Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ibook + tiger
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 07:15    Post subject: ibook + tiger Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel netko probao stavit 10.4.x na ibook?
nemojte me pitati jel g3 ili g4, ali onaj bijeli mali od 12".

citam dosta po netu da nije samo tako, a na srpskom forumu cak sam vidio da bi kao trebao imati drugaciji dvd hmmm

nisam nikada radio na 10.3.9

pa bi volio par savjeta,, onako grubih dok ne saznam o kojoj konfi tocnoj se radi..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 25.05.2007 08:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iBook je uvjek bio G4 moj je 1,25 i od prvog dana je sa 10.4, mislim da je to ista serija kao kad su izasli ti sa 12" Monitorom. Samo to je vise Lap za prezentaciju i cisto da imas nesto kod sebe ali ne i za profesionalni rad.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 08:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
iBook je uvjek bio G4 moj je 1,25 i od prvog dana je sa 10.4, mislim da je to ista serija kao kad su izasli ti sa 12" Monitorom. Samo to je vise Lap za prezentaciju i cisto da imas nesto kod sebe ali ne i za profesionalni rad.


da? onda jos bolje da je g4,, iskreno,, tek ovih dana bi ga trebao ici vidjeti.

ja imam svog mbpro-a, ali ovo mislim uzeti nekome, i imam relativno ok cijenu, bar mislim. pa me zanima dal cu moci tiger staviti, ali kazem,, detaljnu konfu cu znati tek ovih dana.
namjena je office, internet, mejlovi, muza i te stvari,, pa se nadam da ce biti vise nego dovoljno. cak ima i extreme airport

znaci mogao bi bez problema staviti dvd koji sam dobio sa mojim laptopom?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 25.05.2007 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

znaci mogao bi bez problema staviti dvd koji sam dobio sa mojim laptopom?


ne.
Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
:cosmos: wrote:

znaci mogao bi bez problema staviti dvd koji sam dobio sa mojim laptopom?


ne.
Smile


hehe, zato pitam, jer sam procitao da to bas ne ide..

ajd, ako si popio kaficu,, raspucaj se malo zasto? i na koji nacin onda mogu stavit tigera Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.05.2007 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.everymac.com/systems/apple/ibook/index-ibook.html


iBook bijeli je bio i G3 ... *prvo je bio clamshell, pa razni bijeli modeli ...

mislim da na sve ide tigar, kako radi neznam ... iskreno ako je neki G4 noviji biti će vjerojatno zadovoljavajuće za neke jednostavnije potrebe...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 25.05.2007 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

DVD koji si dobio sa svojim laptopom je za intel procesore (i k tome jos samo radi na laptopu s kojim si ga dobio - nece na niti jedan drugi, vjerojatno provjerava serijski broj masine). iBook je IBM G4 (kao sto si i sam napomenuo) baziran - dakle instalacijski disk nije universal.

Nema na cemu i drugi put Very Happy

Last edited by flek on 25.05.2007 09:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
http://www.everymac.com/systems/apple/ibook/index-ibook.html


iBook bijeli je bio i G3 ... *prvo je bio clamshell, pa razni bijeli modeli ...

mislim da na sve ide tigar, kako radi neznam ... iskreno ako je neki G4 noviji biti će vjerojatno zadovoljavajuće za neke jednostavnije potrebe...

G.


e, znam jer sam vidio, pa mi nije bilo jasno da ga nema,, ja mislim da je ovaj g3/800 model, ali tesko mi sada ciljat kada ga jos nisam vidio.

grzzi, znas li mozda proceduru instalacije? sa ozbirom da ne mogu iskoristiti mog tigera sto sam dobio sa mnom? koji da onda stavim?

cuo sam opcije da cak povucem prefio FWa sa mog kompa nesto,, to isto ulazi u opciju?
u najgorem slucaju cu ostaviti panthera, ali ono


thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
DVD koji si dobio sa svojim laptopom je za intel procesore (i k tome jos samo radi na laptopu s kojim si ga dobio - nece na niti jedan drugi, vjerojatno provjerava serijski broj masine). iBook je IBM G4 (kao sto si i sam napomenuo) baziran - dakle instalacijski disk nije universal.

