Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto koristite mac?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 14.05.2007 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
koristim Mac zbog kul efekata.. A i komadi me više gledaju.



fak ti si taj koji novijeg imas, zato su mene prestale gledat:)
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 14.05.2007 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vrlo jednostavno pitanje.
ako si odrastao sa racunalom kao glavnim izvorom zabave i informacija i time posjedujes napredno znanje o radu racunala (nisi obican (l)user) onda je svakako tvoj izbor PC.

ako si jedan od onih koje su roditelji pitali sta oce za rodjendan: pjuter ili mac i ne zamaras se sa stvarima kao sto su samostalna nadogradnja hardwarea and so on onda je zasigurno za tebe najbolje rjesenje mac.

appleov market share je jos uvijek oko 3% i stoga mislim da nije vrijedan spomena.

svaka cast na macovom hardwareu i softwareu ali ipak kad zbrojis i oduzmes glavni faktor tako slabog market sharea je bezobrazno visoka cijena.

ja sam imao mac laptop i kad mi je otisla maticna moram sam lap slati u njemacku. to je bilo prije par godina, neznam dali se stanje popravilo danas. lap sam dobio natrag u rekordnom roku od 2 tjedna i nakon toga sam rekao "nikad vise".

sad ako mi crkne maticna ili nesto slicno, koliko god da mi je zao toliko mi je i drago jer iste sekunde idem u ducan po novu (brzu, jacu...) i znam da ce sve opet raditi za koji sat.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.05.2007 15:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

već sam naveo više nego dovoljno razloga ... htio sam samo komentirati ovo gore ... nema smisla ulaziti u analize, pogotovo ne sa pogrešnim argumentima i činjenicama ...

http://www.appleinsider.com/articles/07/05/11/apple_snags_10_percent_of_u_s_retail_notebook_sales_in_march.html

apple u americi trenutno drži oko 8% tržišta (po kupovini novih), ako uzmemo u obzir d avrlo vjerojatno appleov hardware ima nešto dulji vijek trajanja korištenja ... installed base je vjerojatno oko 10% ako ne i više.

Čak i da je postotak apple hardwarea i OS-a manji od 1% to još uvijek ne bi ništa govorilo o kvaliteti hardwareaa i softwarea ... jeli bmw loš izbor za tebe? Gle, drže oko 1%-2% worldwide ...

Kvar matične ploče je relativno rijetka stvar ... 15 dana je još i dobro ... Wink kolega mi čeka dellov monitor biće 3 mjeseca ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 14.05.2007 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U.S. Mac Market Share
1Q 2005: 3.8%
1Q 2006 (ZDNet): 3.5%
1Q 2006 (AI): 3.6%

Worldwide Mac Market Share
1Q 2005: 2.2%
1Q 2006 (ZDNet): 2.3%
1Q 2006 (AI): 2.0%

govorio sam o macu opcenito, ne samo o lapovima i jos sam puno rekao kad sam rekao 3%.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 14.05.2007 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakve to veze ima. ferarijev ms je isto vjerovatno nekoliko postotaka.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 14.05.2007 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

no coment

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 14.05.2007 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

radim na OSX i na XP, masine su iste jacine i xp radi puno brze, naravno na macu je puno ugodnije za radit, ali ako imam otvoreno 7- 8 prog. sve je sporo u tri picke materine...
Kod xp-a je problem ako se ne odrzava vrlo brzo ide sve u kurac, pogotovo ako se instalira
miljardu codeca, playera, igrica, tv, programi za sljaku itd.

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.05.2007 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
vrlo jednostavno pitanje.
ako si odrastao sa racunalom kao glavnim izvorom zabave i informacija i time posjedujes napredno znanje o radu racunala (nisi obican (l)user) onda je svakako tvoj izbor PC.

ako si jedan od onih koje su roditelji pitali sta oce za rodjendan: pjuter ili mac i ne zamaras se sa stvarima kao sto su samostalna nadogradnja hardwarea and so on onda je zasigurno za tebe najbolje rjesenje mac.

appleov market share je jos uvijek oko 3% i stoga mislim da nije vrijedan spomena.

svaka cast na macovom hardwareu i softwareu ali ipak kad zbrojis i oduzmes glavni faktor tako slabog market sharea je bezobrazno visoka cijena.

ja sam imao mac laptop i kad mi je otisla maticna moram sam lap slati u njemacku. to je bilo prije par godina, neznam dali se stanje popravilo danas. lap sam dobio natrag u rekordnom roku od 2 tjedna i nakon toga sam rekao "nikad vise".

sad ako mi crkne maticna ili nesto slicno, koliko god da mi je zao toliko mi je i drago jer iste sekunde idem u ducan po novu (brzu, jacu...) i znam da ce sve opet raditi za koji sat.

