Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto koristite mac?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bassterix



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 19

PostPosted: 12.05.2007 15:13    Post subject: Zašto koristite mac? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo nije pokušaj flejmanja, samo me zanima zašto svatko od vas koristi maca. Ne očekujem doktorske dizertacija, štoviše, i odgovor tipa "Fotoštop je 5 puta brži" je sasvim dovoljan. Ovo pitam jer nitko kog znam nema maca, prema onome što sam čuo, ima nekih stvarno debilnih problema (nepostojanje recylce bin-a, većina ljudi ipak koristi PC pa se javalja problem prebacivanja dokumenata i sl.), pa me zanimaju dobre strane rada na macu. Unaprijed hvala svima
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 12.05.2007 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema recycle bina???? Ima, zove se smece Smile ista stvar kao i bin...
Prebacivanje dokumenata s OSXa na XP radi bez beda... A sto je bolje... pa nema virusa, nema adawarea, nema registrya, komp radi jednako brzo i kad je prazan i kad je pun softwarea, sistem je bolji, a koliko bolje zgleda da ne govorimo... Vista sad pokusava biti ko OSX, pa ti vidi koliko je to godina zakasnjenja...
I za kraj, jednostavnije se radi... bar po meni...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 12.05.2007 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bond ti je vec odg na pitanja koja ti nisu bila jasna.

od pc-evaca ces obicno cuti negativne stvari, uglavnom neistine jer su to culi od vuka, koji je pojeo vjevericu prije bake, ugl lovacke price.

evo par stvari koje su mene odusevile.
-komunikacijski programi, ne moram imati 15 programa da bi pokrio sve protokole, vec imam samo dva
-neke stvari su jako slicne, samo ovdje rade brze i bolje, a to su kopiranje na princip drag'n'drop, sve sto se moze negdje prebaciti/ubaciti radi savrseno, dok sam na xpu imao problema oko toga, shema hoce/pa nece.
-nacin organizacije fajlova po disku
-spotlight, tj pretraga fajlova, sada je napokon koristim Very Happy
-stabilnost, vise se ne bojim nesto ugasit ili pokrenut, i nemam vise nocnih mora tipa blue screen ili prisilno restartanje kompa zbog pada neke app
-princip iskoristavanja ram memorije, i ako je komp u full zasicenju tokom radnog vremena, aplikacije se vrte bez stekanja i slicno.
-applescript i kombinacija sa workflowom je nesto predivno, nemas granica Smile
-i na kraju, soft koji dolazi sa sustavom nije ne zamjenjiv, no doveden je do te razine da ti osim specijaliziranih progova za rad, ne treba bas nista, tocno kako kazu, "iz kutije"

ja jos uvijek jasem na dva konja, zbog posla kojim se bavim, no pocne li me xp zivcirati, strgam ga po kicmi tako da ugasim virtualnu masinu Very Happy nece on mene vise... Smile

sretno u odluci.
i da, ako i nadjem malo vremena za igru, sve igrice koje igram postoje i za maca Smile
tipa pacman
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 12.05.2007 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, tu bih ja mogao nabacit temu zašto koristit linux...
Ono za komunikacijske programe, dovoljan je jedan gtalk ili gaim...
Onda za stabilnost, ubuntu mi se nikad nije zamrzao da ja ništa ne mogu s njim radit... nikad restart, ništa...
To što os x nema registry je po meni dobra stvar, jednom kad sam imao prilike čačkati po macu mi je tip pokazo kako instala nešto, samo je kopiro folder, bez ičega, i radilo je sve.. mislim super je ono... ne mora se puniti neki tamo registry hrpom ključeva koji možda nikad neće biti obrisani, a opterećivat će sustav...
i da.. vista je kopija os x-a.. to je vidiljivo, ali ima dosta elemenata i nekih linux distribucija... sve u svemu, kopija je...
Sorry admin na OT-u možda, al' evo moje mišljenje o tome...
Enjoy

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.05.2007 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zbog dizajna i estetike, zbog filzofije, zbog sigurnosti, zbog kvalitete, zbog vizije ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 12.05.2007 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vista je kopija xpa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 12.05.2007 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
vista je kopija xpa.

lol, al i to... rađena je "od početka", tako kažu... jako sliči na xp, al puno fora ima sa os-x i nekih distra linuxa mora se priznat..