Nema na cemu i drugi put Very Happy


da,, to sam skuzio Sad
ok,, to ce biti to za sada,, kada saznam vise info,, se javim pa cemo vidjet dal se to isplati i sto se moze upgrejdat.

flek, jel radis mozda na pantheru? vidio si gore zahtjeve za sto ce se rabit lap,, hoce to biti OK?(da se radi o g3/800)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.05.2007 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba ti vjerojatno tigar retail ... a ne ovaj što dolazi sa strojem ... negdje ga iskopiraj ... imam ja jedan koji bi vjerojatno radio, možda ti ga mogu poslat poštom ili nešto ...

migration tool, preko firewirea? Probaj ... kojiko ima diska to čudo?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 25.05.2007 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu reci da bas razumem pitanje, pa da odgovorim generalno. na svim macovima se moze instalirati OS od onog sa kojim je shipan pa NAVISHE. ne moze se downgrade-ati OS ispod shipane verzije. sto se update-a tice, uz odredjena tweak-anja OS se moze instalirati i na masinama koje su ispod zvanicne minimalne konfiguracije.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Treba ti vjerojatno tigar retail ... a ne ovaj što dolazi sa strojem ... negdje ga iskopiraj ... imam ja jedan koji bi vjerojatno radio, možda ti ga mogu poslat poštom ili nešto ...

migration tool, preko firewirea? Probaj ... kojiko ima diska to čudo?

G.


cuo sam o tom retail paketu.. mozda cak i danas vidim stroj, pa cu znati vise info,, za sada mogu samo nabacivati bezvezarije.. Razz
mislim da je serija sa 30gb diskom

koskar wrote:
ne mogu reci da bas razumem pitanje, pa da odgovorim generalno. na svim macovima se moze instalirati OS od onog sa kojim je shipan pa NAVISHE. .


jos mi je rano,, pa nisam skuzio tvoj odg.. Sad
ali taj os "navishe" moram nabaviti negdje,,, znaci onda bi trebao naci tiger koji nije za intell

ok,, isao bi samo na tiger ako se vidi promjena u brzini rada,, no ako ne,, jednostavno cu staviti os koji je dosao sa njime.

patim od WIN sheme,, a to je da je najnoviji operativni uvijek bolji,, pa mi je malo tesko to skuziti,, ali mislim da je to komp koji mozda ne bi uredno radio sa tigerom..
bljlj

thanx ekipa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.05.2007 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

G3 iBook misliš koristiti za što? Uzmi u obzir da se radi o (lower end) stroju od prije 4ipo godine ... Twisted Evil

inače, 10.3.9 nije loš, al ako može tigar, zašto ne, teško da će bit nešto sporiji na tigru nego na pantheru ...grafulja neće podržavati efekte al ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
G3 iBook misliš koristiti za što? Uzmi u obzir da se radi o (lower end) stroju od prije 4ipo godine ... Twisted Evil

inače, 10.3.9 nije loš, al ako može tigar, zašto ne, teško da će bit nešto sporiji na tigru nego na pantheru ...grafulja neće podržavati efekte al ...

G.


ajme koji smajlici Very Happy
g3 g4... ne mogu sada reci


rekao sam gore.. to bi uzeo curi, znaci office, mjuza, internet/mejlovi, fotkice,
brijem da bi najzahtjevnije bilo izrada grafikona u exelu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najradje bi uzeo malog macbooka, samo sto jos uvijek drzi cijenu, i to mi je sada malo off investicija.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 25.05.2007 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Treba ti vjerojatno tigar retail ... a ne ovaj što dolazi sa strojem ... negdje ga iskopiraj ... imam ja jedan koji bi vjerojatno radio, možda ti ga mogu poslat poštom ili nešto ...

migration tool, preko firewirea? Probaj ... kojiko ima diska to čudo?