Ja skroz mogu razumijeti da ljudi prilikom kupovine računala-auta-fotoaparata-čegajoš gledaju blizinu, raspoloživost, efikasnost servisa i sl. Međutim mislim da kod tebe nije to bila presudna činjenica, nego posao kojim se baviš. Ako ti nije teško, napiši nam što radiš na računalu ili barem koji software najčešće koristiš? (slobodno nabroj i antivirusne programe, firewalle i najkorisnije alate - tako da dobijemo bolju sliku)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 14.05.2007 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osim sto proizvodi genijalni softver - OS prepun drag'n'drop-a i intuitivnosti - Apple proizvodi i perfektan hardver. Posjedujem MacBook-a i otkako sam ga otpakirao i poceo koristiti, docekao me niz stvarno inteligentno rjesenih problema: strujni adapter je malen, cca. upola manji i laksi od uobicajenih pc laptop adaptera. Isto tako, moguce je "ciglicu" direktno ustekati u struju bez potrebe da se vuce dodatno kablovinje. Konektor strujnog adaptera sa samim laptopom je rjesen magnetski - nema rasklimavanja konektora pri konstantom ustekavanju-istekavanju iz struje. Poklopac laptopa nema sarke, i opet nema mehanickog trosenja usred zatvaranja laptopa. Touchpad je ogroman, i to moze biti samo dobro kod konstantnog drag'n'drop-a, koji sam vec prije nahvalio. Da ne spominjem dupli klik i skrolanje koje se izvodi sa dva prsta - ta radnja mi je postala prirodna. Minimalisticki dizajn i dimenzije - nema hrpa điđa i otvora za svakojake ventilatore na svim stranama laptopa, cijela masina je kompaktna i tanka do te mjere da se moze mjeriti sa ultra-portabilnim 12" laptopima drugih PC proizvodjaca.

Bogami, nemojte me izazivati da pocnem govoriti o svjetlecoj jabukici sa straznje strane, a pogotovo da pocnem obrazlagati zasto je cijeli operativni sustav tako dobar. Smile Ako ne vjerujte, nemojte ni pokusavati. Vise bih volio da ostane mala baza mac korisnika, sto znaci i sigurniji softver, jer se nikome ne da pisati sranja koja ce pogoditi mizernih 3% racunalno pismene populacije.

To sto je mac skup, to je problem domacih distributera i njihovih politika, marzi i sto vec ja sve znam... Vani kosta isto ko i PC. Powercom dere na cijenama zamjenskih dijelova - raspitao sam se za crno kuciste, i samo novo kuciste dodje 1000kn, a ugradnja jos 600kn (tko je tu lud?!?).

Jedina stvar koju sam naucio koristeci mac je da nema vise povratka na PiCek-a, zato jer je, uostalom, PC i integriran u svaki novi intel-based mac, sto znaci da mogu vrtiti prakticki sve danas u svijetu zastupljene tipove operativnih sustava.
Back to top
View user's profile Send private message
Blade



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 73

PostPosted: 14.05.2007 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slobodno me ispravite ako se varam ali po meni su dvije najvažnije komponente koje čine operativni sustav dovoljno dobrim za profesionalnu upotrebu - stabilnost i sigurnost (dizajn, hardware i razni esteski dodaci su stvar ukusa). Windowsi nisu jednako stabilni ka osx, a da ne spominjem raznorazne viruse, spyware i adware kojima je win podložan.
To govorim iz iskustva jer koristim obije platforme već duže vrijeme. Može uz windowse pisati professional sa največim fontom na svijetu no to vam neće pružati lagodan rad koji vam pruža osx.
To je razlog zašto bi svako trebao koristiti Mac.
A ne zbog mode ili toga kako bi se osjećali posebno - što zna biti čest sindrom kod mekovaca (naravno ne svih).
Inače, stvarno nemam ništa protiv Microsofta, niti sam neki zaluđeni Mac fan. Jednostavno pričam kako to izgleda iz moje perspektive. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Bassterix



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 19

PostPosted: 14.05.2007 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, poprilični argumenti za Maca. Ali s druge strane prema ovome:

http://www.youtube.com/watch?v=iEAGmBRC1dc

nije baš tako kako kažete Smile Istina, upravo sam pročitao da je tako bilo prije, tak da ona shvaćam i manje vjerujem u priče iz kvarta Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 14.05.2007 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam iMac na stolu i ne koristim ga, koristim svoj PC.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.05.2007 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:

ako si odrastao sa racunalom kao glavnim izvorom zabave i informacija i time posjedujes napredno znanje o radu racunala (nisi obican (l)user) onda je svakako tvoj izbor PC.

ako si jedan od onih koje su roditelji pitali sta oce za rodjendan: pjuter ili mac i ne zamaras se sa stvarima kao sto su samostalna nadogradnja hardwarea and so on onda je zasigurno za tebe najbolje rjesenje mac.



