Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
www.senkone.com - opet nesto malo drugacije :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
alen_ST



Joined: 26 May 2004
Posts: 19
Location: Split

PostPosted: 17.05.2007 11:54    Post subject: www.senkone.com - opet nesto malo drugacije :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav,

evo zanimaju me vasi komentari...ovo sam radio za prijatelja iz usluge tako da je morao prihvatiti sto mu se ponudi.. Smile

stranica nije user friendly...sqru users! Twisted Evil

provajte se snaci bez helpa...ako ne uspijete, procitajte help...sve tamo pishe.. Wink

Last edited by alen_ST on 17.05.2007 17:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 17.05.2007 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad ti nisi ja ću stavit link www.senkone.com Very Happy

iako ja osobno volim čudne i inovativne navigacije i načine snalaženja po sranici.. ipak da nisam vidio tvoj hint da pogledam na help čisto sumljam da bi se uspio snaći ovako brzo.. najduže mi je trebalo da skužim da je drag and drop thumba van okvira - otvaranje velike slike.. sori ali ovo je malo više nego user-unfriendly

Makar tema je takva da neće biti namjenjena širokoj publici i naravno onda je moguć ovakav pristup.. svejedno mislim da bi ovaj help trebalo drugačije rješit.. ili da bude stalno prisutan na fullscreen-u ionako ima puno mista za ovako sitne informacije.. ili da help bude na nekakav rollover, ili da bude neki uvodna intro animacija koja ukratko objasnit kako se snaći na ovoj navigaciji.. sve skupa treba ovo malo prilagodit da bude malo intuitivnije

ovako mali thumbovi mi nisu dragi.. jr se na jednom detalju wild style ggrafita ne može uopće raspoznat koji je koji rad.. mislim da je trebalo dat više portora thumbovima + ovaj mouse roll mi je ipak previše.. obični rollover bi bio dovoljan

iako je to tvoj izbor, nikad nisam volio ove meinijaturne pixel fontove.. stvarno pretjerano
kad fotografije uvečaju - kvaliteta im je jako loša (barem ovima koje sam ja otvarao) - fali kontrasta.. a i veličina nije kul

ja nikad ne bi odabrao ovakav pristup - jer mislim da je u ovom slučaju najvažniji njegov rad a ne prečudna navigacija.. ali svaka pohvala - ovakav pristup je osvježavajući + drago mi je da nije u nekim web 2.0 šablonama Laughing

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 17.05.2007 13:05    Post subject: sajt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sviđa mi se, very nice.

Volim kad teba istraživati sajt u flashu, onda se i malo zabaviš na sajtu, a ne samo klikati očito.

Cool Razz

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 17.05.2007 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se svidja sajt, nije dosadan i kako kaže Dead iskače iz šablona.... ali nesviđa mi se što su radovi jako loše predstavljeni i ako je web sajt pravljen radi radova izgleda mi da su radovi pravljeni radi web sajt, malo su veći od thumb-a i ne svidja mi se što dok pregledaš radove oni ostaju na ekranu nakon pregledani 10 radova imaš puno otvorenih prozora. Svakako nije user frendly. Sve jedno interesantno

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 17.05.2007 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da bi bilo funkcionalnije a vjerovatno i zanimjlivije kad di rad na drag and drop se stretch-a u backgroundu - ogromnog formata

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 17.05.2007 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo mi je trebalo da skužim kako se pomicati po thumbovima. ostalo sam skužila brzo.
uglavnom zabavno i oku ugodno. slova možda mrvicu mala - ali to je takav stil...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 17.05.2007 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry, nisam skonto da je double click za close Smile

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 17.05.2007 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, stranica se ne otvara, samo se vidi crna pozadina i kad kliknem desnom tipkom
pojavi se onaj flash popup. Imam v9

Question

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 17.05.2007 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tek dok sam drugi put otisao na stranicu proradila je ??

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 17.05.2007 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svida mi se stranica i koncepcija rada, ali imho je glazba u pozadini ni manje ni vise neg za podrapat zivce.. zavlacenja, nagla mjenjanja glasno/tiho. jednostavno ne mogu to ne primjetit, tak da nadam se da nhf Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
alen_ST



Joined: 26 May 2004
Posts: 19
Location: Split

PostPosted: 17.05.2007 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na komentarima...

od pustog uzbudjenja sam zaboravio staviti link...hvala Dead Manu... Embarassed

inace, site sam napravio tamo negdi oko nove godine (tek danas se sjetio da ovdje mogu pobrat lovorike iz struke pa da dobijem bar nekakvu satisfakciju kad novca vec nije bilo Laughing ), radi se o redesigneu starog site - zato su fotke male...napravljen je i "admin area" za korisnika tako da on (prijatelj za koga je site) sam moze dodavat nove fotke i to bez ogranicenja na dimenziju (ogranicena je jedino dimenzija thumba...dalo bi se i to rjesit al sam lijen) Rolling Eyes

eto, kao sto sam i u prvom postu rekao...svjestan sam da nije user friendly...al zato je interesantan onima za koje je i namjenjen (a to su oni kojima je interesantan hihi Cool )...

jos jednom, hvala na komentarima...sve kritike stoje (e, da...ako su vam fotnovi sitni za citat, just scroll to zoom in/out)...

lijep pozdraf!