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 12.05.2007 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ga koristim samo zato što mi je ljepi.

i što mi je bolje stiskat cmd+C i cmd+Q nego ctrl+C i alt+F4.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.05.2007 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jednostavnost.
Sto se mene tice, cijela ljepota maca je u njegovoj unutarnjoj i vanjskoj jednostavnosti. Jednostavnost upotrebe je za mene tu neprocjenjiva - mozes biti glup ko tavalon (ne, nije tava..), bez specijalnih moci i posebno rijetko netalentiran za inforamticka pitanja, a svejedno ces si sam moci instalirati sistem i stogod zelis/ti treba. I to ce raditi (nema krpanja, kackanja. kukicanja i vezenja svakog drugog dana).
I sve sto su ti vec gore napisali.

Ukratko - manje psujes dok ga koristis.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 13.05.2007 01:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="grzzi"]zbog dizajna i estetike, zbog filzofije, zbog sigurnosti, zbog kvalitete, zbog vizije ...

ma koju estetiku ima onaj ledomat?

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 13.05.2007 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imao sam mac i evo zašto sam prešao na XP...

1. Gamer sam, a mac ima lošiju podršku za igre, tj. igre za mac dolaze sa zakašnjenjem i to velikim.
2. XP vlada tržištem, a to znači da je veliki broj programa napravljen samo za XP, a kod mac-a sam limitiran
3. Svi koje znam imaju XP, a to mi pomaže da bez zaje*ancije prenosim podatke sa jednog na drugi komp.

Nije da sam protiv mac-a, samo meni nije koristan...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 13.05.2007 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Imao sam mac i evo zašto sam prešao na XP...

1. Gamer sam, a mac ima lošiju podršku za igre, tj. igre za mac dolaze sa zakašnjenjem i to velikim.
2. XP vlada tržištem, a to znači da je veliki broj programa napravljen samo za XP, a kod mac-a sam limitiran
3. Svi koje znam imaju XP, a to mi pomaže da bez zaje*ancije prenosim podatke sa jednog na drugi komp.

Nije da sam protiv mac-a, samo meni nije koristan...


Sto se gejminga tice, ajde... moze se reci da Mac bas nije za igru iako ima sve vise i vise igara za OSX.
Ovo da si kod Maca limitiran sa aplikacijama je nonsens jer sve sto ti treba ima i na OSXu
Prebacivanje dokumenata radi bez beda... Ne znam di je tu problem...
A kao sto je Shadow rekla, manje se psuje kad se radi na Macu Wink
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.05.2007 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
Jednostavnost.
Sto se mene tice, cijela ljepota maca je u njegovoj unutarnjoj i vanjskoj jednostavnosti. Jednostavnost upotrebe je za mene tu neprocjenjiva - mozes biti glup ko tavalon (ne, nije tava..), bez specijalnih moci i posebno rijetko netalentiran za inforamticka pitanja, a svejedno ces si sam moci instalirati sistem i stogod zelis/ti treba. I to ce raditi (nema krpanja, kackanja. kukicanja i vezenja svakog drugog dana).
I sve sto su ti vec gore napisali.

Ukratko - manje psujes dok ga koristis.

sto je recimo totalna suprotnost s linuxom, koji je netko ovdje spomenuo kao alternativu.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.05.2007 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
4thshadow wrote:
Jednostavnost.
Sto se mene tice, cijela ljepota maca je u njegovoj unutarnjoj i vanjskoj jednostavnosti. Jednostavnost upotrebe je za mene tu neprocjenjiva - mozes biti glup ko tavalon (ne, nije tava..), bez specijalnih moci i posebno rijetko netalentiran za inforamticka pitanja, a svejedno ces si sam moci instalirati sistem i stogod zelis/ti treba. I to ce raditi (nema krpanja, kackanja. kukicanja i vezenja svakog drugog dana).
I sve sto su ti vec gore napisali.

Ukratko - manje psujes dok ga koristis.

sto je recimo totalna suprotnost s linuxom, koji je netko ovdje spomenuo kao alternativu.