Moj prvi komp bio je ZX Spectrum. TOG sam dobila za rodjendan. Evo priznajem. Kako razmazeno. Cak sam kasnije nazicala rozi walkman, a brat mi je napravio male zvucnike da mogu slusati "rindindin-kššššššššš" dok se loada igrica. Sramota.
Programirala sam u Basicu i Pascalu umjesto da ucim kako se pravilno stavlja drugi sloj laka na noktima. Ovo je trajno obiljezilo moje nokte. Igrala snake na Partnerima na malom odmoru. Tetris mi je isao na zivce. Zbunjeno sam gledala Orla obecavajuceg imena. Sanjala Amigu 500. Sanjala Amigu 1000. Pohranila maturalni rad na 5.25" floppyju. Diplomirala s posudjenom 286-icom. Okacila rapidografe o klin. Kupila sama svoj prvi PC. Kupila sama svog prvog Maca. (za ne vjerovat, ha? mama? tata? gdje ste bili, o roditelji!).

I zamisli, postedjena sam djetinjstva s kompjuterom kao glavnim izvorom zabave.

Svijet nije crno-bijel.

U pičku materinu, tko bi rekao...?!





p.s. Procitala sam da se od predrasuda moze oslijepiti. Kao i od drkanja.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.05.2007 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
U.S. Mac Market Share
1Q 2005: 3.8%
1Q 2006 (ZDNet): 3.5%
1Q 2006 (AI): 3.6%

Worldwide Mac Market Share
1Q 2005: 2.2%
1Q 2006 (ZDNet): 2.3%
1Q 2006 (AI): 2.0%

govorio sam o macu opcenito, ne samo o lapovima i jos sam puno rekao kad sam rekao 3%.


Nije da je nešto bitno, al te statistike su poprilično netočne... evo recimo podaci o kupovini novog hardwera svih vrsta u usa:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=conewsstory&refer=conews&tkr=AAPL:US&sid=aZ10DCwhy1Xo

laptopovi 9,9%
desktopovi 7.7%

ovo su brojke za kupovinu u trgovinama, dakle online prodaja nije uključena (zato nema recimo della ... al i ostali prodaju i online tako da ... u svakom slučaju brojke su poprilično impresivne ... opet po nekim statistikama upotreba safarija je oko 4.5 - 6% ... worldwide. Na kraju krajeva, apple će prodati 6-8 milijuna macova ove godine, tako da se i iz toga može isčitati market share, koji je za bilo koju firmu popriličan:

cca 60 milijuna (svih brandova) se prodalo u 2006. u usa (apple oko 6 milijuna), a oko 240 mil worldwide ... dakle oko 10% drži apple u usa, a oko 3% worldwide ...

(upitno je koliko je još kompova sklopljeno kod kuće, tako da te brojke treba uzeti sa rezervom)

Naravno na tržištima na kojima se apple zapravo natječe (kreativa, video, grafika, film, edukacija, medicina ...) apple je uglavnom najjači igrač.
Apple ne prodaje kompjutere za office i knjigovodstvo, što čini vjerojatno 60 - 70% kompjutera prodanih ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.05.2007 08:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:


Naravno na tržištima na kojima se apple zapravo natječe (kreativa, video, grafika, film, edukacija, medicina ...) apple je uglavnom najjači igrač.
Apple ne prodaje kompjutere za office i knjigovodstvo, što čini vjerojatno 60 - 70% kompjutera prodanih ...

G.


quote, ljudi cesto zanemaruju ovaj podatak te ga usporedjuju sa tim dijelom, ne mislim da nisu za to, no jednostavno za to je super i pc Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 15.05.2007 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
Svijet nije crno-bijel.

