Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHOTOSHOP color profile

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bookey



Joined: 05 Apr 2004
Posts: 5
Location: St. John Zelyn

PostPosted: 23.04.2007 08:28    Post subject: PHOTOSHOP color profile Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam jedan uzasan problem, vec ga 2 dana pokusavam rijesiti, i nikako...
naime, radi se o sljedecem...

imam 2 smeca od monitora, to je cinjenica... jedan je LCD philips 170s, a drugi je LG flatron (CRT)...
e sad...pokusat cu to na najjednostavniji moguci nacin reci:

dakle, kad otvorim bilo koju sliku, sa bilo kojim preglednikom za slike (npr ACDSEE ili windows picture viewer), fotografija mi je na oba monitora ista...sto je i dobro, uzeci u obzir da su 2 potpuno razlicita monitora..

i sve je ok dok sliku ne otvorim u photoshopu... boje se totalno izoblice na lcd monitoru... primjetio sam da su mi nijanse sive zapravo nijanse neke oker , krem boje... kad tu istu fotografiju iz photoshopa prebacim na drugi monitor, sve je ok...

color palete mi na lcd monitoru izgledaju sasvim drugacije nego na CRT monitoru... dakle, cim paletu prebacim na drugi monitor, dobijem sasvim drugacije boje... opet napominjem: siva boja na lcd monitoru unutar photoshopa ne postoji...

POMOZITE JER LUDIM VEC LAGANO!... da li je problem u nekom color profilu ili u necem drugom!???'

_________________
--
:: thE biGgEr I LauGh, the harder I Cry :: §§
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bookey



Joined: 05 Apr 2004
Posts: 5
Location: St. John Zelyn

PostPosted: 23.04.2007 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, lupio sam screenshot:

http://www.dejanbukovic.com/screenshot.JPG

dakle, na lijevoj strani ekrana, skroz u pozadini je neka bezvezna slika otvorena u windowsovom pregledniku za slike.

iznad toga je ta ista slika otvorena u photoshopu..
skroz desno je ta ista slika otvorena u photoshopu, "odvučena" na desni monitor..

LUUUUUUD SAM...
pokusao sam sa svim mogucim postavkama, maloprije sam reinstalirao PS...
ma ne znam vise...

help, pls..

_________________
--
:: thE biGgEr I LauGh, the harder I Cry :: §§
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 23.04.2007 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako imas drugacije color postavke u photoshopu naravno da slika ne izgleda isto... iskljuci u shopu colour management pa vidi onda jesu li iste...
Back to top
View user's profile Send private message
bookey



Joined: 05 Apr 2004
Posts: 5
Location: St. John Zelyn

PostPosted: 23.04.2007 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

JAOOOOOOO
BUDALA JA! Smile)

pa u windows postavkama svaki monitor je imao podesen drugaciji color profil...
postavio sam ih na iste, i sad je sve ok.. Smile

_________________
--
:: thE biGgEr I LauGh, the harder I Cry :: §§
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group