Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Unošenje novih brusheva u illustrator?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2007 20:39    Post subject: Unošenje novih brusheva u illustrator? Add user to your forum ignore list Reply with quote

prosrčo sam cijeli forum i nigdje nisam našao odgovor na ovo pitanje vezano za illustrator..dakle zanima me dali je ikako moguče importirat brusheve iz recimo ps ili corela i dali itko zna ok stranicu sa free brushevima za ill?našao sam temu za free brushes ali to je sve za ps!
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 22.04.2007 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da ne možeš importirati brushove iz ps a pogotovo ne iz corela, probaj googlati adobe brushes naci ces tamo, istina je nije bas neki izbor zato ja naprimjer pravim svoje brushove u illustratoru i uvjek znam na cemu sam:)

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 22.04.2007 17:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemres!

http://www.adobeforums.com/cgi-bin/webx/.3bc388ad

sto se corel>illustrator brush konverzije tice to ti nemam pojma.
Ne Koreliram. Twisted Evil

P.S. Mozes omiljeni brush ubaciti u AI, trejsati i napraviti brush... to je jedini nacin.. i
naravno najdosadniji, al ako jako venes za odredenim PS brush-em... Rolling Eyes to ti je to.

P.S.S. Jedan komercijalni izvor brush-eva:
http://www.gomedia.us/arsenal/#set4

P.S.S.S. Ja osobno radim za svaki posao svoje brusheve u AI-ju..eto

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 22.04.2007 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala puno,bum malo progooglo pa će se valjda nać nekaj!
imate možda neki tutorial kako napravit vlastiti brush?
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 22.04.2007 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rade se isto kao swatchevi, znaci bilo koji outline objekt i klik na new brush tamo ce ti ponuditi New Caligraphic, New Scatter, New Art, New Pattern ..... Za svaku posebno imas niz opcija za prilagođavanje onome što tražiš


Nadam se da je pomoglo

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 22.04.2007 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Rade se isto kao swatchevi, znaci bilo koji outline objekt i klik na new brush tamo ce ti ponuditi New Caligraphic, New Scatter, New Art, New Pattern ..... Za svaku posebno imas niz opcija za prilagođavanje onome što tražiš


Nadam se da je pomoglo


tnx nomes!to je to!konkretno me zanima jel ovaj obrub likova na ovoj slici(ako pažljivo pogledaš vidjet ćeš da debljina linije varira) ovisi o brushu ili je stvar pritiska pena na tabletu?ne znam jel moguće napravit takav brush il je do pritiska..
http://img291.imageshack.us/img291/8206/zoom10li7.gif
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 23.04.2007 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da se ovdje ne radi o brushu nego o linijama, imas različitih mislim da je ovo jedna iz caligraphic sekcije, znači ima tanji kraj deblji završetak. Nisam radio sa tebletom pa neznam dali jačina pritiska ima išta sa tim, sumnjam.

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 23.04.2007 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

link za nauciti nesto o brushevima :

http://www.illustrator-brushes.com/illustrator-tutorials/saving-brushes-illustrator.htm

Ona slikica koju si okacio radena je s tabletom. Calligraphic brush s podesenom opcijom
varijacije promjera tocke koja se povecava i smanjuje na pritisak olovke tableta definirano u pt-ima. Daklem defnitivno tablet.

Takav brush se mora podesiti u AI-ju, u vecini slucajeva ti je podeseno na fixed..po
defoltu.

Moja topla preporuka : pod hitno si uzmi knjigu, video tutorilal.. i uci ! (ofors ak te zanima...
a mozes i po sistemu pokusaj pogreska.. dugotrajniji proces, ali svatko nesto voli Wink )

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.04.2007 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Ja mislim da se ovdje ne radi o brushu nego o linijama, imas različitih mislim da je ovo jedna iz caligraphic sekcije, znači ima tanji kraj deblji završetak. Nisam radio sa tebletom pa neznam dali jačina pritiska ima išta sa tim, sumnjam.


naravno da ima veze ... tablet glumi olovku ili kist itd (ima bezbroj nastavaka), pa tako i debljina linije ovisi o pritisku i / ili kutu ...

ova slika je možda i rađena sa tabletom, a možda su i crtane dvostruke linije, tj. objekti ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 23.04.2007 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Nave
tnx,ma već duže vrijeme radim sa illustratorom tak da nisam baš početnik i znam kako se rade brushevi(vjerovatno sam se krivo izrazio u prijašnjem postu)ali me već duže vrijeme zanima kako se konkretno rade baš takve linije,što se očito nemože bez tableta ili može ali zahtijeva puno više posla..izgleda da će morat past jedan wacom Rolling Eyes
svejedno hvala svima!
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 24.08.2007 20:21    Post subject: Re: Uno?enje novih brusheva u illustrator? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
prosr?o sam cijeli forum i nigdje nisam na?ao odgovor na ovo pitanje vezano za illustrator..dakle zanima me dali je ikako mogu?e importirat brusheve iz recimo ps ili corela i dali itko zna ok stranicu sa free brushevima za ill?na?ao sam temu za free brushes ali to je sve za ps!


Malo kasnim (malo?), al bolje ikad nego nikad.

Import direktno iz Photoshopa bas i ne igra. No prakticki sve ono kaj si nacrttao u AI moze postati brush. Ima na njuzima jeda postariji post o tome.

http://tinyurl.com/2oo3p8
________
buy herbalaire vaporizer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group