Tu sam... hehe... pa programerima nije ni potrebno nešto da se sve dobije na jedan klik, dobro ajde dva WinkWink...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1sthing



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 67

PostPosted: 13.05.2007 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Q: Ovo nije pokušaj flejmanja, samo me zanima zašto svatko od vas koristi maca. Ne očekujem doktorske dizertacija, štoviše, i odgovor tipa "Fotoštop je 5 puta brži" je sasvim dovoljan. Ovo pitam jer nitko kog znam nema maca, prema onome što sam čuo, ima nekih stvarno debilnih problema (nepostojanje recylce bin-a, većina ljudi ipak koristi PC pa se javalja problem prebacivanja dokumenata i sl.), pa me zanimaju dobre strane rada na macu. Unaprijed hvala svima
A: zato sto mis ima jedno dugme Wink

: Btw ) ja mrzim mac Evil or Very Mad

_________________
Best Greetings!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.05.2007 07:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1sthing wrote:
Q: Ovo nije pokušaj flejmanja, samo me zanima zašto svatko od vas koristi maca. Ne očekujem doktorske dizertacija, štoviše, i odgovor tipa "Fotoštop je 5 puta brži" je sasvim dovoljan. Ovo pitam jer nitko kog znam nema maca, prema onome što sam čuo, ima nekih stvarno debilnih problema (nepostojanje recylce bin-a, većina ljudi ipak koristi PC pa se javalja problem prebacivanja dokumenata i sl.), pa me zanimaju dobre strane rada na macu. Unaprijed hvala svima
A: zato sto mis ima jedno dugme Wink

: Btw ) ja mrzim mac Evil or Very Mad


flejmas i lupetas o necem sto neznas.

ja bi htio dodati da mi se jos svidjaju i dimenzije mog mbp-a Razz morao sam morao sam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 14.05.2007 07:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto??? ZATO JER SAM NEKAD DAVNO RADIO NA PC-u
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 14.05.2007 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ovih dan kupujem bas iMaca...a zasto? jer mi treba novi komp..radila sam prije dvije godine na macu i bilo mi je bolje, ljepse, lakse, brze i ugodnije....treba probati pa onda lakse skuzis zasto da ili zasto ne..nejgore je kad netko pljuje po necemu, a nema pojma o cemu se radi.

Kad skuzbeno postanem iMaja mozda cu moc dati josi koji argument "zasto se ne vratiti na PC"..za sad znam samo da ga zelim kupiti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.05.2007 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:
ja ovih dan kupujem bas iMaca...a zasto? jer mi treba novi komp..radila sam prije dvije godine na macu i bilo mi je bolje, ljepse, lakse, brze i ugodnije....treba probati pa onda lakse skuzis zasto da ili zasto ne..nejgore je kad netko pljuje po necemu, a nema pojma o cemu se radi.

Kad skuzbeno postanem iMaja mozda cu moc dati josi koji argument "zasto se ne vratiti na PC"..za sad znam samo da ga zelim kupiti.


budeš se onda javila na iChat AV, a možemo i njega uključit Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 14.05.2007 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
abeja wrote:
ja ovih dan kupujem bas iMaca...a zasto? jer mi treba novi komp..radila sam prije dvije godine na macu i bilo mi je bolje, ljepse, lakse, brze i ugodnije....treba probati pa onda lakse skuzis zasto da ili zasto ne..nejgore je kad netko pljuje po necemu, a nema pojma o cemu se radi.

Kad skuzbeno postanem iMaja mozda cu moc dati josi koji argument "zasto se ne vratiti na PC"..za sad znam samo da ga zelim kupiti.


budeš se onda javila na iChat AV, a možemo i njega uključit Smile


haha...moze! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 14.05.2007 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
Jednostavnost.
Sto se mene tice, cijela ljepota maca je u njegovoj unutarnjoj i vanjskoj jednostavnosti. Jednostavnost upotrebe je za mene tu neprocjenjiva - mozes biti glup ko tavalon (ne, nije tava..), bez specijalnih moci i posebno rijetko netalentiran za inforamticka pitanja, a svejedno ces si sam moci instalirati sistem i stogod zelis/ti treba. I to ce raditi (nema krpanja, kackanja. kukicanja i vezenja svakog drugog dana).
I sve sto su ti vec gore napisali.