G.


tigar koji dolazi sa G5 iMac-om se moze instalirati i na druge mashine.... 100% sigurno, ja stavio na zenin iBook i sestrin PowerBook.
bilo je odavno ali mislim da sam instalirao panter (koji je dosao sa zeninim iBookom) na svoj stari iMac G4 koji je dosao sjaguarom....
jos uvek nemam nijednu intelovu mashinu (prinova u obitelji je divertirala fondove Wink ), pa ne znam kako se ponashaju ti kompovi. mada "universal" treba da znaci upravo to, ne?

p.s. ja se ispricavam zbog predhodnog mog posta, koji je definitivno OT Embarassed Embarassed

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super onda!

bitno da je netko to radio,, kako rekoh,, ako ga ubodem po dobroj cijeni, onda cemo skemijati sto cu staviti gore,, prvo bi ga nahranio sa ramom i baterija isto igra bitnu ulogu..

@koskar: kolko ti drzi zenin ibook? baterija? ovo je navodno dosta cuvan lap, pa neznam,, ali kolko mogu ocekivati? sat vremena? sto su granice? opet, nova bat kosta skoro 200eura

thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 25.05.2007 10:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@:cosmos:

ja vise i ne pamtim kad je zenin 'book kupljen (oko izlaska pantera). baterija ne drzi uopste (vrlo malo) jer je jaaaako stara. inace je bila OK. jedanput sam promenio tastaturu (50$) jer su se na staroj poceli skidati slova (stampa, ne tasteri) isto de dogodilo i sa novom, pa kuzim da je tisak nekvalitetan ili da zena ima neku kiselinu na kozi Wink. koristi iskin cover, da sacuva ono malo sto je ostalo. taj 'book ionako uskoro ide u penziju (G4 @ 933 MhZ). inace radi super i za ono sto ga zena koristi (word processing, internet) je odlican.
mozes kupiti kompatibilne 'book baterije koje su duplo jeftinije. ili mozda neki "fuckman" u HR ti promeni celije, pa dobijes vise djusa u isto kuciste baterije.
komp ima 640 MB rama, btw.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa bas to bi i meni i trebao.. nista pretjerano, ali da opet radi OK.

da, ta baterija me bas zanima,, ok,, pogledam to za baterije..
thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 25.05.2007 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

elem, u 95% slučajeva instalacija os-a koja dolazi uz specifični mek ne radi na drugim mekovima (najčešće se radi o instalciji bez . provjerit je jednostavno - ubaci dvd i klikni na install.

tigar je gladan memorije. ako nemaš gigu - stavi 10.3.9.
za g3 - budi retro i stavi 9.2.2
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
elem, u 95% slučajeva instalacija os-a koja dolazi uz specifični mek ne radi na drugim mekovima (najčešće se radi o instalciji bez . provjerit je jednostavno - ubaci dvd i klikni na install.

tigar je gladan memorije. ako nemaš gigu - stavi 10.3.9.
za g3 - budi retro i stavi 9.2.2
Smile


hehe,,, probat cu sa tigerom,, i probat stavim max rama sto moze ici.
ali tek kada dodje u moje ruke Very Happy do tada, samo caskamo tu ko veliki Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 25.05.2007 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izaso je novi sa intelom

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=520F94DC&node=home/macbook/macbook
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2007 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
izaso je novi sa intelom

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=520F94DC&node=home/macbook/macbook


i?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 25.05.2007 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i? do sad ga nije bilo:))
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 25.05.2007 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
pa bas to bi i meni i trebao.. nista pretjerano, ali da opet radi OK.

da, ta baterija me bas zanima,, ok,, pogledam to za baterije..
thanx


www.macsales.com
www.macally.com

meni je dvaput crk'o charger za ibook (originalni), pa sam na kraju uzeo od macally-ja

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group