Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ime ruze
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  
Author Message
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 10.03.2004 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

enivej.....apolutno se slazem sa tobom 4th Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 11.03.2004 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ili: vratis "Ime ruze" a dobijes "Bespuca povijesne zbiljnosti"....

Laughing Laughing Laughing to se trazi! Wink

kao sto keye kaze, to su klasici (a mislim da autorska prava istjecu nakon nesto vremena-ili se barem manje placaju) tako da se takve knjige mogu vrlo jeftino tiskati.
i vidim danas u jutarnjem: kao ono,ispricavaju se sto nisu svi mogli doci do knjige pa ce uskoro biti ponovljena akcija.
najvise me zanima hoce li takva navala biti i sljedeceg utorka Confused

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

ako je jutarnji uspio to strpat u 29+6 kuna (a i oni su morali platiti autorska prava, tisak i ostale stvari) ne vidim zasto to izdavaci ne mogu.

da, ma eto moje misljenje je da se knjige manje-vise kompenziraju preko tiskare. Sigurno ista tiskara koja tiska knjige i recimo Jutarnji ima nekakav deal ili popuste pa rabate (ne ulazim sad u to). Dakle cak i ako je jutarnji nesto u minusu za te knjige, sve im se vrati jer ljudi i dalje kupuju Jutarnji - zbog toga sto:
A) knjiga je marketinski trik, ti se priblizis citateljima - dajes im do znanja da ti je do njih stalo,
B) Citatelj to naravno voli jer e dobio nesto zauzvrat svim godinama sto je listao jutarnji - hence, on nastavlja kupovati i citati taj "friendly" list,
C) Jutarnji ce i dalje imati akcije, promocije, bla-bla-bla samo da zadovolji citatelje (kao i svi drugi listovi).
No dobro mozda sam malo pretjerao tu i ako sam u krivu ok - ovo mi je bio trenutni hir tj. moje misljenje. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.03.2004 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

philatz, bas ti je hir, pa i izdavaci ne izdaju samo jednu knjigu, mogli bi koju akciju knjiga sa jeftinim tiskom napravit, zar ne Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 15.03.2004 09:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[shilokko] wrote:

kao sto keye kaze, to su klasici (a mislim da autorska prava istjecu nakon nesto vremena-ili se barem manje placaju)


HELLO MR. SCIENTIST!!!111

Nekako sumnjam da je "Ime ruže" isteklo autorsko pravo LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 09:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma naravno daleko od toga - fale nam akcije sa knjigama i sl. Ovo sa Jutarnjim je vrlo dobra sansa da se popuni kucna kolekcija sa kvalitetnim naslovima. Zalim sto nisam bio na pravom mjestu u pravo vrijeme da se docepam "Ime Ruze" ali ono, that's life. Smile

Keyuzza Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.03.2004 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Sigurno ista tiskara koja tiska knjige i recimo Jutarnji ima nekakav deal ili popuste pa rabate (ne ulazim sad u to).


phil, Jutarnji se tiska u Zg (na rotaciji), a knjige koje dilaju su tiskane u inozemstvu (na offsetu)

naravno da stoji ovo ostalo sto si napisao (1-4), s tim se svi slozili, ali nije bit u tome.. izdavaci u hrv. ne mogu tiskati knjigu za 29kn, ali bogami mogu za manje od 150-200 (nabadam, koliko uopce kosta "Ime ruze" na hrv?). jel im ikad netko objasnio sto znaci paperback?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 09:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
[shilokko] wrote:

kao sto keye kaze, to su klasici (a mislim da autorska prava istjecu nakon nesto vremena-ili se barem manje placaju)


