Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Illustrator - osnove

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tommy5



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 40
Location: VK

PostPosted: 08.03.2004 01:26    Post subject: Illustrator - osnove Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako: hoću napraviti fill da ide iz bijele boje u transparent.

U flashu je to jako jednostavno napraviti, da li sam ja previdio najočitije ili moram koristiti one opacity maske?

Dalje:

Radim u CMYK modu, odaberem žarko crvenu boju, nakon nekog vremena možda nakon save-a ili šta ja znam- uglavnom promjeni mi boju.
KOntam da to ima veze s color profilima. Koji profili se inače koriste za rgb? a koji za cmyk?
Dakako ne za profesionalni rad, priznajem da nemam pojma ali želim nauciti neke stvari.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2004 09:15    Post subject: Re: Illustrator - osnove Add user to your forum ignore list Reply with quote

tommy5 wrote:
Ovako: hoću napraviti fill da ide iz bijele boje u transparent.

Vidim nitko ne odgovara na ovo pitanje, a u zaglavlju pise "osnove".
Ni ja nemam odgovor, ali svecano izjavljujem da u Illustratoru 10 radim vec oko godinu dana (mada ne intenzivno), a pojma nemam kako se to radi. Svaka cast autoru na ovom banalnom, ali dobrom pitanju.

Sto se tice boja, pazi kako klikces po objektima na radnoj povrsini. Illustrator ima losu naviku promijeniti boju objektu u foreground boju kad kliknes na njega. Ako radis u CMYK-u tesko ces dobiti zarke boje, pa preporucujem da si vrijednosti boja koje zadajes zapises negdje sa strane.

A valjda ce se naci netko tko zna vise. Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group