PS: fotke u pozadini su takodjer moj rad (od ideje do realizacije) i svidjaju mi se (ima boljih, ima losijih..sta vi mislite?)...napominjem da nisam ni fotograf, a bas nisam pretjerano ni designer...vise sam developer, a najvise programer.. Smile
fotke se random ucitavaju (hint: F5)...
Back to top
View user's profile Send private message
j_a_w_s



Joined: 26 Apr 2007
Posts: 13
Location: Rijeka

PostPosted: 17.05.2007 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svida mi se!
Kad se malo naviknes na rad skoro pa bude i user friendly.
Bolje su ovakvi "ne-user friendly" nego oni "prijateljski" sa nekakvim mambo-jambo
animacijama pri svakom klikom misa i te fore...

Mozda samo to sa glazbom malo iritira, ko sta je neke vec rekao, ide tiho pa
odjednom para usi...
Back to top
View user's profile Send private message
alen_ST



Joined: 26 May 2004
Posts: 19
Location: Split

PostPosted: 17.05.2007 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

muzika se moze ugasit na dnu menu-a...skuzili ste to, right?
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.05.2007 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je prvo šta sam skužio Laughing

Zaboravio sam još samo komentirat da znam Peru.. dobar je.. i poduzetan Laughing prvi writer sa svojim web-om (.. i to kakvim webom)

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
alen_ST



Joined: 26 May 2004
Posts: 19
Location: Split

PostPosted: 18.05.2007 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
to je prvo šta sam skužio Laughing

Zaboravio sam još samo komentirat da znam Peru.. dobar je.. i poduzetan Laughing prvi writer sa svojim web-om (.. i to kakvim webom)


pih...Pero ima web tamo negdi jos od 97. kad sam ja poceo s internetom, htio sam raditi web stranice, a nisam znao o cemu cu...pa eto, on mi je bio pri ruci.. Smile

pretpostavljam da ga znas preko Martina, mislim da san se interesira za tebe priko njega, a zbog tvog oglasa ode na forumu...mislim da smo te cak i mejlali (gideon)...inace, jos uvik trazimo ljude...pa ako si zaintereisan...?
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 18.05.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pohvalno za inovativnost i to je to

za ostalo, vrlo lose vizualno rijeseno( font, bg...), ali s obzirom da si developer i programer nema ti se puno sta zamjerit

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 18.05.2007 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alen_ST wrote:
...napravljen je i "admin area" za korisnika tako da on (prijatelj za koga je site) sam moze dodavat nove fotke i to bez ogranicenja na dimenziju (ogranicena je jedino dimenzija thumba...dalo bi se i to rjesit al sam lijen) Rolling Eyes



...e sad me zanima kako si to riješio. Jesi radia nekakvi custom CMS u Flashu ili si mu omogućio uploadanje slika u root folder odakle ga vuče neki XML ili kako...?
Ako moš otkrit tajnu bia bi ti zahvalan. Zanima me čisto kakvu si ideju oko toga imao.
Ako će pojašnjenje biti predugo, može i neki link na neki tut ili tako nešto.
Hvala.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
alen_ST



Joined: 26 May 2004
Posts: 19
Location: Split

PostPosted: 18.05.2007 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco wrote:
alen_ST wrote:
...napravljen je i "admin area" za korisnika tako da on (prijatelj za koga je site) sam moze dodavat nove fotke i to bez ogranicenja na dimenziju (ogranicena je jedino dimenzija thumba...dalo bi se i to rjesit al sam lijen) Rolling Eyes



...e sad me zanima kako si to riješio. Jesi radia nekakvi custom CMS u Flashu ili si mu omogućio uploadanje slika u root folder odakle ga vuče neki XML ili kako...?
Ako moš otkrit tajnu bia bi ti zahvalan. Zanima me čisto kakvu si ideju oko toga imao.
Ako će pojašnjenje biti predugo, može i neki link na neki tut ili tako nešto.
Hvala.


ma nista posebno, malo php-a za upload fotki po folderima, za popratni tekst nisan otvara bazu (ima neki jeftini hosting) nego jedan txt fajl sa nizom varijabla/vrijednost parova koje flash cita sa loadVars, a taj fajl se isto editira iz admina (napravio jednostavan parser)... + php skripta koja broji koliko ima fotki u direktoriju (tako da flash dobije informaciju koliko thumbova duplicirat i kako ih poslozit)...i to je to...
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 18.05.2007 16:30    Post subject: sajt Add user to your forum ignore list Reply with quote

E fala.
I mislia san da si iša na neki lagani PHP, a za txt je stvarno dovoljno LoadVars, nema ga puno.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group