HELLO MR. SCIENTIST!!!111

Nekako sumnjam da je "Ime ruže" isteklo autorsko pravo LeaveMeBe


E da, to ne kuzim. Kako moze autorsko pravo izblijedjeti nakon vremena? Moze samo izgubiti na vrijednosti a to isto sumnjam da bi se moglo desiti. Ali ocito da se desava. Recimo ista fora sa DVD-ima. Skuplji su stari trash horrori dan danas nego sto su bili prije 20 godina - jer se vise cijene. Doduse kako gdje na webu, neki isto tako imaju konstantne akcije poput BLACKSTAR-a koji imaju DVD-e vec po cijeni od 3.99funti. Sto je stvarno dobra akcija - preko toga sam si nakupovao hrpu trash DVD-a. E da, i jedna usporedba, Peter Jackson je do prije 4 godine bio globalno nepoznat, mislim bio je poznat ali ne toliko kao danas sa Lord Of The Ringsima - njegovi prvi filmovi "Bad Taste", "Meet the feebles", "Braindead" etc. su kostali stvarno bagatelu preko VHS-a a i prva edicija na DVD-ima je isto bila ono, dosta jeftina, od kad se proslavio wooohoop cijena. Sad kostaju oko 20+$ each ili tako nesto. Jackson se proslavio i odmah sve ide gore. E sad mene zanima, da li ce nakon 100 godina njegova vrijednost pasti - velika vjerovatnost je da bude, onda ce DVD-i biti u full maloj cijeni.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
Philatz wrote:
Sigurno ista tiskara koja tiska knjige i recimo Jutarnji ima nekakav deal ili popuste pa rabate (ne ulazim sad u to).

phil, Jutarnji se tiska u Zg (na rotaciji), a knjige koje dilaju su tiskane u inozemstvu (na offsetu)
naravno da stoji ovo ostalo sto si napisao (1-4), s tim se svi slozili, ali nije bit u tome.. izdavaci u hrv. ne mogu tiskati knjigu za 29kn, ali bogami mogu za manje od 150-200 (nabadam, koliko uopce kosta "Ime ruze" na hrv?). jel im ikad netko objasnio sto znaci paperback?

Smile ahaaa.. ok. kuzim.
ali me zanima sad, do kud smo dosli sa raspravom. Tj. tocnije - sto zelimo dokazati, da su tiskane ilegalno?

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.03.2004 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

anyway autorsko pravo ime ruze sigurno nije isteklo buduci da eco jos uvijek predaje semeioticu na dams-u u bologni, ali sigurno nisu niti tako visoka ako se knjiga moze prodavat na tako malo Smile
btw." nome della rosa" ed. bompiani 9,50 (bompiani je normalna izdavacka kuca i ovo nije jeftina verzija)
na amazonu "the name of the rose" 10,5 $ Smile (bestseller!)


Philatz wrote:

Keyuzza Very Happy

Razz

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.03.2004 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, nego da se i kod nas moze tiskati jeftinije (vjerojatno ne bas kao vani, ali jeftinije nego do sad)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anyway dokazujemo nesto sto je globalno poznato a to je - covijek. Covjek i njegova zelja za zaradom bilo to kod mlijeka, kruha, hamburgera, automobila, tastature na kojoj pisem, mobitela itd.. Pa tako i na knjizi. We can't stop that. Ili mozemo ali full tesko.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 15.03.2004 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
Philatz wrote:
Sigurno ista tiskara koja tiska knjige i recimo Jutarnji ima nekakav deal ili popuste pa rabate (ne ulazim sad u to).


phil, Jutarnji se tiska u Zg (na rotaciji), a knjige koje dilaju su tiskane u inozemstvu (na offsetu)

naravno da stoji ovo ostalo sto si napisao (1-4), s tim se svi slozili, ali nije bit u tome.. izdavaci u hrv. ne mogu tiskati knjigu za 29kn, ali bogami mogu za manje od 150-200 (nabadam, koliko uopce kosta "Ime ruze" na hrv?). jel im ikad netko objasnio sto znaci paperback?


cuo sam od jedne frendice koja radi u jednoj nasoj izdavackoj kuci da su totalno ljuti jer sad pripremaju ili su vec pripremili "IME RUŽE" na hrvatskom koja bi trebala kostati nesto manje od 300 kn.
sad ne znaju uopce sta ce biti s tom knjigom i kako ce je uspjeti uvaliti nekom za tu lovu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:
cuo sam od jedne frendice koja radi u jednoj nasoj izdavackoj kuci da su totalno ljuti jer sad pripremaju ili su vec pripremili "IME RUŽE" na hrvatskom koja bi trebala kostati nesto manje od 300 kn.
sad ne znaju uopce sta ce biti s tom knjigom i kako ce je uspjeti uvaliti nekom za tu lovu.

