Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sijevanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 23.04.2007 14:22    Post subject: Sijevanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Htio bi napraviti banner slican kao na naslovnoj stranici mi3dot.orga tamo di lete avioni.
E meni je zadatak nacrtati siluetu nekog lika koji stoji u vodi, iza su tamni oblaci a kad sjeva da mu se pokazu lagano teksture i lice.
Tko mi moze reci kak da se odma postavim da na kraju to izgleda kvalitetno.
P.s.flash znam osrednje. Snalazim se, smo ne programiranje, al to mi za ovo ne treba.
Hvala
Back to top
View user's profile Send private message
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 24.04.2007 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo pokusavam nekaj napraviti. prvo u photoshopu napravim dva razlicita frejma koja ubacim u flash timeline i to je za sad to. pliz help
http://img292.imageshack.us/my.php?image=trashkofe1.swf
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.04.2007 09:52    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi sve u flashu.
nacrtaj na silueti šta oćeš da bude osvjetljeno, efekti itd.
animiraj, sve to možže flash puno lipše nego ovo šta si napravio, i oblake možeš tamo napravit.

ako neznaš kako, konkretno pitaj šta neznaš pa ću ti reć.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 24.04.2007 10:22    Post subject: Re: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
napravi sve u flashu.
nacrtaj na silueti šta oćeš da bude osvjetljeno, efekti itd.
animiraj, sve to možže flash puno lipše nego ovo šta si napravio, i oblake možeš tamo napravit.

ako neznaš kako, konkretno pitaj šta neznaš pa ću ti reć.


e, na silueti nebudem nista crtao jer imam origigi fotografiju, tak da to preskacem...
kak da ljeopse animiram? imam 18 framova po sec i na neke sam lupio da se pojavi photoshopirana slika...
a oblake mislis da bi u flashu crtao??
hvala na pomoci
Back to top
View user's profile Send private message
rasljenka



Joined: 14 Jan 2005
Posts: 42

PostPosted: 24.04.2007 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ubrzaj to na 30fps-a. I jo? to ubrzaj.
Neka se pojavi jedno 4-5 puta.
I neka se intenzitet munje smanjuje (sa alphom).
________
Bed bath and beyond gift card

Last edited by rasljenka on 17.03.2011 19:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 24.04.2007 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rasljenka wrote:
Ubrzaj to na 30fps-a. I još to ubrzaj.
Neka se pojavi jedno 4-5 puta.
I neka se intenzitet munje smanjuje (sa alphom).


e fala na ovome..
a kak bi mogel naprimjer malo uljepsati "dojam" tj. osjecaj realnosti?
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 24.04.2007 12:08    Post subject: Reply with quote

fL/.\Sh wrote:
rasljenka wrote:
Ubrzaj to na 30fps-a. I još to ubrzaj.
Neka se pojavi jedno 4-5 puta.
I neka se intenzitet munje smanjuje (sa alphom).


e fala na ovome..
a kak bi mogel naprimjer malo uljepsati "dojam" tj. osjecaj realnosti?


povecaj fps i ubaci zvuk!
Back to top
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 24.04.2007 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jay-S wrote:
fL/.\Sh wrote:
rasljenka wrote:
Ubrzaj to na 30fps-a. I još to ubrzaj.
Neka se pojavi jedno 4-5 puta.
I neka se intenzitet munje smanjuje (sa alphom).


e fala na ovome..
a kak bi mogel naprimjer malo uljepsati "dojam" tj. osjecaj realnosti?


povecaj fps i ubaci zvuk!

thanx.. hocu! a ovaj dojam da to sijeva! sam po vasem misljenju pogodil efekt da sijeva ili ne?
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 24.04.2007 13:27    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

kažem ti munje možeš jednostavno u flashu nacrtat tako da olovkom nacrtaš par nepravilnih linija, pretvoriš u MC i daš efekt glow, zatim animiraš shape sa onion skinom, tako ćeš najlakše vidit putanju munje, korak po korak, odnosno crtat je korak po korak, kako želiš da se pojavljuje...

jasno?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 04.05.2007 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo napravio sam nest sto moze biti na webu Very Happy http://www.trash.hr/festival_2007/
e sad tko zna kak bi najlakse napravil lanac od motorke da se okrece, znaci veliki zubi da slijede putanju oko motoke?
Back to top
View user's profile Send private message
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 04.05.2007 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlično ti je ispalo, sad nemoj prevelike zupce na pili napraviti Idea Wink

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 04.05.2007 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

m4t3 wrote:
Odlično ti je ispalo, sad nemoj prevelike zupce na pili napraviti Idea Wink

ma necu, samo da mi netko objasni kak da to napravim.
Moslim da bi trebalo sa motion guideom, ali znal bi da imam 1 zub Very Happy ovako sa 30-ak zuba bas i ne bi znao Smile
tko zna?? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2007 20:39    Post subject: sjevanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako nemožeš napravit kretanje, napravi prividno kretanje.
Ovaj svijet je ionako samo privid.