Mislim da shvacas ironiju ovoga (s obzirom na macove) Very Happy

Ja ne volim recimo sto se mac ne da nadogradit, zakljucavanje proca i sabirnice mi je los potez, hardveru je nativno da se moze nadogradjivat (hence the standardizacija), to sto apple radi je samo cuclanje love (posebno kad se uzme u obzir da su se g3 i g4 mogli procesorski nadogradit).
Isto, marketing im je strasan, manjak ekrana kao prednost na shuffleu, superiornost ibmovih procova nad intelovim je bila "ocita", sad je pak "ocito" da je intel bolji. "Ocito" ovisi o tome sto oni objave na webu Very Happy

Anyway da ne rantam samo, narucit cu maca i doma uskoro, krajnje je vrijeme da prijedjem na illustrator, I might as well do it on a mac jel, javim dojmove kad cu doma gledat osx sucelje.

What mac users can't do?

BTW. Rezao folije u sloganu Very Happy na macu ko klinac (zamjena za godisnje) jos od ove performe tak da sam ga dosta koristio dosad.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.05.2007 08:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
vrlo jednostavno pitanje.
ako si odrastao sa racunalom kao glavnim izvorom zabave i informacija i time posjedujes napredno znanje o radu racunala (nisi obican (l)user) onda je svakako tvoj izbor PC.

Smile
obožavam ovakve izjave. počinjem se baviti mišlju da ih sačuvam za buduće generacije...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.05.2007 08:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:

What mac users can't do?



al sam se fino nasmijao Smile
tuzno je kolko ljudi imaju vremena blatiti nesto. ja mislim da iz njih samo vristi potreba za promjenom Very Happy

i cudno kako se radi o amerima, za njih je poznato da nisu previse bistri, pogotovo o spajanju kablova o kojima lik govori, i nekog posebnog argumenta nisam nasao da je napisao osim da se korisnici maca razlikuju od ostalih korisnika.

kako je 4th rekla,, mozda je to zbog smanjenog stresa i smanjena kolicina psovanja Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.05.2007 08:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
imam iMac na stolu i ne koristim ga, koristim svoj PC.

heh... čisto faktografije radi, imac je 17" G4 na 800 MHz (ili 1 GHz).
Razz
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 15.05.2007 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
i cudno kako se radi o amerima, za njih je poznato da nisu previse bistri,

: )))))
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.05.2007 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw, ne znam za vas, ali ja nekako zamjećujem da niti jedan topic koji se tiče korištenja macova ne može proći bez nekolicine patetičnih windows usera, koji pokušavaju izvesti uboge korisnike maca na pravi put...
sindrom jehovinih svjedoka? penis envy?
pojma nemam...

ali mi svi skupa malo idu na kitu.
naslov topica je "zašto koristite mac?" a ne "idealna prilika za liječenje frustracija izazvanih očvrsjem".
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 15.05.2007 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@4thshadow
slicnim putem sam isao i ja:
zx spectrum, amiga 600, PC 66Mhz, PC 233mmx, PC 50Mhz, PC, 1200Mhz, iBook, PC 2500Mhz, PC 4800Mhz...

pitam se sto ce biti sljedece na listi,... mac sigurno ne.

@svi ostali koji su rekli da imaju mac jer ga je lakse koristiti
ko zna zna, ko nezna kupi si maca.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.05.2007 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
@4thshadow
slicnim putem sam isao i ja:
zx spectrum, amiga 600, PC 66Mhz, PC 233mmx, PC 50Mhz, PC, 1200Mhz, iBook, PC 2500Mhz, PC 4800Mhz...

pitam se sto ce biti sljedece na listi,... mac sigurno ne.

@svi ostali koji su rekli da imaju mac jer ga je lakse koristiti
ko zna zna, ko nezna kupi si maca.


umjesto sto kvotas,, bolje procitaj postove koje su ljudi napisali i odgovori lekkeu na pitanje

lekke wrote:
Ako ti nije teško, napiši nam što radiš na računalu ili barem koji software najčešće koristiš? (slobodno nabroj i antivirusne programe, firewalle i najkorisnije alate - tako da dobijemo bolju sliku)


jer nas sve zanima
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.05.2007 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
tRC wrote:
imam iMac na stolu i ne koristim ga, koristim svoj PC.

heh... čisto faktografije radi, imac je 17" G4 na 800 MHz (ili 1 GHz).
Razz


http://www.pbcentral.com/columns/hildreth_leo/070514_vintagemacs-italyAMUG.shtml

Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 15.05.2007 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ustvari neznam zasto se ljudi prepiru.
ako neznate nista o racunalima i ne zanima vas jer imate pametnijeg posla, ako neznate sto znace pojmovi kao sto su registry, kernel... i ako neznate za sto sluze naredbe poput: mount, chmod itd onda se odma sada odma primite mamu ili tatu za rukicu i krenite do obliznjeg mac "centra".

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group