Uvalit ce kad se slegne prasina. Smile
Ali eto mene sad zanima koje je onda vase konkretno misljenje jer me zanima, da li je Jutarnji radio sa minusom i to ono, gadnim minusom koji su stavili pod "reprezentaciju" (ne mogu se trenutno sjetit kako se to zove pa eto..) dakle udovoljavanje citateljima. Ili se tu ipak krije nesto dublje - jer ako se to krije, onda je ovo bila velika rupa i cool exploatacija.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.03.2004 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:

cuo sam od jedne frendice koja radi u jednoj nasoj izdavackoj kuci da su totalno ljuti jer sad pripremaju ili su vec pripremili "IME RUŽE" na hrvatskom koja bi trebala kostati nesto manje od 300 kn.
sad ne znaju uopce sta ce biti s tom knjigom i kako ce je uspjeti uvaliti nekom za tu lovu.


uvalit ce je onome tko ima para i kupuje knjige zbog finih omota i korica Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
Domba wrote:

sad ne znaju uopce sta ce biti s tom knjigom i kako ce je uspjeti uvaliti nekom za tu lovu.

uvalit ce je onome tko ima para i kupuje knjige zbog finih omota i korica Smile

Laughing It's funny because it's truth.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 15.03.2004 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
keye wrote:
Domba wrote:

sad ne znaju uopce sta ce biti s tom knjigom i kako ce je uspjeti uvaliti nekom za tu lovu.

uvalit ce je onome tko ima para i kupuje knjige zbog finih omota i korica Smile

Laughing It's funny because it's truth.


onaj ko ih kupije na kile taj ce ju kupiti...
ili oni koji kupe novu policu u stanu, izmjere ju i onda kupe knjige u duljini police i strogo odabranih boja korica tak da pasu uz ostatak namjestaja...

pacijenti...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.03.2004 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle phil, pocinje mi ne bit jasno sto tu tebi nije jasno...(li nisi bas citao sve od pocetka)...

nema razloga da Jutarnji bude u minusu - (osim sto su si osigurali prodaju cijelog izdanja za nekoliko utorka, dakle, nema remitende) - vani se knige mogu ocito tiskati jeftinije nego tu: ja sam masu svojih knjiga kupila u italiji, integralna paperback izdanja za cijene od bivcis 1.000 -10.000 lira (1-10 bivsih maraka) - pa ti izracunaj koliko je to kuna i da li se radi te cijene ide u minus. Naravno da se knjige na tal. jeziku mogu prodati po cijelom svijetu (jer vise ljudi yna tal. nego hrv, osim toga imaju oko 70 mil stanovnika, pa mogu prodati i doma veliku kolicinu), ali izdanja koja sam kupovala (i kupujem kad sam u prilici) nisu tiskana u 1 mil. primjeraka (pa da im je cijena tiska mizerna) vec oko 200.000 pa opet reizdanja....
Ako tal (i drugi svjetski izdavaci) nisu radi toga propali, ne znam zasto bi nasi...
Mozda se samo trebaju naviknuti i oni , a i kupci, na paperback izdanja + da drzava da potpporu izdavacima kao vani. To je sve.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@4th: aha. Smile Ma sorry ja tupim nesto svoje a nisam kako spada procitao textove od prije.
I eto kuzim ovo sto kazes.
Mozda se nasi izdavaci boje. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2004 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemojte zaboravit danas navece rezervirat lolitu, sutra je ziher nebu bilo rrrrrrrah
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.03.2004 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma koja lolita, ja bi ovoooooooooooo Exclamation
http://www.vecernji-list.hr/2004/03/15/Pages/dvjesto_3N.html

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2004 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam keye, ali ja bi još uvijek ipak jednu lolitu What's Your Flava?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja danas strazarim za Lolitom. Ajd sutra cemo bas vidjet tko je sve uspio uloviti knjigu.
Znate mozda da li ce naklada biti veca ili ce stalno biti iste?

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2004 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

filac, nemoras stražarit. bit će knjiga. 29kuna koštaju. trust me, bit će knjiga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.03.2004 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo necu ni morat strazarit, sad sam odleprsao tu do kioska i zamolio tetu prema kojoj sam vec dugo godina vrlo ljubazan da mi rezervira jednu knjigu, she did. Izvadila je papiric i samo dodala moje ime na njega. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group