Primjeni princip LED dioda.
Sigurno si vidio one monitore male di onako tekst neki "kao" piči, crvene ili zelene boje.
Ustvari tekst ne piči nego se samo pale i gase LED diode koje su prije toga isprogramirane.
E pa sad i ti tako prividno stvori kretanje te tvoje pile.

Nacrtaj zubce, sa po jednim praznim prostorom između, na jedan frame, zatim na drugi u taj međuprostor druge i pusti da se vrti bez stopa.
Ako ti je frame rate na 30, stavi set interval pa si naštimaj brzinu "pile".

Nadam se da si skužio Smile

Za finiju pilu: po tri frame-a i tako dalje....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 04.05.2007 20:44    Post subject: Re: sjevanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
Ako nemožeš napravit kretanje, napravi prividno kretanje.
Ovaj svijet je ionako samo privid.

Primjeni princip LED dioda.
Sigurno si vidio one monitore male di onako tekst neki "kao" piči, crvene ili zelene boje.
Ustvari tekst ne piči nego se samo pale i gase LED diode koje su prije toga isprogramirane.
E pa sad i ti tako prividno stvori kretanje te tvoje pile.

Nacrtaj zubce, sa po jednim praznim prostorom između, na jedan frame, zatim na drugi u taj međuprostor druge i pusti da se vrti bez stopa.
Ako ti je frame rate na 30, stavi set interval pa si naštimaj brzinu "pile".

Nadam se da si skužio Smile

Za finiju pilu: po tri frame-a i tako dalje....


hvala ti, hvala, hvala na ideji sa LEDicama Smile
bdw. ako te bilo kaj muci oko photoshopa ili fotki, javi mi se na pm mozda ti uspijem pomoci rijesiti..
jos jednom fala..
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2007 21:43    Post subject: sjevanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim, molim, i drugi put.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 06.05.2007 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.trash.hr/festival_2007/ evo i zubi na motorki Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 06.05.2007 10:39    Post subject: sajt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlično!
Taman su.

Jesi se koristio mojim savjetom?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 06.05.2007 10:41    Post subject: Re: sajt Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
Odlično!
Taman su.

Jesi se koristio mojim savjetom?


da Very Happy
svaki drugi (zbog slabe reze)
i spustil sam alphu malo.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 06.05.2007 15:41    Post subject: Re: sajt Reply with quote

odlično izgleda, bravo...
Back to top
gasjun



Joined: 23 Dec 2005
Posts: 43
Location: Beograd

PostPosted: 06.05.2007 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi sve to uradio u photoshopu i ostavio bi svaki layer zaseban i onda u image redy uradio nesto lakse i prostije sto se zove gif to jest flash file tog tipa je veci i treba ce neko vrijeme da se otvori dok je gif "ffs" keva za banere
odnosno zavisi i od sajta i od posjetilaca jer se danas u svjetu vise traze jednostavniji sajtovi i sajtovi koji se brzo otvaraju..
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
fL/.\Sh



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 74
Location: Vž

PostPosted: 06.05.2007 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gasjun wrote:
ja bi sve to uradio u photoshopu i ostavio bi svaki layer zaseban i onda u image redy uradio nesto lakse i prostije sto se zove gif to jest flash file tog tipa je veci i treba ce neko vrijeme da se otvori dok je gif "ffs" keva za banere
odnosno zavisi i od sajta i od posjetilaca jer se danas u svjetu vise traze jednostavniji sajtovi i sajtovi koji se brzo otvaraju..


tesko da bi gif za ovu istu animaciju bil manji od 33 kb (na kompresiji jpega 75)!
Back to top
View user's profile Send private message
gasjun



Joined: 23 Dec 2005
Posts: 43
Location: Beograd

PostPosted: 07.05.2007 02:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

racunaj da nemaju svi flash player ima i siromaha Razz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group