Ukratko - manje psujes dok ga koristis.


Ne bi se složio.. ja sam se toliko izbeštima radeći na Intelovom iMacu - toliko malih sitnica koje su tako usporene da stvarno traže konjske živce (sad je situacija puno bolja odkad je izašao cs3)..

Takođerm mislim da nije tek tako jednostavno install i uninstall kako na pc-u: ne znam što ti je komplicirano za instalirat program u nekoliko stepova i još lakše pritisnuti "uninstall" za rješit se tog programa.. u osx-u moraš tražit sve fajlove u aplikacijama, manualno ih brisati, čitat uputstva za to, eventualno downloadat uninstaller

Otkad se bavim dizajnom imao sam prilike proći nekoliko generacija Mac-ova (naravno nisam ih kupio nego samo intezivno koristio).. počevši od Powerpc-a g3, g4, g5, imac.. jedino je g5 bio dovoljno brz za "tečan" rad bez nekakvih smetnja..

Po mom iskustvu.. Mac je u prednosti naspram Pc-a jedino u video montaži.. cijena, iako je velika ipak opravdava kvalitetu.. a koliko sam saznao Pc verzija je nepouzdanija i tek malo jeftinija.. za sve ostalo pc je jednostavno previše jeftiniji da se to zanemari. OSX je kao sustav bolji i stabilniji od XP-a a.. ali to sve zavisi o korisniku.. ja sa svojim Xp-om nikad nemam problema, a kad se dogode znam kako ih rješit.. jebat ga ne volim mac Very Happy

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.05.2007 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dead, mislim da svoje neznanje ne bi trebao dovoditi kao razlog ne koristenja maca. uostalom, topic govori o koristenju maca, a ne nekoristenju ili shemi "moj tata je jaci"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.05.2007 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Ne bi se složio.. ja sam se toliko izbeštima radeći na Intelovom iMacu - toliko malih sitnica koje su tako usporene da stvarno traže konjske živce (sad je situacija puno bolja odkad je izašao cs3)..

dakle, vrtio si software pod emulatorom.
stavi neki emulator na windoze, pa radi pod njim. onda usporedi.

Dead Man wrote:
Takođerm mislim da nije tek tako jednostavno install i uninstall kako na pc-u: ne znam što ti je komplicirano za instalirat program u nekoliko stepova i još lakše pritisnuti "uninstall" za rješit se tog programa..

na svom g5 imam instalirano 306 aplikacija.
svaki mjesec, kad mi stigne novi macworld, instaliram, isprobam, pa obrišem 5-10-20 aplikacija.
ajde to radi sa windozama tijekom par godina bez reinstalacije sistema, registry cleanera i suza u očima.

Dead Man wrote:
u osx-u moraš tražit sve fajlove u aplikacijama, manualno ih brisati, čitat uputstva za to, eventualno downloadat uninstaller

fajlove?
aplikacija dolazi kao single file ili napravi svoj folder.
uputstva moraš čitati ako se zajebavaš sa (npr.) krekanim adobeom.
u krajnjem slučaju - lupiš cmd+f i upišeš ime app-a.

Dead Man wrote:
Otkad se bavim dizajnom imao sam prilike proći nekoliko generacija Mac-ova (naravno nisam ih kupio nego samo intezivno koristio).. počevši od Powerpc-a g3, g4, g5, imac.. jedino je g5 bio dovoljno brz za "tečan" rad bez nekakvih smetnja..

Smile
da ne koristim paralelno obje platforme, još od vremena prvih performi - možda bih ovo i povjerovao.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 14.05.2007 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
dead, mislim da svoje neznanje ne bi trebao dovoditi kao razlog ne koristenja maca. uostalom, topic govori o koristenju maca, a ne nekoristenju ili shemi "moj tata je jaci"


ali koristim ga.. više nego pc.. nisam ekspert za hardware a ni za software.. samo prenosim svoje osobno iskustvo

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 14.05.2007 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koristim Mac zbog kul efekata.. A i komadi me više gledaju.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group