako igru moze igrati vise ljudi istovremeno, onda ces morati provjeriti high score ponovno...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
renesansa



Joined: 19 Apr 2007
Posts: 11

PostPosted: 25.04.2007 07:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na odgovoru, i meni je bilo logično da ne moram dva puta loadati varijable, jer na
početku ih loadam i prikažu se, u međuvremenu se ne bi trebali ni promijeniti ni unloadati.
Rolling Eyes
PHP file je na serveru, kada pogledam s
http://www.parking24.net/game/scores.php?filename=scores/game-testhighscore3.sco&scoresize=5&action=VIEW&viewtype=HTML

izgleda ok, sve su 0, jer nisam jos ni napravila submit dio, hmmm
Drugi server, di cu sad nac drugi server...pokusat cu.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.04.2007 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ova skripta stoji u /game/, onda bi i u ovom AS kodu trebalo to pisati, a tamo fali /game/:
scoretable.loadVariables("http://parking24.net/scores.php", "GET");

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
renesansa



Joined: 19 Apr 2007
Posts: 11

PostPosted: 25.04.2007 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da..i to je greska !

Ali nažalost ne jedina.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.04.2007 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozes probati modificirat .php skriptu da outputa _global.SCORE0 i sl.

Ili nakon sto popravis url, probaj trace(scortable) nakon loadVariables() poziva, pa vidjeti da li se na taj objekt attachaju te varijable, ili negdje drugdje...

Ili zazipaj sve to, i posalji mi na private message url do zip-a, pa mogu skinuti i pokusati pogledati u cemu je stvar...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 25.04.2007 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zyt sve rješava.. Smile

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group